Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

HydePark

18442
PIS-PO-PRL
2 marca 2018r. o 8:40
Nawrócili się?
dobry dowcip. Wesoło zaczynamy dzień :)

PIS=PO=PRL
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
2 marca 2018r. o 10:53
~~Płowa Abelia napisał(a): ...
Kończę i robię sobie post od forum, bo zacznę z tobą rywalizować w ilości postów :)


A szkoda . Od Mądrych Ludzi można się czegoś zawsze nauczyć.
Ale poczytaj Abelio. Nie sądzisz , że dość ciekawa teza ?
Ignacy Nowopolski na " Wolnej Polsce " :

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/ideowe-korzenie-zachodniego-imperium-zla-2018-03

Lewactwo niestety górą :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Miedziany Fiołek niezalogowany
2 marca 2018r. o 18:06
Pannazdzieckiem napisał(a):
~~Płowa Abelia napisał(a): ...
Kończę i robię sobie post od forum, bo zacznę z tobą rywalizować w ilości postów :)


A szkoda . Od Mądrych Ludzi można się czegoś zawsze nauczyć.
Ale poczytaj Abelio. Nie sądzisz , że dość ciekawa teza ?
Ignacy Nowopolski na " Wolnej Polsce " :

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/ideowe-korzenie-zachodniego-imperium-zla-2018-03

Lewactwo niestety górą :)


To nie teza. To fakt, dosyć dobrze udokumentowany. Co prawda niekumaci wszystko co możliwe złego przypisują z powodu nieuctwa Kościołowi Katolickiemu.Na przykład palenie na stosach czy zawsze przywoływane wojny religijne to efekt działań Lutra i Kalwina. Popiera nieuctwo lewica, a nawet steruje tym. Bo pasuje to do ich celu zrobienia ze wszystkich niewolników.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zzieleniały Orlik niezalogowany
2 marca 2018r. o 18:19
,,Co prawda niekumaci wszystko co możliwe złego przypisują z powodu nieuctwa Kościołowi Katolickiemu.Na przykład palenie na stosach czy zawsze przywoływane wojny religijne to efekt działań Lutra i Kalwina ."

Też tak myślę .Ojciec Tadeusz ogrzewa mieszkania w Toruniu ,księży pedofili u nas nie uświadczysz ,a stosy to lewacka propaganda Lutra ,Kalwina i Tuska.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Miętowy Narcyz niezalogowany
2 marca 2018r. o 18:30
~~Zzieleniały Orlik napisał(a): ,,Co prawda niekumaci wszystko co możliwe złego przypisują z powodu nieuctwa Kościołowi Katolickiemu.Na przykład palenie na stosach czy zawsze przywoływane wojny religijne to efekt działań Lutra i Kalwina ."

Też tak myślę .Ojciec Tadeusz ogrzewa mieszkania w Toruniu ,księży pedofili u nas nie uświadczysz ,a stosy to lewacka propaganda Lutra ,Kalwina i Tuska.


I od razu niekumaty się odezwał :)
Poczytaj o stosach z lewicowego źródła, które było już tu nieraz przywoływane:
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1501047,1,inkwizycja-mniej-straszna.read
Lewicy wierzysz przecież!
Już jeden lewicowiec LGBT uczcił ofiarę katolików. Jak na lewicowca LGBT jest podobnie do ciebie zindoktrynowany i wyszedł na dudka:
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,10018
Z powodu swojego lewicowego nauczania czyli poważnego niedouczenia Biedroń uczcił katoliczkę spalona przez protestantów. W katolickich krajach w zasadzie stosów nie było, to ulubiona zabawa luteran i kalwinistów.
Zanim coś napiszesz - doucz się, bo jak Biedroń na dudka wychodzisz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
2 marca 2018r. o 19:35
wejdź na jakąś katolicką stronę ,poczytaj co tam piszą a nie będziesz aż tak pewny tego co piszesz ...;)

to nie lewacy wymyślili trybunały inkwizycyjne i nie oni sprawowali władzę w Watykanie w czasach kiedy właśnie tam dochodziło do aktów od nierządu po morderstwa ...
Kościół jako instytucja szybko stał się kościołem walki o wpływy i władzę ,o dominację i pieniądze ...

poczytaj sobie o majątkach najokrutniejszych inkwizytorów ,poczytaj o tym kto ich popierał ...
poczytaj sobie do czego dochodziło by szeptem wypowiedziana formułka ''robię to w imię Chrystusa '' rozgrzeszała z największej zbrodni ...

mnie już się nie chce o tym pisać ...
pisałem tu o wymordowanej ludności południowej Francji ,pisałem o sprzeciwiającej się ''woli '' kościoła ludności Hiszpanii ...
pisałem jak kończyli ;)

w zamian czytałem jakieś bzdury o Husie i Lutrze ...

ale ciekawe jest to że właśnie z Inkwizycji wzorce czerpały takie ideologie jak faszyzm czy stalinizm ...

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Piernikowy Winorośl niezalogowany
2 marca 2018r. o 19:51
falco napisał(a): wejdź na jakąś katolicką stronę ,poczytaj co tam piszą a nie będziesz aż tak pewny tego co piszesz ...;)

to nie lewacy wymyślili trybunały inkwizycyjne i nie oni sprawowali władzę w Watykanie w czasach kiedy właśnie tam dochodziło do aktów od nierządu po morderstwa ...
Kościół jako instytucja szybko stał się kościołem walki o wpływy i władzę ,o dominację i pieniądze ...

poczytaj sobie o majątkach najokrutniejszych inkwizytorów ,poczytaj o tym kto ich popierał ...
poczytaj sobie do czego dochodziło by szeptem wypowiedziana formułka ''robię to w imię Chrystusa '' rozgrzeszała z największej zbrodni ...

mnie już się nie chce o tym pisać ...
pisałem tu o wymordowanej ludności południowej Francji ,pisałem o sprzeciwiającej się ''woli '' kościoła ludności Hiszpanii ...
pisałem jak kończyli ;)

w zamian czytałem jakieś bzdury o Husie i Lutrze ...

ale ciekawe jest to że właśnie z Inkwizycji wzorce czerpały takie ideologie jak faszyzm czy stalinizm ...


Dwie sprawy:
- Korzystasz ze źródeł lewicowych, jak na lewicowca przystało. A tam mnóstwo propagandy, a mało rzetelnych informacji. Czy kwestionujesz jakieś fakty, które są podane pod wskazanymi linkami? Chyba się nie da, bo dowodów za dużo. A to oznacza, że jest inaczej niż powszechnie się sądzi i w zakresie inkwizycji i w zakresie stosów.
- W Kościele byli, są i będą ludzie. Żądni władzy, malwersanci, karierowicze i niewierzący. W historii Kościoła Katolickiego byli i papieże, którzy byli z wiara mocno na bakier. Aż się nie chce cytować, bo rzeczywiście źle to brzmi. I o tym wiadomo od dawna. Nic nowego nie piszesz. No może jedno jest warte zastanowienia - rzeczywiście niektórzy z hierarchów spełniali by warunki, żeby być uznanym za lewaków. Niewierzący karierowicze pełni pychy i uznający, że człowiek może wszystko, w tym urządzać innym życie. Twoim problemem, i nie tylko twoim, jest to, że nie rozumiesz nic a nic z chrześcijaństwa. Jakbyś rozumiał, to wszystkie głupoty ludzi Kościoła oceniałbyś tak, jak należy. Czyli jako czynione zło, za które zapłacą, ale nie wpływające nic a nic na wartość przesłania Ewangelii. Pewnie nie kumasz o czym piszę, bo żeby zrozumieć trzeba trochę wiedzy mieć na ten temat. Ile książek, nie licząc sensacyjnych czy Dana Browna, ale poważnie traktujących filozofię czy teologię przeczytałeś? Rozumiesz, co jest w Starym Testamencie zapisane - to nie są historyjki i żydowskie baśnie i legendy, ale najlepszy kurs prawdziwej psychologii , w tym psychologii społecznej. Ale strasznie wymagający i trudny do spełnienia. Dlatego wygodni ludzie odrzucają.
Chociaż patrząc na twoje wypowiedzi nie wiem czy jesteś w stanie ogarnąć coś więcej niż komiks :) A z Kajko i Kokosz czy Batmana nie dowiesz się za dużo.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
2 marca 2018r. o 20:01
no proszę ...nawet wiesz co czytam ...;)

a ty już po ostatnim tomie Tytusa ,Romka i Atomka?

jeszcze raz ...za kogo ty się masz ?

;)

wymień mi tu ze trzy ,cztery nazwiska inkwizytorów ?
może np. czeskiego i niemieckiego ...

nie rób tu za najmądrzejszego ...;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Praca dla Ciebie