Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Lista hańby PiS

18442
PIS-PO-PRL
22 sierpnia 2018r. o 23:18
fobiak napisał(a): dowiedziales sie, ze byla pzpr i odkryles, ze ona jest winna twojego wywrotowego wychowania. ja bronie prl a pzpr to nie moja dzialka, zapytaj sie kogos z pisu, po lub innej partii bo tam pzprowcow jest dosc.
czy ty masz rente inwalidzka z powodu nieudalnosci umyslowej?


Przepraszam, że się wtrącam, z urlopu wróciłem i trochę nie w temacie jestem ale... PZPR od 1948 "zarządzała" PRLem. Razem z kolegami z Moskwy, a właściwie na rozkaz kolegów z Moskwy, ustawiała meble w tym PRLu. Nie dziwię się Warsowi, że dla niego PRL=PZPR. Bronisz PRLu czyli sztucznego tworu, który został nam narzucony przez kolegów ze wschodu i przez nich kontrolowanego. Fajnie, że ukończyłeś szkołę w PRLu, fajnie że wpojono Ci jakieś wartości w PRLu. Powinieneś w takim razie bronić ludzi, którzy Cię uczyli, a nie ten dziwny wynalazek, stworzony po to żeby tych ludzi i Ciebie kontrolować i krótko za mordę trzymać.
Pozdrawiam:)


Dopisane 22.08.2018r. o godz. 23:18:

fobiak napisał(a): dowiedziales sie, ze byla pzpr i odkryles, ze ona jest winna twojego wywrotowego wychowania. ja bronie prl a pzpr to nie moja dzialka, zapytaj sie kogos z pisu, po lub innej partii bo tam pzprowcow jest dosc.
czy ty masz rente inwalidzka z powodu nieudalnosci umyslowej?


Przepraszam, że się wtrącam, z urlopu wróciłem i trochę nie w temacie jestem ale... PZPR od 1948 "zarządzała" PRLem. Razem z kolegami z Moskwy, a właściwie na rozkaz kolegów z Moskwy, ustawiała meble w tym PRLu. Nie dziwię się Warsowi, że dla niego PRL=PZPR. Bronisz PRLu czyli sztucznego tworu, który został nam narzucony przez kolegów ze wschodu i przez nich kontrolowanego. Fajnie, że ukończyłeś szkołę w PRLu, fajnie że wpojono Ci jakieś wartości w PRLu. Powinieneś w takim razie bronić ludzi, którzy Cię uczyli, a nie ten dziwny wynalazek, stworzony po to żeby tych ludzi i Ciebie kontrolować i krótko za mordę trzymać.
Pozdrawiam:)

PIS=PO=PRL
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
23 sierpnia 2018r. o 0:11
PIS-PO-PRL napisał(a):
fobiak napisał(a): dowiedziales sie, ze byla pzpr i odkryles, ze ona jest winna twojego wywrotowego wychowania. ja bronie prl a pzpr to nie moja dzialka, zapytaj sie kogos z pisu, po lub innej partii bo tam pzprowcow jest dosc.
czy ty masz rente inwalidzka z powodu nieudalnosci umyslowej?


Przepraszam, że się wtrącam, z urlopu wróciłem i trochę nie w temacie jestem ale... PZPR od 1948 "zarządzała" PRLem. Razem z kolegami z Moskwy, a właściwie na rozkaz kolegów z Moskwy, ustawiała meble w tym PRLu. Nie dziwię się Warsowi, że dla niego PRL=PZPR. Bronisz PRLu czyli sztucznego tworu, który został nam narzucony przez kolegów ze wschodu i przez nich kontrolowanego. Fajnie, że ukończyłeś szkołę w PRLu, fajnie że wpojono Ci jakieś wartości w PRLu. Powinieneś w takim razie bronić ludzi, którzy Cię uczyli, a nie ten dziwny wynalazek, stworzony po to żeby tych ludzi i Ciebie kontrolować i krótko za mordę trzymać.
Pozdrawiam:)Dopisane 22.08.2018r. o godz. 23:18:
fobiak napisał(a): dowiedziales sie, ze byla pzpr i odkryles, ze ona jest winna twojego wywrotowego wychowania. ja bronie prl a pzpr to nie moja dzialka, zapytaj sie kogos z pisu, po lub innej partii bo tam pzprowcow jest dosc.
czy ty masz rente inwalidzka z powodu nieudalnosci umyslowej?


Przepraszam, że się wtrącam, z urlopu wróciłem i trochę nie w temacie jestem ale... PZPR od 1948 "zarządzała" PRLem. Razem z kolegami z Moskwy, a właściwie na rozkaz kolegów z Moskwy, ustawiała meble w tym PRLu. Nie dziwię się Warsowi, że dla niego PRL=PZPR. Bronisz PRLu czyli sztucznego tworu, który został nam narzucony przez kolegów ze wschodu i przez nich kontrolowanego. Fajnie, że ukończyłeś szkołę w PRLu, fajnie że wpojono Ci jakieś wartości w PRLu. Powinieneś w takim razie bronić ludzi, którzy Cię uczyli, a nie ten dziwny wynalazek, stworzony po to żeby tych ludzi i Ciebie kontrolować i krótko za mordę trzymać.
Pozdrawiam:)


prl to nie pzpr, rowniez ty nie zasysasz, prl to panstwo wszystkich polakow a pzpr to partia. czy ktoras z parti dzisiaj jest ojczyzna wszystkich polakow?
zastanow sie co za brednie wypisujesz
dzisiaj rzadzi pis czy pis jest panstwem polskim?
wrecz przeciwnie, jest partia w unii europejskiej i to antypolska.
obojetnie jaka partia bedzie nami rzadzila, z polska to nie ma nic wspolnego, partie znikaja a polska zyje dalej.
gdzie byles na urlopie, bo jesli masz okulary w ciemnych oprawkach to cie widzialem
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
18442
PIS-PO-PRL
23 sierpnia 2018r. o 0:33
Generalnie jest sporo logiki w tym co piszesz, ale dla mnie, mimo wszystko, PRL to twór który przywieźli nam koledzy ze wschodu, a przyklepali koledzy z zachodu (ponoć nasi sojusznicy). usiedli przy mapie, poprzesuwali granice, gdzieś tam plebiscyty zorganizowali i powiedzieli... macie, to ojczyzna wasza. Otóż nie... to było więzienie nasze. Ze szkołami i szpitalami wprawdzie, ale jednak więzienie. W tym więzieniu nie liczyłeś się Ty, ja czy ktoś inny. Liczyło się dobro naszych nadzorców i to ich potrzeby były w pierwszej kolejności zaspakajane. Ziemia może i Polska, ale Państwa Polskiego nie było.
pozdrawiam dobranoc :)

ps. oprawki mam czarno-czerwone

PIS=PO=PRL
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Żółty Driakiew niezalogowany
23 sierpnia 2018r. o 4:56
PIS-PO-PRL napisał(a): W tym więzieniu nie liczyłeś się Ty, ja czy ktoś inny. Liczyło się dobro naszych nadzorców i to ich potrzeby były w pierwszej kolejności zaspakajane. Ziemia może i Polska, ale Państwa Polskiego nie było.
pozdrawiam dobranoc :)


A dzisiaj , kto jest nadzorcą ? Czyj interes się liczy ? PZPR zastąpiono PiS em.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
18442
PIS-PO-PRL
23 sierpnia 2018r. o 8:49
Ludzie sobie PIS wybrali. Nikt im tego nie narzucił. Część zagłosowała świadomie, część mniej świadomie, ale ludzie wybrali go sobie sami. Jednym pasuje, innym nie. Mi nie pasuje, ale większość się cieszy i ma radochę.

PIS=PO=PRL
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
18910
#Wars nieaktywny
23 sierpnia 2018r. o 11:06
~~Żółty Driakiew napisał(a):
Wars napisał(a): Fobiak , do Ciebie i Twojego komentarza bardzo pasuje to określenie --- konfabulacja --
1. «zmyślanie, koloryzowanie na jakiś temat»
2. Z Panią Danutą moje drogi się rozeszły w 1989 r. mimo tego mam dla Pani Danuty szacunek za to co robiła wcześniej . .


Co ona takiego zrobjła ? Co robi dzisiaj.Stara sie tylko odrywać kupony solidarnosci.
Pomogla Kisielijczykowi zostac posle .Czy to zasługa ?
Widzisz co wkleiłeś z mojej wypowiedzi to zapoznaj się z treścią , nasze drogi się rozeszły w 1989 r . W Bolesławcu niewielka grupa ludzi przeciwstawiła się twórcom stanu wojennego do nich należała Pani Danuta i podjęła działalność w podziemiu antykomunistycznym za co została skazana i wylądowała w więzieniu . Byłem członkiem Komitetu Obywatelskiego i jednym z prowadzących kampanię wyborczą Kisilijczyka , mógłbym dużo w tym temacie napisać , podam tylko tyle że po wygranych wyborach zorganizowaliśmy spotkanie , Janek i Danuta - ( byliśmy na ty i wydawało mi się wtedy że kolegami ) , na spotkaniu się nie pojawili , nikt z nas zaangażowanych w kampanię nie usłyszał słowa - dziękuję - . Po Jakimś czasie przeczytałem książkę Pani Danuty i z niej dowiedziałem się że sobie przypisała wszystkie zasługi , tylko ona pojechała do Warszawy na spotkanie z profesorem Regulskim też kandydatem z naszego okręgu , od którego otrzymała specjalne podziękowania wygrali wybory w naszym okręgu a pseudo elity świętowały w Warszawie . M21W2- Wars - Lucjan Złotkowski .


Dopisane 23.08.2018r. o godz. 11:06:

Lucjan Złotkowski specjalnie na życzenie Fobiaka - Od 09 1980 w "Solidarności" , współzałożyciel , członek Komitetu Założycielskiego , od 11 1980 sekretarz prezydium KZ; Jesienią 1980 współorganizator struktur "s" na ziemi Bolesławieckiej . 01-02-1981 uczestnik strajku w Gencjanie, drukarz ulotek , na apel MKS w Jeleniej Górze połączonego z KS Dolny Śląsk odpowiedzialny za organizację strajków na Ziemi Bolesławieckiej . 12 1981 - 1983 współorganizator struktur "S' w Bolesławcu , zbierał składki na pomoc dla internowanych , więźniów politycznych zwolnionych z pracy i ich rodzin . 1982 -83 drukarz i kolporter ulotek i plakatów w zakładzie i Bolesławcu . 31 - 08- 1982 uczestnik manifestacji we Wrocławiu . 1982- 85 kilkukrotnie zatrzymywany , przesłuchiwany , rewizje Mieszkania . 1986- 89 kolporter podziemnych pism , m.in. - Z Dnia na Dzień , _ Ogniwa ,- Regionu oraz ulotek , cegiełek i druków okolicznościowych "S " . !986- 89 działacz Duszpasterstwa Ludzi Pracy . Uczestnik spotkań z Jackiem Kuroniem , Władysławem Frasyniukiem . 1987-89 współpracownik RKW Dolny Śląsk . 29 - 09 1988 - 89 współzałożyciel , członek Komitetu Organizacyjnego "S" w zakładzie . Do 04 -09- 1989 rozpracowywany przez p. 5 RUSW w Bolesławcu w ramach SOR krypt. Nawrót . Opracowanie Łukasz Sołtysik IPN Wrocław , Michał Orlicz Jelenia góra .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
23 sierpnia 2018r. o 12:39
PIS-PO-PRL napisał(a):
fobiak napisał(a):

Przepraszam, że się wtrącam, z urlopu wróciłem i trochę nie w temacie jestem ale... PZPR od 1948 "zarządzała" PRLem. ......

blablasz aby sobie poblablac bo w darlowie nikt cie nie sluchal. jako, ze jestes niedouczony zmuszony jestem cie doedukowac.
pzpr nie mogla zarzadzac prl-em od 1948 roku bo prl powstala w 1952 roku.
wars nie walczyl z komunizmem bo komunizmu nigdzie nie bylo
solidarnosc jest dzieckiem prl-u i wcale z nia nie walczyla
w prl-u nie wpajano wartosci prl-u tylko wartosci polskie, prl nie miala wlasnych wartosci, opierala sie na polskiej tradycji, kulturze i jezyku
bronie ludzi prl-u z malymi wyjatkami, bronilem tez ojca przemcia przed wlasnym synem
prl mylisz z jednym z systemow socjalistycznych
mnie nikt nie kontrolowal.
tobie, przemciowi i warsowi brak podstawowach informacji aby zabierac glos w dyskusji,
jesli dla was jest prl tym samym co pzpr a solidarnosc nie jest dzieckiem prl-u, zrodzonym przez pzpr to nie ma o czym gadac.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
18910
#Wars nieaktywny
23 sierpnia 2018r. o 12:59

Rzeczpospolita Polska (1944–1952)
Polska Rzeczpospolita Ludowa (1952–1989)
1944–1989
Flaga Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej
Godło Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej
Flaga Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej Godło Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej
Hymn:
MENU0:00
Mazurek Dąbrowskiego
Położenie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej
Konstytucja Mała Konstytucja z 1947 (konstytucja marcowa ze zmianami KRN) (1945–1952), Konstytucja PRL (1952–1989)
Język urzędowy polski
Stolica Warszawa
Ustrój polityczny deklaratywnie: „rola kierownicza klasy robotniczej” (dyktatura proletariatu[1]), monopartyjny, władza sprawowana przez PPR, następnie PZPR i ugrupowania satelitarne, formalnie demokratyczny do 1952 roku, po 1952 roku demokracja ludowa
Typ państwa Republika 1944–1952, demokracja ludowa 1952–1989,
republika (1989)
Ostatnia głowa państwa Prezydent gen. Wojciech Jaruzelski
Ostatni szef rządu Prezes Rady Ministrów Tadeusz Mazowiecki
Powierzchnia
• całkowita 68. na świecie
312 677[2] km²
Liczba ludności (1989)
• całkowita
• gęstość zaludnienia 32. na świecie
37 800 000
125 osób/km²
PKB (1980)
• całkowite
• na osobę
56,6 mld[3] USD
1591,9[3] USD
PKB (PSN) (1980)
• całkowite
• na osobę
150,9 mld[3] dolarów międzynar.
4245,3[3] dolarów międzynar.
Jednostka monetarna złoty (PLZ)
Manifest Lipcowy – utworzenie państwa zależnego od ZSRR z centralnych terenów II Rzeczypospolitej przejętych spod okupacji niemieckiej przez ZSRR
22 lipca 1944
Likwidacja zmiana nazwy państwa na „Rzeczpospolita Polska” i ustroju politycznego na demokratyczny przez Sejm nowelą grudniową
29 grudnia 1989
Religia dominująca oficjalnie państwo świeckie
de facto rzymski katolicyzm
Strefa czasowa UTC +1 – zima
UTC +2 – lato
Kod ISO 3166 PL
Domena internetowa brak (domenę .pl wprowadzono dopiero w III RP w roku 1990)
Kod samochodowy PL
Kod telefoniczny +48
Mapa Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej
¹ Jest to powierzchnia terytorium Polski, czyli obszaru lądowego (łącznie z wodami śródlądowymi) – 311 904 km², obszaru morskich wód wewnętrznych – 1991 km², oraz morza terytorialnego – 8682 km². Powierzchnia administracyjna Polski – 312 685 km², która jest najczęściej podawana w różnych źródłach, to powierzchnia w granicach administracyjnych województw i poza obszarem lądowym obejmuje część morskich wód wewnętrznych (Zalew Wiślany, Zalew Szczeciński, obszary wód portów) [źródło: GUS].

Ludność II Rzeczypospolitej, deklarująca język polski jako ojczysty, według spisu powszechnego 1931 roku - geneza linii Curzona

Ulotka antykomunistyczna z okresu II wojny światowej

Żołnierze AK podczas akcji „Burza” w Lublinie, lipiec 1944

Manifest PKWN

Zmiany granic i linia Curzona

Terytorium zarządzane przez PKWN we wrześniu 1944 roku

Orzeł tzw. wzór 43 (piastowski)[4]

Jakub Berman

Michał Rola-Żymierski
Polska Rzeczpospolita Ludowa (PRL) – nazwa państwa polskiego w latach 1952–1989. Uprzednio, w latach 1944–1952, ten sam organizm państwowy, uznany międzynarodowo po utworzeniu Tymczasowego Rządu Jedności Narodowej (pierwszymi państwami które uznały TRJN 29 czerwca 1945 były USA, Wielka Brytania i Francja, jednocześnie cofając uznanie dla Rządu RP na uchodźstwie, funkcjonował jako podmiot prawa międzynarodowego pod nazwą Rzeczpospolita Polska. Państwo to w okresie 1944–1989 propagandowo i potocznie, a niekiedy w oficjalnych aktach swych władz[6], nazywane było Polską Ludową.

W latach 1945–1989 Polska była państwem niesuwerennym, pozostającym pod dominacją ZSRR, rządzonym przez komunistyczną Polską Partię Robotniczą, następnie Polską Zjednoczoną Partię Robotniczą, przy formalnym istnieniu ugrupowań satelitarnych jako tzw. stronnictw sojuszniczych (Zjednoczone Stronnictwo Ludowe, Stronnictwo Demokratyczne). Ludowe Wojsko Polskie było zdominowane i kontrolowane przez rządzącą partię komunistyczną i jako część struktury Układu Warszawskiego podlegało dowództwu Armii Radzieckiej . - mały fragment z historii .


Dopisane 23.08.2018r. o godz. 12:59:

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” – ogólnopolski związek zawodowy powstały w 1980 dla obrony praw pracowniczych, do 1989 również jeden z głównych ośrodków opozycji przeciw rządowi Polski Ludowej i komunizmowi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.