Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Orange zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

~~Złota Daglezja niezalogowany
22 listopada 2021r. o 8:54
przestań...;)
powiedz mi czy jakakolwiek nauka Kościoła jest potrzebna do tego by zrozumieć ze np. okradanie innego człowieka czy jego zabójstwo jest złem?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
22 listopada 2021r. o 9:49
~~Złota Daglezja napisał(a): przestań...;)
powiedz mi czy jakakolwiek nauka Kościoła jest potrzebna do tego by zrozumieć ze np. okradanie innego człowieka czy jego zabójstwo jest złem?

Ależ oczywiście że jest potrzebna. Weźmy taki przykład. Katolik nie może posiadać niewolnika. Ale wystarczy troszkę podpicować prawdy wiary i zostać protestantem i już możesz niewolić ludzi. U katolików mamy na przykład grzechy wołające o pomstę do nieba. Jednym z nich jest niewypłacenie należnego wynagrodzenia. Katolik będzie się bał popełnić taki grzech. Ktoś inny, jeśli tylko znajdzie jakiś kruczek prawny, bardzo chętnie go wykorzysta, by cię należnego wynagrodzenia pozbawić.
Dla katolika każda śmierć jest zabójstwem. Niezależnie czy zabijaniego nazwiesz dzieckiem czy płodem. A dla wielu dziś wystarczy zmienić nazwę mordowanego człowieka by sumienie było czyste.
Wiara i zasady katolicyzmu chronią porządku świata, w jakim żyjemy. Wydaje się nam że dobro i zło to wartości uniwersalne. Niestety tak nie jest. Dziś mamy je w takiej formie, bo tak zostały uformowane przez katolicyzm. Jesli go zabraknie, zmieni się też to, co uważasz za stałe i niezmienne. Będziesz mordował swoich rodziców by się nie męczyli w jakimś domu starców. Uczynisz to dla ich dobra oczywiście. Bo już nie będzie cie obowiązywało - czcij ojca swego i matkę swoją.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rudoczerwona Cebulica niezalogowany
22 listopada 2021r. o 11:32
kaznodzieju skończ łacha drzeć ,tego się nie daje czytać ,nawiedzony inaczej

wszyscy wszystko wiedzą i na wszystkim się znają Ty też próbujesz ustawiać

co te religie z człowieka robią
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
22 listopada 2021r. o 12:32
~~Rudoczerwona Cebulica napisał(a): kaznodzieju skończ łacha drzeć ,tego się nie daje czytać ,nawiedzony inaczej

wszyscy wszystko wiedzą i na wszystkim się znają Ty też próbujesz ustawiać

co te religie z człowieka robią

Do kaznodziei mi daleko. Seminariów nie kończyłem. Obowiązkiem katolika jest zgłębiać prawdy wiary. Wiec robię co mogę. Nie twierdze ze mam we wszystkim rację. Chętnie przeczytam w którym miejscu się mylę. Bedzie to dla mnie jakaś korzyść. Prowadzimy tu luźną dyskusję więc się nie napinaj.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~pastor niezalogowany
22 listopada 2021r. o 13:40
Mylisz się w wielu kwestiach . A przynajmniej kilku prawd nie potrafisz tu przyznać .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
22 listopada 2021r. o 13:55
~~pastor napisał(a): Mylisz się w wielu kwestiach . A przynajmniej kilku prawd nie potrafisz tu przyznać .

Dziękuję za bardzo rzeczowy głos w dyskusji. Niewątpliwie odmieni on moje życie. Jeszcze raz dzięki ;-)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Tytuń pisze niezalogowany
22 listopada 2021r. o 19:07
Tytuń pisze, aż miło poczytać. Jest nadzieja, skoro są jeszcze ludzie normalnie myślący. Niestety większość mocno niedouczona powtarza bzdury podawane im w mediach (lewackich w większości - patrz dyskusja o tolerancji).
Na pastora nie ma co liczyć, bo protestanci to już w zasadzie poganie.
Pisz Tytuń, ja też kiedyś już pisałem o tym, że jedyna cywilizacja, w której jest przestrzegana wolność jednostki i jej prawa to cywilizacja chrześcijańska. I po to z nią walczą, żeby łatwiej wprowadzić niewolnictwo. Ale w wielu już dusza niewolnika, a i wykształcenie żadne, stąd ciężka orka na ugorze wytłumaczyć osłowi, że jest osłem.
Ale nie poddawajmy się! Zwłaszcza, że w Kościele źle się dzieje i heretyków na szczytach hierarchii coraz więcej:
https://pch24.pl/rektor-wyzszego-seminarium-duchownego-w-lodzi-bral-udzial-w-ekumenicznym-nabozenstwie-lgbt/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~arek niezalogowany
22 listopada 2021r. o 19:28
~~Tytuń pisze napisał(a): Tytuń pisze, aż miło poczytać. Jest nadzieja, skoro są jeszcze ludzie normalnie myślący. Niestety większość mocno niedouczona powtarza bzdury podawane im w mediach (lewackich w większości - patrz dyskusja o tolerancji).
Na pastora nie ma co liczyć, bo protestanci to już w zasadzie poganie.
Pisz Tytuń, ja też kiedyś już pisałem o tym, że jedyna cywilizacja, w której jest przestrzegana wolność jednostki i jej prawa to cywilizacja chrześcijańska. I po to z nią walczą, żeby łatwiej wprowadzić niewolnictwo. Ale w wielu już dusza niewolnika, a i wykształcenie żadne, stąd ciężka orka na ugorze wytłumaczyć osłowi, że jest osłem.
Ale nie poddawajmy się! Zwłaszcza, że w Kościele źle się dzieje i heretyków na szczytach hierarchii coraz więcej:
https://pch24.pl/rektor-wyzszego-seminarium-duchownego-w-lodzi-bral-udzial-w-ekumenicznym-nabozenstwie-lgbt/


"...wolność i jej prawa to cywilizacja chrześcijańska" !
Większego łgarstwa dawno nie czytałem.
Ta wolność i prawa szczególnie są widoczne podczas chrztu niemowląt, niemających pojęcia co się dzieje i do jakiej organizacji je zapisano.
Ta "wolność" jest też widoczna przy obowiązku szeptania klesze do ucha swoich grzechów i wykonywania potem jakiejś pokuty.
A za wszelkie "usługi" obowiązkowa kasa.
To dopiero jest niewolnictwo mentalne !


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.