Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

~~japa japa jejo niezalogowany
22 marca 2017r. o 11:55
Pozostawiam was na razie z siedmioma pytaniami. Dalszy ciąg nastąpi później.

Miłego rozmyślania.

Przeczytajcie list do Galacjan. Tylko 6 rozdziałów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
22 marca 2017r. o 12:22
~~Fałszerz! napisał(a): Dotyczy to wyłącznie Apostołów (i ich następców) - oficjalnego zgromadzenia biskupów pod przewodnictwem Piotra - zwołanych oficjalnie w celu rozpatrzenia ważnej sprawy do rozstrzygnięcia!
NIE są wzajemnie sprzeczne i nie do prywatnego wyjaśniania!




A gdzieś ty wyczytał że apostołowie to oficjalne zgromadzenie biskupów? Przecież biskupi opisani w biblii to ktoś inny. Apostołów było dwunastu, biskupi to przełożeni w kościele. Jakżeś doszedł do tego? I że to zgroadzenie miało przewodniczącego oficjalnie powołanego?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Nie wie a innych uczy niezalogowany
22 marca 2017r. o 12:34
~~japa japa jejo napisał(a): "Biblia nie jest do prywatnego wyjaśniania" oto słowa wikarego, a więc watykańskiego urzędnika.


Najpierw to jestem "szeregowym" wiernym.
Co prawda byłem w Watykanie, ale tylko raz - na wycieczce. To jeszcze nie czyni ze mnie urzednika watykańskiego.

Nie wiem też kto wg ciebie jest "watykańskim urzędnikiem".
Może dla ciebie są ważni, dla mnie zdanie jakiegoś watykańskiego urzędnika nie ma znaczenia!
A cytowane słowa nie są moje, tylko Apostoła Piotra - 2P 1,20

Wypada dodać następne: "Wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzać będą zgubne nauki i zapierać się Pana, który ich odkupił, sprowadzając na się rychłą zgubę. I wielu pójdzie za ich rozwiązłością, a droga prawdy będzie przez nich pohańbiona." (2P 2,1)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~fałszywemu prorokowi niezalogowany
22 marca 2017r. o 12:37
~~japa japa jejo napisał(a): Pozostawiam was na razie z siedmioma pytaniami. Dalszy ciąg nastąpi później.


Mówisz o judaizmie? Bo Biblia została dana żydom, Nowy Testament spisał Kościół!
Cóż wiadomo byłoby o Jezusie, gdyby nie Kościół, który o nim naucza i spisał Ewangelie? Kto i na jakiej podstawie może interpretować ewangelie?
Wykładnia którego z tysięcy "kościołów" protestanckich jest prawdziwa (a które - pozostałe są błędne)?

Zasada "tylko Biblia" jest sprzeczna sama w sobie, bo niebiblijna!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
22 marca 2017r. o 12:43
~~Nie wie a innych uczy napisał(a):
~~japa japa jejo napisał(a): "Biblia nie jest do prywatnego wyjaśniania" oto słowa wikarego, a więc watykańskiego urzędnika.


Najpierw to jestem "szeregowym" wiernym.
Co prawda byłem w Watykanie, ale tylko raz - na wycieczce. To jeszcze nie czyni ze mnie urzednika watykańskiego.

Nie wiem też kto wg ciebie jest "watykańskim urzędnikiem".
Może dla ciebie są ważni, dla mnie zdanie jakiegoś watykańskiego urzędnika nie ma znaczenia!
A cytowane słowa nie są moje, tylko Apostoła Piotra - 2P 1,20

Wypada dodać następne: "Wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzać będą zgubne nauki i zapierać się Pana, który ich odkupił, sprowadzając na się rychłą zgubę. I wielu pójdzie za ich rozwiązłością, a droga prawdy będzie przez nich pohańbiona." (2P 2,1)


"Biblia nie jest do prywatnego wyjaśniania"

"Wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzać będą zgubne nauki i zapierać się Pana, który ich odkupił, sprowadzając na się rychłą zgubę. I wielu pójdzie za ich rozwiązłością, a droga prawdy będzie przez nich pohańbiona."

Człowieku, wróć po maturę. Przecież ośmieszasz sie sam takim rozumowaniem. Te dwa zdania są różne i nie oznaczają tego samego. Poradź się polonisty, weź korepetycje. Zabraniacie samodzielnego czytania Pisma jak średniowieczni siepacze i uzasadniacie to tym, że ktoś może mieć inne zdanie niż wy. Żenada. Ale odpowiedz:

"A gdzieś ty wyczytał że apostołowie to oficjalne zgromadzenie biskupów? Przecież biskupi opisani w biblii to ktoś inny. Apostołów było dwunastu, biskupi to przełożeni w kościele. Jakżeś doszedł do tego? I że to zgroadzenie miało przewodniczącego oficjalnie powołanego? "



Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~To, to - żenada! niezalogowany
22 marca 2017r. o 12:58
~~ napisał(a):
Człowieku, wróć po maturę. Przecież ośmieszasz sie sam takim rozumowaniem. Te dwa zdania są różne i nie oznaczają tego samego. Poradź się polonisty, weź korepetycje. Zabraniacie samodzielnego czytania Pisma jak średniowieczni siepacze i uzasadniacie to tym, że ktoś może mieć inne zdanie niż wy. Żenada. Ale odpowiedz:

"A gdzieś ty wyczytał że apostołowie to oficjalne zgromadzenie biskupów? Przecież biskupi opisani w biblii to ktoś inny. Apostołów było dwunastu, biskupi to przełożeni w kościele. Jakżeś doszedł do tego? I że to zgroadzenie miało przewodniczącego oficjalnie powołanego? "

Żenada!
Oczywiście, że są różne - ten drugi cytat, to zaledwie dodana przestroga,przed fałszywymi nauczycielami - takimi jak ty! To ty je połączyłeś w jedno - nie ja!

Gdzie sens, gdzie logika?
Skąd wiesz cokolwiek o Chrystusie? Od Kościoła, który napisał Nowy Testament!
I stosujesz tekst Kościoła jako rzekomy argument przeciw Kościołowi?
To już jest dalej niż paranoja!


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ed niezalogowany
22 marca 2017r. o 13:09
~~To, to - żenada! napisał(a):
~~ napisał(a):
Człowieku, wróć po maturę. Przecież ośmieszasz sie sam takim rozumowaniem. Te dwa zdania są różne i nie oznaczają tego samego. Poradź się polonisty, weź korepetycje. Zabraniacie samodzielnego czytania Pisma jak średniowieczni siepacze i uzasadniacie to tym, że ktoś może mieć inne zdanie niż wy. Żenada. Ale odpowiedz:

"A gdzieś ty wyczytał że apostołowie to oficjalne zgromadzenie biskupów? Przecież biskupi opisani w biblii to ktoś inny. Apostołów było dwunastu, biskupi to przełożeni w kościele. Jakżeś doszedł do tego? I że to zgroadzenie miało przewodniczącego oficjalnie powołanego? "

Żenada!
Oczywiście, że są różne - ten drugi cytat, to zaledwie dodana przestroga,przed fałszywymi nauczycielami - takimi jak ty! To ty je połączyłeś w jedno - nie ja!

Gdzie sens, gdzie logika?
Skąd wiesz cokolwiek o Chrystusie? Od Kościoła, który napisał Nowy Testament!
I stosujesz tekst Kościoła jako rzekomy argument przeciw Kościołowi?
To już jest dalej niż paranoja!



No właśnie, skąd wiesz cokolwiek o Chrystusie?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~japa japa jejo niezalogowany
22 marca 2017r. o 13:16
Zostawcie go. Jemu wydaje się, że sekta powstała z odpadnięcia kościoła rzymskiego od Kościoła Chrystusowego jest trwającym od 2000 lat kościołem. Tworzy więc konstrukcje typu: "apostołowie to oficjalne zgromadzenie biskupów", "biblia nie jest do prywatnego wyjasniania" czy "zasada tylko pismo jest sprzeczna sama w sobie". Ze Słowa Bożego robi oksymoron.

Ostrzegałem cię człowieku, że pycha kroczy przed upadkiem. I kompromitując się krzyczysz "głupki" do wszystkich, a nie widzisz, że wszyscy się z ciebie śmieją.

Pytanie nr 8

Jak zostałeś zwerbowany lub jak przystąpiłeś do swojego kościoła?

1. Zostałem zapisany w wieku 1 miesiąca, więc świadomie przystąpiłem do kk.

2. Nie należę do żadnego kościoła.

3. Przystąpiłem do swojego kościoła (jakiegokolwiek) po świadomym uwierzeniu w Jezusa, wyznaniu grzechów i przyjęciu chrztu tak, jak zostało to zapisane w Piśmie Świętym.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.