Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Porady prawne
BolecFORUM Nowy temat

Człowiek - dzieło Boga czy ewolucji ?

~ niezalogowany
25 stycznia 2016r. o 19:48
~zorro napisał(a):

Proszę o wyjaśnienie słabych punktów potopu wytłuszczonych przez tego pana...


Czytaj Biblie otrzymasz odpowiedź :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
25 stycznia 2016r. o 19:52
~ napisał(a): Marny niedowiarku to było ponad 9500 lat p.n.e a może jeszcze godzinę chcesz poznać? Jakiego czasu?

Przestań zadawać kretyńskie pytania zacznij czytać (również Biblie) :]


Na kretyńskie argumenty kretyńskie pytania ? takiej odpowiedzi można udzielić.
Ale nie ma potrzeby.

Pytanie jest bardzo zasadne .Bo określenie w czasie pewnych zjawisk da się albo udowodnić albo podważyć.
Coś takiego jak potop na całej ziemi 11,5 tysiąca lat temu da się sprawdzić .W pokładach ziemi z tego okresu powinny być ślady potopu oraz wszechobecne szczątki ludzi i zwierząt .Wszak wszystko zostało unicestwione.Nie wspomnę że rośliny też.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
25 stycznia 2016r. o 19:56
PanM napisał(a):

Pytanie jest bardzo zasadne ..


Czytaj Biblie ale również naukowe opracowania zamiast produkować nonsensy :]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13926
qwax_
25 stycznia 2016r. o 20:11
PanM napisał(a): A Fakty ?

Ja wiem, że ty jako rasowy "nałukofiec" z obrzydzeniem spoglądasz na wszelkiego rodzaju mitologie i starożytne zapisy. Ale co mi tam, coś ci nasmaruję, choć zdaję sobie sprawę, że do ciebie trzeba mówić obrazkami, by coś dotarło (może za to ktoś inny czegoś się dowie). A więc kilka podań spoza biblii (Informacje na podstawie: „Zderzenie Światów” – Immanuel Velikovsky):
1. Chińskie kroniki mówią, że w czasie cesarza Jahou słońce nie zachodziło przez dziewięć dni. Woda oceanu została wzniesiona i rzucona na kontynent Azji, wielka fala przelała się przez góry i wdarła się do środka cesarstwa Chin, w wyniku czego kraj został zalany na dziesiątki lat!
2. Podania mieszkańców Peru mówią, że w czasie równym pięć dni i pięć nocy nie było słońca na niebie, a wtedy ocean opuścił swoje brzegi i z wielkim łoskotem wdarł się na kontynent. W tej katastrofie uległa zmianie cała powierzchnia Ziemi.
3. Czoktawowie, Indianie z Oklahomy, opowiadają: „Ziemia była pogrążona w ciemności przez długi czas”. Na koniec jasne światło pojawiło się na północy, „ale to były fale wysokie jak góry, zbliżające się gwałtownie”.
4. Według starych tybetańskich podań, góry Tybetu również zostały zalane w wielkim kataklizmie. Podania Tybetańczyków mówią o wielkich kometach, które spowodowały wielkie wstrząsy.
5. Biblię znasz – więc pominę… albo chociaż dwa cytaty: „Wody stanęły nad górami”, „Fale wzniosły się aż do nieba” (oczywiście nie mówimy tu o bajkach w stylu Arki Noego i po jednej parze uratowanych zwierząt, ale o samym fakcie potopu!!)
A więc jak widzisz w różnych częściach świata ludzie wymyślali niezależnie od siebie takie same historie. A może należałoby przyjąć, że oni po prostu opisali prawdziwe historie, których byli świadkami? Zresztą jednym z dowodów na istnienie światowego potopu są np. głazy narzutowe. Twoi nałukofcy mówią, że te głazy są pozostałością po lodowcu, ale z pewnością słyszałeś (żartowałem, wiem, że nie masz pojęcia), że głazy narzutowe występują również a Afryce, Australii i Kalifornii, a tam podczas ostatniej epoki lodowcowej, lodowiec nie dotarł…



„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
25 stycznia 2016r. o 21:06
Część z państwa wyraźnie nie rozumie istoty polemiki oraz pojęcia wiary.

Skoro wierzysz to wszystko ok.Ja nie kwestionuję nikomu prawa do wiary.
Inaczej sprawa się ma gdy ktoś stara się mi wmówić że to w co wierzy jest niezbywalną prawdą.Używając przy tym epitetów .
Takie zachowania prowokują do kontrargumentów .
Tu po stronie wierzących występują wykluczające się dowody.Niespójność w czasie.

Badania geologiczne nie wykazują żadnych dowodów ogólnoświatowego potopu w tym okresie.
Czytałem tu też argumenty że nauka światowa jest nieprawdziwa w stosunku do zapisów biblijnych.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13926
qwax_
25 stycznia 2016r. o 22:02
PanM napisał(a):
Badania geologiczne nie wykazują żadnych dowodów ogólnoświatowego potopu w tym okresie.

Przecież ogólnoświatowy potop nie jest do pogodzenia z "teorią ewolucji". Więc "naukowcy" publikują jedynie te "słuszne" odkrycia, choć oczywiście w internecie jest całe mnóstwo wyników "niepokornych" naukowców sprzecznych z oficjalną nauką.
PanM napisał(a):
Skoro wierzysz to wszystko ok.Ja nie kwestionuję nikomu prawa do wiary.
Tu po stronie wierzących występują wykluczające się dowody.Niespójność w czasie.

Ja przynajmniej wierzę w coś, co się za przeproszeniem "kupy trzyma". Ty wierzysz w każdą "naukową" bzdurę...
Skoro głazy narzutowe to wynik lodowca, a nie potopu, to z pewnością potrafisz rozsądnie wytłumaczyć, dlaczego wraz z końcem ostatniej epoki lodowcowej wymarło całe mnóstwo zwierząt: mamuty, tygrysy szablozębne, nosorożce włochate...
Nauka nas "uczy", że te zwierzęta żyły sobie spokojnie przez całą epokę lodowcową, jedząc w sumie nie wiadomo co, by wymrzeć dopiero w momencie stopnienia lodu i polepszenia sie warunków życia....
Dawaj geniuszu, wytłumacz mi, prostemu człekowi ten paradoks...

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
25 stycznia 2016r. o 22:19
PanM napisał(a): Część z państwa wyraźnie nie rozumie istoty polemiki oraz pojęcia wiary.


Człowieku ty to masz fazę. Bredzisz na potęgę. To ty nie rozumiesz czym jest wiara.

A istota polemiki? Właściwie nie ma z kim polemizować bo do ciebie nic nie dociera :]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
25 stycznia 2016r. o 22:38
Koniec zlodowacenia spowodował też pojawienie się tam człowieka jako konkurenta.
Ponad to zlodowacenie jest zjawiskiem bardzo dynamicznym / szybkim/ jak na warunki ewolucji / przystosowania .Niektóre gatunki nie dają rady się zaadaptować z powodu braku pokarmu lub znacznych utrudnień złapania zdobyczy.

Takie zjawisko dzisiaj dotyczy Białych niedźwiedzi.
Mogą łowić foki lub narwale tylko wtedy gdy powierzchnia morza jest zamarznięta.Na odkrytej powierzchni wody nie mają szans.
Białe niedźwiedzie są namacalnym dowodem wpływu klimatu na gatunki zwierząt.


Dopisane 25.01.2016r. o godz. 22:38:

Tygrys szablozęby / smilodon / nie zdążył się nauczyć jeść trawy .

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Orange zaprasza