Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Człowiek - dzieło Boga czy ewolucji ?

~ niezalogowany
12 stycznia 2016r. o 13:10
~Nie karmić trolla! napisał(a):

Jedyne rozwiązanie - nie karmić trolla.
Jakikolwiek idiotyzm napisze - ignorować, jaki by temat nie założył udawać, że go nie ma.


Przyjąłem do wiadomości :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
12 stycznia 2016r. o 13:26
~Nie karmić trolla! napisał(a): Ludzie, wy to macie anielską cierpliwość.
Gościa obśmiali już wszędzie - jego poglądy, argumentację, niewiedzę. Plecie jak potłuczony, a przy tym skompromitowanie każdej jego tezy nie ma żadnego znaczenia - dalej uważa, że wie najlepiej.

Jedyne rozwiązanie - nie karmić trolla.
Jakikolwiek idiotyzm napisze - ignorować, jaki by temat nie założył udawać, że go nie ma.


Dlaczego mając do wyboru polemikę z kim tylko Pan chce wybrał Pan mnie ?
Trzeba było iść na mszę i tam słuchać tego z czym się Pan zgadza .
A jeśli już się Pan zdecydował to proszę się po pierwsze przygotować a po drugie uzbroić w cierpliwość i szacunek do rozmówców .
Na jakiej podstawie twierdzi Pan Anonimie że ma we wszystkim rację ?

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
12 stycznia 2016r. o 13:34
~ napisał(a):
PanM napisał(a): Po pierwsze proszę wybaczyć ale z kim rozmawiam ?


W dyskusji to nie ma istotnego znaczenia. Dla mnie to Pan jest anonimem. Na oczy Pana w życiu nie widziałem, i oceniam Pana tylko po wypowiedziach w sieci :) Oczekuję tego samego.

PanM napisał(a):
Raz jeszcze -- powodem założenia tego tematu jest fakt że organizacje wyznaniowe co raz bardziej zawłaszczają sobie prawo do ingerowania w życie obywateli


Oczekuję że Pan się jednak odniesie do mojej wypowiedzi?
Obecność Kościoła w życiu naszego kraju jest taka sama od wielu lat.
A nawet w porównaniu z latami przedwojennymi się zmniejszyła.
Kościół odegrał decydującą rolę w zachowaniu Polskości przez setki lat, szczególnie w czasie zaborów, a i w odzyskaniu wolności, oraz obaleniu komuny, więc proszę się odnosić z należnym szacunkiem.

Uważam że to Pan zawłaszcza sobie prawo do ingerowania w życie Kościoła, i relacje Kościoła ze swoimi wiernymi we Wspólnocie Kościoła, i pod płaszczykiem rozmów światopoglądowych dowodzi tylko o Pana nieczystych intencjach, do których się Pan właściwie przyznał. Oczekuję, że każdy nowy zakładany temat będzie przez Pana dobrze przemyślany, aby nie był okazją do agresji wobec Wiary, lub też do obrazy uczuć religijnych.

pozdrawiam

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
12 stycznia 2016r. o 13:50
EWOLUCJA - proces przemiany organizmów związany z miejscem pobytu sposobem odżywiania się oraz warunkami do utrzymania gatunku.

Proces ten rozłożony jest w bardzo długich przedziałach czasowych .Fakt ten uniemożliwia bezpośrednią obserwację na przestrzeni jednego lub kilku pokoleń .
Czy to obraża czyjeś uczucia ? Kto i w jakim celu wplata w świat rzeczywisty świat biblijny .Kto zaprzecza faktom dowiedzionym przez badania naukowe i wykopaliska ?
Kto chce wymusić na pozostałych uznanie istnienia sił nadprzyrodzonych ?
Kto próbuje wymusić oddawanie tym siłom czci ? Ateiści ?
Takie polemiki to próba dotarcia do pewnej ortodoksyjnej grupy ludzi aby im uświadomić że istnieje też inny świat -- świat historii naturalnej .
Świat szanujący wiernych i oczekujący wzajemności.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
12 stycznia 2016r. o 14:29
PanM napisał(a):

Świat szanujący wiernych i oczekujący wzajemności.


Jak widzę to Pan wcale nie szanuje wiernych.

Tłucze Pan to samo na okrągło, a sam Pan tego nie rozumie :)

Nie mam już dłużej czasu na tak bezowocną rozmowę.

I powtórzę swoją radę, proszę czasami nie przekroczyć tę bliską już dla Pana granice obrażania uczuć religijnych :D

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
12 stycznia 2016r. o 15:09
~ napisał(a):
PanM napisał(a):

Świat szanujący wiernych i oczekujący wzajemności.


Jak widzę to Pan wcale nie szanuje wiernych.

Tłucze Pan to samo na okrągło, a sam Pan tego nie rozumie :)

Nie mam już dłużej czasu na tak bezowocną rozmowę.

I powtórzę swoją radę, proszę czasami nie przekroczyć tę bliską już dla Pana granice obrażania uczuć religijnych :D


kurczę , przecież nie można być tylko troszkę w ciąży .
Tak samo albo obrażam Pana uczucia religijne albo nie ." I powtarzam swoją radę " ??
Jeśli jest jakaś granica to proszę mi ją jasno określić .

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5372
misiekELF
12 stycznia 2016r. o 15:25
PanM napisał(a): kurczę , przecież nie można być tylko troszkę w ciąży .


E tam...jakbyś znał kobiety to byś wiedział że zawsze są troszeczkę w ciąży :P


Dopisane 12.01.2016r. o godz. 15:25:

Przepraszam...musiałam :P

Fakt, że coś jest normalne nie przesądza jeszcze o tym, że przestało być głupie...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
12 stycznia 2016r. o 16:24
misiekELF napisał(a):
PanM napisał(a): kurczę , przecież nie można być tylko troszkę w ciąży .


E tam...jakbyś znał kobiety to byś wiedział że zawsze są troszeczkę w ciąży :PDopisane 12.01.2016r. o godz. 15:25:Przepraszam...musiałam :P


Maja w sobie swiete ziarenko.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza