Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

~~ niezalogowany
4 maja 2017r. o 18:39
ciekawe czy to samo byś napisał gdybyś wiedział kto pisze z drugiej strony :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
4 maja 2017r. o 18:49
~~Do tyldy napisał(a):
~~ napisał(a): osoby które piszą o naukowym braku dowodów to efekt niedouczenia?
to jak nazwać tych którzy wierzą że Biblia jest dowodem na istnienie tego samego boga którego nauka nie uznaje
przecież to oni a nie ja dla przykładu wierzę w niepodważalność słów czy wręcz autorytetów na miarę Augustynów
ten temat istnieje od dwóch tysiącleci ,kiedyś opisywany na glinianych tabliczkach czy papirusach a dzisiaj na stronach internetowych
to jedyna zmiana
bóg ten sam co i szatan przed wiekami a ludzie jak to ludzie
mądrzejsi i głupsi a więc bardziej lub mniej podatni na indoktrynację


Dobrze to ująłęś/ujęłaś tyldo. Osoby, które piszą o braku naukowych dowodów na istnienie Boga wykazują swoje niedouczenie. Nauka z definicji nie zajmuje się tematem istnienia/nieistnienia Boga i nigdy nie da takich dowodów.
Proponuję poczytanie materiału z linku, który podesłałem. I wysłuchanie wykładu prof. Meissnera (link we wcześniejszych postach).
Jak nazwać osoby wierzące - po prostu wierzącymi w Objawienie zawarte w Piśmie Św. Nie rozumiem, gdzie tu problem. Jestem taką osobą.
Ludzie z biegiem wieków nie są wbrew powszechnemu mniemaniu są coraz mądrzejsi. Mają dostęp do większej ilości wiedzy, ale nawet z tego nie korzystają (przeczytałeś materiał, link do którego podałem? ).W ostatnich wiekach wg badań naukowych są mniej rozumni ( mają mniejsze IQ niż na przykład 100 lat temu), co nie sprzyja byciu mądrym. Z dostępnej wiedzy też nie korzystają, a posiłkują się "naukowymi przesądami". Przykładów mnóstwo, zwłaszcza w dziedzinie zbliżonej do religii jaką jest psychologia. Ale w praktycznie każdej dziedzinie nauki jest coraz gorzej.
Mamy obecnie społeczeństwo wierzące w naukę, co wcale nie jest równoznaczne z poznaniem nauki i jej ograniczeń. A wręcz przeciwnie. Następuje więc masowa indoktrynacja pseudonauki i budowanie fałszywego obrazu świata.
Życzę przyjemnej lektury :)


ponownie pozamiatane :D :*
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
4 maja 2017r. o 18:56
~~ napisał(a): ciekawe czy to samo byś napisał gdybyś wiedział kto pisze z drugiej strony :D

Tak. To samo. Piszę dosyć oczywiste rzeczy i nikomu nie uwłaczające. Cytuję po prostu naukowców, którzy jasno mówią, że nauka nie zajmuje się badaniami Boga i nie ma na ten temat nic do powiedzenia. Możesz sam się z tym zapoznać pod podanymi przeze mnie linkami. Pod ostatnim linkiem masz wypowiedzi ateistów i wierzących.
Wiara nie jest nauką i wierzący poszukujący naukowych dowodów też błądzi.
Niewierzący szukający w nauce dowodów na nieistnienie Boga też błądzi. Nie znajdzie ich tam.
Nauka przede wszystkim odpowiada na pytania jak świat działa. Nie odpowiada na pytania po co świat powstał, a to jest kluczowe pytanie o sens istnienia.
Drodzy zwolennicy nauki - która z nauk daje nam odpowiedź o sens istnienia?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Do Pana M niezalogowany
4 maja 2017r. o 19:01
1/. Wojciech Jaruzelski - prosił o posługę kapłana przed śmiercią. Zdążył.
2/. Czesław Kiszczak - tez prosił. Z tym, że jego żona poszła na zakupy, gdy wróciła juz nie żył.
Nie zdążył.

A Pan?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
4 maja 2017r. o 19:08
pseudonauka?
to może napisz coś o pseudoreligii?
czy to nie czasem braciszkowie w habitach nie nauczali że za horyzontem jest koniec świata?
czy to nie oni o dziele Kopernika pisali że to teoria?
a więc jak widzisz teorie lubią się sprawdzać o ile nie religia a nauka pozwala dociekać prawdy

napisz -wierzysz w płaczące madonny?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
4 maja 2017r. o 19:16
~~ napisał(a):
~~ napisał(a): ciekawe czy to samo byś napisał gdybyś wiedział kto pisze z drugiej strony :D

Tak. To samo. Piszę dosyć oczywiste rzeczy i nikomu nie uwłaczające. Cytuję po prostu naukowców, którzy jasno mówią, że nauka nie zajmuje się badaniami Boga i nie ma na ten temat nic do powiedzenia. Możesz sam się z tym zapoznać pod podanymi przeze mnie linkami. Pod ostatnim linkiem masz wypowiedzi ateistów i wierzących.
Wiara nie jest nauką i wierzący poszukujący naukowych dowodów też błądzi.
Niewierzący szukający w nauce dowodów na nieistnienie Boga też błądzi. Nie znajdzie ich tam.
Nauka przede wszystkim odpowiada na pytania jak świat działa. Nie odpowiada na pytania po co świat powstał, a to jest kluczowe pytanie o sens istnienia.
Drodzy zwolennicy nauki - która z nauk daje nam odpowiedź o sens istnienia?


Reprezentujesz retorykę, która jest mi bardzo bliska. Dodatkowy plus za cierpliwość. Większości już się nie chce tłumaczyć panuM bez końca to samo. Pytanie ile wreszcie do niego dotrze.
:) :*
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
4 maja 2017r. o 19:20
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
4 maja 2017r. o 19:27
aż się prosi napisać witaj siostro
ale ja dziecinnie proste pytanie które zadał kiedyś właśnie panm
jak to jest że na arce nie znalazł się żaden mamut czy dinozaur ?
świnki ,osiołki ,wielbłądy owszem ale o pterodaktylach czy ichtiozaurach nie ma wzmianki a były bo istnieją kopaliny świadczące o ich bytności na tej boskiej planecie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza