Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Przedszkole Bajka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Niesolidarna "Solidarność" odsłoniła pomnik
14240
M21W2
24 września 2023r. o 20:13
" W maju 2008 r. Komisja Europejska, która wcześniej zakwestionowała pomoc publiczną udzieloną stoczni szczecińskiej, zażądała planów jej restrukturyzacji, grożąc odebraniem owej pomocy. Plany te rząd Donalda Tuska przesłał we wrześniu tamtego roku. KE w listopadzie 2008 r. uznała pomoc publiczną udzieloną stoczniom w Szczecinie i Gdyni, które były odrębnymi firmami, za nielegalną, dając polskiemu rządowi czas do końca maja 2009 r. na wyprzedaż majątku stoczni, co miało pozwolić na zachowanie miejsc pracy i kontynuację produkcji. Produkcję w Stoczni Szczecińskiej Nowa wstrzymano w pierwszej połowie 2009 r.

Szczegóły związane z wyprzedażą majątku stoczniowego zostały zawarte w tzw. specustawie stoczniowej. Majątek stoczni ostatecznie sprzedano w większości w 2010 r., a pracowników zwolniono. W międzyczasie rząd ogłosił, że kupnem stoczni w Szczecinie jest zainteresowany katarski inwestor, który miał się ostatecznie później wycofać z transakcji.

Do 2006 r. Stocznia Gdynia była właścicielką Stoczni Gdańskiej. W 1996 r. stocznia gdańska została postawiona w stan upadłości, następnie na bazie przedsiębiorstwa powstała Stocznia Gdańska - Grupa Stoczni Gdynia SA, od 2006 r. - Stocznia Gdańsk SA."


Dopisane 24.09.2023r. o godz. 20:13:

~~Panie Lucjanie napisał(a): Obie stocznie Niemieckie zatrudniały wtedy dwa tys robotników. To 1/10 tego co pracowało w Szczecinie.
Poza tym tamte stocznie zostały prawie natychmiast sprywatyzowane. Prywatny kapitał dał zastrzyk na tyle ze Unia zgodzila się na pomoc rządowa. Ale mimi ze te stocznie zaczeły produkce dwóch promów i ak upadły.
Upadły bo - tam komunisci tak jak w Polsce ukrywali stan faktyczny firm.
Kto bronił sprywatyzowania Polskich stoczni panie Lucjanie ?



Nie wiem kto bronił sprywatyzowania stoczni , wiem jedno , jako pierwsze prywatyzowane były zakłady o dobrej kondycji , stocznie do nich nie należały , istniały tylko dzięki rządowym dofinansowaniom .

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Staroróżowy Sadziec niezalogowany
24 września 2023r. o 20:17
Lucjan ...czytam od jakiegoś czasu co tu znowu wypisujesz...
piszę ci otwarcie ...kłamiesz i manipulujesz nadal w swoim ''stylu''
co zrobił z problemem stoczni Olszewski?...nic....
co z robił z tym Kaczyński ?....nic
kiedy proszono ich o reakcję skończyło się na obietnicach...
teraz pieprzysz o Rakowskim?...a napisz coś o zarządzie stoczni i jego prezesie który właśnie doprowadził stocznię do ruiny ...

manipulujesz Lucjan i to jest w tobie zabawne bo masz chyba tu wszystkich za idio.tów ;D
zapytam ...mówi ci coś nazwisko Hutyra?
imię pomijam bo nie mam zamiaru po raz kolejny nic ci ułatwiać...;D
więc jak?...znasz je?

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
24 września 2023r. o 20:23
~~Jaskier pospolity napisał(a): Jakim ciemniakiem trzeba być by nie zrozumieć tego że to była twoja Solidarność . Bo w tym czasie była chyba jedna ogólnopolska. A jaka ratowała Wizów? Uratowała?



Moją Solidarność " zabił " zbrodniarz Jaruzelski , " pochował " jego człowiek Wałęsa .
Jesteś w stanie zapoznać się z historią Solidarności nie pisaną przez komunistów .

Co do Wizowa , ja się zwolniłem w 1989 r , Wizów ogłosił upadłość w 2006 r .
Tęsknisz za smrodem i trucicielem Bolesławca i okolic , ja nie .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Staroróżowy Sadziec niezalogowany
24 września 2023r. o 20:29
Lucjan ...idź człowieku obejrzeć mecz Polek i nie bierz się tu za coś co cię przerasta więc musisz po prostu kłamać w żywe oczy ...
ja tam popatrzę na mecz bo jeśli Polki przegrają z Włoszkami to jutro STS będzie mi znowu płacił...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
24 września 2023r. o 20:33
~~Staroróżowy Sadziec napisał(a): manipulujesz Lucjan i to jest w tobie zabawne bo masz chyba tu wszystkich za idio.tów ;D
zapytam ...mówi ci coś nazwisko Hutyra?


Najgorsze jest to że manipulant nazywa innych manipulantem , znalazłeś list Hutyry do Olszewskiego i walisz głupa zadając pytania jeszcze głupsze .
Olszewski rządził raptem pół roku w 1992 , upadłość stoczni ogłoszono w 1996 , kto wtedy rządził ? .

Dziś tylko tyle , czas na siatkówkę .
Dobranoc , śnij o swojej wielkości , tylko to Ci zostało .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Forum info niezalogowany
24 września 2023r. o 20:34
M21W2 napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Jaskier pospolity napisał(a): Jakim ciemniakiem trzeba być by nie zrozumieć tego że to była twoja Solidarność . Bo w tym czasie była chyba jedna ogólnopolska. A jaka ratowała Wizów? Uratowała?



Moją Solidarność " zabił " zbrodniarz Jaruzelski , " pochował " jego człowiek Wałęsa .
Jesteś w stanie zapoznać się z historią Solidarności nie pisaną przez komunistów .

Co do Wizowa , ja się zwolniłem w 1989 r , Wizów ogłosił upadłość w 2006 r .
Tęsknisz za smrodem i trucicielem Bolesławca i okolic , ja nie .

Panie Lucjanie oto dane na temat upadku stoczni Niemieckiej i Polskich . Bo i ta i tamte upadły.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Dlaczego-Niemcy-mogli-pomoc-stoczniom-2870228.html
Co do Jaruzelskiego to ktoś tu panu zadał pytanie .
Czy Polscy robotnicy przed stanem wojennym zajmowali się pracowaniem czy strajkowaniem ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Staroróżowy Sadziec niezalogowany
24 września 2023r. o 20:35
M21W2 napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Jaskier pospolity napisał(a): Jakim ciemniakiem trzeba być by nie zrozumieć tego że to była twoja Solidarność . Bo w tym czasie była chyba jedna ogólnopolska. A jaka ratowała Wizów? Uratowała?



Moją Solidarność " zabił " zbrodniarz Jaruzelski , " pochował " jego człowiek Wałęsa .
Jesteś w stanie zapoznać się z historią Solidarności nie pisaną przez komunistów .

Co do Wizowa , ja się zwolniłem w 1989 r , Wizów ogłosił upadłość w 2006 r .
Tęsknisz za smrodem i trucicielem Bolesławca i okolic , ja nie .

co za bzdura...twoją ''s'' zabił nie gen. Jaruzelski tylko wy sami ją zdeptaliście na śmierć...
dzieląc się na frakcje ,na jakieś pseudosolidarnościowe ''klony'' ...a to AWS a to SW.

WALKA ''GÓRY'' O WŁASNE''KORYTA'' ZABIŁA IDDE ''S''
a robotnik?...Lucjan jest takie powiedzenie...
Murzyn zrobił swoje -Murzyn może odejść...
i ty i miliony innych Polaków to właśnie ci ''murzyni'' ;D

a teraz meczyk ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Panie związkowiec niezalogowany
24 września 2023r. o 20:41
Powiedz pan czyich interesów broniła ówczesna Solidarność ? Wszystkich ludzi pracy czy tylko wybranych firm państwowych. Skoro wszyscy wtedy marzyli o restrukturyzacji komuny w kapitalizm to po co było strajkować za komunę ?
W efekcie związek PRZEPOCZWARZYŁ SIĘ partię polityczną AWS i to był koniec Polskiej gospodarki i Polskich związków.
Podsumowany przez jednego z polityków słowami
" PANOWIE POWIEDZCIE CO BY TU JESZCZE MOŻNA SPIEPRZYĆ ".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Orange zaprasza