Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA #pijezkranu
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

~~bazyliszek niezalogowany
26 sierpnia 2022r. o 7:04
~~Szarobrązowy Śnieżnik napisał(a): Szatan atakuje cały czas! Potrafi opętać człowieka i zrobić go swoim narzędziem. I taki opętany jest wtedy jego rzecznikiem pracując od rana do nocy na forum i bijąc liczbą postów we wszystkich tematach pozostałych forumowiczów o kilka długości. Takie kompulsywne pisanie na forach to oznaka opętania. Znasz kogoś, kto jest taki aktywny na forum, Horusie?


To jak go odpętać Śnieżnik ? Kilka mszy w intencji odpętania Horusa by pomogło ? Może poświęcone medaliki albo jakieś inne wota ?
Kilkaset złotych nie majątek , a powrót zagubionej owieczki do owczarni Pana bezcenny .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
26 sierpnia 2022r. o 7:04
a ty nie jesteś ''opętany''?
min. pisząc bzdety że jestem tu ''od rana do nocy'' pokazujesz właśnie ''opętanie'' ;D
na dodatek dochodzi jeszcze ''opętanie '' Horusem który bardziej ci e zainteresował ni z samo odniesienie się do tekstu...

a może ty te z chcesz mnie ''uleczać'' ;D
więc zacznij od tego by sprowadzić do siebie egzorcystę by wygonił z ciebie demona...;D

a może zacznij naprawiać Kościół bo coś ''cienko pieje '' i są na to dowody ...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ksiądz - przyjaciel dziecka niezalogowany
26 sierpnia 2022r. o 7:44
Znajoma: mama poszła zamówić gregorianke za tatę. Termin w przyszłym roku, dała 1500 zł. Ksiądz spojrzał i powiedział, że mało. Mama mówi, że ma 1500 emerytury, a ksiądz na to, że zdąży uzbierać.

Ksiądz chyba 30 lat. Jak to usłyszałem to byłem załamany. Jak tu ewangelizować?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
26 sierpnia 2022r. o 8:15
o takich sprawach powinno się pisać otwartym tekstem ...
ksiądz jest w rozumieniu prawa osobą publiczną ...a więc napisanie że ksiądz Kowalski czy Nowak zażądał opłaty za to czy tamto jest niczym innym jak okazaniem tego że jednak wbrew temu o czym kościelni zaprzeczają istnieją ''cenniki''
czyli nie ''co łaska'' a określone przedziały cenowe...
istnieją tu w tym kraju skrajnie różne opinie co do samego określenia księdza osobą publiczną ale jest to też powodowane tym że w sprawach w jakiś sposób niebezpiecznych dla Kościoła ich prawnicy podważają -nie zaprzeczają - że są oni mimo wszystko ''osobami publicznymi'' podobnie jak sędziowie czy politycy...

to jest tak jakbym napisał że ''Tadeusz Rydzyk dostał kolejne pieniądze od Morawieckiego''
czy naruszam ich tzw. dobra osobiste?...nie ...
jeśli ludzie otwartym tekstem nie będą pisać o takich zachowaniach jak opisano powyżej ci urzędnicy nadal będą się czuli bezkarnie ...
dla ułatwienia zrozumieniu pewnego problemu to...


https://repozytorium.uni.wroc.pl/Content/65065/PDF/010_Glowacka_Aleksandra_Odpowiedzialnosc_osob_prawnych_Kosciola_katolickiego_za_czyny_niedozwolone.pdf

są tam pewne odnośniki z których też warto skorzystać ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
26 sierpnia 2022r. o 8:16
~~ksiądz - przyjaciel dziecka napisał(a): Znajoma: mama poszła zamówić gregorianke za tatę. Termin w przyszłym roku, dała 1500 zł. Ksiądz spojrzał i powiedział, że mało. Mama mówi, że ma 1500 emerytury, a ksiądz na to, że zdąży uzbierać.

Ksiądz chyba 30 lat. Jak to usłyszałem to byłem załamany. Jak tu ewangelizować?


Dla niewtajemniczonych. Gregorianka to 30 Mszy Świętych. Wychodzi na to że ksiądz będzie musiał przeżyć miesiąc za 1500 zł. Jeśli ksiądz nie uczy w szkole, to poza pieniędzmi z intencji mszalnych może liczyć na na ofiarę z okazji pogrzebu, czy ślubu, ale tych nie ma zbyt wiele, a i tak wielu kapłanów ich nie przyjmuje. Pieniądze "z tacy" nie idą na prywatne wydatki księdza a na cele parafii.

Też jestem w szoku jak ksiądz ma przeżyć miesiąc za 1500 zł. Owszem, to tyle co ma emerytka. Ale koszty utrzymania osoby czynnej zawodowo są niestety wyższe niż emeryta.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
26 sierpnia 2022r. o 8:48
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: ~~ksiądz - przyjaciel dziecka napisał(a): Znajoma: mama poszła zamówić gregorianke za tatę. Termin w przyszłym roku, dała 1500 zł. Ksiądz spojrzał i powiedział, że mało. Mama mówi, że ma 1500 emerytury, a ksiądz na to, że zdąży uzbierać.

Ksiądz chyba 30 lat. Jak to usłyszałem to byłem załamany. Jak tu ewangelizować?


Dla niewtajemniczonych. Gregorianka to 30 Mszy Świętych. Wychodzi na to że ksiądz będzie musiał przeżyć miesiąc za 1500 zł. Jeśli ksiądz nie uczy w szkole, to poza pieniędzmi z intencji mszalnych może liczyć na na ofiarę z okazji pogrzebu, czy ślubu, ale tych nie ma zbyt wiele, a i tak wielu kapłanów ich nie przyjmuje. Pieniądze "z tacy" nie idą na prywatne wydatki księdza a na cele parafii.

Też jestem w szoku jak ksiądz ma przeżyć miesiąc za 1500 zł. Owszem, to tyle co ma emerytka. Ale koszty utrzymania osoby czynnej zawodowo są niestety wyższe niż emeryta.


pieprzenie kolejne...
o ile mnie pamięć nie myli księciunie w szkołach mieli wykonywać ''posługę'' ale szybko zamienili to w ''usługę'' za którą biorą kasę ...ile biorą w łapę za pochówek? ...napisz ...
ile biorą za śluby? ...napisz...
ile biorą za ''pokropek'' czy to fragmentu autostrady czy za otwarcie nowej sali gimnastycznej?
poczytaj sobie czym jest stypendium mszalle lub ''parsem'' ;D

a co z tym księciuniem co to przelewał 2 miliony ze swojego konta na konto parafii by zaraz przelać je sobie powrotnie ?
na czym to zarobił te pieniądze? na czym ''oszczędzał''?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
670
ramaj
26 sierpnia 2022r. o 9:01
~~ksiądz - przyjaciel dziecka napisał(a): Znajoma: mama poszła zamówić gregorianke za tatę. Termin w przyszłym roku, dała 1500 zł. Ksiądz spojrzał i powiedział, że mało. Mama mówi, że ma 1500 emerytury, a ksiądz na to, że zdąży uzbierać.

Ksiądz chyba 30 lat. Jak to usłyszałem to byłem załamany. Jak tu ewangelizować?

I bardzo dobrze,że zażądał .Za głupotę trzeba płacić.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
26 sierpnia 2022r. o 9:45
Horus napisał(a):
a co z tym księciuniem co to przelewał 2 miliony ze swojego konta na konto parafii by zaraz przelać je sobie powrotnie ?
na czym to zarobił te pieniądze? na czym ''oszczędzał''?

Nie wiem. Nie jestem pracownikiem banku. I po raz kolejny na podstawie szczegółu chcesz wyciągać zbyt ogólne wnioski.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Przedszkole Bajka zaprasza