Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

~~ZABLOKOWANY niezalogowany
28 marca 2023r. o 7:39
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: ~~daj ciumka napisał(a): "Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie" brzmi jakoś strasznie .
Małe dzieci trzeba trzymać jak najdalej od pedofili w sutannach i ich pomocników.

Rzucasz hejterze oskarżenia na wszystkich kapłanów. Odczucia jednego z nich przytoczyłem ci stronę wcześniej. Prawdopodobnie jesteś osobą niewierzącą i nie zdajesz sobie sprawy z konsekwencji tego, co robisz. Najgorsze dla ciebie jednak jest to, że przed Sądem Bożym stanie każdy z nas, niezależnie od wiary. A w tym momencie oskarżasz o pedofilię tysiące kapłanów, którzy mają w pogardzie ten proceder prawdopodobnie bardziej niż ty. Bo dla ciebie jest on zły w świetle brawa ludzkiego, a dla niech dodatkowo ohydny w świetle Prawa Bożego.
Rzucanie fałszywych oskarżań jest jednym z najcięższych grzechów.

spokojnie ''tytoń'' ...spokojnie...
gość tylko pisze że ''Małe dzieci trzeba trzymać jak najdalej od pedofili w sutannach i ich pomocników '' i ma rację ...
chyba nie zaprzeczysz?
a jakie to ma ponieść ''konsekwencje''?...postawisz go przed ''sądem biskupim''?...rzucisz na niego ''klątwę''? a może masz w zanadrzu jakąś laleczkę i będziesz kłuł ją szpilami ? ;D
powiedz mi -jak to jest że piszesz o tysiącach kapłanów pogardzających pedofilią a nie czytałem nigdzie by któryś z nich otwarcie to potępił...
jak to jest że twój ''świnty'' co do którego miała być pisana odpowiednia ''ustawka'' a która przepadła ;D pisał listy do biskupów by takie przypadki ukrywali przed ludźmi? ...jak to jest że złagodził ''kary'' za pedofilię i od tego czasu nie jest on już grzechem tzw. ciężkim?

wiem ...nie odpowiesz...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Makowy Grab niezalogowany
28 marca 2023r. o 8:19
~~ZABLOKOWANY napisał(a):
wiem ...nie odpowiesz...;D

Piszesz o rzeczach, o których masz blade pojęcie. Swoją wiedzę na ich temat czerpiesz z "Wybiórczej" czy też z innych TVN-ów. A te traktują temat raczej jednostronnie.
Ja w tym temacie jestem jeszcze słabiej poinformowany, gdyż nawet tych "źródeł wiedzy" nie poznałem. Trudno mi więc objaśniać ci kto co komu powiedział, czy tez czego nie powiedział. Co do JPII, mam w stosunku do Niego mieszane uczucia. Jak każdy z nas robił wiele dobrego, ale i zdarzało mu się popełniać błędy. Za jego podstawowy błąd uznaję jednak nie to jak postępował z pedofilami, ponieważ nie mam na ten temat obiektywnej wiedzy, ale za takowy uważam Jego (moim zdaniem) źle pojęty "ekumenizm". Tu mogę mieć wyrobiony pogląd, gdyż to, co robił w tym względzie, można było zobaczyć publicznie i nie trzeba snuć żadnych domysłów czy spekulacji. Ale mimo to był wielkim Polakiem i wielką postacią Kościoła.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
28 marca 2023r. o 8:20
To wyżej to ja :-)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
28 marca 2023r. o 8:29
~~ZABLOKOWANY napisał(a):
a jakie to ma ponieść ''konsekwencje''?...postawisz go przed ''sądem biskupim''?...rzucisz na niego ''klątwę''? a może masz w zanadrzu jakąś laleczkę i będziesz kłuł ją szpilami ? ;D

Skoro już tak uważnie mnie czytasz, to dziwi mnie fakt, że umknęło ci określenie "Sąd Boży". Ja nie mam zamiaru nikogo osądzać. Nie mam ani chęci, ani kompetencji, by to robić. A znając siebie, to bym wszystkich uniewinnił :-)
Jednak Bóg jest sędzią sprawiedliwym. A sprawiedliwość nakazuje, by za winą szła jednak kara. Nie jest moją intencją nikogo sądzić, czy straszyć. Ostrzegam tylko, że każde działanie ma swoje kompetencje.
Aby ci to bardziej uzmysłowić, posłużę się przykładem:
Czy rodzic, gdy mówi dziecku, by nie dotykało garnka z gorącą wodą, mówi to z chęci straszenia, czy też z troski o dobro dziecka?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Makowy Grab niezalogowany
28 marca 2023r. o 8:39
konsekwencje :-)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Makowy Grab niezalogowany
28 marca 2023r. o 8:43
Poszukaj wypowiedzi ks. Isakowicza-Zalewskiego. W "Wybiórczej" raczej ich nie znajdziesz. A jak poszukasz gdzie indziej, to znajdziesz i inne kapłańskie głosy przeciw pedofilii.
Ty byś oczywiście chciał by się publicznie kajali i przepraszali za przewiny swoich kolegów po fachu. Nie wiem jakiej jesteś profesji. Ale na przykład nie zauważyłem by niejaki falco przepraszał publicznie za swoich kolegów po fachu, pedofili budowlańców. Nie mam jednak o to do niego pretensji.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~TobiasKnils niezalogowany
28 marca 2023r. o 8:46
KUBET ทางเข้า、KU หวย、หาเงินออนไลน์


https://9jthai.net
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ZABLOKOWANY niezalogowany
28 marca 2023r. o 9:13
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: ~~ZABLOKOWANY napisał(a):
a jakie to ma ponieść ''konsekwencje''?...postawisz go przed ''sądem biskupim''?...rzucisz na niego ''klątwę''? a może masz w zanadrzu jakąś laleczkę i będziesz kłuł ją szpilami ? ;D

Skoro już tak uważnie mnie czytasz, to dziwi mnie fakt, że umknęło ci określenie "Sąd Boży". Ja nie mam zamiaru nikogo osądzać. Nie mam ani chęci, ani kompetencji, by to robić. A znając siebie, to bym wszystkich uniewinnił :-)
Jednak Bóg jest sędzią sprawiedliwym. A sprawiedliwość nakazuje, by za winą szła jednak kara. Nie jest moją intencją nikogo sądzić, czy straszyć. Ostrzegam tylko, że każde działanie ma swoje kompetencje.
Aby ci to bardziej uzmysłowić, posłużę się przykładem:
Czy rodzic, gdy mówi dziecku, by nie dotykało garnka z gorącą wodą, mówi to z chęci straszenia, czy też z troski o dobro dziecka?

jak zwykle u ciebie ...
nie masz wiedzy lub kompetencji ...;D to zwykła ucieczka od jasnej odpowiedzi bo na nic mi tu nie potrafiłeś odpowiedzieć...;D

i jeszcze to twoje zwykłe ''pieprzenie'' o tym że ja bym ich wszystkich uniewinnił... ty myślisz kiedy takie bzdury wypisujesz?

a przed jakimi to konsekwencjami ''ostrzegasz''?

a co rodzica i ostrzegania dziecka przed tym gorącym garnkiem...może to też strach rodzica przed odpowiedzialnością za niedopilnowanie dziecka?

musisz ''tytoniu'' więcej czytać i szerzej myśleć...;D
chcesz list ''świntego'' o tym by biskupi kryli swoich kolesi pedofilów ? ...to nie będzie z ''wyborczej'' ;D
chcesz poczytać jak twój''świnty'' pedofilię nie uznał za tzw. ''grzech ciążki''?

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego