Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
8 września 2022r. o 22:24
~~Rudozłoty Cyprysik napisał(a):
przecież to właśnie Luter przeciwstawiał się pysze Kościoła i jego pędowi ku bogaceniu ...;D
to on był przeciwny sprzedawaniu ''odpustów'' i opodatkowywania przez Kościół ludzi by spełniać fanaberie papieża...
a jeśli sprzeciwiał się temu a tu właśnie wychodził materializm duchowieństwa sprzeczny z Biblią to gdzie tu ''duchowość '' Kościoła?
tak ...skupiam się na błędach ludzi bezpośrednio powiązanych z Kościołem których właśnie Kościół po prostu nie wypieprzy ze swoich szeregów ...
zamiast właśnie swoimi wadami się zajmować szukają błędów u innych wchodząc im w życie i próbując je ustawiać...;D
/c]
Zrozum, że istotą Kościoła jest obraz Boga, jaki jest w stanie nam przekazać. Owszem kapłan żyjący jak święty będzie dla nas bardziej przekonujący. Ale jeśli kapłan grzesznik przekaże nam te same treści to mam z nich zrezygnować? Tak, zrezygnować, bo świętych jest niewielu a grzesznikami chyba wszyscy jesteśmy.
Luter chciał zakneblować usta kapłanom bo byli grzeszni. Ok, gdyby sam głosił to samo. Ale on nagle postawił wszystko na głowie. Stworzył religijnego potworka, który praktycznie zniszczył wszystko co otrzymaliśmy od Ducha Świętego. A jak się okazało że można mieszać w doktrynie Kościoła... To pooooszłooooo!!!
I teraz przeciętny protestant już nie wie w co wierzy. Generalnie sprowadza się to do tego: jestem dobrym człowiekiem więc będę zbawiony, a nawet jeśli jestem zły, to przecież Bóg jest miłośierny.
Niestety protestantyzacja zbiera swoje żniwo także w Kościele Katolickim i my też często nie wiemy w co wierzymy. Skupiamy się właśnie na dobrach doczesnych, na błędach Kościoła, a o Bogu całkiem zapominamy.
Bo po co sobie Nim zawracać głowę. I tak nas zbawi :-D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
8 września 2022r. o 22:26
~~Rudozłoty Cyprysik napisał(a):
przecież to właśnie Luter przeciwstawiał się pysze Kościoła i jego pędowi ku bogaceniu ...;D
to on był przeciwny sprzedawaniu ''odpustów'' i opodatkowywania przez Kościół ludzi by spełniać fanaberie papieża...
a jeśli sprzeciwiał się temu a tu właśnie wychodził materializm duchowieństwa sprzeczny z Biblią to gdzie tu ''duchowość '' Kościoła?
tak ...skupiam się na błędach ludzi bezpośrednio powiązanych z Kościołem których właśnie Kościół po prostu nie wypieprzy ze swoich szeregów ...
zamiast właśnie swoimi wadami się zajmować szukają błędów u innych wchodząc im w życie i próbując je ustawiać...;D

Zrozum, że istotą Kościoła jest obraz Boga, jaki jest w stanie nam przekazać. Owszem kapłan żyjący jak święty będzie dla nas bardziej przekonujący. Ale jeśli kapłan grzesznik przekaże nam te same treści to mam z nich zrezygnować? Tak, zrezygnować, bo świętych jest niewielu a grzesznikami chyba wszyscy jesteśmy.
Luter chciał zakneblować usta kapłanom bo byli grzeszni. Ok, gdyby sam głosił to samo. Ale on nagle postawił wszystko na głowie. Stworzył religijnego potworka, który praktycznie zniszczył wszystko co otrzymaliśmy od Ducha Świętego. A jak się okazało że można mieszać w doktrynie Kościoła... To pooooszłooooo!!!
I teraz przeciętny protestant już nie wie w co wierzy. Generalnie sprowadza się to do tego: jestem dobrym człowiekiem więc będę zbawiony, a nawet jeśli jestem zły, to przecież Bóg jest miłośierny.
Niestety protestantyzacja zbiera swoje żniwo także w Kościele Katolickim i my też często nie wiemy w co wierzymy. Skupiamy się właśnie na dobrach doczesnych, na błędach Kościoła, a o Bogu całkiem zapominamy.
Bo po co sobie Nim zawracać głowę. I tak nas zbawi :-D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielonobrunatna Morwa niezalogowany
9 września 2022r. o 7:06
Tytoniu, dobrze piszesz. Przerażające jest to, że piszesz oczywistości, a mało kto to rozumie. Tak wszystkim ludziom w głowach namieszano, że nie potrafią samodzielnie myśleć, nie mają podstawowej wiedzy i coraz bardziej są oderwani od rzeczywistości tak, jak ona naprawdę wygląda. Żyją w nierealnym świecie wytworzonym przez media, zadaniem których jest odwrócenie uwagi ludzi od prawdy czyli od Boga.
Gorzej - część myśli za obłąkanymi wyznawcami lewicowej religii transhumanizmu, że będą zaraz bogami. I nie widzą, że tak naprawdę ich bóstwem jest szatan.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Malinowy ostrokrzew niezalogowany
9 września 2022r. o 7:10
Kto i kiedy stworzył Boga?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
9 września 2022r. o 7:46
~~Malinowy ostrokrzew napisał(a): Kto i kiedy stworzył Boga?

To jest właśnie najpiękniejsze, że raczej nie mamy szansy teraz poznać odpowiedzi na to pytanie. To wie tylko sam Bóg.
Gdybyśmy wiedzieli tyle co Bóg, bylibyśmy Jemu równi.
Wiedzę o Bogu, którą posiadamy mamy od Niego. Tyle o Nim wiemy, ile chciał nam o sobie powiedzieć. Nie możemy sami z siebie badać Jego bytu. Nawet gdyby udało cię nam zbadać jakieś aspekty boskości tu w naszym świecie, to i tak byłby to tylko wyrywek wiedzy o Bogu, bo on jest jeszcze w wymiarach nam niedostępnych. Nas ogranicza przestrzeń i czas. Dla Boga te ograniczenia nie występują, bo jego przestrzeń ma więcej wymiarów. Ale może nie będę się rozpisywał, bo jeszcze falco to przeczyta i może sobie zwichnąć te swoje dwa dodatkowe zwoje, co to je ma więcej od kury :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~falko niezalogowany
9 września 2022r. o 7:52
No właśnie to że nie jesteś bardziej lotny od kury nigdy nie będziesz wiedział w kogo tak w istocie wierzysz. Jesteś tak przesiąknięty fundamentalizmem religijnym że nawet wiedząc że przegrasz w każdym temacie religijnym , będziesz brnął w te swoje głupoty bez odrobiny samokrytycyzmu. Jesteś zwykłym pyszałkiem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
9 września 2022r. o 8:09
Temat religii to nie gra, w której można wygrać lub przegrać. Nawet sceptycy religijni muszą przyznać że religia katolicka jest najbardziej spójna z wszystkich religii. Ja o Bogu wiem niewiele, staram się poznawać Go, na ile to możliwe. Możliwe ze ktoś mnie "zagnie" swoimi argumentami, ale i tak to niczego nie zmienia. Prawda jest zawsze przy Bogu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~falko niezalogowany
9 września 2022r. o 8:18
Nie wiesz kto stworzył Boga? No to może kto stworzył Szatana?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA CER-FAR zaprasza