Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Metrohouse zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Polska - rzeczywistość i absurdy

~ niezalogowany
14 kwietnia 2016r. o 17:10
skorn napisał(a):
falco napisał(a): ''Był raz karakan,wstrętny gość,
po trupach szedł do władzy


Jaruzelski niski chyba nie był, reszta się zgadza.


Też bym nie wpadł na to , że miał na myśli PISkwacza! :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 kwietnia 2016r. o 17:49
~xax napisał(a): To nie był żaden chrzest tylko akt kapitulacji Mieszka przed totalną inwazją KK na Europę - trwającą zresztą, w różnych formach i z różnym skutkiem,nadal
.


No mało z krzesła nie spadłem ze śmiechu. A gdzieś ty takie mądrości wyczytał? Tobie chyba się inwazja islamu oraz różnych homo- na Europę z trwającą totalną inwazją KK pomyliła! Ale żeby aż tak się pomylić to chyba musiałeś nieźle jakieś zioło popalić!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 kwietnia 2016r. o 18:33
PO ,PIS i reszta partii ,cała Polska i cały świat przypomina autobus gdzie wszyscy pijani łącznie z kierowcą jadą coraz szybciej w kierunku przepaści aż się chce wyskoczyć w biegu
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
14 kwietnia 2016r. o 18:36
trochę racji w tym jest ...
zachodnia Europa ( Cesarstwo) była już chrześcijańska,na południu Czechy również więc prędzej czy pózniej musiało to nastąpić ...
a że Mieszko -jako narodowiec :D już wtedy nie pałał miłością do germańców uznał że lepiej na tym wyjdzie politycznie ...nie wiedział że wpuszcza ''wilka do owczarni'' bo tym samym , będąc niezależnym od cesarstwa uzależnił się od papiestwa...
efekty?...powstanie biskupstw i prawie natychmiastowe rozpasanie kleru łącznie z mieszaniem się papiestwa w sprawy polskie...
data i chrzest to też budzi kontrowersje nawet historyków a to że już był poczęty Bolesław , tylko przyśpieszyło akt ''chrystianizacji'' bo jak to by mogło wyglądać w świecie bogobojnym by bękart mógł być przyszłym królem chrześcijańskiego kraju...

dzisiaj by to przeszło :D głosami większości :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 kwietnia 2016r. o 19:45
Oj falco, falco! Papiestwo w tamtych czasach było słabe i chodziło na sznurku cesarstwa. Tak że teoria twoja trochę słabo wygląda. Nie wdając się w szczegóły religijne kilka drobnych faktów historycznych:
- Czy przed chrztem była jakaś Polska? No wygląda na to, że nasze państwo zaczęło się mniej więcej pokolenie wcześniej, ale dopiero po chrzcie zaczęło istnieć jako istotny twór prawny i państwowy.
- Żaden z narodów słowiańskich ( i nie tylko słowiańskich) w najbliższej okolicy nie przetrwał. Tylko te, które chrzest przyjęły i przy wierze chrześcijańskiej trwały. Inne zniknęły dosyć szybko. Z różnych przyczyn. I to trzeba na plus chrzestu Polski zaliczyć.
- W historii zawsze tak było, że chrzest władcy oznaczał chrzest całego kraju (nie lubię sformułowania naród w stosunku do mieszkańców ówczesnej Polski, bo naród w dzisiejszym pojęciu to właściwie wynalazek XIX w). Potem jeszcze ze sto lat, albo i trochę dłużej, trwało zakorzenianie chrześcijaństwa. Natomiast rozpasanie kleru, o którym piszesz to chyba jakiś żart. Była to praca na ugorze - dosłownie. Nie ewangelicznym, ale kulturowym, budowlanym, hodowlanym, itd. Do dzisiaj korzystamy z dobrodziejstw przyniesionej wtedy do Polski wyższej niż nasza kultura.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 kwietnia 2016r. o 22:57
~ napisał(a):
~xax napisał(a): To nie był żaden chrzest tylko akt kapitulacji Mieszka przed totalną inwazją KK na Europę - trwającą zresztą, w różnych formach i z różnym skutkiem,nadal
.


No mało z krzesła nie spadłem ze śmiechu. A gdzieś ty takie mądrości wyczytał? Tobie chyba się inwazja islamu oraz różnych homo- na Europę z trwającą totalną inwazją KK pomyliła! Ale żeby aż tak się pomylić to chyba musiałeś nieźle jakieś zioło popalić!



Matołku, chrześcijaństwo, tak jak teraz islam, też rozlało się na Europę z Bliskiego Wschodu :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
14 kwietnia 2016r. o 23:54
Matyjak napisał(a): A ja już mam tego całego TK po dziurki w nosie. Przez pierwsze kilka miesięcy było to nawet ciekawe, ale teraz to mam wrażenie, że nic się w Polsce nie dzieje, tylko jest ten TK.


no ja ten serial już urwałem :) i tak się gubiłem w 1 sezonie.
ale inny serial dla wielu ma kolejny ciekawy wątek : bohater, któremu setki specjalistów chciao udowodnić agenture chce wyjśc ponosnie na ulice.

http://www.tvn24.pl/lech-walesa-w-faktach-po-faktach,635699,s.html

wystarczy mi trailer 2 sezonu , odpadam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
15 kwietnia 2016r. o 6:52
~ napisał(a):
Matołku, chrześcijaństwo, tak jak teraz islam, też rozlało się na Europę z Bliskiego Wschodu :P


Matołku, piszę o "trwającej inwazji KK". Też może widzisz trwającą inwazję KK w Europie?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.