Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Polska - rzeczywistość i absurdy

~~mir.ko niezalogowany
29 listopada 2016r. o 21:14
To tak jak bysmy na weekend wybierali sie piechota nad morze. Kierunek dobry... w tym czasie na zachodzie UE rozdaja 13tki w tyziacach euro.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13926
qwax_
29 listopada 2016r. o 22:33
alter napisał(a): Więc nie pozwalaj sobie na atak personalny, skoro nawet tego nie skomentowałem.
6,6 tysiąca kwoty wolnej, to krok w dobrym kierunku.

Ale teraz skomentowałeś i nie wiem o jakim dobrym kierunku mówisz.
Mogli równie dobrze wprowadzić 50 tys. kwoty wolnej od podatku, dla np. zarabiających 2000 zł rocznie. Pięknie wyglądałoby to medialnie ;)
Dla sporej części pracujących ta zmiana będzie na niekorzyść, a dla zdecydowanej większości nic się nie zmieni, więc to jest dobra zmiana?
Jest jakaś zmiana, którą wprowadził PIS z którą byś się nie zgadzał?
PS.
Z pewnością wiesz, że kwota wolna dla posłów to ponad 30 tys. złotych?

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~mir.ko niezalogowany
29 listopada 2016r. o 23:05
Nie kminie jaki maja z tego zysk skoro zarabiaja tyle w 3 miesiące co akurat jest sluszne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
30 listopada 2016r. o 7:30
qwax_ napisał(a):
Ale teraz skomentowałeś i nie wiem o jakim dobrym kierunku mówisz.


Nie masz pojęcia o czym piszesz. Wyczytałeś coś kwasie w necie i bredzisz. Tyle lat było 3300 to było źle, teraz jest 6600 jest według ciebie nawet gorzej.

Po pierwsze, statystycznie są osoby w Polsce, którym ta kwota wolna przyniesie ulgę, chodzi między innymi o tych, którzy pracują dorywczo po kilka miesięcy, na zlecenie, czy też z przyczyn życiowych. Po drugie przestaną one całkowicie płacić podatek, co przyniesie wymierne oszczędności w administrowaniu skarbowym.
Po trzecie orzeczenie Trybunału wymagało takiej zmiany. O czym też nie masz pojęcia.

Na koniec, zarejestruj się inaczej nie będę reagował na twoje komentarze w moim kierunku. Nie mam zamiaru odpowiadać tyldzie kwaskowi, który za chwilę jest Stefkiem, Edkiem, albo Kasią, czy Basią. Z przyczyn, jak myślę oczywistych.

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Do alter niezalogowany
30 listopada 2016r. o 8:02
Co nie zmienia faktu, że PiS po raz kolejny nie zrealizował obietnicy wyborczej. Miało być od razu 8 tys. kwoty wolnej od podatku dla wszystkich, a jest 6,6 tys. tylko dla niewielkiej grupy, a dla większej nie ma żadnej zmiany, albo jest zmniejszenie kwoty wolnej.
PiS w swoich kłamstwach tak się zakręcił, że sami momentami nie wiedzą co mówią i każdy polityk PiS mówi co innego.
Generalnie podatki zaczynają rosnąc - oczywiście nie dla posłów!
Budowa socjalizmu postępuje w szybkim tempie, co zaczyna już denerwować niedawnych gorących zwolenników PiS (na przykład Cejrowski czy Ziemkiewicz ).
A co ich "katolicyzmu" : aborcja - bez zmian, pigułka "dzień po" - bez zmian, znani z PiSu to często rozwodnicy (ot Kurski właśnie się rozwiódł i już bierze kolejny ślub. Nie wspominając o młodej Kaczyńskiej, która już dwa razy się rozwodziła). KK potrzebny był im tylko do wyborów - ich katolicyzm to też kłamstwo z ich strony.
No ale czego wymagać od lewicowców i socjalistów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~klucznick niezalogowany
30 listopada 2016r. o 10:16
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dolacz-akcji-warszawa-solidarna-piotrem-rybakiem-2016-11
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13926
qwax_
30 listopada 2016r. o 10:52
alter napisał(a):
Po trzecie orzeczenie Trybunału wymagało takiej zmiany. O czym też nie masz pojęcia.

A w którym to miejscu w orzeczeniu Trybunału było napisane, by podnieść kwotę wolną tylko dla najmniej zarabiających?? Pytam, bo z pewnością wiesz...
I nie odniosłeś się oczywiście do kwoty wolnej dla posłów, która wynosi 30 tys.!
alter napisał(a):
Na koniec, zarejestruj się inaczej nie będę reagował na twoje komentarze w moim kierunku. Nie mam zamiaru odpowiadać tyldzie kwaskowi...

Spostrzegawczy to ty jesteś... Jestem zarejestrowany od ponad roku i ZAWSZE piszę jako osoba zarejestrowana. Nie wiem, gdzie widzisz tyldę?

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
30 listopada 2016r. o 12:00
qwax_ napisał(a):
A w którym to miejscu w orzeczeniu Trybunału było napisane, by podnieść kwotę wolną tylko dla najmniej zarabiających?? Pytam, bo z pewnością wiesz...
I nie odniosłeś się oczywiście do kwoty wolnej dla posłów, która wynosi 30 tys.!


"Przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ustalające kwotę wolną od podatku w wysokości 3089 zł są niezgodne z konstytucją i tracą moc 30 listopada 2016 r. - uznał w środę Trybunał Konstytucyjny. O zbadanie przepisów zwrócił się do TK Rzecznik Praw Obywatelskich.

Przepisy - według TK - są niezgodne z konstytucją w zakresie w jakim nie przewidują mechanizmu korygowania kwoty zmniejszającej podatek (czyli kwoty wolnej - PAP) gwarantującego co najmniej minimum egzystencji.

Zdaniem RPO regulacje dotyczące kwoty wolnej od podatku naruszają przepis, który mówi, że Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej, są też niezgodne z konstytucyjnym prawem ochrony własności.

Rzecznik wskazał, że ustalenie kwoty wolnej na poziomie 3089 zł powoduje, iż opodatkowane są dochody niewystarczające na zapewnienie minimum egzystencji. Granicę tę prawo określa na poziomie 6504 zł rocznie, czyli w wysokości ponad dwukrotnie wyższej od kwoty wolnej od podatku w obecnej wysokości."

I jak łatwo zauważyć, niezgodność polega na granicy ubóstwa, której kwota wolna nie zapewnia minimum egzystencji.

Kwota wolna dla posłów? Ale co tu komentować? Kwota ta nie powinna odbiegać od kwoty wolnej dla wszystkich obywateli. To przecież oczywiste, nie wiem po co zadajesz to pytanie. Niestety, ale nie zostało to skorygowane przez żaden z dotychczasowych rządów.

Sorry, ale jakoś zawsze uważałem cię za tyldę, ale to może ty coś więcej o tym wiesz dlaczego? :) Dyskusja na bolcu, w związku z manipulacjami, staje się powoli bezcelowa. Szkoda mi czasu na użeranie się z tyldami. Z takimi jak ty też. Wrzucam tylko fakt, a od razu leci hejt, i trollowanie na maksa, i po co?

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.