Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Sondaż na Dudę

11445
PanM
3 grudnia 2023r. o 20:13
~~elektryk napisał(a):
Ktoś napisał: PanM napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Miętowa Lnica napisał(a): Panie M jesteś in plus słoneczko łaskawie świeci

Statystyczna Polska rodzina zużywa rocznie 2000 kWh energii .
Instalacja panaM produkuje rocznie 8000 kWh . Z czego 1,6 panM oddaje jako opłatę firmie energetycznej a pozostałe 6,4 zużywa na obsługę swojego domu wraz z ogrzewaniem.
To 1,6 KWh wystarczy na rok dla dwóch trzy czteroosobowych rodzin mieszkających w blokowisku. Oraz cała produkcja 8,0 kWh obniża Polsce poziom emisji CO2 a więc wyzwala z płacenia kar.


PanM produkuje latem, kiedy nie zużywa energii na ogrzewanie, i oddaje energię do sieci. Podobnie jak inni prosumenci. Energia jest przesyłana przez sieć, transformowana w transformatorach i przesyłana gdzieś dalej, potem znowu transformowana. I gdzieś tam przez kogoś zużyta. Ale nie 100% energii oddanej do sieci przez dobroczyńcę ludzkości PanaM. Kilka procent drogocennej energii PanaM poszło na straty przy przesyle i transformacji. Potem zimą PanM odbiera energię, którą łaskawie oddał dzbanom latem, i ta energia płynie do PanaM domu, żeby mu ogrzać tzw. cztery litery. Po drodze znowu jest kilka procent strat przesytu i transformacji. I te 20% energii, które PanM musi oddać państwu idzie w na straty sieciowe. A cwany PanM ma magazyn energii za darmo.
Przy okazji ciekawostka przyrodnicza: Jak PanM pisze "oddaje" 1600kWh energii. Przeciętna rodzina w Polsce zużywa 2000kWh. PanM liczy i wychodzi mu, że jego 1600kWh wystarcza na dwie rodziny zużywające po 2000kWh. Czyli 1600 = 4000 według matematyki PanaM. Szkoda, że PanM nie jest ministrem finansów, bo gdyby minister mógł zrobić z 1600 zł szybciutko 4000 zł, to dopiero by było :)

PanieM , make my day again :)


c
~~elektryk napisał(a):
Ktoś napisał: PanM napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Miętowa Lnica napisał(a): Panie M jesteś in plus słoneczko łaskawie świeci

Statystyczna Polska rodzina zużywa rocznie 2000 kWh energii .
Instalacja panaM produkuje rocznie 8000 kWh . Z czego 1,6 panM oddaje jako opłatę firmie energetycznej a pozostałe 6,4 zużywa na obsługę swojego domu wraz z ogrzewaniem.
To 1,6 KWh wystarczy na rok dla dwóch trzy czteroosobowych rodzin mieszkających w blokowisku. Oraz cała produkcja 8,0 kWh obniża Polsce poziom emisji CO2 a więc wyzwala z płacenia kar.

PanM produkuje latem, kiedy nie zużywa energii na ogrzewanie, i oddaje energię do sieci. Podobnie jak inni prosumenci. Energia jest przesyłana przez sieć, transformowana w transformatorach i przesyłana gdzieś dalej, potem znowu transformowana. I gdzieś tam przez kogoś zużyta. Ale nie 100% energii oddanej do sieci przez dobroczyńcę ludzkości PanaM. Kilka procent drogocennej energii PanaM poszło na straty przy przesyle i transformacji. Potem zimą PanM odbiera energię, którą łaskawie oddał dzbanom latem, i ta energia płynie do PanaM domu, żeby mu ogrzać tzw. cztery litery. Po drodze znowu jest kilka procent strat przesytu i transformacji. I te 20% energii, które PanM musi oddać państwu idzie w na straty sieciowe. A cwany PanM ma magazyn energii za darmo.
Przy okazji ciekawostka przyrodnicza: Jak PanM pisze "oddaje" 1600kWh energii. Przeciętna rodzina w Polsce zużywa 2000kWh. PanM liczy i wychodzi mu, że jego 1600kWh wystarcza na dwie rodziny zużywające po 2000kWh. Czyli 1600 = 4000 według matematyki PanaM. Szkoda, że PanM nie jest ministrem finansów, bo gdyby minister mógł zrobić z 1600 zł szybciutko 4000 zł, to dopiero by było :)

*******************************************************************
Napisałem przeciętna Polska rodzina w tym te mieszkajace w domku jednorodzinnym , wielodzietne i pozostałe zuzywa 2000 kWh energii. Potem dodałem ze 1600 kWh wystarcza na dwie trzyosobowe rodziny mieszkajace w bloku.
Średnia krajowa to nie to samo co minimalna krajowa inteligentny elektryku.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Nie wtrącam się niezalogowany
3 grudnia 2023r. o 20:23
Ale coś tu nie gra z tym wyliczaniem

Zużycie energii elektrycznej = (liczba osób x 200 kWh) + (powierzchnia mieszkalna w metrach kwadratowych x 9 kWh) + (liczba urządzeń w gospodarstwie domowym x 200 kWh)

Przykład: Twój dom jednorodzinny ma 140 metrów kwadratowych i mieszka w nim czterech z Was. Stale korzystasz z kuchenki elektrycznej, lodówki, zamrażarki, kuchenki mikrofalowej, pralki, suszarki, dwóch komputerów, telewizora, sprzętu hi-fi i kosiarki – czyli 11 urządzeń. Wyrażone we wzorze:

Zużycie energii elektrycznej = (4 x 200 kWh) + (140 x 9 kWh) + (11 x 200 kWh)

Zużycie energii elektrycznej = 4260 kWh
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~elektryk niezalogowany
3 grudnia 2023r. o 20:40
@PanM:
Chyba nie ma sensu z PaneM gadać, boś jest PanM przypadek raczej beznadziejny. Poszukaj PanM sobie, ile zużywa przeciętna rodzina w Polsce. Jest coś takiego jak google . Poszukaj PanM oficjalnych danych GUS, bo PanaM dane to chyba bierze PanM z sufitu w swoim pokoju :)
Ale mam wątpliwość, czy do PanaM coś trafi.
Skąd u PanaM takie zacietrzewienie? Co PanaM tak denerwuje i podnieca?

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru! (Muszę jeszcze coś elektrycznego zrobić :) )

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnopopielaty Brokuł niezalogowany
3 grudnia 2023r. o 20:54
M21W2 napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Jasnopopielaty Brokuł napisał(a): do ciebie to czuję jedynie odrobinę litości ...
coś tam cię korci? ...no to ruszaj do kancelarii ...



Ja nie czuję do Ciebie litości , ja Tobie współczuję , nie wyobrażam sobie jak Ty możesz żyć pełen nienawiści , jak sam stwierdziłeś chorych należy leczyć a nie karać , ja się z tym zgadzam .
Wyraźnie napisałem że korci mnie aby się dowiedzieć kim jest ten ~~ " wężyk " zawsze się pojawia kiedy otrzymujesz adekwatną odpowiedź np . porównanie mnie do tchórza i moja odpowiedź , porównanie Ciebie do mendy .
Dopisane 03.12.2023r. o godz. 20:10:
Ktoś napisał: ~~Jasnopopielaty Brokuł napisał(a): HAHAHAHAHA...no i tym się sam po raz kolejny podsumowałeś...
a co to tam za napis jest na tej tabliczce na pomniku ''s'' ''co to medale odbierasz ?
nie pamiętam dokładnie ale coś w typie - zło dobrem zwyciężaj ...;
~~Jasnopopielaty Brokuł napisał(a): HAHAHAHAHA...no i tym się sam po raz kolejny podsumowałeś...
a co to tam za napis jest na tej tabliczce na pomniku ''s'' ''co to medale odbierasz ?
nie pamiętam dokładnie ale coś w typie - zło dobrem zwyciężaj ...;


Ty też się podsumowałeś , Twoje zło mam dobrem zwyciężać ? , wiem że jest to niemożliwe w stosunku do Ciebie , próbuję ale nie widzę szans powodzenia , mi z tego powodu nie do śmiechu .


Lucjan to dobrze że nie czujesz dla mnie litości bo ja jej od ciebie nie potrzebuję..
a współczucie to raczej zachowaj sam nad sobą bo już tak wiele razy zrobiłeś z siebie idio.tę że tylko na to właśnie zasługujesz ...na współczucie...
to że ty masz obsesję na moim punkcie to już dawno wiem Lucjan...ty w każdym krytykującym cię ''wężyku '' widzisz i będziesz jeszcze nie raz widział mnie...;D
więc chłopie albo się lecz z niej u jakiegoś terapeuty albo ruszaj do tej swojej ''kancelarii'' i zabawiaj się w cenckiewicza lub piotrowicza...;D
Lucjan ty nawet sam za sobą nie nadążasz bo chociażby to...
sam piszesz że pojawia się jakiś ''wężyk'' a ty co robisz?...z automatu mnie to przypisujesz...twoja sprawa i twój problem...
co chyba chłopie nie oczekujesz że ja będę czekał kwadrans czy ze dwa by czasem Lucuś mnie tego nie przyklepał .;D
ja Lucjan mam do daleko w ''tyle'' ... jesteś dla mnie frustratem który nie może się pogodzić z taktem że pojawiają się tu tacy którzy otwarcie z ciebie kpią a ty nad tym cierpisz i to twoje nadęte ''ego'';D

'' Twoje zło mam dobrem zwyciężać ?''
tak właśnie by robił prawdziwy chrześcijanin a nie jakiś ''fasadowiec'' jakim ty jesteś ...;D
takie mam wrażenie...
jak twój zybertowicz...on też ma wrażenie...;D
i pięknie je ostudziła Pani Joanna pytając go czy nie ma WRAŻENIA że powinien przed tą komisją stanąć szalony antonio ''dron'' ...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
3 grudnia 2023r. o 21:17
~~elektryk napisał(a): @PanM:
Chyba nie ma sensu z PaneM gadać, boś jest PanM przypadek raczej beznadziejny. Poszukaj PanM sobie, ile zużywa przeciętna rodzina w Polsce. Jest coś takiego jak google . Poszukaj PanM oficjalnych danych GUS, bo PanaM dane to chyba bierze PanM z sufitu w swoim pokoju :)
Ale mam wątpliwość, czy do PanaM coś trafi.
Skąd u PanaM takie zacietrzewienie? Co PanaM tak denerwuje i podnieca?

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru! (Muszę jeszcze coś elektrycznego zrobić :) )


Zamiast tej wrzutki trzeba było poszukać precyzyjnych danych GUS.
Otóż MEDIANA / średnia / zużycia wg GUS energii na Polskiego użytkownika wynosi na jeden metr powierzchni użytkowej 29 kWh w miastach oraz 26,55 kWh na wsi. rocznie.
Średni metraż przypadający na Polaka wynosi 31,1 metra kwadratowego.
Więc pomnóżmy 29 X 31,1 = 901,9 kWh roczne na głowę.
ŚREDNIE GOSPODARSTWO DOMOWE WEDŁUG gus WYNOSI W Polsce 2,84 OSOBY
Więc pomnóżmy 901,9 razy 2,84 = 2561 kWh na rodzinę rocznie.
Tyle statystyki " elektryku ". / to średnia na osobę /
Ale u jednego wystarczy rocznie 800 kWh a u innego 8000 kWh.
Ja z żoną zużywam około 7600 kWh rocznie.
Na wczoraj mam takie dane ; energia pobrana 6099,0 kWh / na dzień 02 grudnia 2023
Energia oddana 7760,4 kWh . To należy pomnożyć przez współczynnik 0,8 i wyjdzie 6208,32 co daje na wczoraj 109 ,32 kWh nadwyżki. Wiele wskazuje że będę miał w tym roku nadmiar zużycia za które prawe i sprawiedliwe państwo złoi mnie po najwyższych możliwych stawkach. Bo przekraczam limit 2000 kWh na gospodarstwo.
Wedle prawego i sprawiedliwego państwa było by ok gdybym zużył 2 MgW a resztę im oddał za darmo.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jeszcze osiem dni niezalogowany
3 grudnia 2023r. o 22:32
Za osiem dni Polacy pozbędą się pisowskiej władzy. Nie pozbędą się wrzoda doopy. Ten będzie jeszcze przez dwa lata dokuczał .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Prawda w prawdzie niezalogowany
3 grudnia 2023r. o 22:37
~~Jeszcze osiem dni napisał(a): Za osiem dni Polacy pozbędą się pisowskiej władzy. Nie pozbędą się wrzoda doopy. Ten będzie jeszcze przez dwa lata dokuczał .

Jeszcze tydzień władze trzyma PiS. Ale już dogadują koalicji że ta nie realizuje obietnic. Takiej szczujni jeszcze Polska nie miała.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Nadżółkła Kalina niezalogowany
3 grudnia 2023r. o 22:37
~~Jeszcze osiem dni napisał(a): Za osiem dni Polacy pozbędą się pisowskiej władzy. Nie pozbędą się wrzoda doopy. Ten będzie jeszcze przez dwa lata dokuczał .

Obyś się nie pos__ał z radości, bo może ci ten wrzód przejść z doopy na ptaka.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Metrohouse zaprasza