Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Sondaż na Dudę

~~DOODA niezalogowany
2 grudnia 2023r. o 18:53
Czy się uda czy nie uda wciąż wyczyniam różne cuda.
Czy to szkoła czy to buda czy to bystrzak czy maruda
Ja obiecam ja podpisze w imię pisowego luda
Choćby to że mniej jest więcej
Ja na tron wyniosę swego choć to
wielka jest paskuda.
Patrzcie jak se nasi radzą wyszkoleni mundurowi
Jedni dają umrzeć dziecku drudzy uciec złodziejowi.
Tamtym się nie chciało sprawdzić dziecięcego telefonu
A kolegom ich po fachu zabrać spluwy osadzonym.
Bo strzelane z granatnika jest tam sportem ulubionym.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
2 grudnia 2023r. o 19:34
~~elektryk napisał(a):
Ktoś napisał:
Ceny podane są rzetelnie. Energia z węgla bez opłat za CO2 to około 200 zł/MWh, cena z fotowoltaiki to około 350-400 zł/MWh, a z wiatraków około 600 zł/MWh. Energia z OZE jest dużo droższa niż z tradycyjnych elektrowni. Do podanych cen PV i wiatraków należy doliczyć jeszcze gigantyczne koszty rozbudowy systemu elektroenergetycznego, co spowoduje, że opłat dystrybucyjne wzrosną bardzo znacząco (to, co płacisz w rachunku to suma ceny za energię i opłat dystrybucyjnych).
Te ceny to wyliczenie bez kosmicznych opłat pseudoekologicznych dla energetyki tradycyjnej. W zależności od sposobu wyliczenia tzw. technicznego kosztu wytworzenia mogą się trochę różnić od podanych wyżej, ale nie zmienia to ogólnej zasady. Im więcej OZE, tym będzie drożej dla końcowego odbiorcy energii.

************************************************************************************************************************************
Gdybyś podpisał te bzdury nazwiskiem nie dostał byś pracy nawet przy obsłudze bateryjki do breloczka.
Jak koszt fotowoltaiki może być wyższy niż energia z węgla ?
Mam instalację czwarty rok. I mimo to że muszę oddać 20 % energii za frico dla takich dzbanów jak ty wystarcza mi jej na obsługę / 600 m/ domu. Na wszystko wraz z ogrzewaniem.
Po co piszesz bzdury wyssane z brudnego palucha tępy matołku . Instalacje OZE finansowane są z prywatnych kieszeni. Ty myślisz że ludzie na świecie są id io tami i inwestują aby mieć straty ?
To pislamistowskie rządy z nawiedzonymi konfederatami chciały nas cofnąć do energii z łuczywa.
Dlaczego Polska nie inwestowała pieniędzy w modernizację sieci ? Dlaczego blokuje prywatne inwestycje OZE ?
Kary za emisje CO2 to knskwencja polityki pisowskich nieuków i krzewicieli ciemnoty.



Dopisane 02.12.2023r. o godz. 19:34:

Gdyby uchwalono ustawę umozliwoajaca kirzystanue z energii wiatraków mieszkańcom w ich poblizu.Mieli by prad po ,023 zł.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Granatowy Różanecznik niezalogowany
2 grudnia 2023r. o 19:35
no i co się tu produkujecie Lucusio-Jurusie...:D
jedź jeden z drugim w góry... śnieżek sypie ,smerki puchem obsypane...
oderwijcie się trochę od tych swoich forumowych popierdółek bo wrzodów na dupce dostaniecie...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Strażnik ZK niezalogowany
2 grudnia 2023r. o 19:35
https://youtu.be/eTIp_CzaJ8w?si=7R_30dSwCm6QR0tE

Pisowce to kur...y
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
2 grudnia 2023r. o 19:54
~~Złocistożółta Pysznogłówka napisał(a): a co się stało że twój wójt Pcimia nagle przepisał część majątku na synka?
czyżby bał się że i jego ''akcje '' spadną? ;D
wytłumacz mi to w racjonalny sposób skąd ta nagła chęć ...miał na to sporo czasu a zrobił to właśnie teraz...

popatrz Lucjan ...mija prawie godzina a odpowiedzi brak...
znowu zwiałeś...;D



Nudny jesteś z tym powtarzaniem - zwiałeś , jesteś tchórz , Janusz przyjmij do wiadomości że nie żyję jak Ty tyko komentowaniem na Bolcu , jest książka , jest jakaś transmisja sportowa lub dobry film wieczorem zamykam laptopa i koniec z dyskusją na forum ,
Co do " mojego wójta z Pcimia " - nie interesuje mnie jego życie prywatne i co robi ze swoim prywatnym majątkiem .

Mogę tylko zacytować odpowiedź Obajtka do dziennikarzy W.P .

Na publikację odpowiedział prezes Orlenu we wpisie na platformie X.

"Redakcjo wirtualnapolska i SzJadczak - mój majątek został wielokrotnie prześwietlony, a to, co komu przekazuję, jest moją prywatną sprawą. Prawo do prywatności jest jednym z podstawowych praw każdego człowieka i dotyczy także osób publicznych" - napisał na platformie X (dawnej Twitter) prezes Orlenu Daniel Obajtek. "Łamiecie każde standardy, a etyka dziennikarska to pojęcie, które - jak widać po opublikowanym tekście - jest dla Państwa czymś kompletnie nieznanym. Warto je poznać, jeśli ktoś mianuje się dziennikarzem. Sprawę kieruję na drogę prawną" - dodał Obajtek.

Mniej Ciebie interesuje dlaczego lecą w dół akcje Orlenu zapewne dlatego że twoi posłowie i twój przyszły rząd chcą przecisnąć ustawę aby Orlen finansował nam podwyżki energii i gazu , zamiast wiedzy wolisz swoje insynuacje , akcje mieszasz z prywatnymi nieruchomościami , to cały Ty .

Za chwilę film a Ty dalej bredź o moich ucieczkach - Dobranoc .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~elektryk niezalogowany
2 grudnia 2023r. o 20:02
PanieM, no znowu temat nie dla PanaM :)
Widać, że PanM nic nie wie, a myśli, że wie wszystko. Miał PanM też ostatnio problemy z liczeniem, więc policzymy za PanaM.
Koszt budowy w Polsce elektrowni PV o mocy 1MWp to dzisiaj niecałe 3 mln PLN. Zależy mocno od warunków lokalnych, głownie odległości od punktu przyłączenia do sieci, ale do obliczeń załóżmy 3 mln.
Koszt roczny utrzymania takiej farmy to około120- 150tys. PLN (naprawy, pomiary, konserwacje, koszenie trawy, ubezpieczenie, podatki od urządzeń, dzierżawa gruntu, itd) .
Produkcja średnioroczna w 25-letnim okresie okresie życia farmy to około 920kWh z 1kWp. Średniorocznie da to nam 920MWh energii. (należy uwzględnić tzw. liniowy spadek mocy w czasie życia modułu fotowoltaicznego i dyspozycyjność).
Czyli ( w cenach stałych, bo inflacja jeszcze pogarsza wyniki):
1. amortyzacja roczna - 3000000,- PLN/ 25 lat= 120000,- PLN/rok
2. Koszty utrzymania - 120000,- PLN/rok
Razem - 240000,- PLN/rok
Za 270000,- PLN wytworzyliśmy 920MWh. Czyli 1MWh kosztowała już nas 260,- PLN. Do tego właściciel chce mieć jakiś zysk - niech będzie 15%, co daje nam 300 PLN/MWh.
Jak dodamy inne czynniki, takie jak inflacja, koszt kredytu, za który zbudowaliśmy farmę, podatki, które musimy zapłacić od zysku to poniżej 400,- zł/MWh nie opłaca się sprzedawać.
Nie ma też PanM pojęcia o rynku energii, o zasadach sprzedaży energii z OZE i chyba nic z tego zakresu PanM nie rozumie.
Koszt wytworzenia energii z węgla to około 200,- PLN/MWh. Dopiero koszt praw do emisji CO2 w wysokości 80-100 Euro/tonę robią cenę końcową wyższą niż z PV.
PanieM, wydaje mi się, że to PanM jest dzbanem (przepraszam za to określenie, ale odpowiadam tym samym określeniem). Poza tym, jak PanuM przeszkadza oddawanie 20% do magazynu, jakim jest sieć, to niech PanM sobie zbuduje magazyn i przechowa energię z lata na okres zimowy. Tylko proszę policzyć 3 razy, bo z rachunkami u PanaM słabo i może PanM wpaść w takie długi, że dom mu zlicytują po takiej magazynowej inwestycji.
To jak PanieM - odłącza się PanM od sieci i buduje magazyn? Przecież nie będzie PanM dawał za darmo swojej energii dzbanom i tępym matołom!

Przy okazji - mamy piękny przykład wypowiedzi osoby, która nie ma pojęcia o temacie, ale uważa się za najmądrzejszą na świecie. A wygląda na to, że rachunki na poziomie szkoły podstawowej są dla PanaM problemem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Granatowy Różanecznik niezalogowany
2 grudnia 2023r. o 20:10
M21W2 napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Złocistożółta Pysznogłówka napisał(a): a co się stało że twój wójt Pcimia nagle przepisał część majątku na synka?
czyżby bał się że i jego ''akcje '' spadną? ;D
wytłumacz mi to w racjonalny sposób skąd ta nagła chęć ...miał na to sporo czasu a zrobił to właśnie teraz...

popatrz Lucjan ...mija prawie godzina a odpowiedzi brak...
znowu zwiałeś...;D



Nudny jesteś z tym powtarzaniem - zwiałeś , jesteś tchórz , Janusz przyjmij do wiadomości że nie żyję jak Ty tyko komentowaniem na Bolcu , jest książka , jest jakaś transmisja sportowa lub dobry film wieczorem zamykam laptopa i koniec z dyskusją na forum ,
Co do " mojego wójta z Pcimia " - nie interesuje mnie jego życie prywatne i co robi ze swoim prywatnym majątkiem .

Lucuś ...wiejesz jak tchórz przed pytaniami na które odpowiedź cię przerasta ...
a co ty chłopie myślisz?...że ja żyję tym forum?
ja wczoraj skończyłem pewną książkę a mimo to znalazłem kilka chwil by ci zasadzić tu ''wirtualnego kopa''...;D

jaką książkę ostatnio przeczytałeś?...bo jaki jest dla ciebie ''dobry film '' to wiem bo kiedyś sam o tym napisałeś...;D
jak dla mnie to zwykłe ''gów....o'' no ale nie wnikam w twój gust...;D

a to ciekawe Lucjan ...nie interesuje cię prywatne życie wójta Pcimia ale byłeś nad wyraz ciekawy prywatnych spraw twojego koleżki a i moje cię interesowało...
nawet bardzo...;D
ciekawy typ z ciebie...nie interesuje cię co robi ze swoim majątkiem wójt a le przypomnę ci Lucjan że kilka razy wspomniałeś tu o niby mojej ''esbeckiej emeryturze'' ...;D
to jak to jest ? ;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kasztanowatordzawy Omieg niezalogowany
2 grudnia 2023r. o 20:25
oho ,elektryk nadepnął komuś na odcisk
Panie elektryk ,daj sobie spokój kozią wólką (górką)
niech chłopina się cieszy ,nie wiadomo ile jemu zostało
on tak samo niereformowalny jak ten łocić
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Ecojob zaprasza