Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Fenomen Solidarności ...ile prawdy ile mitu...

20886
#Jurko61 nieaktywny
22 października 2022r. o 12:46
~~Płowa sekwoja napisał(a): Bracia się pokazali i jeden drugiego wspomaga ale ani słowem o tym że jeden puścił kantem dziewuchę wiejąc przed ojcostwem bo sobie zamoczył i wystarczyło. Jeden drugiego warty . Zera.

A trzeci nap…………yer……dala z pod „Tyldy” nie warty funta kłaków…………;);)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Wesoły Romek niezalogowany
22 października 2022r. o 12:53
M21W2 napisał(a): Wesoły Klakierze , nie zaprzeczam że piszesz prawdę , prawdę o mało znaczących pionkach , piszesz prawdę o uwłaszczeniu , tylko że jest to promil prawdy , promil który nie miał najmniejszego znaczenia dotyczącego negatywnych przemian odczuwalnych przez nieomal całe społeczeństwo , dodam że uwłaszczenie na majątku publicznym zostało uchwalone przez Sejm i Senat , podpisane przez Jaruzelskiego w końcu 1989 roku .
Uwłaszczenie nomenklatury zwanej prywatyzacją , przejmowanie majątku publicznego dotyczyło wielu działaczy nomenklatury partyjnej i państwowej .
Ci co najbardziej bronili i nadal bronią uwłaszczenia są przede wszystkim uczestnicy obrad Okrągłego Stołu , tak ze strony rządowej jak i opozycyjnej .
Klakierze , łowisz płotki , zarzuć sieć na grube ryby , o ile potrafisz i masz w tym temacie wiedzę .

"Szczepan" może byś sprawdził jak to się stało , że szczerbaty uwłaszczył się na Nowogrodzkiej i Srebrnej, i jak do tego doszło , że właścicielem tego budynku została spółka z Izraela? i za ile to sprzedali spółce hotelarskiej?. Uwłaszczyli się na majątku wartym miliony a Ty bredzisz, że to nikły % :) są prawowici spadkobiercy budynku przy Srebrnej dlaczego nie oddadzą tego?.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szary powój niezalogowany
22 października 2022r. o 16:32
Ciekawe dlaczego Lucjan tak uparcie milczy w sprawie syna Morawieckiego odznaczonego Krzyżem Solidarności. Sprawdziłem więc wiem o tym odznaczeniu i oczekiwał bym odpowiedzi Lucjana za jakie to zasługi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
22 października 2022r. o 18:10
~~Wesoły Romek napisał(a):
Ktoś napisał: M21W2 napisał(a): Wesoły Klakierze , nie zaprzeczam że piszesz prawdę , prawdę o mało znaczących pionkach , piszesz prawdę o uwłaszczeniu , tylko że jest to promil prawdy , promil który nie miał najmniejszego znaczenia dotyczącego negatywnych przemian odczuwalnych przez nieomal całe społeczeństwo , dodam że uwłaszczenie na majątku publicznym zostało uchwalone przez Sejm i Senat , podpisane przez Jaruzelskiego w końcu 1989 roku .
Uwłaszczenie nomenklatury zwanej prywatyzacją , przejmowanie majątku publicznego dotyczyło wielu działaczy nomenklatury partyjnej i państwowej .
Ci co najbardziej bronili i nadal bronią uwłaszczenia są przede wszystkim uczestnicy obrad Okrągłego Stołu , tak ze strony rządowej jak i opozycyjnej .
Klakierze , łowisz płotki , zarzuć sieć na grube ryby , o ile potrafisz i masz w tym temacie wiedzę .

"Szczepan" może byś sprawdził jak to się stało , że szczerbaty uwłaszczył się na Nowogrodzkiej i Srebrnej, i jak do tego doszło , że właścicielem tego budynku została spółka z Izraela? i za ile to sprzedali spółce hotelarskiej?. Uwłaszczyli się na majątku wartym miliony a Ty bredzisz, że to nikły % :) są prawowici spadkobiercy budynku przy Srebrnej dlaczego nie oddadzą tego?.



Myślę że trochę wiedzy z historii po 1989 roku rozjaśni twój umysł , jak dotąd tylko PiS , Kaczyński , Srebrna .
Układ Okrągło stołowy to setki jak nie tysiące nazwisk .



Napisałem wyraźnie , ( Uwłaszczenie nomenklatury zwanej prywatyzacją , przejmowanie majątku publicznego dotyczyło WIELU DZIAŁACZY NOMENKLATUTY PARTYJNEJ i państwowej . )

Partie polityczne podzieliły się majątkiem RSW „Prasa-Książka-Ruch” na mocy ustawy Sejmu i Senatu ,
jako nowi właściciele preferowane były partie polityczne. „Solidarność” i Porozumienie Centrum przejęły „Express Wieczorny”, Kongres Liberalno-Demokratyczny i część działaczy Unii Demokratycznej nabyło „Życie Warszawy”, Konfederacja Polski Niepodległej tygodnik „Razem”, a SdRP „Trybunę .
Przejęli wszystko łącznie z nieruchomościami .
Dla przypomnienia KLD - partia Lewandowskiego i Tuska .
UD , partia Tadeusza Mazowieckiego , partia odwołująca się do ideałów Solidarności i wartości chrześcijańskich .
SdRP - partia postkomunistów .

KLD i UD połączyły się zmieniając nazwę na Unia Wolności , po przegranych wyborach w 2001 r. rozpad partii , Tusk , Płażyński , Olechowski , ponownie zmienili nazwę na Platformę Obywatelską .

PC , obecnie PiS po uwłaszczeniu powołali spółkę Srebrna działająco po dzień dzisiejszy .
PiS sprzedał budynek przy Nowogrodzkiej , nadal jest w posiadaniu nieruchomość przy Alejach Jerozolimskich oraz przy ulicy Srebrnej,

Teraz TY KLAKIERZE poszukaj i znajdź mi co się stało z przejętym majątkiem PO spadkobierców KLD i UD , co się stało z przejętym majątkiem SLD spadkobiercy SdRP .

Tak na dobrą sprawę to mnie nie interesuje , wszyscy wymienieni przejęli nieruchomości zgodnie z prawem , dzieliła je komisja powołana przez Tadeusza Mazowieckiego , zgodnie z prawem dla mnie nie oznacza że zgodnie ze sprawiedliwością i oczekiwaniami społeczeństwa .



Dopisane 22.10.2022r. o godz. 18:10:

~~Szary powój napisał(a): Ciekawe dlaczego Lucjan tak uparcie milczy w sprawie syna Morawieckiego odznaczonego Krzyżem Solidarności. Sprawdziłem więc wiem o tym odznaczeniu i oczekiwał bym odpowiedzi Lucjana za jakie to zasługi.


" Krzyż Wolności i Solidarności – polskie państwowe odznaczenie cywilne, nadawane działaczom opozycji wobec dyktatury komunistycznej w PRL. Zostało ustanowione ustawą z dnia 5 sierpnia 2010. "

" Krzyż Wolności i Solidarności honoruje osoby, które dołączyły do bohaterów z początku wieku, tworząc kolejne ogniwo w łańcuchu pokoleń Niepodległej.

Damy i Kawalerowie Krzyża Wolności i Solidarności walczyli z systemem komunistycznym, który czynił wszystko, aby odebrać narodowi wartości tworzące nazwę odznaczenia: „krzyż” – to ponad tysiąc lat obecności chrześcijaństwa i współtworzenia cywilizacji łacińskiej, „wolność” – istotę polskości i „solidarność” – doświadczenie wspólnoty zrodzonej w sierpniu 1980 roku. "

" Instytut Pamięci Narodowej wypełnia zaszczytne zadanie składania wniosków, na podstawie których Prezydent Rzeczypospolitej przyznaje Krzyż Wolności i Solidarności. Pamięć narodu o ludziach oddanych sprawie wolności i solidarności oraz nasza wierność tym wartościom są jednym z fundamentów niepodległości. "

" Po 13 grudnia 1981 r. uczestniczył m.in. w malowaniu napisów na murach, akcjach zrywania flag komunistycznych, rozklejaniu plakatów i ulotek na murach, druku i kolportażu podziemnych pism. Był również uczestnikiem różnych demonstracji organizowanych przez wrocławską opozycję, w czasie których był parokrotnie dotkliwie pobity. W latach 1983-1986 po licznych rewizjach w mieszkaniu był wielokrotnie zatrzymywany i przesłuchiwany w sprawie ukrywającego się ojca Kornela Morawieckiego oraz innych działaczy opozycyjnych. Podczas przesłuchań używano wobec niego przemocy fizycznej. Od 1983 r. był współpracownikiem Solidarności Walczącej, a od 1987 struktury uczelnianej Niezależnego Zrzeszenia Studentów na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 1987 r. był członkiem zespołu redakcyjnego w „Solidarności Walczącej", a także innych pismach. Ponadto aktywnie uczestniczył w happeningach i akcjach ulicznych nieformalnej grupy działającej pod nazwą „Pomarańczowa Alternatywa". W maju 1988 r. i 1989 r. brał udział w strajkach okupacyjnych na Uniwersytecie Wrocławskim. W 1989 r. był współzałożycielem Klubu Myśli Politycznej „Wolni i Solidarni”.

Biogram opracowano na podstawie:
materiałów archiwalnych Instytutu Pamięci Narodowej .

Przyznam że nie wiedziałem o przyznaniu odznaczenia Mateuszowi Morawieckiemu , dzięki za informacje .


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~żółty mlecz niezalogowany
22 października 2022r. o 18:21
Jurko61 napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Płowa sekwoja napisał(a): Bracia się pokazali i jeden drugiego wspomaga ale ani słowem o tym że jeden puścił kantem dziewuchę wiejąc przed ojcostwem bo sobie zamoczył i wystarczyło. Jeden drugiego warty . Zera.

A trzeci nap…………yer……dala z pod „Tyldy” nie warty funta kłaków…………;);)


Ten trzeci co wali z pod tyldy to ten w zimowych sandałach ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szary powój niezalogowany
22 października 2022r. o 19:09

~~Szary powój napisał(a):M21W2 Ciekawe dlaczego Lucjan tak uparcie milczy w sprawie syna Morawieckiego odznaczonego Krzyżem Solidarności. Sprawdziłem więc wiem o tym odznaczeniu i oczekiwał bym odpowiedzi Lucjana za jakie to zasługi.


Przyznam że nie wiedziałem o przyznaniu odznaczenia Mateuszowi Morawieckiemu , dzięki za informacje .

Nie mnie dziękuj tylko Horusowi bo to on cię o to samo pytał a więc to on ci to uświadomił. Za jakie zasługi dostał ten krzyż. Nie odpowiedziałeś.Chyba jednak musisz zacząć wierzyć w to co pisze Horus a zaprzeczanie wielu faktom raczej nic tu nie da a wystawi cię tylko na pośmiewisko.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
22 października 2022r. o 19:28
~~Szary powój napisał(a):
~~Szary powój napisał(a):M21W2 Ciekawe dlaczego Lucjan tak uparcie milczy w sprawie syna Morawieckiego odznaczonego Krzyżem Solidarności. Sprawdziłem więc wiem o tym odznaczeniu i oczekiwał bym odpowiedzi Lucjana za jakie to zasługi.


Przyznam że nie wiedziałem o przyznaniu odznaczenia Mateuszowi Morawieckiemu , dzięki za informacje .

Nie mnie dziękuj tylko Horusowi bo to on cię o to samo pytał a więc to on ci to uświadomił. Za jakie zasługi dostał ten krzyż. Nie odpowiedziałeś.Chyba jednak musisz zacząć wierzyć w to co pisze Horus a zaprzeczanie wielu faktom raczej nic tu nie da a wystawi cię tylko na pośmiewisko.



Odpiszę tobie bardzo delikatnie , mijasz się z prawdą , Horus drwił z Mateusza że w wieku 13 lat rozrzucał ulotki .
Jeżeli mam być pośmiewiskiem dla Horusów niech tak zostanie , bohaterów od klawiatury czasami podziwiam , wzywają do wystąpienia przeciwko rządowi PiS , sami nic w tym kierunku poza pisaniem nic nie zrobią .
Jak my występowaliśmy w zakładach pracy demonstrując na ulicach z tego samego powodu jesteśmy opluwani , nie wiem czy wiesz jakie represje nas za to czekały , wiem na pewno że twoja postawa jest godna podziwu , piszesz o faktach o których nie masz zielonego pojęcia , już tym wpisem wystawiłeś się na pośmiewisko , ale nie martw się Horus cię poprze i pochwali .
Pośmiewiskiem dla mnie są ci z przysłowia o Marcinie , fakty TVN , GW , Onetu , Horusa są pożywką dla łatwych do zmanipulowania .
Pozdrawiam i dobrej nocy życzę , czas na mecz , Vive Targi Kielce Barcelona , piłka ręczna jakbyś nie wiedział .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szary powój niezalogowany
22 października 2022r. o 19:42
Czyli za to że rozrzucał ulotki dostał ten krzyż? Bo czytałem że spalił też sukę rzucając w nią koktajlem Mołotowa. Nikt tego nie potwierdza ale skoro Morawiecki o tym mówił to może dać mu Virtuti.
I nie pisz w liczbie mnogiej o represjach bo nie piszesz jakich to sam doznałeś . Kiedy się ciebie pyta o to czy byłeś internowany milkniesz i pomijasz pytania. Myślę że przeceniasz się i swoje dokonania .Można to w prosty sposób sprawdić i sprawdziłem . Wpis o tobie w Encyklopedii Solidarności jest skromny na tle innych . Bardzo skromny.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza