Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Nowe domy!
REKLAMA Ecojob zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Ustawa 500 + pierwszy krok w złą stronę

11445
PanM
24 lipca 2016r. o 18:52
500+ -- spełnione marzenie komunistów.
Program wyrównywania szans --- ?

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~najgorszy sort niezalogowany
25 lipca 2016r. o 7:45
to ja poproszę zwrot za 18 lat wychowania 2 synów, którzy teraz łożą na te 500+ oczywiście podatki odprowadzane przez nich i nas :) taki współczesny janosik...podnieść podatki i wyprodukować miliony bezrobotnych...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11100
#Blackjack nieaktywny
25 lipca 2016r. o 7:54
Widzę, że trochę boli jak inni dostają kasę?
Ja nie biorę, chociaż mam dzieci, ale cieszy mnie, że inni dostali, ze państwo odrobinę ich wspomogło.
Ciągle to jeszcze jest za mało, ale idziemy w dobrym kierunku :D

Nie wolno, Rin, absolutnie nie wolno przegryzać ludziom gardeł. (...) To nielegalne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
25 lipca 2016r. o 9:20
Blackjack napisał(a): Widzę, że trochę boli jak inni dostają kasę?
Ja nie biorę, chociaż mam dzieci, ale cieszy mnie, że inni dostali, ze państwo odrobinę ich wspomogło.
Ciągle to jeszcze jest za mało, ale idziemy w dobrym kierunku :D


Każda polityka rozdawnictwa pomijająca promowanie ludzi pracujących na budżet w ostatecznym efekcie doprowadzi do katastrofy wszystkich.

Nie ma ustawy o przyzwoitej kwocie wolnej dla ludzi pracujących poza budżetem .
Brak JEDNOZNACZNEJ WYKŁADNI słowa PAŃSTWO oraz słowa MIASTO.
Taki stan rzeczy z wyrachowaniem wykorzystuje władza centralna / SŁOWO PAŃSTWO , PAŃSTWOWE / oraz samorządy / słowa MIASTO , GMINA , MIEJSKIE /
Uchwalając uchwały zasłaniają się słowami PAŃSTWO , MIASTO .
Tymczasem dla obywateli niesie to bardzo niekorzystne konsekwencje.
Przykład pierwszy -- Ratusz w interesie miasta ma bardzo wysokie ceny pochówku na cmentarzu komunalnym .
Przykład drugi -- Sejm dla dobra państwa nakłada na obywateli akcyzę na prąd i gaz .
Polska i Polacy to nie to samo.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11100
#Blackjack nieaktywny
25 lipca 2016r. o 10:22
Panie"M" przykład z życia.
Robię zlecenia elektryczne dla firm, często to są "dziad" firmy, rozmawiam z pracownikami niższego szczebla i wiem co im najbardziej potrzeba.
Przykład:
Mały zakład szwalniczy koleś płaci pracownikom 1500zł jak jest dobry miesiąc. Zatrudnia nie na cały etat, wypłata często w ratach, jak pije to znika na dwa tygodnie i wypłaty nie ma. Ogólnie miał pracowników w .... sam wożąc się autem za pół miliona.

Ostatnio dziewczyny złożyły wypowiedzenia, połowa załogi postanowiła odejść, wcześniej tego nie mogły zrobić ze względu na pieniądze, a raczej ich brak.
Przeważnie mają po dwójce dzieci, niektóre trójkę..... więc kasa z 500+ już jakaś jest.

Szef jak dostał wypowiedzenia to wpadł podobno w furię, bo terminy, zamówienia i kary za brak wykonania zlecenia by go dobiły.
Stał się cud, dziewczyny dostały 400zł podwyżki. Podobno mają dostać też umowy na pełny wymiar godzin. Więc ja bym się zastanowił czy te 500zł to takie rozdawnictwo czy jednak też pobudzenie rynku.
Druga sprawa to ta kasa i tak wróci do budżetu państwa w podatkach.
Ja bym nie patrzył na to 500+ tak "wąsko" tylko całościowo.

Nie wolno, Rin, absolutnie nie wolno przegryzać ludziom gardeł. (...) To nielegalne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
25 lipca 2016r. o 11:45
Blackjack napisał(a): Panie"M" przykład z życia.
Robię zlecenia elektryczne dla firm, często to są "dziad" firmy, rozmawiam z pracownikami niższego szczebla i wiem co im najbardziej potrzeba.
Przykład:
Mały zakład szwalniczy koleś płaci pracownikom 1500zł jak jest dobry miesiąc. Zatrudnia nie na cały etat, wypłata często w ratach, jak pije to znika na dwa tygodnie i wypłaty nie ma. Ogólnie miał pracowników w .... sam wożąc się autem za pół miliona.

Ostatnio dziewczyny złożyły wypowiedzenia, połowa załogi postanowiła odejść, wcześniej tego nie mogły zrobić ze względu na pieniądze, a raczej ich brak.
Przeważnie mają po dwójce dzieci, niektóre trójkę..... więc kasa z 500+ już jakaś jest.

Szef jak dostał wypowiedzenia to wpadł podobno w furię, bo terminy, zamówienia i kary za brak wykonania zlecenia by go dobiły.
Stał się cud, dziewczyny dostały 400zł podwyżki. Podobno mają dostać też umowy na pełny wymiar godzin. Więc ja bym się zastanowił czy te 500zł to takie rozdawnictwo czy jednak też pobudzenie rynku.
Druga sprawa to ta kasa i tak wróci do budżetu państwa w podatkach.
Ja bym nie patrzył na to 500+ tak "wąsko" tylko całościowo.


Firmy których nie stać na zapłacenie legalnie choć płacy minimalnej nie powinny nikogo zatrudniać.Na ich miejsce znajdą się tacy co zapłacą pracownikom.
Tyko proszę aby żaden " FILOZOF " nie doszukiwał się w tym lewactwa.
Albo zatrudniasz i płacisz albo pracuj sam.Drugi człowiek to nie niewolnik.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8375
#GosiaG nieaktywny
25 lipca 2016r. o 12:15
Blackjack napisał(a):
Ciągle to jeszcze jest za mało, ale idziemy w dobrym kierunku


To oczywiste że wy idziecie dobrym kierunku- nowego wydania niewolnictwa-uzależnienia od "Państwa" poprzez świadczenia socjalne -czyli kierunek dla nas całkowicie przeciwny :P

Lilith ^^
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11100
#Blackjack nieaktywny
25 lipca 2016r. o 12:56
Zawsze możesz nie brać świadczeń, tak jak ja :| Jak Ci to tak przeszkadza.

Zobaczcie ile inne kraje płacą za urodzenie dziecka, np. taka Rosja ponad 40tyś zł. Kraj który przez sankcje (według zakłamanych mediów) jest na skraju bankructwa.
Niemcy kindergeld jeszcze lepsza kasa....itd
Czy Polska rodzina jest gorsza? Czy Polskim rodzicom nie należy się jakaś ulga/ pomoc od Państwa?
Może tak bardzo przywykliście do zabierania, że teraz wydaje się to dla was dziwne :|
Zazdrość, chciwość, pazerność i egoizm przez was przemawia, bo ktoś inny dostał a wy nie ....

Nie wolno, Rin, absolutnie nie wolno przegryzać ludziom gardeł. (...) To nielegalne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Nowe domy!
REKLAMA Ecojob zaprasza