Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Viktoria!!!!! Polska wygrała!!!!

~~Marchewkowy Perukowiec niezalogowany
29 października 2023r. o 21:14
M21W2 napisał(a):
Ktoś napisał: PanM napisał(a): Szanowny Lucjanie , Stanisław Wawrzecki ojciec był w tamtych latach prominentnym dyrektorem związany z hurtowym obrotem mięsem. Towarem który należał do najbardziej deficytowych na rynku.



Nikt nawet syn Piotr nie zaprzecza że Ojciec nie był nieskazitelnym człowiekiem , masz rację że brał łapówki , nie o to był oskarżony .
Afera mięsna to zwykła pokazówka , za braki mięsa w całym kraju nie odpowiadał Wawrzecki dlatego został zrehabilitowany . Czy Twoim zdaniem można zrehabilitować winnego .
Wyrok wydał Roman Józef Kryże – polski prawnik, sędzia wojskowy orzekający w procesach politycznych, funkcjonariusz stalinowskiego aparatu represji, zbrodniarz komunistyczny na zlecenie KC PZPR .

Ja myślę że Ty też o taką aferę jak tamta oskarżyłbym rządzących , reasumując , Wawrzecki był niewinnie skazany za aferę z brakiem mięsa w kraju .
Piszę o aferze mięsnej a nie łapówkarskiej .
Sam strzelasz babole nieomal od rana pisząc półprawdy i kłamstwa , piszesz że skazał sędzia Kryże , nie wiem czy to nie jest manipulacja z Twojej strony aby skierować podejrzenie na Andrzeja Kryże związanego jakiś czas temu z PiS-em .

Dopisane 29.10.2023r. o godz. 20:58:
Ktoś napisał: ~~Marchewkowy Perukowiec napisał(a): Ktoś napisał: M21W2 napisał(a): Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Marchewkowy Perukowiec napisał(a): dlatego ci napisałem że sam na siebie kręcisz bicz ...;D


Tym większa hańba dla tych osłów co wybrali nam przestępcę na prezydenta .



zaraz ..a czy czasem nie tobie podobna hańba za popieranie Wałęsy ? ...który też został dzięki tobie prezydentem?
czyżbyś teraz dokonał samokrytyki pisząc o ''osłach''? ;D
rozumiem ...



Obrońco Jaruzelskiego , dzięki za wyróżnienie , dzięki mnie Wałęsa został prezydentem .
A tak na poważnie , porównanie Jaruzelskiego Wałęsą to obraza Twojej inteligencji o ile coś takiego istnieje .

Lucjan ...ty chyba uprawiasz jakąś swoją ''intelektualną ascezę'' ;D
a gdzie ja ciebie ''wyróżniam''?
ja tylko piszę że chyba jesteś jednym z tych ''osłów'' którzy wybrali sobie prezydenta...;D
przecież byłeś w tym ''tłumie'' chyba sześciu milionów którzy skandowali Wałęsa!!! Wałęsa....


więc i dzięki tobie ,po twoich ''plecach'' Wałęsa został prezydentem...;D
gdzie ja porównuję Jaruzelskiego z Wałęsą?
ja tylko napisałem że jeden i drugi zostali prezydentami... piszesz że wyrok wydał Kryże...ten sam co osądził Pileckiego...
a czy to Kryże i tu wydał wyrok? ;D...

Sąd Najwyższy odmówił w piątek przyjęcia skargi kasacyjnej PiS w procesie cywilnym, które partia wytoczyła prof. Wojciechowi Sadurskiemu - dowiedziała się PAP. Chodziło o określenie przez niego PiS mianem "zorganizowanej grupy przestępczej". Tym samym Sadurski ostatecznie wygrał proces z partią rządzącą.
Sprawa dotyczyła wpisu umieszczonego przez profesora na Twitterze 10 listopada 2018 r. "Jeśli ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości, to po ustawce z ostatnich 2 dni powinno być jasne: żaden przyzwoity człowiek nie powinien iść w paradzie obrońców białej rasy, którzy na chwilę schowali swe falangi i swastyki, w zmowie ze zorganizowaną grupą przestępczą PiS" - napisał wtedy prof. Sadurski.''

no to teraz odpowiedz mi jak widzisz ten wyrok...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~IV rozbiór Polski niezalogowany
29 października 2023r. o 21:23
https://wiadomosci.wp.pl/wegry-agentem-czy-mostem-dla-dwoch-swiatow-opinia-6956826470832640a

Pisobolszewia też trzyma z Orbanem
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
29 października 2023r. o 21:27
Lucjan zaorany na maxa. Facet ani be ani me ani kukuryku na temat wyroku na swoją partię.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zawilec pstry niezalogowany
29 października 2023r. o 21:33
Lucjan to tchórz. Tchórz i hipokryta.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brązowawa Cieszynianka niezalogowany
29 października 2023r. o 21:36
Jeśli dzisiaj w PSL-u byli by sami tacy jak ten Lucjan pis miałby już większość.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
29 października 2023r. o 21:43
~~Marchewkowy Perukowiec napisał(a): no to teraz odpowiedz mi jak widzisz ten wyrok...;D


Wklejką odpowiem na wklejkę , manipulancie .

Prof. Wojciech Sadurski nie musi przepraszać PiS za określenie na twitterze partii rządzącej "zorganizowaną grupa przestępczą"
- Z pewnością był to ostry wpis, który może się nie podobać, wpisuje się bowiem w trend zaostrzania języka debaty publicznej, ale nie upoważnia on do ingerencji sądu, stosowania sankcji - powiedziała w uzasadnieniu wyroku sędzia SO Sylwia Urbańska.
Sędzia powiedziała, że komentarzy polityczni, dziennikarze tak jak i politycy mogą używać ostrzejszego języka w krytyce władzy, a ochrona osób publicznych, polityków a zwłaszcza partii rządzącej musi to uwzględniać. Ważąc zatem ochronę dobrego imienia PiS - partii rządzącej i wolność debaty publicznej sąd dał pierwszeństwo wolności wypowiedzi. Tym bardziej, że zaskarżonego określenia nie można rozumieć jako stwierdzenia faktu - by PIS był grupą przestępczą, ale jako ocenę jego niektórych metod działania w potocznym a nie prawnym znaczeniu. Wypowiedzią w kontekście ostrej wtedy debaty wokół Marszu Niepodległości w 2018 r. i pojawiających się tam faszyzujących haseł. Na usprawiedliwienie prof. Sadurskiego przemawia także to, że jako filozof prawa miał wręcz obowiązek zareagować na takie niebezpieczne ekscesy,a nadto krótka i szybka forma twitterowej wypowiedzi.

Wyrok SO nie jest prawomocny.

Według mnie wyrok jest słuszny , politycy wszystkich opcji obrzucają się błotem , taką mamy debatę publiczną w którą tacy jak Ty angażują się po jednej stronie .

O mojej ocenie zadecydował ten fragment uzasadnienia ;

"Sędzia powiedziała, że komentarzy polityczni, dziennikarze tak jak i politycy mogą używać ostrzejszego języka w krytyce władzy, a ochrona osób publicznych, polityków a zwłaszcza partii rządzącej musi to uwzględniać. Ważąc zatem ochronę dobrego imienia PiS - partii rządzącej i wolność debaty publicznej sąd dał pierwszeństwo wolności wypowiedzi. Tym bardziej, że zaskarżonego określenia nie można rozumieć jako stwierdzenia faktu - by PIS był grupą przestępczą, "







Dopisane 29.10.2023r. o godz. 21:43:

~~ niezalogowany
12 min. temu
Lucjan zaorany na maxa. Facet ani be ani me ani kukuryku na temat wyroku na swoją partię.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zawilec pstry niezalogowany
7 min. temu
Lucjan to tchórz. Tchórz i hipokryta.

Nie będę was ocenił dzieciaki z piaskownicy , dzieciom wolno więcej .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Złocisty cyklamen niezalogowany
29 października 2023r. o 21:44
M21W2 napisał(a):
Ktoś napisał: Czy Twoim zdaniem można zrehabilitować winnego .


A czy twoim zdaniem można uniewinnić nieskazanego wyrokiem? Nie musisz odpowiadać głombie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Srebrzystoszara Sośnica niezalogowany
29 października 2023r. o 21:45
M21W2 napisał(a):
Ktoś napisał: PanM napisał(a): M21W2 napisał(a):
Sprawę Jaruzelskiego odwlekano ze względu na stan zdrowia ,
Tym większa hańba dla tych osłów co wybrali nam przestępcę na prezydenta .
Lucjanie , następny klocek. Jak nazwiesz dziesiątki tysięcy wyborców którzy głosowali na Antoniego Macierewicza ?




Przemku nie bądź bezczelny , Jaruzelski nie został wybrany w demokratycznych wyborach , wybrali jego osłowie z sejmu ,
między innymi ci których nazywasz i słusznie solidaruchami .
Od dziś jesteś dla mnie Pan B ( Babol )
Dopisane 29.10.2023r. o godz. 21:12:Jaruzelski był pierwszym a zarazem ostatnim prezydentem PRL , Przemku Babolu .Dopisane 29.10.2023r. o godz. 21:14:" 19 lipca 1989 r., Zgromadzenie Narodowe wybrało gen. Wojciecha Jaruzelskiego na pierwszego prezydenta PRL i, jak miało się okazać, zarazem ostatniego. Wybór wojskowego dyktatora wywołał sprzeciw dużej części opozycji demokratycznej. Dla komunistów zaś Jaruzelski miał być gwarancją zachowania części dotychczasowych wpływów."


Oto fakt na temat wyboru Jaruzelskiego
19 lipca 1989 Jaruzelski został jednak prezydentem PRL (a od 31 grudnia 1989 prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej), wybranym przez Zgromadzenie Narodowe przewagą dwóch głosów (wybór poparło 270 spośród 537 biorących udział w głosowaniu członków ZN; do wyboru była potrzebna większość bezwzględna, czyli 269 głosów)[78] na 6-letnią kadencję[79]. O jego wyborze zdecydowała postawa posłów i senatorów wybranych z list „Solidarności”. Popierał reformy rządu Tadeusza Mazowieckiego.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMAMrowka zaprasza