Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
BolecFORUM Nowy temat

Człowiek - dzieło Boga czy ewolucji ?

~xl niezalogowany
8 stycznia 2016r. o 12:38
wiesz , czasem nie wiadomo co gorsze czy to że cie ktoś zaszlachtuje czy to że cię gnębi na tle religijnym miesiącami np. Czego osobiście doświadczyła moja rodzina. Nie będę tu opisywać szczegółów ale ci tacy właśnie "najprawdziwsi " są przeważnie tak podli że w snach najśmielszych człowiek sobie nie wyśni tego. Było to paskudne doświadczenie w którym nie zastanawialiśmy się czy Bóg istnieje . Wiedzieliśmy że istnieje pytaliśmy tylko po co musimy to przejść. Od tamtej pory patrzymy tylko właśnie na tego Boga o którym mowa w Biblii. Jest niezawodny
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
8 stycznia 2016r. o 12:41
Najwyraźniej to Pan Panie " fobiak " jest ojcem słowa - CHORPOR
Poniżej jest trochę komentarzy , pouczających.
Ktoś tam miał rację że pisze Pan o sobie .To Pan ma frustracje w pewnych tematach.To Pan nie potrafi zachować dystansu do tematu i powstrzymać swoich ognistych emocji .
Ja ateista nigdzie nikogo nie obraziłem .
Ja ateista nie wstydzę się swoich poglądów i je podpisuję własnym nazwiskiem.
Ja ateista używam w dyskusji merytorycznych argumentów a nie mniemanologii stosowanej.
Ja ateista nie zabieram wiernym prawa do wiary .
http://e-poezja.pl/forum/1965.html

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
8 stycznia 2016r. o 12:42
~ napisał(a):
PanM napisał(a):

Czy mamy przez to rozumieć że " STOSY ŚWIĘTEJ INKWIZYCJI " to bajka ?


Masz rozumieć że teraz nikomu nie grożą żadne stosy. Straszenie teraz stosami to zwykła histeria niezrównoważonych. Każdy wierzy w to co chce :)


cholera ...jakiś ''niezrównoważony''? a może ''histeryk'' ?

a może MARZYCIEL? :D


"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~xl niezalogowany
8 stycznia 2016r. o 12:44
~ napisał(a):
misiekELF napisał(a):


bo moja córka też różne rzeczy słyszy od nauczycielek (np. że jest nienormalna). A na religię nie chodzi bo jak uderzy koleżankę nie chcę nigdy więcej słyszeć że "to diabeł jej kazał" (w przedszkolu jej takich rzeczy uczyli) - ma sama brać odpowiedzialność za swoje czyny.


Następne ploty :) Marna była ta twoja wiara, a wiedza o Biblii też raczej żadna :D Insynuacje ploty i bajki to twoje prawdziwe życie :/



A twoja jaka jest???? Bo widać osądziłeś kobietę która ma odwagę o tym napisać, a wielu tzw świętoszków obłudników wznosi rączki piękne modły na rogach ulic odprawia a potrafią tak gnębić ludzi jak mało kto.
Jak byś poznał moją historię jak "autorytety duchowne" potrafią gnębić ludzi to by ci dziecko drogie oczko zbielało . Więc nie pitol że ktoś ploty i bajki pisze. Żałosna prowokacja
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~xl niezalogowany
8 stycznia 2016r. o 12:54
Ale co tam podli ludzie :)


To jest dopiero ciekawostka do rozwikłania dla ateistów i ewolucjonistów



Pojedyncza nić DNA jest tysiące razy cieńsza
od ludzkiego włosa. W niewielkiej objętości
DNA, wielkości zaledwie główki od szpilki,
zawartych może być aż tyle informacji, że
informacje te zapisane w formie książek mogą
utworzyć wieżę składającą się z tych książek, a
sięgającą od ziemi do księżyca i to w dodatku
500 razy tyle, czyli 500 razy dystans do
księżyca!
Każda komórka może zaczerpywać umieszczone w DNA informacje dla swoich potrzeb.
Odpowiednie maszyny molekularne odczytują informacje potrzebne do budowy danego
komponentu i tym samym całego organizmu, które to instrukcje przenoszą one następnie
dalej.

Kopiowanie informacji z DNA jest bez pomyłkowe, gdyż system ten posiada nawet swojego
wewnętrznego korektora, a jakiekolwiek niesamowicie skrajnie pomyłki zdarzają się raptem
raz na 10 miliardów skopiowanych nukleotydów i zasadniczo prowadzą do niweczenia
organizmu, a nie jego rozwoju.


Gdyby pobrać, dla przykładu, kod genetyczny od każdej
osoby (z 6 miliardów ludzkiej populacji świata) a z
którego to kodu ta osoba powstała i umieszczając je
wszystkie w jednym miejscu, można by tym samym,
wszystkie te DNA całej ludzkiej populacji Ziemi, umieścić
w naczyńku o wielkości mniejszej niż połowa krawieckiego
naparstka na palec.





No tak to wszystko się zrobiło ot tak
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4254
#parenti nieaktywny
8 stycznia 2016r. o 13:28
~xl napisał(a): To jest dopiero ciekawostka do rozwikłania dla ateistów i ewolucjonistów.....
Pojedyncza nić DNA ......
No tak to wszystko się zrobiło ot tak

Jestem katolikiem wierzacym i praktykujacym. Takie "ciekawostki" nie przekonuja mnie absolutnie za istnieniem, czy tez nie, Boga.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5372
misiekELF
8 stycznia 2016r. o 13:37
~ napisał(a):
misiekELF napisał(a): bo moja córka też różne rzeczy słyszy od nauczycielek (np. że jest nienormalna). A na religię nie chodzi bo jak uderzy koleżankę nie chcę nigdy więcej słyszeć że "to diabeł jej kazał" (w przedszkolu jej takich rzeczy uczyli) - ma sama brać odpowiedzialność za swoje czyny.


Następne ploty :) :D Insynuacje ploty i bajki to twoje prawdziwe życie :/


Ok. Muszę córce powiedzieć następnym razem jak wróci do domu z płaczem bo pani jej powiedziała że jest dziwna czy nienormalna że ma nie szerzyć plotek i nic nie insynuować :P

~ napisał(a): Marna była ta twoja wiara, a wiedza o Biblii też raczej żadna


Toż ja to od początku właśnie twierdzę! Wierzyłam w to co mi mówili bo byłam naiwnym dzieckiem, nie wierzyłam natomiast w Boga bo nic o nim tak naprawdę nie wiedziałam!

Fakt, że coś jest normalne nie przesądza jeszcze o tym, że przestało być głupie...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~xl niezalogowany
8 stycznia 2016r. o 13:41
parenti napisał(a):
~xl napisał(a): To jest dopiero ciekawostka do rozwikłania dla ateistów i ewolucjonistów.....
Pojedyncza nić DNA ......
No tak to wszystko się zrobiło ot tak

Jestem katolikiem wierzacym i praktykujacym. Takie "ciekawostki" nie przekonuja mnie absolutnie za istnieniem, czy tez nie, Boga.






Ubierasz w cudzysłów tę ciekawostkę??? Że niby to nie jest ciekawostka i wspaniały dowód na to że zostaliśmy stworzeni przez Inteligentnego Stwórcę? No cóż :D Jesli kod DNA ludzki nie jest dla ciebie ciekawostką ani dowodem na to w takim razie co dla ciebie jest dowodem na istnienie Boga i tego że to On stworzył człowieka? :D :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza