Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Wypowiedzenie konkordatu -- świeckie państwo

11445
PanM
12 lutego 2016r. o 22:16
Polska znajduje się w dosyć dziwnej sytuacji .
Niby niedawno wyzwoliła się z pod protekcji Rosji , jej miejsce natychmiast zajął " sojusznik " USA który nie może się przełamać aby otworzyć przed Polskimi przyjaciółmi granice.

Zaraz potem Polacy zupełnie dobrowolnie poddali się pod protektorat Watykanu podpisując konkordat.
Ci co nie wiedzą konkordat najprawdopodobniej jest prawem będącym ponad zapisami w Polskiej konstytucji.

Do czasu gdy społeczeństwo nie uwolni się od wyższości polityki i światopoglądu nad zdrową gospodarką Polacy nie mają co marzyć o lepszym życiu .
A ci którzy wyjechali w najlepszym wypadku wrócą tu jako emeryci.

Odpolitycznienie administracji państwa i zdecydowany rozdział od kościoła pozostaje jedyną szansą na normalność.

http://lyszczynski.com.pl/index.php/2016/02/10/nsa-wystepowanie-z-kosciola-tylko-wedlug-koscielnych-procedur/[img=1455311763_gvxzi07.jpg]

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Anna M. niezalogowany
12 lutego 2016r. o 22:21
Et vive la France!

Czyt.: zeświecczenie, laicyzacja, etc. = wszyscy widzimy, jakie są skutki takich działań.

Nie, dziękuję.

Mi kościół katolicki nie przeszkadza. Konkordat też nie. Przeciwnie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
12 lutego 2016r. o 22:45
a mnie kościół nie ale konkordat jak najbardziej...
nie przeszkadza mi 135 polskich biskupów ale ich pycha i życie "w purpurach i zlotoglowiach" już tak....
nie przeszkadzają mi tak księża pedofile jak ci co wolą milczeć niż powiedzieć coś o kolezkach w sutannach...
czy przeszkadza mi jakiś ksiądz z Koziej Wólki ?...nie ale z T orunia już tak...
czy przeszkadza mi jakiś katolik z tego forum?...nie :)ale "katol" już tak...

coś jeszcze?

:D
(kopiuj do schowka) :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
12 lutego 2016r. o 22:50
~Anna M. napisał(a): Et vive la France!

Czyt.: zeświecczenie, laicyzacja, etc. = wszyscy widzimy, jakie są skutki takich działań.

Nie, dziękuję.

Mi kościół katolicki nie przeszkadza. Konkordat też nie. Przeciwnie.


"Katoliccy biskupi nie mają obowiązku zgłaszania władzom przypadków seksualnego wykorzystywania dzieci przez księży - głosi najnowsza instrukcja postępowania dla duchowieństwa, wydana przez Watykan.

Wydane przez Watykan wytyczne dla biskupów wywołały powszechne zdumienie, bo stoją w całkowitej sprzeczności z zapewnieniami Kościoła katolickiego o zwalczaniu pedofilii we własnych szeregach. Amerykańska organizacja SNAP, zajmująca się pomocą ofiarom klerykalnej pedofilii, jest zaniepokojona, że wiele osób wciąż jest przekonanych o dobrej woli Kościoła.

To bulwersujące i niebezpieczne, iż tak wielu ludzi wierzy w mit, że biskupi zmieniają swoje podejście wobec pedofilii księży. Mało kto zwraca uwagę na dowody – jak te, które przedstawił Allen – że tak się nie dzieje, napisała organizacja SNAP w swoim oświadczeniu. "

Źródło: www.theguardian.com (piątek, 12 lutego 2016)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
12 lutego 2016r. o 22:55
Dla zainteresowanych ciekawy film - „Spotlight” Thomasa McCarthy’ego (o ekipie śledczej dziennika „Boston Globe”)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~klucznick niezalogowany
12 lutego 2016r. o 23:15
~ napisał(a): Dla zainteresowanych ciekawy film - „Spotlight” Thomasa McCarthy’ego (o ekipie śledczej dziennika „Boston Globe”)


Daj link
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
12 lutego 2016r. o 23:23
wpisz sam tytuł w Yt...
wystarczy :)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
12 lutego 2016r. o 23:26
~klucznick napisał(a):
~ napisał(a): Dla zainteresowanych ciekawy film - „Spotlight” Thomasa McCarthy’ego (o ekipie śledczej dziennika „Boston Globe”)


Daj link


Do kina.

"Reżyser Tom McCarthy zapytany o to, jak jego zdaniem widzowie przyjmą film, odpowiedział: Myślę, że dla większości katolików, którzy obejrzą go z otwartym umysłem, to może być katharsis.

Ostatecznie dziennikarze zespołu Spotlight zdobyli dowody przeciwko 250 księżom katolickim w samym Bostonie. To coś zupełnie niepojętego, mówi Robinson.

Robinson wskazuje, że Kościół bardzo pobłażliwie traktował pedofilię katolickich duchownych: Był to jeden z tych grzechów, który wybacza się po odmówieniu kilku zdrowasiek.

(...) kardynała Bernarda Lawa. Obrońca księży pedofilów w grudniu 2002 roku pod naciskiem opinii publicznej zrezygnował z funkcji arcybiskupa Bostonu, ale zamiast trafić za kratki, gdzie zdaniem wielu powinien się znaleźć, uciekł z USA do Watykanu. Papież Jan Paweł II nie tylko udzielił mu schronienia, ale mianował go zwierzchnikiem Bazyliki Matki Bożej Większej, jednej z najważniejszych bazylik w Rzymie. Amerykański hierarcha nadal zasiadał w Kolegium Kardynałów i miał duży wpływ na mianowanie nowych biskupów. Dziś kardynał Bernard Law ma 84 lata, jest na emeryturze i mieszka w Rzymie w renesansowym Pałacu Kancelaryjnym.



Kardynał Law nie tylko nie poniósł kary, ale wręcz został nagrodzony, zauważa Mark Ruffalo (postać Rezendesa). A powinien siedzieć w więzieniu."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.