Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
500 plus na każdą puszkę WOŚP
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
10 stycznia 2016r. o 10:01
O Matko Boska , Kaźmisz ... wyłącz telewizor , włącz myślenie.
Dziś rano popijając kawkę z kubka Bolecnauty czytałem " wywiad " z " Róbta , co chceta " pana Tarkowskiego .
Jest tutaj :

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wywiad-z-jurkiem-dyzurny-psychiatra-kraju-2016-01

A zanim cokolwiek napiszesz jeszcze o " komunie " , to przeczytaj sobie , jak ją demontował profesiur Bucholtz ( ksywa Balcerowicz ) na zlecenie żyda Sorosa.

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/sprzedali-polskie-banki-za-2-mld-w-ktorych-bylo-66-mld-polacy-nic-sie-nie-stalo-2016-01

Polska stoi w tej chwili przed szansą na wynormalnienie. Pieniądze można sobie dodrukować , to nie jest żaden kłopot. Pytanie brzmi , czy Pis się na to odważy ?

Miłej niedzieli :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 10:17
Pannazdzieckiem napisał(a): O Matko Boska , Kaźmisz ... wyłącz telewizor , włącz myślenie.
Dziś rano popijając kawkę z kubka Bolecnauty czytałem " wywiad " z " Róbta , co chceta " pana Tarkowskiego


Idź Ty lepiej zobacz , czy ciebie nie ma przy betoniarze! :>
Pozostaje mi mieć nadzieję , że dzieci będą mądrzejsze od tatusia! :>
Czasami można spotkać się z rzadką sytuacją, że dzieci inteligentów wyrastają na głąbów , ale zwykle jest odwrotnie! :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Don niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 10:20
U nas wójt wydał po 500 zł. z naszego gminnego budżetu gminnego, dla swoich wyborców, tj. jest pracowników budżetówki.

Więc powiedz mi Pan Kazimierz, czy tak się godzi żeby ludzie, którzy zarabiają po 1300 zł. składali się na święta dla urzędników państwowych? Podkreślam, że średnia płaca tychże urzędników wynosi 5 tys. zł.

Więc co jest grane?

Wracając do tematu: 500zł. plus.
Jestem za przyznaniem ludziom 500 zł na każde dziecko, bo to nakręca gospodarkę, a tym ludziom, młodym naszym obywatelom, trzeba pomóc. W Niemczech jest ten zasiłek o wiele większy, a przecież my jesteśmy w Unii, więc dlaczego Ty Kazimierz czujesz się gorszy od Niemca i jeszcze narzucasz nam idiotyczny punkt myślenia, że My też mamy się czuć gorsi od Niemców, Anglików, Szkotów itp. ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5183
magnum44
10 stycznia 2016r. o 10:25
"Przypominam sobie, że podobny system funkcjonował w Polsce , w latach 70. Dochodziło do tego, że pracownik mający pięcioro dzieci był najlepiej zarabiającym pracownikiem w firmie, niezależnie od tego, co robił. Dodatki na dzieci (tzw. rodzinne) powodowały, że pracownik fizyczny miał pensję dużo większą niż nadzorujący jego pracę inżynier. Za piątkę dzieci dostawał drugą pensję."


Jakoś ja sobie nie przypominam żeby tak właśnie było w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia.
Szczególnie w kwestii porównania zarobków pracownika fizycznego i inżyniera.
Proszę o podanie nazw firm, które funkcjonowały w tamtym czasie i tak się w nich działo.
Bardzo ciekawe!


"Niektórzy żartobliwie mówią, że lepszym sposobem na przyrost naturalny w naszym kraju byłoby wprowadzenie 20. stopnia zasilania energetycznego, wtedy w godzinach wieczornych więcej czasu młodzi spędziliby w łóżku niż przy telewizorze, co w efekcie przełożyłoby się na większą ilość dzieci. Były oczywiście takie chwile w latach 80. i efekt był aż nadto widoczny, ale gospodarka padła."


Jeżeli mówią żartobliwie, to profesjonalista nie podaje tego jako przykładu w swoim artykule, proszę pana.
Większej dawno już nie czytałam i ubawiłam się setnie.
Tak może się działo za czasów mojej prababci.
Też lubię "Samych swoich" oglądać.
Pozdrawiam.

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć. M.S.C.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~artur niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 10:29
drogi Panie Kazimierzu, nasz lokalny autorytecie. proszę mi wytłumaczyć dlaczego w pozostałych, rozwiniętych krajach unii są wysokie zasiłki na dzieci, a u nas ma Pan z tym problem?? czyli kiedy i w jakich warunkach unia jest dla nas wzorem, a kiedy nie jest??
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 10:32
Pewnie za chwilę wiele osób rzuci się panu do gardła ale myślę,że tekścik jest wart dyskusji. Niecelowana pomoc społeczna to patologia. W wielu domach ta kasa nie trafi do dzieci tylko do ich rodziców. W części na wóde ale w przytłaczającej większości na spłacanie długów następnymi długami. Banki za chwilę zaoferują następne karty i kredyty. Kto jest najlepszym klientem banków? Emeryci bo mają stały dochód. Teraz staną się rodziny wielodzietne bo będą miały stały dochód. Kto na tym wygra? Banki i monopol spirytusowy. Banki skwitują w ten sposób podatek bankowy i cała reforma Pisu spowoduje tylko ogromną dziurę budżetową. Celowana pomoc społeczna to co innego. Sfinansowanie dzieciom obiadów, internatów, wyposażenia szkolnego, obozów, kolonii , stypendiów , bonów odzieżowych miałoby sens. Dlatego warto wspierać Jurka bo jego działania są transparentne. Jurek nie przejmuj się parszywą kampanią antyWOŚPOwą. To mali, biedni zakompleksieni ludzie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Bolesławianin niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 10:33
"Polska stoi w tej chwili przed szansą na wynormalnienie. Pieniądze można sobie dodrukować , to nie jest żaden kłopot. Pytanie brzmi , czy Pis się na to odważy ?" błysk intelektu Pannyzdzieckiem :) Nawet psychiatra tu już nie pomoze. Od pisowskich ...i odwracaja sie juz najwieksze ich autorytety typu Staniszkis. Ich umiarkowany elektorat juz trzeźwieje i zastanawia sie jak normalnym ludziom spojrzeć w oczy po tym co zrobili Polakom ( tym z wszystkich sortów ) Tylko juz betonowy radiomaryjny chory z nienawiści elektorat pisu jest przeciw takim szlachetnym akcjom jak Wielka Orkiestra światecznej Pomocy.

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
10 stycznia 2016r. o 10:36
Gdyby PiS zdecydował się zrealizować inną obietnicę " PODNIESIENIE KWOTY WOLNEJ " miało by to uzasadnienie.
Ten projekt nie wymaga rozdawnictwa .On wymaga powstrzymanie zabierania.

To po stronie państwa i samorządów należało by szukać rezerw.

Już o tym pisałem wiele razy .Rezerwy te są olbrzymie .Zaczynając od konsumpcji na koszt podatnika a kończąc na zbędnych publicznych inwestycjach .Nagrody , trzynaste pensje , diety , delegacje , telefony , drogie samochody , zbyt bogate biura , nowe biurowce,
Sama administracja państwa kosztuje nas ponad 50 miliardów rocznie .



" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Nowe domy!
REKLAMA Ecojob zaprasza