Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Człowiek - dzieło Boga czy ewolucji ?

14578
#RobertNowak nieaktywny
26 stycznia 2016r. o 0:10
~ napisał(a):
Na pewno nikt? A Prezydent ? :D :P


Według mnie Prezydent nie łamie prawa. :)

"Wiedzcie przede wszystkim to, że w dniach ostatecznych przyjdą szydercy z drwinami, którzy będą postępować według swych własnych pożądliwości..." /Piotr.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
26 stycznia 2016r. o 0:14
RobertNowak napisał(a):
~ napisał(a):
Na pewno nikt? A Prezydent ? :D :P


Według mnie Prezydent nie łamie prawa. :)


Dobrze że napisałeś "według mnie". To z prezydentem jest was już dwóch :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14578
#RobertNowak nieaktywny
26 stycznia 2016r. o 0:17
~ napisał(a):
Dobrze że napisałeś "według mnie". To z prezydentem jest was już dwóch :D


Masz prawo uważać inaczej, ale to akurat nie ma najmniejszego znaczenia prawnego. :)

"Wiedzcie przede wszystkim to, że w dniach ostatecznych przyjdą szydercy z drwinami, którzy będą postępować według swych własnych pożądliwości..." /Piotr.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
26 stycznia 2016r. o 0:18
Panie Robert Nowak -- czy mogę prosić o wskazanie przykładów obrazy Pana uczuć religijnych .
To polemika ludzi o całkowicie przeciwstawnym światopoglądzie .
Skoro jedna strona ma prawo mówić że coś stworzył Bóg prawem równowagi druga strona musi mieć prawo temu zaprzeczyć.

Pan zdaje się być osobą nastawioną do wiary bardzo emocjonalnie , osobiście i dogmatycznie.
Myślę że dla Pana było by najrozsądniej nie zaglądać do tego tematu.

Ja jako osoba niewierząca jestem przy tym bardzo tolerancyjny i nie wiszę przeciwnika w wiernych.Szanuję ich prawo do wiary.
Jednak do momentu aż ktoś nie zechce mnie do niej przekonywać.
Wtedy to siłą rzeczy jest się zmuszonym do prezentowania własnych argumentów będących w całkowitej sprzeczności z dogmatami wiary.

Więc albo obdarzamy się wzajemnym szacunkiem i nie epatujemy wrogością do ludzi o przeciwnych przekonaniach , albo unikamy polemiki.

Decydując się na wpisy w tym temacie musi Pan się liczyć na kontry .Proszę pamiętać Panie Robercie że każdy z nas ma uczucia .Pan religijne a ja osobiste .

Czy chce Pan powiedzieć że Pana uczucia mają wyższość nad moimi ?
Wie Pan co by to oznaczało.
Jeśli się nie ma dystansu do siebie oraz szacunku do rozmówcy trudno oczekiwać pozytywnej wzajemności.

Dlatego moim zdaniem każdy z nas powinien swój światopogląd pozostawić w sferze prywatnej / w domu / -
W tym celu założyłem ten wątek .
Mamy prawo do wiary lub ateizmu nawet publicznie ale nie powinniśmy przekonywać drugiej strony używając do tego celu metod nie do zaakceptowania przez stronę przeciwną.
Proszę w tym wywodzie nie doszukiwać się drugiego dna.
Chcę aby ta polemika toczyła się we wzajemnym szacunku.Różnice nie muszą czynić nas wrogami.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14578
#RobertNowak nieaktywny
26 stycznia 2016r. o 0:33
PanM napisał(a):
Pan zdaje się być osobą nastawioną do wiary bardzo emocjonalnie , osobiście i dogmatycznie.


Osobiście? Oczywiście, że tak i właśnie dlatego mam prawo do poczucia obrażenia moich uczuć religijnych :)

Dostrzegam pojednawczy ton? :) Polemika w świetle szacunku może być swobodnie toczona. Chodzi o wypowiedzi pełne kpin, drwiny i pogardy. Lepszy od Pana jest tylko niejaki falco. Dowody są na stronie bolec.info wszystkim dostępne. :]

Dlatego dzisiaj tylko powtórzę to co napisałem wcześniej. Proszę dokładnie zapoznać się z interpretacją prawną art. 196 KK. Proszę także zauważyć, że mamy do czynienia z kodeksem karnym, co z mojego punktu widzenia znacząco ułatwia moją rolę.

Mam nadzieję, że właściwie Pan zrozumie i będzie szanował moje uczucia religijne :)


"Wiedzcie przede wszystkim to, że w dniach ostatecznych przyjdą szydercy z drwinami, którzy będą postępować według swych własnych pożądliwości..." /Piotr.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~klucz-nick niezalogowany
26 stycznia 2016r. o 0:42
no i co panie em .Poległeś .Nawet falco jest lepszy od ciebie.
Teraz skulisz ogonek pod siebie i do budy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
26 stycznia 2016r. o 7:39
RobertNowak napisał(a):
PanM napisał(a): Panie Januszu teraz to wszystko luzik .


falco napisał(a): dla mnie to wszystko to "luz" :)


PanM napisał(a): proszę się udać do szkoły na lekcje biologii i protestowa żę nauczyciele obrażają Pana uczucia religijne.


Najlepiej będzie dla Ciebie jak dokładnie się dowiesz na czym polega "obrażanie uczuć religijnych".

Pan i niejaki falco miesiącami wypowiadacie się na pograniczu prawa. Kilka waszych wypowiedzi wprost to prawo łamie. Przez kilka dni miałem okazję zapoznać się z treścią waszych wypowiedzi. Doda została skazana za jedną wypowiedź.

Wierzcie sobie w co chcecie. Macie prawo do swojego ateizmu, Jeżeli jednak dalej będziecie obrażać uczucia religijne osób wierzących, prawo Polskie to oceni, okaże się wtedy który z was będzie przykładem dla drugiego :]

Zapewniam, że nikogo nie straszę, tylko ostrzegam. Nikt w Polsce nie może łamać prawa. Żarciki z Wiary i wierzących, ich obrażanie zakończy się dla was tak samo jak dla Dody. Prawotwórczy precedens stworzył już normę prawną dla podobnych przypadków jakimi jesteście.

pozdrawiam pomimo wszystko z szacunkiem :]

no tak obrazac moze tylko wierzacy katolik. w naszym kraju przez niektorych uznawana jest tylko jedna wiara i reszta to "gorszy sort"! katolicy od zawsze mieli w d... reszte ludzi ktorzy zyja w innej wierze lub bez niej. dla katolikow bardzo czesto nie istnieje slowo tolerancja czy zrozxumienie.
porostu klapy na oczach i albo jestes z nami albo jestes wrogiem.
i tak sie zastanawiam ze gdyby nie " zmuszanie" malych dziecie do chrztu a co za tym idzie rejestrowanie nowego wiernego to nie wiem czy byloby tylu " wierzacych" w polsce i na swiecie :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13054
#kajtek68 nieaktywny
26 stycznia 2016r. o 10:47




Miłego 79.189.50.***


Dopisane 26.01.2016r. o godz. 10:47:

* ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza