Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Fenomen Solidarności ...ile prawdy ile mitu...

14240
M21W2
22 października 2022r. o 20:26
~~Szary powój napisał(a): Czyli za to że rozrzucał ulotki dostał ten krzyż? Bo czytałem że spalił też sukę rzucając w nią koktajlem Mołotowa. Nikt tego nie potwierdza ale skoro Morawiecki o tym mówił to może dać mu Virtuti.
I nie pisz w liczbie mnogiej o represjach bo nie piszesz jakich to sam doznałeś . Kiedy się ciebie pyta o to czy byłeś internowany milkniesz i pomijasz pytania. Myślę że przeceniasz się i swoje dokonania .Można to w prosty sposób sprawdić i sprawdziłem . Wpis o tobie w Encyklopedii Solidarności jest skromny na tle innych . Bardzo skromny.



Udowadniasz rzetelność IPN , podają tylko to co mają udokumentowane , nic do mojej biografii bym nie dodał , nie mam na to dowodów , brawo IPN .

Mój życiorys piszesz ty , lub jesteś tak ograniczony umysłowo jak on , wkleiłem to co piszą historycy IPN o Mateuszu Morawieckim , znacznie mniej niż o mnie , to kolejny przykład rzetelności IPN .

Powtarzam o Mateuszu .

" Po 13 grudnia 1981 r. uczestniczył m.in. w malowaniu napisów na murach, akcjach zrywania flag komunistycznych, rozklejaniu plakatów i ulotek na murach, druku i kolportażu podziemnych pism. Był również uczestnikiem różnych demonstracji organizowanych przez wrocławską opozycję, w czasie których był parokrotnie dotkliwie pobity. W latach 1983-1986 po licznych rewizjach w mieszkaniu był wielokrotnie zatrzymywany i przesłuchiwany w sprawie ukrywającego się ojca Kornela Morawieckiego oraz innych działaczy opozycyjnych. Podczas przesłuchań używano wobec niego przemocy fizycznej. Od 1983 r. był współpracownikiem Solidarności Walczącej, a od 1987 struktury uczelnianej Niezależnego Zrzeszenia Studentów na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 1987 r. był członkiem zespołu redakcyjnego w „Solidarności Walczącej", a także innych pismach. Ponadto aktywnie uczestniczył w happeningach i akcjach ulicznych nieformalnej grupy działającej pod nazwą „Pomarańczowa Alternatywa". W maju 1988 r. i 1989 r. brał udział w strajkach okupacyjnych na Uniwersytecie Wrocławskim. W 1989 r. był współzałożycielem Klubu Myśli Politycznej „Wolni i Solidarni”.

Biogram opracowano na podstawie:
materiałów archiwalnych Instytutu Pamięci Narodowej .

Dawaj dalej te swoje " mundrości " .,

Nie cieszą mnie ograniczenia umysłowe adwersarzy , nie cieszy mnie ich brak umiejętności czytania ze zrozumieniem , smutkiem napawa brak wiedzy o walce o wolną od komunizmu Polskę , Polskę Niepodległą , dziś oddaną w łapy lewackiej UE , a tak naprawdę na łaskę i niełaskę Niemiec .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szary powój niezalogowany
22 października 2022r. o 20:42
A Lucek dalej swoje . Zrozum człowieku że to IPN dzisiaj jest tak upolitycznione ze to co pasuje zostawią a co nie pasuje to usuną lub pominą . Dlatego by ktoś ci uwierzył musisz szukać głębiej i uwolnić się z kajdanek które zakłada ci propaganda. Dzisiaj w wielu życiorysach dawnych ludzi Solidarności nie znajdziesz najmniejszego śladu o ich przynależności do PZPR.
Myślę że teraz kiedy tak łatwo przychodzi ci ulegać obecnej propagandzie z równą łatwością wierzyłeś w obietnice PZPR a później Solidarności. Jesteś po prostu łatwowierny i naiwny.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
22 października 2022r. o 21:24
~~Szary powój napisał(a): A Lucek dalej swoje . Zrozum człowieku że to IPN dzisiaj jest tak upolitycznione ze to co pasuje zostawią a co nie pasuje to usuną lub pominą . Dlatego by ktoś ci uwierzył musisz szukać głębiej i uwolnić się z kajdanek które zakłada ci propaganda. Dzisiaj w wielu życiorysach dawnych ludzi Solidarności nie znajdziesz najmniejszego śladu o ich przynależności do PZPR.
Myślę że teraz kiedy tak łatwo przychodzi ci ulegać obecnej propagandzie z równą łatwością wierzyłeś w obietnice PZPR a później Solidarności. Jesteś po prostu łatwowierny i naiwny.



Nie wiesz co piszesz , niedawno Wesoły Romek pisał o działalności w Solidarności działaczki bolesławieckich struktur PZPR , znam kilkunastu działaczy Solidarności z Bolesławca członków PZPR , nie znam żadnego członka PZPR działającego po 13 grudnia 1981 w strukturach podziemnych będąc jednocześnie jej członkiem , znam takich co w proteście na stan wojenny zdali legitymacje mimo to nie mają statusu działacza opozycji antykomunistycznej , dla tego nie znajdziesz takiego życiorysu e Encyklopedii Ludzi Solidarności .
Bawisz się w insynuacje niczym Horus , sobowtór , Horus bis .
Obietnice PZPR , dobre , znasz takie , ja nie , mając rozbudowany system represji UB , nie musieli nic obiecać , mając podległe i posłuszne im służby mundurowe byli pewni że są niezniszczalni tym bardziej że Moskwa dając im władzę oni im wiernie służąc do czasu Gorbaczowa mogli liczyć na ich bratnią " pomoc " taką jakiej udzielili Węgrom 1956 czy Czechosłowacji 1968 .

Insynuuj dalej , dobrze ci to idzie , masz talent .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
20886
#Jurko61 nieaktywny
22 października 2022r. o 22:30
~~żółty mlecz napisał(a):
Ktoś napisał: Jurko61 napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Płowa sekwoja napisał(a): Bracia się pokazali i jeden drugiego wspomaga ale ani słowem o tym że jeden puścił kantem dziewuchę wiejąc przed ojcostwem bo sobie zamoczył i wystarczyło. Jeden drugiego warty . Zera.

A trzeci nap…………yer……dala z pod „Tyldy” nie warty funta kłaków…………;);)


Ten trzeci co wali z pod tyldy to ten w zimowych sandałach ?


Bezduszna kreaturo życiowa , napisz kto ciebie tak wychował ………??
nie znam potocznie nazywając normalnej osoby , by z pod „tyldy”
drwić z niepełnosprawnej osoby .
za każdym razem kiedy cię obojętnie jaka krzywda spotka , ( maskę wyklepią , okradną , żona zdradzi )
to moje modły zostaną wysłuchane.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ojciec Tadeusz niezalogowany
23 października 2022r. o 9:32
Jaką kreaturą byś trzeba by dla własnej przyjemności zaciągnąć dziewczynę do łóżka i później ją zostawić z dzieckiem uciekając przed ojcostwem ? A teraz rżnąć tu katolika.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Wesoły Romek niezalogowany
23 października 2022r. o 11:17
Jurko61 napisał(a):
Ktoś napisał: ~~żółty mlecz napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: Jurko61 napisał(a): Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Płowa sekwoja napisał(a): Bracia się pokazali i jeden drugiego wspomaga ale ani słowem o tym że jeden puścił kantem dziewuchę wiejąc przed ojcostwem bo sobie zamoczył i wystarczyło. Jeden drugiego warty . Zera.

A trzeci nap…………yer……dala z pod „Tyldy” nie warty funta kłaków…………;);)


Ten trzeci co wali z pod tyldy to ten w zimowych sandałach ?

Bezduszna kreaturo życiowa , napisz kto ciebie tak wychował ………??
nie znam potocznie nazywając normalnej osoby , by z pod „tyldy”
drwić z niepełnosprawnej osoby .
za każdym razem kiedy cię obojętnie jaka krzywda spotka , ( maskę wyklepią , okradną , żona zdradzi )
to moje modły zostaną wysłuchane.

Jurek, niedawno Leszek miał urodziny, przesłałeś mu na FB życzenia? widzisz Leszka poznałem jako pierwszego z Was, nie powiem Ci w jakiej sytuacji, Możesz sprawdzić , że mu złożyłem życzenia jako jeden z pierwszych.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Wesoły Romek niezalogowany
23 października 2022r. o 11:20
M21W2 napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Szary powój napisał(a): Czyli za to że rozrzucał ulotki dostał ten krzyż? Bo czytałem że spalił też sukę rzucając w nią koktajlem Mołotowa. Nikt tego nie potwierdza ale skoro Morawiecki o tym mówił to może dać mu Virtuti.
I nie pisz w liczbie mnogiej o represjach bo nie piszesz jakich to sam doznałeś . Kiedy się ciebie pyta o to czy byłeś internowany milkniesz i pomijasz pytania. Myślę że przeceniasz się i swoje dokonania .Można to w prosty sposób sprawdić i sprawdziłem . Wpis o tobie w Encyklopedii Solidarności jest skromny na tle innych . Bardzo skromny.



Udowadniasz rzetelność IPN , podają tylko to co mają udokumentowane , nic do mojej biografii bym nie dodał , nie mam na to dowodów , brawo IPN .

Mój życiorys piszesz ty , lub jesteś tak ograniczony umysłowo jak on , wkleiłem to co piszą historycy IPN o Mateuszu Morawieckim , znacznie mniej niż o mnie , to kolejny przykład rzetelności IPN .

Powtarzam o Mateuszu .

" Po 13 grudnia 1981 r. uczestniczył m.in. w malowaniu napisów na murach, akcjach zrywania flag komunistycznych, rozklejaniu plakatów i ulotek na murach, druku i kolportażu podziemnych pism. Był również uczestnikiem różnych demonstracji organizowanych przez wrocławską opozycję, w czasie których był parokrotnie dotkliwie pobity. W latach 1983-1986 po licznych rewizjach w mieszkaniu był wielokrotnie zatrzymywany i przesłuchiwany w sprawie ukrywającego się ojca Kornela Morawieckiego oraz innych działaczy opozycyjnych. Podczas przesłuchań używano wobec niego przemocy fizycznej. Od 1983 r. był współpracownikiem Solidarności Walczącej, a od 1987 struktury uczelnianej Niezależnego Zrzeszenia Studentów na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 1987 r. był członkiem zespołu redakcyjnego w „Solidarności Walczącej", a także innych pismach. Ponadto aktywnie uczestniczył w happeningach i akcjach ulicznych nieformalnej grupy działającej pod nazwą „Pomarańczowa Alternatywa". W maju 1988 r. i 1989 r. brał udział w strajkach okupacyjnych na Uniwersytecie Wrocławskim. W 1989 r. był współzałożycielem Klubu Myśli Politycznej „Wolni i Solidarni”.

Biogram opracowano na podstawie:
materiałów archiwalnych Instytutu Pamięci Narodowej .

Dawaj dalej te swoje " mundrości " .,

Nie cieszą mnie ograniczenia umysłowe adwersarzy , nie cieszy mnie ich brak umiejętności czytania ze zrozumieniem , smutkiem napawa brak wiedzy o walce o wolną od komunizmu Polskę , Polskę Niepodległą , dziś oddaną w łapy lewackiej UE , a tak naprawdę na łaskę i niełaskę Niemiec .

Zobacz "Szczepan" wredne szkopy brata Ci porwali :) i teraz co? musi u szkopa plac zamiatać, pogadaj z "Szalonym Antkiem" wyśle WOT by Ci brata z niewoli odbili :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Wesoły Romek niezalogowany
23 października 2022r. o 12:07
M21W2 napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Szary powój napisał(a): A Lucek dalej swoje . Zrozum człowieku że to IPN dzisiaj jest tak upolitycznione ze to co pasuje zostawią a co nie pasuje to usuną lub pominą . Dlatego by ktoś ci uwierzył musisz szukać głębiej i uwolnić się z kajdanek które zakłada ci propaganda. Dzisiaj w wielu życiorysach dawnych ludzi Solidarności nie znajdziesz najmniejszego śladu o ich przynależności do PZPR.
Myślę że teraz kiedy tak łatwo przychodzi ci ulegać obecnej propagandzie z równą łatwością wierzyłeś w obietnice PZPR a później Solidarności. Jesteś po prostu łatwowierny i naiwny.



Nie wiesz co piszesz , niedawno Wesoły Romek pisał o działalności w Solidarności działaczki bolesławieckich struktur PZPR , znam kilkunastu działaczy Solidarności z Bolesławca członków PZPR , nie znam żadnego członka PZPR działającego po 13 grudnia 1981 w strukturach podziemnych będąc jednocześnie jej członkiem , znam takich co w proteście na stan wojenny zdali legitymacje mimo to nie mają statusu działacza opozycji antykomunistycznej , dla tego nie znajdziesz takiego życiorysu e Encyklopedii Ludzi Solidarności .
Bawisz się w insynuacje niczym Horus , sobowtór , Horus bis .
Obietnice PZPR , dobre , znasz takie , ja nie , mając rozbudowany system represji UB , nie musieli nic obiecać , mając podległe i posłuszne im służby mundurowe byli pewni że są niezniszczalni tym bardziej że Moskwa dając im władzę oni im wiernie służąc do czasu Gorbaczowa mogli liczyć na ich bratnią " pomoc " taką jakiej udzielili Węgrom 1956 czy Czechosłowacji 1968 .

Insynuuj dalej , dobrze ci to idzie , masz talent .

Tylko zapomniałeś dodać "Szczepan" że moja siostra stara "komunistka"( będąc w partii brała w 77 roku ślub kościelny) została wybrana na Przewodniczącą "S" w Sławie", przez załogę która pozostała jeszcze, by swoją poprzedniczkę na tym stanowisku (została szefową Sławy) do więzienia wsadzić za rozwalenie "Sławy", ale tamta miała za duże plecy u Zbycha R, ile razy był u Zbycha? i co? yayco, i odpuściła przeszła na emeryturę pomostową, i dzięki "S" Sława została zlikwidowana a parę tysięcy pracownic poszło na zieloną łąkę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza