Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Orange zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

~~wikary niezalogowany
8 września 2022r. o 17:42
Czyli nie dla naszego wielebnego tytonia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~santo subito niezalogowany
8 września 2022r. o 18:00
Jestem bardzo stary i schorowany i bardzo mi przykro, że stawia mi się takie zarzuty. Nie mam sobie nic do zarzucenia w tej sprawie – zapewnił Rakoczy.

— Jakże ja, jako kapłan, biskup i współpracownik naszego papieża, mógłbym stać po stronie przestępstwa? Zrobiłem wszystko, co było dla mnie w tej sprawie możliwe i decyzje podejmowałem z sumieniem, a jeżeli była jakaś pomyłka to nie moja wina – ocenił biskup.

Na pytanie, dlaczego biskup nie reagował, gdy pokrzywdzony Janusz Szymik w przeszłości dwukrotnie zawiadamiał go o tym, że ks. W. krzywdził go i gwałcił w przeszłości, biskup oświadczył, że badał tę sprawę, ale nie stwierdził winy księdza.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Uczeń niezalogowany
8 września 2022r. o 18:08
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a): Właśnie o to chodzi że Luter odrzucił księgi, które wskazywały na ewolucję poznania Boga przez człowieka. A to dawało asumpt do wprowadzania kolejnych prawd objawionych.
On to wszystko odrzucił. Uznał że trzeba się cofnąć do korzeni i zacząć budować od nowa. Czy miał dobrą koncepcję? "Po owocach ich poznacie". A owoce są takie że denominacji protestanckich powstało już tyle, że i policzyć ich już nie sposób. Większość z nich już sama nie wie w co wierzy. Samo życie pokazało że to nie była właściwa droga ku poznaniu Boga, prędzej ku ustawieniu człowieka w Jego miejscu.

Nasz ksiądz mówił, że Marcin Luter to fałszywy prorok . Dlaczego więc większość Niemców to luteranie? Przecież to ponoć mądry naród. Czy wreszcie ktoś powie w co i dlaczego mamy wierzyć?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Złoty Powojnik niezalogowany
8 września 2022r. o 18:29
~~Uczeń napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a): Właśnie o to chodzi że Luter odrzucił księgi, które wskazywały na ewolucję poznania Boga przez człowieka. A to dawało asumpt do wprowadzania kolejnych prawd objawionych.
On to wszystko odrzucił. Uznał że trzeba się cofnąć do korzeni i zacząć budować od nowa. Czy miał dobrą koncepcję? "Po owocach ich poznacie". A owoce są takie że denominacji protestanckich powstało już tyle, że i policzyć ich już nie sposób. Większość z nich już sama nie wie w co wierzy. Samo życie pokazało że to nie była właściwa droga ku poznaniu Boga, prędzej ku ustawieniu człowieka w Jego miejscu.

Nasz ksiądz mówił, że Marcin Luter to fałszywy prorok . Dlaczego więc większość Niemców to luteranie? Przecież to ponoć mądry naród. Czy wreszcie ktoś powie w co i dlaczego mamy wierzyć?

Niemcy - mądry naród? A to pewnie dlatego dwie wojny światowe rozpętali! I Auschwitz też jest wyrazem mądrości narodu niemieckiego?
Niby pisał Uczeń, a tak niedouczony, że ażtrudno uwierzyć.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
8 września 2022r. o 19:43
~~Uczeń napisał(a):
Nasz ksiądz mówił, że Marcin Luter to fałszywy prorok . Dlaczego więc większość Niemców to luteranie? Przecież to ponoć mądry naród. Czy wreszcie ktoś powie w co i dlaczego mamy wierzyć?

"ponoć" - i tu masz odpowiedź.
Niemcy są przekonani o swojej mądrości. A mądrość ma źródło w pokorze. Najpierw trzeba uznać że jest się głupim, by uruchomić przestrzeń do poznania. Ktoś, kto pozjadał wszystkie rozumy, pozostanie już taki "ponoć mądry".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Horus niezalogowany
8 września 2022r. o 19:46
no jeśli chodzi o pokorę to nie masz z nią nic wspólnego...;D
tak jak z wiedzą o Lutrze ...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Burozielona Choina niezalogowany
8 września 2022r. o 19:49
~~wikary napisał(a): Tak jak robi to tytoń?

A kogo to ja niby nienawidzę? :-DDDD
Jeśli mówię falco prawdę w oczy jest to raczej wyrazem mojej miłości a nie nienawiści. Gdybym go nienawidził to już dawno machnął bym na niego ręką i uznał niech się kisi w swoim sosie.
Nie ten jest twoim przyjacielem kto klepie cię po plecach, gdy idziesz w przepaść, ale ten, kto ci otworzy oczy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Komix niezalogowany
8 września 2022r. o 19:50
~~Horus napisał(a): no jeśli chodzi o pokorę to nie masz z nią nic wspólnego...;D
tak jak z wiedzą o Lutrze ...;D

Horus, a co ty o Lutrze wiesz? Nie pamiętam, żeby były komiksy o Lutrze. A ty chyba nic innego w życiu nie czytałeś.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA CER-FAR zaprasza
REKLAMA Metrohouse zaprasza