Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Dżem,mydło,powidło.....

8555
#erzet nieaktywny
20 lutego 2012r. o 0:54
&feature=player_embedded#!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5183
magnum44
21 lutego 2012r. o 16:34
Witam "Dżemerów" :)



&feature=related

&feature=related

&feature=related ;)

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć. M.S.C.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8375
#GosiaG nieaktywny
21 lutego 2012r. o 21:07
Wy się tak nie śmiejta , bo to zaraźliwe jest ... :P :P :P

Folie à deux, czyli obłęd udzielony, obłęd zaraźliwy, obłęd zakaźny, psychoza skojarzona lub psychoza indukowana...

Po raz pierwszy użyli tego terminu Laségue i Felreta w 1987 roku

Obejmuje różne zespoły, które charakteryzują się tym, że objawy psychiczne (szczególnie urojenia paranoiczne) przenoszone są z jednej osoby na inne :D:D:D

... w rzadkich przypadkach zaburzenie może obejmować całą rodzinę (folie a familie), najczęściej jednak jest to folie Imposee (osoba z objawami psychozy narzuca swoje urojeniowe przekonania innym :D:D:D

Kryteria diagnostyczne:

istotne ogólne podobieństwo objawów i specyficzna treść psychozy partnera :D

jednoznaczne dowody wskazujące, że partnerzy akceptują, popierają i podzielają wzajemnie swoje urojenia :D

potwierdzenie niezwykle bliskiego związku między partnerami, trwającego przez dłuższy czas (w 90% przypadków są to relacje rodzinne, najczęściej typu siostra-siostra) ;)


Teoria wyjaśniająca:

identyfikacja jako mechanizm psychologiczny u osoby podatnej na sugestię i podporządkowanej

bierze się też pod uwagę czynniki genetyczne (zaburzenie nie występuje w relacji mąż-żona)

U osoby z pierwotną psychozą :D:D:D
... rozpoznaje się najczęściej schizofrenię, zaburzenia urojeniowe lub afektywne; u osoby z urojeniami indukowanymi :D:D:D
... również możliwa jest diagnoza schizofrenii lub innych zaburzeń psychicznych



:P :P :P

Źródło:Za Sobolewską ;)

Lilith ^^
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Oleś Jr. niezalogowany
21 lutego 2012r. o 22:39
"Jeden cham zburzy przyjemną zabawę,
natomiast jeden kulturalny człowiek to zbyt mało,
żeby podnieść poziom zabawy chamów."

Ryszard Kapuściński
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Oleś Jr. niezalogowany
21 lutego 2012r. o 22:41
"Jeden cham zburzy przyjemną zabawę,
natomiast jeden kulturalny człowiek to zbyt mało,
żeby podnieść poziom zabawy chamów."

Ryszard Kapuściński
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8375
#GosiaG nieaktywny
22 lutego 2012r. o 12:35
[img=1329910310_aiu4fcl.jpg]


Cała Polska czyta dzieciom
:D :D :D

Lilith ^^
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8250
#krzysztoforus2 nieaktywny
22 lutego 2012r. o 15:06
Chętnie posłucham jakiejś bajeczki ale nie o schizofrenikach tego mam powyżej uszów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8375
#GosiaG nieaktywny
22 lutego 2012r. o 17:31
Był sobie Pan, którego od jakiegoś czasu strasznie bolała głowa. Na początku wytrzymywał, jechał na tabletkach, ale po jakimś czasie już nie mógł. Poszedł do lekarza. Ten go zbadał, obejrzał i mówi:
- No cóż, wiem jak pana wyleczyć, ale będzie to wymagało usunięcia jader. Ma pan bardzo rzadki przypadek naciskania jąder na podstawę kręgosłupa. Nacisk powoduje ból głowy. Jednym sposobem przyniesienia panu ulgi jest usuniecie jader. Co pan na to?
Pan zbladł i myśli. Jak to będzie bez jąder no i w ogóle... Jednak doszedł do wniosku, że z takim bólem głowy to nie da rady żyć i postanowił "iść pod nóż".
Mija kilka dni po zabiegu, głowa już nie boli.
Jednak czul, że bezpowrotnie stracił coś ważnego...
Postanowił sobie to, przynajmniej tymczasowo, zrekompensować nowym ciuchem.
Wchodzi do sklepu i mówi:
- Chce nowy garnitur!
Sprzedawca zmierzył go wzrokiem i mówi:
- Rozmiar 44?
- Tak, skąd pan wiedział?
- To moja praca...
Pan przymierzył, pasuje idealnie!
- Może do tego nowa koszula?
- Niech będzie.
- Rozmiar 37?
- Tak, skąd pan wiedział?
- To moja praca...
Gościu założył koszule, leży jak ulał.
- To może jeszcze nowe buty?
- A niech będą nowe buty.
- Rozmiar 8,5?
- Tak, skąd pan wiedział?
- To moja praca...
Pan przymierza buty, są idealnie dopasowane.
- No to może nowe slipki?
Chwila wahania...
- Jasne, przecież przydadzą mi się nowe slipki.
- Rozmiar 36?
- Ostatnio nosiłem 34...
- Nie mógł pan nosić 34. Powodowałyby ucisk jąder na podstawę kręgosłupa i miałby pan cholerny ból głowy!

:D :D :D

Lilith ^^
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Nowe domy!
REKLAMA Ecojob zaprasza