Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

~~hohlik niezalogowany
4 maja 2017r. o 19:36
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
4 maja 2017r. o 19:56
~~ napisał(a): pseudonauka?
to może napisz coś o pseudoreligii?
czy to nie czasem braciszkowie w habitach nie nauczali że za horyzontem jest koniec świata?
czy to nie oni o dziele Kopernika pisali że to teoria?
a więc jak widzisz teorie lubią się sprawdzać o ile nie religia a nauka pozwala dociekać prawdy

napisz -wierzysz w płaczące madonny?

Nie bardzo rozumiem Twoją wypowiedź.
Nauka ma za zadanie objaśnianie świata. I to robi, na ile umie.
Religia ma za zadanie wyjaśnić nam po co świat istnieje i jaki sens ma nasze życie. I to robi.
Jak nauka bierze się za sprawy religii to wychodzi parodia, jak religia zaczyna wchodzić w buty nauk przyrodniczych to jest śmiech.
Nie mieszaj tych dwóch obszarów, bo to jest podstawowy błąd.
Podane przez Ciebie przykłady są nie specjalnie, że tak powiem, przekonywujące. Otóż ludzie wraz z rozwojem wiedzy zmieniają postrzeganie świata. Najwybitniejsi jak na przykład Laplace, którego tu przywoływałem, byli przekonani że wiedzą wszystko i nic nowego już nie będzie im potrzebne. Powiedział tak 200 lat temu mówiąc Napoleonowi, że wszystko co będzie się działo na świecie można obliczyć (tak w uproszczeniu - poszukaj sobie w necie więcej). I oczywiście powiedział na temat Boga, że ta "hipoteza nie była mu potrzebna". Jakbyś mu powiedział o mechanice kwantowej to by ciebie wyśmiał. No przecież jest tak samo śmieszny, jak mnisi którzy twierdzili, że za horyzontem nic nie ma. Żeby było śmieszniej nawet na tym forum znajdziesz ludzi wierzących naukowo, że Ziemia jest płaska - poszukaj w postach. W najnowszych, naszych czasach ludzie wierzą w różne śmieszne rzeczy - oczywiście naukowe. W tzw. naukach społecznych to już można nieraz całkiem zwątpić w rozumność rodzaju ludzkiego. Nie tak dawno niejaki Fukuyama ogłosił "koniec historii". Wszystko co napisał jest totalną bzdurą, której bzdurność pokazała prawdziwa historia w parę lat po jego słynnej publikacji. A gość jest poważanym profesorem i dalej bzdury pisze.
Pseudoreligii jest sporo. Jedną z nowoczesnych pseudoreligii zaczyna się stawać psychologia. Wierzą ludzie w różne, wcale naukowo nie udowodnione, terapie i latają do spowiedzi do psychoanalityków. To już do księdza było lepiej, bo spowiedź jest za darmo, a psychoanalityk za darmo nie spowiada. I pożytek tylko z tego "naukowego podejścia" taki, że coraz więcej statystycznie ludzi ma problemy psychiczne, a depresja jest jedną z najczęstszych chorób w społeczeństwach bez Boga.
Nie należy też zapominać o takich "naukowych" drobnostkach, jak wymordowanie dziesiątków milionów ludzi w XX w. w imię "naukowego socjalizmu".
Pozdrawiam i życzę trzymania się zdrowego rozsądku. I właściwego podejścia do nauki - przede wszystkim korzystania z prawdziwej wiedzy prawdziwych nauk. I nie mieszania nauki z religią.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Nauka + religia, jak najbardziej niezalogowany
4 maja 2017r. o 20:06
Encyklika Swietego Jana Pawła II z 14.09.1998 roku
" FIDES ET RATIO "
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
4 maja 2017r. o 20:08
~~Nauka + religia, jak najbardziej napisał(a): Encyklika Swietego Jana Pawła II z 14.09.1998 roku
" FIDES ET RATIO "


Polecam:
http://adonai.pl/jp2/pliki/fer.pdf - link dla leniwych :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
4 maja 2017r. o 20:31
~~ napisał(a):
~~ napisał(a):




oj coś mi się wydaje że czegoś nie rozumiemy
jak to niby religia wyjaśnia po co świat istnieje? jak to robi?
przecież ja tu zawsze piszę że mieszanie pojęć naukowych z religią to pokaz krańcowej wręcz głupoty
przykłady jakie podałem to oczywiście najprostsze z najprostszych ale miały miejsce a podałem je tylko dlatego by pokazać jak ignorancja może sprowadzić na manowce
Twoje przykłady pseudoreligii są bardzo trafne co pokazuje ilość jej wyznawców a to że ja nie potrzebuję żadnych spowiedzi utwierdza mnie tylko w przekonaniu ze jestem zdrowy na umyśle :D
pominę Twoją uwagę o ''naukowych drobnostkach'' bo podobnych ''drobnostek'' o podłożu religijnym też bym Ci kilka znalazł tak jak nie będę się rozpisywał o tym jak religia wtrąca się w ''buty nauki''
zdrowy rozsądek ?
owszem -dlatego zawsze i wszędzie będę podkreślał moje poparcie do samostanowienia jednostki tak jak sama sobie życzy
bez uwarunkowań czy to politycznych czy religijnych :)

ps. na moje ostatnie pytanie nie odpowiedziałeś
dlaczego?
ja wiem ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ewolucja niezalogowany
4 maja 2017r. o 20:31
Jak można podważać niewątpliwe zdobycze nauki w temacie ewolucji.Ktoś najwyraźniej nie ogarnia skali zjawiska.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
4 maja 2017r. o 20:35
falco napisał(a):
~~ napisał(a):
~~ napisał(a):




oj coś mi się wydaje że czegoś nie rozumiemy
jak to niby religia wyjaśnia po co świat istnieje? jak to robi?
przecież ja tu zawsze piszę że mieszanie pojęć naukowych z religią to pokaz krańcowej wręcz głupoty
przykłady jakie podałem to oczywiście najprostsze z najprostszych ale miały miejsce a podałem je tylko dlatego by pokazać jak ignorancja może sprowadzić na manowce
Twoje przykłady pseudoreligii są bardzo trafne co pokazuje ilość jej wyznawców a to że ja nie potrzebuję żadnych spowiedzi utwierdza mnie tylko w przekonaniu ze jestem zdrowy na umyśle :D
pominę Twoją uwagę o ''naukowych drobnostkach'' bo podobnych ''drobnostek'' o podłożu religijnym też bym Ci kilka znalazł tak jak nie będę się rozpisywał o tym jak religia wtrąca się w ''buty nauki''
zdrowy rozsądek ?
owszem -dlatego zawsze i wszędzie będę podkreślał moje poparcie do samostanowienia jednostki tak jak sama sobie życzy
bez uwarunkowań czy to politycznych czy religijnych :)

ps. na moje ostatnie pytanie nie odpowiedziałeś
dlaczego?
ja wiem ;)


pipaaa chichot wrócił będzie kabaret
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
4 maja 2017r. o 20:38
A Ty czytałeś/aś kilka postów wcześniej o ewolucji? Nie chce mi się pisać ponownie, cofnij się parę stron i masz jasno wytłumaczone o co chodzi. I gdzie jest podstawowy błąd w myśleniu "ateistycznego apostoła" Dawkinsa, który cały swój wywód o ewolucję oparł.
Co wy z tą ewolucją ? Przecież temat jest tak oczywisty, że ciężko nie zrozumieć braku jakiegokolwiek związku teorii ewolucji z dowodami na istnienie czy nieistnienie Boga.
Poczytaj, co napisałem wcześniej i jak będziesz miał/a pytania to z przyjemnością wytłumaczę. Powertuj kilka stron wstecz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Orange zaprasza