Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Fenomen Solidarności ...ile prawdy ile mitu...

20886
#Jurko61 nieaktywny
23 października 2022r. o 14:57
~~Wesoły Romek napisał(a):
Ktoś napisał: M21W2 napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Szary powój napisał(a): Czyli za to że rozrzucał ulotki dostał ten krzyż? Bo czytałem że spalił też sukę rzucając w nią koktajlem Mołotowa. Nikt tego nie potwierdza ale skoro Morawiecki o tym mówił to może dać mu Virtuti.
I nie pisz w liczbie mnogiej o represjach bo nie piszesz jakich to sam doznałeś . Kiedy się ciebie pyta o to czy byłeś internowany milkniesz i pomijasz pytania. Myślę że przeceniasz się i swoje dokonania .Można to w prosty sposób sprawdić i sprawdziłem . Wpis o tobie w Encyklopedii Solidarności jest skromny na tle innych . Bardzo skromny.



Udowadniasz rzetelność IPN , podają tylko to co mają udokumentowane , nic do mojej biografii bym nie dodał , nie mam na to dowodów , brawo IPN .

Mój życiorys piszesz ty , lub jesteś tak ograniczony umysłowo jak on , wkleiłem to co piszą historycy IPN o Mateuszu Morawieckim , znacznie mniej niż o mnie , to kolejny przykład rzetelności IPN .

Powtarzam o Mateuszu .

" Po 13 grudnia 1981 r. uczestniczył m.in. w malowaniu napisów na murach, akcjach zrywania flag komunistycznych, rozklejaniu plakatów i ulotek na murach, druku i kolportażu podziemnych pism. Był również uczestnikiem różnych demonstracji organizowanych przez wrocławską opozycję, w czasie których był parokrotnie dotkliwie pobity. W latach 1983-1986 po licznych rewizjach w mieszkaniu był wielokrotnie zatrzymywany i przesłuchiwany w sprawie ukrywającego się ojca Kornela Morawieckiego oraz innych działaczy opozycyjnych. Podczas przesłuchań używano wobec niego przemocy fizycznej. Od 1983 r. był współpracownikiem Solidarności Walczącej, a od 1987 struktury uczelnianej Niezależnego Zrzeszenia Studentów na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 1987 r. był członkiem zespołu redakcyjnego w „Solidarności Walczącej", a także innych pismach. Ponadto aktywnie uczestniczył w happeningach i akcjach ulicznych nieformalnej grupy działającej pod nazwą „Pomarańczowa Alternatywa". W maju 1988 r. i 1989 r. brał udział w strajkach okupacyjnych na Uniwersytecie Wrocławskim. W 1989 r. był współzałożycielem Klubu Myśli Politycznej „Wolni i Solidarni”.

Biogram opracowano na podstawie:
materiałów archiwalnych Instytutu Pamięci Narodowej .

Dawaj dalej te swoje " mundrości " .,

Nie cieszą mnie ograniczenia umysłowe adwersarzy , nie cieszy mnie ich brak umiejętności czytania ze zrozumieniem , smutkiem napawa brak wiedzy o walce o wolną od komunizmu Polskę , Polskę Niepodległą , dziś oddaną w łapy lewackiej UE , a tak naprawdę na łaskę i niełaskę Niemiec .

Zobacz "Szczepan" wredne szkopy brata Ci porwali :) i teraz co? musi u szkopa plac zamiatać, pogadaj z "Szalonym Antkiem" wyśle WOT by Ci brata z niewoli odbili :)

Wesoły „florku” , jak ciebie tak bardzo boli …..
Jurek i jego miejsce zamieszkania a choć jesteś wysoki możesz do niskiej renciny dorobić , plac pozamiatasz , liście sprzątniesz ……;)
Oferta aktualna…..!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Śliwkowa Pysznogłówka niezalogowany
23 października 2022r. o 15:41
Jurko61 napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Wesoły Romek napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: M21W2 napisał(a): Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Szary powój napisał(a): Czyli za to że rozrzucał ulotki dostał ten krzyż? Bo czytałem że spalił też sukę rzucając w nią koktajlem Mołotowa. Nikt tego nie potwierdza ale skoro Morawiecki o tym mówił to może dać mu Virtuti.
I nie pisz w liczbie mnogiej o represjach bo nie piszesz jakich to sam doznałeś . Kiedy się ciebie pyta o to czy byłeś internowany milkniesz i pomijasz pytania. Myślę że przeceniasz się i swoje dokonania .Można to w prosty sposób sprawdić i sprawdziłem . Wpis o tobie w Encyklopedii Solidarności jest skromny na tle innych . Bardzo skromny.



Udowadniasz rzetelność IPN , podają tylko to co mają udokumentowane , nic do mojej biografii bym nie dodał , nie mam na to dowodów , brawo IPN .

Mój życiorys piszesz ty , lub jesteś tak ograniczony umysłowo jak on , wkleiłem to co piszą historycy IPN o Mateuszu Morawieckim , znacznie mniej niż o mnie , to kolejny przykład rzetelności IPN .

Powtarzam o Mateuszu .

" Po 13 grudnia 1981 r. uczestniczył m.in. w malowaniu napisów na murach, akcjach zrywania flag komunistycznych, rozklejaniu plakatów i ulotek na murach, druku i kolportażu podziemnych pism. Był również uczestnikiem różnych demonstracji organizowanych przez wrocławską opozycję, w czasie których był parokrotnie dotkliwie pobity. W latach 1983-1986 po licznych rewizjach w mieszkaniu był wielokrotnie zatrzymywany i przesłuchiwany w sprawie ukrywającego się ojca Kornela Morawieckiego oraz innych działaczy opozycyjnych. Podczas przesłuchań używano wobec niego przemocy fizycznej. Od 1983 r. był współpracownikiem Solidarności Walczącej, a od 1987 struktury uczelnianej Niezależnego Zrzeszenia Studentów na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 1987 r. był członkiem zespołu redakcyjnego w „Solidarności Walczącej", a także innych pismach. Ponadto aktywnie uczestniczył w happeningach i akcjach ulicznych nieformalnej grupy działającej pod nazwą „Pomarańczowa Alternatywa". W maju 1988 r. i 1989 r. brał udział w strajkach okupacyjnych na Uniwersytecie Wrocławskim. W 1989 r. był współzałożycielem Klubu Myśli Politycznej „Wolni i Solidarni”.

Biogram opracowano na podstawie:
materiałów archiwalnych Instytutu Pamięci Narodowej .

Dawaj dalej te swoje " mundrości " .,

Nie cieszą mnie ograniczenia umysłowe adwersarzy , nie cieszy mnie ich brak umiejętności czytania ze zrozumieniem , smutkiem napawa brak wiedzy o walce o wolną od komunizmu Polskę , Polskę Niepodległą , dziś oddaną w łapy lewackiej UE , a tak naprawdę na łaskę i niełaskę Niemiec .

Zobacz "Szczepan" wredne szkopy brata Ci porwali :) i teraz co? musi u szkopa plac zamiatać, pogadaj z "Szalonym Antkiem" wyśle WOT by Ci brata z niewoli odbili :)

Wesoły „florku” , jak ciebie tak bardzo boli …..
Jurek i jego miejsce zamieszkania a choć jesteś wysoki możesz do niskiej renciny dorobić , plac pozamiatasz , liście sprzątniesz ……;)
Oferta aktualna…..!

Widzisz Juruś, stać mnie w Polsce żyć na wysokim poziomie :) nie musiałem uciekać do szkopa tak jak Ty :) widzisz wracają Warmiacy do mojej wsi co w latach 70-tych wyjechali i budują się tutaj na nowo :) a Ty? nie piedrol tylko miotła w garść i zapierdzielaj po placu :) Teraz pochwal się Juruś jak to w Norwegii piwo "kupiłeś" (bo kamer nie było w sklepie) za 10 ojro :)jak Norwegia dalej ma korony :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Wesoły Romek niezalogowany
23 października 2022r. o 15:45
~~Śliwkowa Pysznogłówka napisał(a):
Ktoś napisał: Jurko61 napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Wesoły Romek napisał(a): Ktoś napisał: Ktoś napisał: M21W2 napisał(a): Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Szary powój napisał(a): Czyli za to że rozrzucał ulotki dostał ten krzyż? Bo czytałem że spalił też sukę rzucając w nią koktajlem Mołotowa. Nikt tego nie potwierdza ale skoro Morawiecki o tym mówił to może dać mu Virtuti.
I nie pisz w liczbie mnogiej o represjach bo nie piszesz jakich to sam doznałeś . Kiedy się ciebie pyta o to czy byłeś internowany milkniesz i pomijasz pytania. Myślę że przeceniasz się i swoje dokonania .Można to w prosty sposób sprawdić i sprawdziłem . Wpis o tobie w Encyklopedii Solidarności jest skromny na tle innych . Bardzo skromny.



Udowadniasz rzetelność IPN , podają tylko to co mają udokumentowane , nic do mojej biografii bym nie dodał , nie mam na to dowodów , brawo IPN .

Mój życiorys piszesz ty , lub jesteś tak ograniczony umysłowo jak on , wkleiłem to co piszą historycy IPN o Mateuszu Morawieckim , znacznie mniej niż o mnie , to kolejny przykład rzetelności IPN .

Powtarzam o Mateuszu .

" Po 13 grudnia 1981 r. uczestniczył m.in. w malowaniu napisów na murach, akcjach zrywania flag komunistycznych, rozklejaniu plakatów i ulotek na murach, druku i kolportażu podziemnych pism. Był również uczestnikiem różnych demonstracji organizowanych przez wrocławską opozycję, w czasie których był parokrotnie dotkliwie pobity. W latach 1983-1986 po licznych rewizjach w mieszkaniu był wielokrotnie zatrzymywany i przesłuchiwany w sprawie ukrywającego się ojca Kornela Morawieckiego oraz innych działaczy opozycyjnych. Podczas przesłuchań używano wobec niego przemocy fizycznej. Od 1983 r. był współpracownikiem Solidarności Walczącej, a od 1987 struktury uczelnianej Niezależnego Zrzeszenia Studentów na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 1987 r. był członkiem zespołu redakcyjnego w „Solidarności Walczącej", a także innych pismach. Ponadto aktywnie uczestniczył w happeningach i akcjach ulicznych nieformalnej grupy działającej pod nazwą „Pomarańczowa Alternatywa". W maju 1988 r. i 1989 r. brał udział w strajkach okupacyjnych na Uniwersytecie Wrocławskim. W 1989 r. był współzałożycielem Klubu Myśli Politycznej „Wolni i Solidarni”.

Biogram opracowano na podstawie:
materiałów archiwalnych Instytutu Pamięci Narodowej .

Dawaj dalej te swoje " mundrości " .,

Nie cieszą mnie ograniczenia umysłowe adwersarzy , nie cieszy mnie ich brak umiejętności czytania ze zrozumieniem , smutkiem napawa brak wiedzy o walce o wolną od komunizmu Polskę , Polskę Niepodległą , dziś oddaną w łapy lewackiej UE , a tak naprawdę na łaskę i niełaskę Niemiec .

Zobacz "Szczepan" wredne szkopy brata Ci porwali :) i teraz co? musi u szkopa plac zamiatać, pogadaj z "Szalonym Antkiem" wyśle WOT by Ci brata z niewoli odbili :)

Wesoły „florku” , jak ciebie tak bardzo boli …..
Jurek i jego miejsce zamieszkania a choć jesteś wysoki możesz do niskiej renciny dorobić , plac pozamiatasz , liście sprzątniesz ……;)
Oferta aktualna…..!

Widzisz Juruś, stać mnie w Polsce żyć na wysokim poziomie :) nie musiałem uciekać do szkopa tak jak Ty :) widzisz wracają Warmiacy do mojej wsi co w latach 70-tych wyjechali i budują się tutaj na nowo :) a Ty? nie piedrol tylko miotła w garść i zapierdzielaj po placu :) Teraz pochwal się Juruś jak to w Norwegii piwo "kupiłeś" (bo kamer nie było w sklepie) za 10 ojro :)jak Norwegia dalej ma korony :)

Weź kalkulator i sprawdź ile mam emerytury jak mi z niej co miesiąc prawie 1600 zeta kradną :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
23 października 2022r. o 17:10
Wesoły Romku , cytuję co napisałem :- ( Nie wiesz co piszesz , niedawno Wesoły Romek pisał o działalności w Solidarności działaczki bolesławieckich struktur PZPR , znam kilkunastu działaczy Solidarności z Bolesławca członków PZPR , nie znam żadnego członka PZPR działającego po 13 grudnia 1981 w strukturach podziemnych będąc jednocześnie jej członkiem .)

Gdzie tu coś jest o twojej siostrze , została wybrana przez załogę dla mnie była partnerem do rozmowy na przykład w sprawie sytuacji w Gencjanie do której przyjechał Wałęsa .
Wspólnie z twoją siostrą zorganizowaliśmy spotkanie z załogą Sławy , na tym spotkaniu przedstawiłem stanowisko Wałęsy co do możliwości strajku generalnego w woj .jeleniogórskim , tak twoja siostra jak i cała załoga to zaakceptowała .
Wałęsa polecił nam odpowiedzialnym za przygotowania do strajku abyśmy przekazali załogom zakładów że jak mają jakieś wątpliwości on osobiście do nich przyjedzie .
Twoja siostra i załoga zażyczyły sobie aby zorganizować przyjazd Wałęsy do Bolesławca , chcą się z nim spotkać , obiecałem że przekażę to Wałęsie .
Na drugi dzień jak wróciłem do Gencjany Wałęsy już tam nie było , strajk organizatorzy z Jeleniej zakończyli , a my którzy zostaliśmy oddelegowani do zakładów wyszliśmy przez niego na durni , durni którzy uwierzyli Wałęsie .
Twoja siostra nie raz wbijała mi szpilę zadając słuszne pytanie , kiedy Wałęsa do nich przyjedzie .
Od tamtego czasu moje zaufanie do Wałęsy było mocno ograniczone .

Nie znam stosunku Zbyszka do twojej siostry , znam stanowisko MKK , członkowie PZPR wybrani na szefów w swoich zakładach nie mogą kandydować do władz MKK w Bolesławcu , takich jak twoja siostra było więcej , po wprowadzeniu stanu wojennego wszyscy odeszli z Solidarności , nie słyszałem aby odeszli z PZPR .

Czas pokazał decyzja była słuszna , nie nazwę takich jak twoja siostra komunistami , byli naiwniakami wstępując do PZPR , zostając dodatkowo działaczami Solidarności , karierowiczami , jedna noga w PZPR , druga w Solidarności .

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~krzyżyk na solidarności niezalogowany
23 października 2022r. o 17:27
M21W2 napisał(a):
byli naiwniakami wstępując do PZPR , zostając dodatkowo działaczami Solidarności , karierowiczami , jedna noga w PZPR , druga w Solidarności .


nie znam żadnego członka PZPR działającego po 13 grudnia 1981 w strukturach podziemnych będąc jednocześnie jej członkiem

Dwa wpisy Lucjana zaprzeczające sobie. Jakby zapomniał ilu to agentów mieli u siebie z podwójną przynależnością .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Śliwkowa Pysznogłówka niezalogowany
23 października 2022r. o 17:36
M21W2 napisał(a): Wesoły Romku , cytuję co napisałem :- ( Nie wiesz co piszesz , niedawno Wesoły Romek pisał o działalności w Solidarności działaczki bolesławieckich struktur PZPR , znam kilkunastu działaczy Solidarności z Bolesławca członków PZPR , nie znam żadnego członka PZPR działającego po 13 grudnia 1981 w strukturach podziemnych będąc jednocześnie jej członkiem .)

Gdzie tu coś jest o twojej siostrze , została wybrana przez załogę dla mnie była partnerem do rozmowy na przykład w sprawie sytuacji w Gencjanie do której przyjechał Wałęsa .
Wspólnie z twoją siostrą zorganizowaliśmy spotkanie z załogą Sławy , na tym spotkaniu przedstawiłem stanowisko Wałęsy co do możliwości strajku generalnego w woj .jeleniogórskim , tak twoja siostra jak i cała załoga to zaakceptowała .
Wałęsa polecił nam odpowiedzialnym za przygotowania do strajku abyśmy przekazali załogom zakładów że jak mają jakieś wątpliwości on osobiście do nich przyjedzie .
Twoja siostra i załoga zażyczyły sobie aby zorganizować przyjazd Wałęsy do Bolesławca , chcą się z nim spotkać , obiecałem że przekażę to Wałęsie .
Na drugi dzień jak wróciłem do Gencjany Wałęsy już tam nie było , strajk organizatorzy z Jeleniej zakończyli , a my którzy zostaliśmy oddelegowani do zakładów wyszliśmy przez niego na durni , durni którzy uwierzyli Wałęsie .
Twoja siostra nie raz wbijała mi szpilę zadając słuszne pytanie , kiedy Wałęsa do nich przyjedzie .
Od tamtego czasu moje zaufanie do Wałęsy było mocno ograniczone .

Nie znam stosunku Zbyszka do twojej siostry , znam stanowisko MKK , członkowie PZPR wybrani na szefów w swoich zakładach nie mogą kandydować do władz MKK w Bolesławcu , takich jak twoja siostra było więcej , po wprowadzeniu stanu wojennego wszyscy odeszli z Solidarności , nie słyszałem aby odeszli z PZPR .

Czas pokazał decyzja była słuszna , nie nazwę takich jak twoja siostra komunistami , byli naiwniakami wstępując do PZPR , zostając dodatkowo działaczami Solidarności , karierowiczami , jedna noga w PZPR , druga w Solidarności .


Widzisz "Szczepan", Danka była do końca w PZPR i to nie dziwne, że załoga wiedząc o tym wybrała ją na Przewodniczącą "S" w Sławie? kiedy ją wybrali? jak jej poprzedniczka z "S" niszczyła zakład , gdy ją zrobili Prezesem zarządu w Sławie. Nie dziwi Cię to, że mieszkańcy Bolca wybrali byłego sekretarza z Nowogrodźca na Prezydenta miasta? ludzie już mieli dość "S" i jej rozpiedralania zakładów pracy przez nich. Gdzie jest teraz Solidarność? PISie gnoje rozwalają i okradają kraj, i co morda w kubeł bo kasiorki nie dostaną u ze SSP wypierdzielą, co powiesz na to? PISie gnoje 7 lat temu sprzedali PKP Energetyka Funduszowi Inwestycyjnemu z USA za 1,4 miliarda zeta, już odebrali wszystko to co zapłacili za to w dywidendach, i co "Szczepan"? teraz chcą im dać za free 8,5 miliarda zeta odkupując znowu to.
https://businessinsider.com.pl/biznes/renacjonalizacja-pkp-energetyka-jedna-panstwowa-spolka-sprzedala-tanio-druga-odkupi/t8vhpjb
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
23 października 2022r. o 18:02
~~krzyżyk na solidarności napisał(a):
Ktoś napisał: M21W2 napisał(a):
byli naiwniakami wstępując do PZPR , zostając dodatkowo działaczami Solidarności , karierowiczami , jedna noga w PZPR , druga w Solidarności .


nie znam żadnego członka PZPR działającego po 13 grudnia 1981 w strukturach podziemnych będąc jednocześnie jej członkiem

Dwa wpisy Lucjana zaprzeczające sobie. Jakby zapomniał ilu to agentów mieli u siebie z podwójną przynależnością .



Pierwsze zdanie wyrwane z kontekstu dotyczy okresu do 13 grudnia 1981 , drugie po 13 grudnia 1981 .

A co ja napisałem , w samym Bolesławcu co najmniej kilkunastu .

Czytaj dokładnie , włącz myślenie jak odpisujesz .



Dopisane 23.10.2022r. o godz. 17:59:

Wesoły Romku , wklejam fragment z linku który wkleiłeś .

Zysk z inwestycji w PKP Energetyka. Nawet 8,3 mld zł
Fundusz CVC na zakup 100 proc. udziałów w spółce wydał we wrześniu 2015 r. 1 mld 410 mln zł, a dodatkowo przejął dług względem Grupy PKP o wartości 555 mln zł. Najwyższa Izba Kontroli nie wykryła naruszeń podczas prywatyzacji ,

Tak z ciekawości , wiesz kto rządził WE WRZEŚNIU 2015 .

Kolejne zdanie :

Najwyższa Izba Kontroli nie wykryła naruszeń podczas prywatyzacji – co podano w raporcie datowanym na czerwiec 2016 r. Nowy zarząd PKP w rok po transakcji chciał jednak jej unieważnienia.

Kto rządził w czerwcu 2016 , powołał nowy zarząd i unieważnienia tej transakcji .

Myśl Jasiu , myśl .


Dopisane 23.10.2022r. o godz. 18:02:

I chciał unieważnienia tej transakcji.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jurko61 niezalogowany
23 października 2022r. o 18:16
Dla mnie wzorem katolickiego patrioty i opozycjonisty jest prokurator Piotrowicz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza