Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Człowiek - dzieło Boga czy ewolucji ?

2900
#falco nieaktywny
1 marca 2016r. o 19:29
pisanie dzisiaj o " wolności" nabiera pejoratywnego znaczenia
odnośnie tego w jakim państwie obecnie żyjemy i jaki kraj chce nam stworzyć "grupa trzymajaca władze"
"kaganiec" się nie zmienił tylko "smycz "

DP. mam " rozwalic klatkę"?
już dawno to zrobiłem ale dążyć do doskonałości nie mam zamiaru bo to nieosiagalne :)
a i ograniczało by moją wolność...

jest tu tylu " wolnościowcow" że zapewne oni lepiej Ci to wytłumaczą czym jest ta " wolność"


"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
1 marca 2016r. o 19:44
falco napisał(a): pisanie dzisiaj o " wolności" nabiera pejoratywnego znaczenia
odnośnie tego w jakim państwie obecnie żyjemy i jaki kraj chce nam stworzyć "grupa trzymajaca władze"
"kaganiec" się nie zmienił tylko "smycz "

DP. mam " rozwalic klatkę"?
już dawno to zrobiłem ale dążyć do doskonałości nie mam zamiaru bo to nieosiagalne :)
a i ograniczało by moją wolność...

jest tu tylu " wolnościowcow" że zapewne oni lepiej Ci to wytłumaczą czym jest ta " wolność"



on niczego nie musi mi tłumaczyć, mam własny rozum
ja też nie do tego dążę, dążę do czegoś co się nazywa..........
zresztą dosyć, wystarcz, to zachowam dla siebie :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
1 marca 2016r. o 20:16
:)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
1 marca 2016r. o 20:23
DP napisał(a): witaj fobiak
we wszystkim masz rację, jeśli mowa o wolności tz. fizycznej,
ja też noszę ''swoje kamienie'', bo muszę gdzieś mieszkać, coś jeść, ubrać się......................


wolnosc nie jest wartoscia materialna czyli nie moze byc fizyczna, wybor nie jest wartoscia materialna, podane przyklady nie maja nic wspolnego z wolnoscia a sluza jedynie temu, aby przyblizyc, pokazac mozliwosci wyboru. wybor jest jednym z glownych filarow wolnosci ale nie jedynym.

"bo muszę gdzieś mieszkać, coś jeść, ubrać się......................"

musisz tylko umrzec poza, tym nic nie musisz
dokonanie wyboru zdecydowanie sie jest wazne ale dokonania tego tez nie musisz
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
1 marca 2016r. o 20:25
fobiak napisał(a):
DP napisał(a): witaj fobiak
we wszystkim masz rację, jeśli mowa o wolności tz. fizycznej,
ja też noszę ''swoje kamienie'', bo muszę gdzieś mieszkać, coś jeść, ubrać się......................


wolnosc nie jest wartoscia materialna czyli nie moze byc fizyczna, wybor nie jest wartoscia materialna, podane przyklady nie maja nic wspolnego z wolnoscia a sluza jedynie temu, aby przyblizyc, pokazac mozliwosci wyboru. wybor jest jednym z glownych filarow wolnosci ale nie jedynym.

"bo muszę gdzieś mieszkać, coś jeść, ubrać się......................"

musisz tylko umrzec poza, tym nic nie musisz
dokonanie wyboru zdecydowanie sie jest wazne ale dokonania tego tez nie musisz



mogę nie robić nic, to też jakiś wybór :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
1 marca 2016r. o 20:38
musisz tzn, ze nie masz wyjscia, nie masz zadnego wplywu


nie musisz tzn. ze nie musisz ale mozesz
w tym przypadku masz racje
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
1 marca 2016r. o 20:38
DP napisał(a):
fobiak napisał(a):
DP napisał(a): witaj fobiak
we wszystkim masz rację, jeśli mowa o wolności tz. fizycznej,
ja też noszę ''swoje kamienie'', bo muszę gdzieś mieszkać, coś jeść, ubrać się......................


wolnosc nie jest wartoscia materialna czyli nie moze byc fizyczna, wybor nie jest wartoscia materialna, podane przyklady nie maja nic wspolnego z wolnoscia a sluza jedynie temu, aby przyblizyc, pokazac mozliwosci wyboru. wybor jest jednym z glownych filarow wolnosci ale nie jedynym.

"bo muszę gdzieś mieszkać, coś jeść, ubrać się......................"

musisz tylko umrzec poza, tym nic nie musisz
dokonanie wyboru zdecydowanie sie jest wazne ale dokonania tego tez nie musisz



mogę nie robić nic, to też jakiś wybór :)


ale cóż to za ''wybór''
wolność to możliwość nie dokonywania wyborów
bo właśnie do tego jesteśmy zmuszani
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
1 marca 2016r. o 20:55
No cóż , nad rozważaniami o wolności spędziłem nieco czasu , dochodząc do takiego wniosku , każdy ma swoją iluzję wolności. Co nie zmienia istoty iluzji . Świetny wywód Fobiczny , mądrych zawsze warto poczytać :)

Miłego wieczoru Wam życzę :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza