Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
17 stycznia 2022r. o 13:42
Ramaj co tak nerwowo? Weź głęboki oddech, policz do dziesięciu, a jak nie pomoże to do tysiąca. Poczekaj aż oddech ci się uspokoi i wtedy pisz. Może nie wyślesz już takiej "kaszany".
A powołania? Może ty czujesz się na siłach oceniać kto dostał powołanie a kto wybrał "wygodne" życie. Ja jakoś do sądów się nie kwapię, a już szczególnie w czasach takiej nagonki na Kościół. Trzeba dziś mieć nierówno pod sufitem, by dla jakichś korzyści w takich czasach chcieć zostać księdzem. Myślę więc że dziś seminarzyści to wszyscy dostali powołani przez Boga. Mało ich dzisiaj, ale za to dobrej jakości.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
17 stycznia 2022r. o 14:56
''nagonki na Kościół''?
to raczej Kościół robi nagonki w szkołach na nieświadome jeszcze wszystkiego dzieciaki...

dlaczego czym wyższa klasa .czym wyższa szkoła tym tragiczniejszy dla Kościoła wskaźnik uczęszczających na te całe ''lekcje'' religii?

więc co ty tu pieprzysz o jakiejś nagonce na Kościół?
ludzie nie mają dosyć samego Kościoła i jego istnienia tylko tych ''nauk'' świadczonych przez jego pracowników...
ludzie mają dosyć obserwowania jak Kościół się bogaci kiedy ''wiernym'' zaleca się ''pracować za michę ryżu''
popatrz na te wypasione plebanie i stojące pod nimi samochody kiedy ''wierny'' ma często dylemat z tym co jutro do gara włoży...
i ty mi tu będziesz pierdzielił że dla nich to nie jest ''wygodne życie''?
pasożyty i nic więcej ...
zero wkładu do państwowego budżetu ale ''doić ''ten kraj to w tym są bezkonkurencyjni...
sprawdź sobie ile kosztuje rocznie ten kraj tzw. fundusz kościelny...
kiedy zaczniesz pisać prawdę?
czy wystarczy ci cały tydzień okłamywać wszystkich by w niedzielę ci odpuszczono...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
670
ramaj
17 stycznia 2022r. o 16:34
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a): Ramaj co tak nerwowo? Weź głęboki oddech, policz do dziesięciu, a jak nie pomoże to do tysiąca. Poczekaj aż oddech ci się uspokoi i wtedy pisz. Może nie wyślesz już takiej "kaszany".
A powołania? Może ty czujesz się na siłach oceniać kto dostał powołanie a kto wybrał "wygodne" życie. Ja jakoś do sądów się nie kwapię, a już szczególnie w czasach takiej nagonki na Kościół. Trzeba dziś mieć nierówno pod sufitem, by dla jakichś korzyści w takich czasach chcieć zostać księdzem. Myślę więc że dziś seminarzyści to wszyscy dostali powołani przez Boga. Mało ich dzisiaj, ale za to dobrej jakości.

Za w/w "kaszanę " to odpowiedzialny raczej ten szatan patronujący temu topicowi.
Ponadto nie insuuj mi nagonki na kościół - nigdzie nie trafisz na mój wpis atakujący wiarę, natomiast krytycznie o tzw.sługach bożych i owszem.Widzisz ja odróżniam wiarę w Boga od wiary w kler,a dla ciebie to są tożsame sprawy.
Być może jak piszesz "dziś seminarzyści to wszyscy dostali powołani przez Boga"- oby tak było.Ale wywołany zawsze albo relatywizujesz albo unikasz jasnej odpowiedzi, jak chociażby w sprawie opisanych w Gomorze "powołań"i nominacji.Tych "powołań"i nominacji ,które zaskutkowały tym ,że nasz kościół jest jaki jest.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ed niezalogowany
17 stycznia 2022r. o 18:54
Religia to nie nauka i nie powinna być nauczana w szkole i "tyle w temacie" !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ognistoczerwona Żurawka niezalogowany
17 stycznia 2022r. o 19:38
~~ed napisał(a): Religia to nie nauka i nie powinna być nauczana w szkole i "tyle w temacie" !


Język polski i inne języki to też nie nauka. To jak?
Nauka to matematyka, fizyka, biologia i pochodne. No i geografia z tego co mamy w zajęciach szkolnych. Czyli resztę kasujemy!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
17 stycznia 2022r. o 19:46
ramaj napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a)

Za w/w "kaszanę " to odpowiedzialny raczej ten szatan patronujący temu topicowi.
Ponadto nie insuuj mi nagonki na kościół - nigdzie nie trafisz na mój wpis atakujący wiarę, natomiast krytycznie o tzw.sługach bożych i owszem.Widzisz ja odróżniam wiarę w Boga od wiary w kler,a dla ciebie to są tożsame sprawy.

dlatego ''tytoń'' nigdy nie znajdzie różnicy kiedy piszę o katolikach i ''katolach''
dlatego ''tytoń'' nie potrafił mi odpowiedzieć dlaczego w tak ultrakatolickim kraju jakim jest ten kraj , księża odradzaj a rodzicom ochrzczenie dziecka imieniem Jezus...

''tytoń'' nie radzi sobie z odpowiedziami na proste zdawało by się pytania uciekając w ''rozważania teologiczne''
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Morus pyta niezalogowany
17 stycznia 2022r. o 19:55
Morus, bo pewnie nie chce mu się na proste pytania odpowiadać. W wieli krajach katolickich imię takie nadawano i nadaje się. U nas w Polsce jest tradycja taka, żeby imienia Boga człowiekowi nie nadawać. Proste chyba do zrozumienia.
Ty, jako Jenerał artylerii, powinieneś jednak trochę bystrzejszy być :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
17 stycznia 2022r. o 20:12
a więc to tradycja zakazuje nazwanie syna Jezusem?
a jaka to ''tradycja''?
gdzie widzisz jej początki?

a może raczej to obawa rodziców że było by to krzywdzące dla dziecka bo jak reagować jak koledzy by do niego krzyczeli ...
Jezus ....pospaceruj po stawie...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Nowe domy!
REKLAMA Ecojob zaprasza
REKLAMA Metrohouse zaprasza