Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Ecojob zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
22 marca 2017r. o 9:06
Wikary , miło mi Cię znowu czytać :) Twój problem polega na tym , że wszędzie widzisz fałszerstwo. Na tej nieszczęśliwej Planecie , na długo przed tym , jak Jezus przyszedł i powstał ten Twój kościół nieomylny ( depozytariusz :))istniały cywilizacje z pewnymi osiągnięciami . Nie wiem czy wiesz , ale taka piramida Chopsa ma odchylenie od pionu ... sześć milimetrów i podstawę i wysokość 146 metrów . Zburzone przez Busha wieże WTC bujały się jakieś sześć metrów od pionu. Nie mów mi więc , że Twój kościół jest nieomylny , bo przez długie lata trzymał Twój autorytet ... Biblie na liście pism zakazanych gawiedzi.

Jestem gnostykiem , z wyboru. Nie interesuje mnie jaką argumentacje wyciągacie z Pisma Świętego , ponieważ uważam , po latach studiów bez matury , że wszystkie starożytne pisma zostały wytworzone intelektualnie przez trzy , a może cztery obce rasy , jakie wylądowały na tej planecie . Dopóki wiara w dogmat jest Waszym bogiem , tak długo będziecie grzebać się w piasku tej ziemi , a gwiazdy oglądać w kałuży.

A Stwórca się temu przypatruje i czeka , bo paskudnie cierpliwy jest , kiedy Jego dziatwa zmądrzeje .

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
22 marca 2017r. o 9:12
Pannazdzieckiem napisał(a): Wikary , miło mi Cię znowu czytać :) Twój problem polega na tym , że wszędzie widzisz fałszerstwo.


Twój problem polega na tym, że NIGDY nie odnosisz się do słów adwersarza i NIE odpowiadasz na pytania, tylko snujesz nielogiczne fantasmagorie oparte na własnych fiksacjach nie mających ŻADNEGO oparcia w rzeczywistości.
Ja wskazałem WYRAŹNIE fałszerstwo - gdzie jest (NIE wszędzie!)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
22 marca 2017r. o 9:25
No jeśli fałszerstwem są gnostyczne ewangelie , to Vedy też . I Talmud i Koran i sama Biblia.
Widzę jakąś paranoję w Twoim przypadku . Czego by człowiek nie dotknął to fałszerstwo . Chleb codzienny też ? :D
Chłopie , czy Ty mnie słuchasz , skup się . Biblia nie jest moim autorytetem . Czy to jest qurwa jasne ? Nie mogę więc odpowiadać na Twoje pytania , bo uważam je za mało istotne. Paniał ?

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
22 marca 2017r. o 9:28
Bredzisz!
Mówię o fałszerstwie PIERWSZY raz! W kontekście Biblii!
To twoja paranoja, nie moja!
Poza tym , to był zupełny MARGINES istoty dyskusji!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~japa japa jejo niezalogowany
22 marca 2017r. o 9:35
~~japa japa jejo napisał(a):

Ty jako sekciarz i tak nie zrozumiesz, ale dla innych podam cały kontekst biblijny tego zdania - i tutaj test na czytanie ze zrozumieniem tekstu. Poziom: matura 2016.

W miejscach, gdzie biblia katolicka podaje: Kościół, a protestancka: zbór - wpisałem: zgromadzenie wierzących, gdyż to jest prawidłowe tłumaczenie greckiego ecclesia.

No to lecimy:

"A jeśliby zgrzeszył brat twój, idź, upomnij go sam na sam; jeśliby cię usłuchał, pozyskałeś brata swego. Jeśliby zaś nie usłuchał, weź z sobą jeszcze jednego lub dwóch, aby na oświadczeniu dwu lub trzech świadków była oparta każda sprawa.
A jeśliby ich nie usłuchał, powiedz zgromadzeniu wierzących; a jeśliby zboru nie usłuchał, niech będzie dla ciebie jak poganin i celnik. Zaprawdę powiadam wam: Cokolwiek byście związali na ziemi, będzie związane i w niebie; i cokolwiek byście rozwiązali na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie. Nadto powiadam wam, że jeśliby dwaj z was na ziemi uzgodnili swe prośby o jakąkolwiek rzecz, otrzymają ją od Ojca mojego, który jest w niebie." Mt 18; 15-19

I teraz wybierz właściwą odpowiedź na pytanie "do kogo Jezus kierował te słowa:

1. Do wierzących, czyli każdego członka zgromadzenia - wyjaśnił jak postępować, gdy grzeszy brat w wierze, czyli członek zgromadzenia. Najpierw upomnij brata sam, potem weź świadków, a jeśli to nie pomoże - idź do zgromadzenia. Bo co na ziemi zwiążecie wy, wierzący, to i w niebie będzie związane itd.

2. Jezus powiedział, żeby wyciągnąć z tej mowy zdanie "Zaprawdę powiadam wam: Cokolwiek byście związali na ziemi, będzie związane i w niebie; i cokolwiek byście rozwiązali na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie" i odnosić to tylko do księży, których ludzie zaczną ustanawiać od około IV wieku. Dodał "Ja na krzyżu zakończę system świątynny z kapłanami, ale wy przywróćcie sobie świątynie i kapłanów i to co powiedziałem odnosić się będzie do nich. A moc księża posiądą przez wyświęcenie.".

Jeśli ktoś nie uznaje odpowiedzi nr 1 za właściwą to jest to kolejnym dowodem na sekciarstwo. Tutaj ja nic nie pomogę.

No i oznacza tyle, że "nie matura a chęć szczera zrobi z ciebie papieskiego klakiera".



Jak poszedł test?

Jeżeli odpowiedziałeś poprawnie, a więc wskazałeś nr 1 to znaczy, że jesteś katolikiem lub niekatolikiem zasługującym na szacunek i z pewnością zadajesz sobie pytanie "jak to się wszystko potoczyło, że słowa kierowane do wierzących (zgromadzenia) przywłaszczyli dla siebie wymyśleni przez rzym księża"?

Jeżeli wskazałeś odpowiedź nr 2 to zapisz sobie punkcik w "teście na sekciarstwo". Za chwilę bowiem kolejne pytanie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
22 marca 2017r. o 9:35
Bredzisz .... i tyle się dowiedziałem. Zajefajnie. Ty mi lepiej powiedz Wikary , dlaczego bóg na środku raju postawił Drzewo Poznania , żeby się potem mścić za brak posłuszeństwa ? Czy był jakiś inny powód ? Klepanie formułek zostaw sobie na ambonę , tudzież ołtarz . Gadaj co myślisz . :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~japa japa jejo niezalogowany
22 marca 2017r. o 9:42
Pytanie nr 2 w małym teście na sekciarstwo, a więc poddaństwo papieżowi pt. "nie matura a chęć szczera zrobi z ciebie papieskiego klakiera"

Na tapetę bierzemy rzymski pomysł na to, że jakimś cudem każdy biskup rzymu był namaszczonym przez Pana następcą, zastępcą lub sukcesorem (to tak poważniej brzmi, że niby prawdziwie) św. Piotra.

Kto wskazuje następcę papieża, który zmarł, a więc kolejnego papieża:

1. Zebranie kardynałów głosując zawsze jednogłośnie, ponieważ są pod natchnieniem Ducha Świętego, a ten nigdy nie jest niezdecydowany.

2. Zebranie kardynałów, którzy czasami nie są jednomyślni, ponieważ są tylko ludźmi, a papież jest urzędnikiem z nadania ludzkiego, a nie boskiego.

3. Nie wiem i daj mi spokój zwodzicielu. Mój ksiądz tak mi mówi od dziecka, więc tak jest, że to Bóg musi jakoś wskazywać papieża.

Punktacja później. Pamiętajcie - to test dla ludzi myślących i sekciarzy. Czyli dla wszystkich.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
22 marca 2017r. o 9:50
Japa , Twoje testy są rozdrabnianiem drobnych. Czytałeś ewangelię Judasza ? Należy to zrobić jeśli prawdy pragniesz. Oszuści przez stulecia moderowali Mądrą Knigę i teraz zamiast prawdziwej wiedzy i wiary w powrót Jezusa , mamy do czynienia z iluzorycznym zbawieniem. Co to takiego qurwa jest i jeszcze ta komunia z bogiem . Wszystko we Wszechświecie ma budowę fraktalną , również Świadomość. To jest proste jak konstrukcja cepa . Wywodzimy się ze Źródła i do Źródła wracamy. Źródła Miłości. To jest właśnie Kreacja , o której mówił Jezus. Wierząc w komunię z Jahwe i licząc na Jego zbawienie ... nie wrócicie do Źródła. Wolny wybór.

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Ecojob zaprasza