Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Śmierć prezydenta - National Geographic

10189
#GreS nieaktywny
1 lutego 2013r. o 0:14
Często informacje które dostajemy i przekazujemy są bardzo subiektywnie nacechowane i tak naprawdę, każdy może zobaczyć 2 wersje w niemal identycznej sytuacji, dlatego można godzinami przerzucać się różnymi kwestiami, bez jakiegokolwiek rezultatu. Wracając do Smoleńska, przez pewien czas sam zacząłem odchodzić od tezy zamachu, myślałem, że może to wszystko jest zbiorowym nieporozumieniem. słuchałem, rozmawiałem z osobami które prezentują prorządową wersję itp. Ale sumując obecne wiadomości które są dostępne, ale nie w mass mediach, bo tam wszystko wiadomo od początku. I do jakiego wniosku doszedłem?. Cała komisja Millera i jej wielcy eksperci po prostu przekazują swoje informacje, jako prawdę jedyną, jeśli ktoś ma wątpliwości jest zbywany lub co gorsza poniżany sugerując zaburzenia psychiczne itp. Zespół parlamentarny Macierewicza prowadzi edukację i przekazuje informacje, w jaki sposób i co wyszło z danych badań. Mam dość kłamstw ekipy rządzącej nt. jak to śledztwo było prowadzone i jak ramię w ramię nasi współpracowali z Rosjanami... wiemy jak było i jak jest... Zauważyliście jak przekazuje inf. k Millera i jej członkowie? Np. ostatnio p. Lasek. Chodzi po mediach ale typu Tvn24, czy GW, tam bez ataków i niewygodnych pytań spokojnie przedstawia to co ma do powiedzenia jest ok. Dlaczego nie spotkają się z Macierewiczem i nie rozwieją bezpodstawnych, śmiesznych, często żałosnych, spiskowych zapędów jego i jego współdziałaczy? Przecież obalenie tych kłamstw to dla nich 5 minut... Każdy z doświadczenia wie, że unika się dyskusji czy konfrontacji, jeśli jesteśmy świadomi swojej słabości i braku poważnych argumentów.
I jak dla mnie to jest kolejna 'kreska' na wersji rządowej. Jednak cała moja wypowiedź prowadzi do refleksji która dzisiaj zaprząta moje myśli.
Załóżmy, iż prawda już wyszła na jaw. Polska i później świat dowiaduje się: to był zamach. Co dzieje się dalej? Tu sprawy są niejasne... Czyżby wojna? Jeśli tak to mamy problem, bo widząc, jak było i jest, na sojuszników nie możemy za bardzo liczyć, nie jeśli chodzi o konflikt z Rosją. ONZ pomoże? Wezwą do zaprzestania działań... Jako największy przyjaciel USA powinniśmy być spokojni... czyżby? Co dostaliśmy od amerykanów? "zwykłe" kraje z urzędu dostają wizy, a wielki przyjaciel czeka na odpowiednie procedury.. blablabla... Obawiam się, ze jeśli pojawiłby się jakiś konflikt, to módlmy się, aby największym skarceniem było ucięcie gazu przez "pomówionego" Putina... Przykro mi mówić tak o mojej Ojczyźnie, ale jesteśmy jak wykorzystywana prostytutka, "pomagamy" tu i tam, ale jeśli trzeba liczyć na rewanż to chętnych mało. Kolejne pytanie, co jeśli Tusk i cała ekipa wiedząc, iż to był zamach, stara się zamieść wszystko pod dywan, aby nie powodować problemów i nie narażać kraju na problemy ekonomiczne czy działania zbrojne? Jakiś czas temu czytałem, o różnych "nowinkach" ze świata, typu NWO, chemtrails, globalizacja, masowa inwigilacja, a również o planach wywołania III wojny światowej, której przedsionkiem i zapalnikiem jest m.in. kryzys gospodarczy i narastające niezadowolenie wśród ludzi, niestety część z tego dzieje się na naszych oczach. Może i dość daleko posunąłem się w dywagacjach, ale nic na świecie nie dzieje się samoczynnie a fakty potrafią się zazębiać w nieoczekiwany sposób...
Oto moje przemyślenia połączone z "kombinacjami" na przyszłość :) Teraz proszę o komentarze, co Wy na to? Czy zgadzacie się choć w pewnym stopniu z moimi rozważaniami?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 lutego 2013r. o 3:17
Dlaczego od razu wojna?To nie wrzesień 39,sytuacja jednak jest trochę inna.Moim zdaniem zerwanie stosunków dyplomatycznych z Rosją,wydalenie ambasadora to maksimum co Polska mogłaby zrobić.Pytanie jak zareagowali by rosjanie?Wariant z Czeczenią czyli że polscy terroryści wysadzają budynki w Rosji więc Putin zaczyna krucjatę antyterrorystyczną raczej nie wchodzi w grę.Popatrzmy na konflikt z Gruzją która mniej znaczy od Polski na mapie świata.Niemal wszystkie kraje zareagowały ostro i zagroziły Rosji zerwaniem stosunków i wojna się skończyła.A to tylko Gruzja.Jedyne na czym możemy stracić to gaz,zwłaszcza że przez rurociąg Ribentropp-Mołotow jesteśmy w ciemnej d.pie.Do tego embargo na nasze produkty ale tej,,broni"i tak Rosja używa co jakiś czas żeby dać nam pstryczka w nos.Myślę że jeżeli rzeczywiście okazało by się że był zamach i Putin za tym stoi(chociaż ja bym szukał ewentualnych sprawców pośród naszych WSIoków)to przede wszystkim zapoczątkowało by to zmiany w samej Rosji.Tam już nikt nie ma złudzeń że żyją w demokratycznym kraju co pokazały wydarzenia po ostatnich wyborach.Putin już nie jest tak mocny jak parę lat temu a zwykłych Rosjan nowa wojenka Putina pewnie by nie ucieszyła.A co do reakcji ONZ i NATO?W 1939 zachód nas zostawił ale jak napisałem na początku sytuacja była trochę inna.Europa była świeżo po pierwszej wojnie i nikt nie chciał prowokować nowego konfliktu.Polityka uległości wobec Hitlera zgubiła w końcu aliantów a ze Stalinem nikt nie chciał zadzierać bo widziano w nim przyszłego sojusznika.Kończąc myślę że nie ma co straszyć Wojną bo takiej nie będzie.Argument o wojnie jest straszakiem tych co mają najwięcej pod paznokciami w związku z katastrofą w Polsce.Ale pewnie i tak zaraz kolega emem zacznie wyliczać ile to tanków i armat mają Rosjanie i ile by taka wojna nas kosztowała :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~pipi niezalogowany
1 lutego 2013r. o 9:44
na Kowno ...!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9879
#panda nieaktywny
1 lutego 2013r. o 17:20
~st napisał(a): -gdzie jest wrak...chcę medalik ..zawalczę z Hofman o wycieraczkę ..prezesa


dlaczego to nie jest moderowane? wczoraj zgłosiłem do moderacji?

emem, co wnosi ta wypowiedź to dyskusji? :)


Dopisane 01.02.2013r. o godz. 17:20:

~pipi napisał(a): na Kowno ...!!!


Nie będzie żadnej wojny, przynajmniej my jej nie wypowiemy. Dysproporcja sił jest zbyt wielka. Oczywiście nie znaczy to, że stalibyśmy na przegranej pozycji, tak jak w 1920. Rosjanie, z jeszcze większą różnicą sił nawet Gruzji nie mogą nic zrobić. Kroki dyplomatyczne, oraz zmiany w stosunkach gospodarczych, byłyby możliwe, tylko czy nam by się to opłaciło? Ostatecznie i Rosji się to nie opłaca. Rosja wcale nie jest taka potężna, jak może się zdawać. Ponadto jesteśmy w Uni co Rosję też zobowiązuje. GAz? Poradzimy sobie bez ich gazu, jeżeli będzie trzeba. Tak jak my potrzebujemy gazu z Rosji, tak Rosja potrzebuje nas jako odbiorców.

Kłótnie z Rosją nam się z pewnością opłacać nie będą, ale należy zadbać o to aby Rosja nas zaczęła szanować, i nie wolno się zbyt łatwo godzić na jej retorykę. Przecież Rosja nas oczernia wszędzie gdzie się da, i jak się da.... na to nie wolno pozwalać :) Ucieszyłem się nawet, kiedy Sikorski wspomniał o zwrocie wraku na forum UNi, mimo że to było przez niektórych krytykowane. Ławrow z zimną twarzą pokerzysty powiedział, że to nic nie da , bo ... itd,itp, a jednak trochę ich to ruszyło! Uważam też, że powinna powstać międzynarodowa komisja do spraw katastrofy. Tylko autorytet międzynarodowej komisji zakończyłby spory na temat Smoleńska.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
1 lutego 2013r. o 18:43
To zalezy do jakich wnioskow by doszla. Bo jesli okazaloby sie ze wnioski sa takie same jak komisji Millera to nagle by zapewne ske okazalo ze ta konisja moedzynarodowa byla podstawiona czy costam haha

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 lutego 2013r. o 22:38
emmem Ty coś bierzesz że tak napisałeś?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10189
#GreS nieaktywny
5 lutego 2013r. o 2:13
Na 100% nie można wykluczyć niczego, przed 1939 też byliśmy "bezpieczni" bo stały za nami mocarstwa, a każdy wie jak się stało... Teraz też możemy liczyć tylko na siebie, a jeśli sami nie potrafimy o siebie zadbać, to nie możemy spać spokojnie.

http://niezalezna.pl/37494-rosjanie-szykuja-sie-do-wojny-z-polska

http://niezalezna.pl/37396-cezary-gmyz-szykujmy-sie-do-wojny Poglądy możemy mieć różne, ale nie możemy wykluczyć, że jest w powyższym sporo prawdy...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 lutego 2013r. o 5:06
Mnie zaintrygowała jedna rzecz http://demotywatory.pl/4039246/Stopklatka-z-filmu-Anatomia-Upadku-przedstawia-widok-z-lotu-ptaka-miejsca
No ale od czego jest nasza dzielna prokuratura http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/678143,komisja-millera-sklamala-w-sprawie-smolenskiej-brzozy.html Jednym słowem ktoś tu się mija z prawdą,ja stawiam na MAK i Milera.Tak więc to arcydzieło National Geographic możecie sobie wsadzić w buty
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.