Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA #pijezkranu
BolecFORUM Nowy temat

HydePark

14593
#klucznick nieaktywny
8 marca 2018r. o 12:03
Pannazdzieckiem napisał(a): Chodzi o skalę Kluczniku . Prędkość obrotowa pozwala mimo wszystko obserwować majestatyczny " pozorny " ruch gwiazd. Idzie wiosna i będzie lato . Na naszym północno-zachodnim nieboskłonie najbardziej charakterystyczny latem jest Wielki Wóz. O 22 h wisi centralnie nad powiedzmy Dreznem :D Ale o piątej nad ranem już w zasadzie go nie widać ponieważ " uciekł " nad Bałtyk , a właściwie to się w morzu " utopił " :D. I tak jest każdego roku ... . Ponad jeden mach prędkości , to dużo dla prochu i pyłu , ale nie dla gwiazd i kulistych planet.:)
pytałem oruch wirowy ,a ty mi tu o żówim tempie czyli jednak na moje, no faktom ciężko się przeciwstawić,i tak powoli do celu.


Dopisane 08.03.2018r. o godz. 12:03:

klucznick napisał(a):
Pannazdzieckiem napisał(a): Chodzi o skalę Kluczniku . Prędkość obrotowa pozwala mimo wszystko obserwować majestatyczny " pozorny " ruch gwiazd. Idzie wiosna i będzie lato . Na naszym północno-zachodnim nieboskłonie najbardziej charakterystyczny latem jest Wielki Wóz. O 22 h wisi centralnie nad powiedzmy Dreznem :D Ale o piątej nad ranem już w zasadzie go nie widać ponieważ " uciekł " nad Bałtyk , a właściwie to się w morzu " utopił " :D. I tak jest każdego roku ... . Ponad jeden mach prędkości , to dużo dla prochu i pyłu , ale nie dla gwiazd i kulistych planet.:)
pytałem oruch wirowy ,a ty mi tu o żówim tempie czyli jednak na moje, no faktom ciężko się przeciwstawić,i tak powoli do celu.
gwiazdy nie kręcą się razem z ziemią,to jeżeli ziemia się kręci ,a gwiazdy stoją nieruchomo ,to nie powinieneś widzieć gwiazd.Taka powinna być odp?cz wrzucisz mi tu równanie kwantowe?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
8 marca 2018r. o 22:52
We Wszechświecie wszystko się kręci dookoła własnej osi , drogi Kluczniku :) , zacząwszy od kulistej Matki Gai po kwazary w jądrach galaktyk , oprócz oczywiście Luny " naturalnego satelity Ziemi " :D
Wszystko się kręci i wszystko gdzieś tam leci i jeden Stwórca tyko wie dokąd . Zaś jeśli chodzi o fizykę kwantową , to się niestety nie znam , ale słyszałem , że grupa zapaleńców próbuje zbudować kwantowy komputer . Wiesz co Ci powiem Kluczniku , to wszystko jest po prostu dziwaczne ... z tymi kwantami . No bo jeśli weźmiesz pod rozwagę zasadę nieoznaczoności i uświadomisz sobie , że elektron bywa cząstką i falą , w zależności od tego , czy jest obserwator , to można sobie wyobrazić kwanty energii , które są informacją jedynie , ale bywają też materią , jeśli jest jakaś Świadomość potrafiąca skupiać informację .

Masz rację , to nie jest kwestia wiary , to kwestia wiedzy. A propos wiary ... wierzysz w boga ? Mondra Kniga spisana przez Jahwe opisuje jego przygody z żydami . Żydom się pomylił Stwórca z Jahwe . Stwórca mówi " kochaj bliźniego " , Jahwe mówi " nie żydzi to goje , ludzkie bydło " .

Którego Boga wybierzesz , wszak mamy wolny wybór ? :D

Możesz wierzyć w płaską Ziemię , ale teleskop Hubbla robi fajne fotki w podczerwieni i nie tylko :)



Tylko nie mów mi , że to fotomontaż :D

Dobrej nocy :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szaropopielaty Zawciąg niezalogowany
9 marca 2018r. o 8:45
Pannozdzieckiem, a skąd ty wziąłeś podział na Stwórce i Jahwe? Znam Biblię i nie widzę tam żadnego takiego podziału. Czytam natomiast często różne dziwne rzeczy, bo ludzie nie rozumieją tego, co w Biblii jest zapisane. Nie jest to łatwa lektura i trzeba sporo innych rzeczy się douczyć, żeby zrozumieć. Ale przesłanie jest czytelne.
Coś się tobie pomieszało - może nie rozumiesz natury szatana i jego działań (dzisiaj tą szatańską naturę niektórzy określają reptilianami - co ciekawe ludzie się śmieją jak im mówisz o osobowym szatanie, a reptilianie są dla niech ok).
Jak tak dobrze pomyślisz, to dojdziesz do wniosku, że Stwórca czyli Bóg może być tylko jeden.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14593
#klucznick nieaktywny
9 marca 2018r. o 9:31
Pannazdzieckiem napisał(a): We Wszechświecie wszystko się kręci dookoła własnej osi , drogi Kluczniku :) , zacząwszy od kulistej Matki Gai po kwazary w jądrach galaktyk , oprócz oczywiście Luny " naturalnego satelity Ziemi " :D
Wszystko się kręci i wszystko gdzieś tam leci i jeden Stwórca tyko wie dokąd . Zaś jeśli chodzi o fizykę kwantową , to się niestety nie znam , ale słyszałem , że grupa zapaleńców próbuje zbudować kwantowy komputer . Wiesz co Ci powiem Kluczniku , to wszystko jest po prostu dziwaczne ... z tymi kwantami . No bo jeśli weźmiesz pod rozwagę zasadę nieoznaczoności i uświadomisz sobie , że elektron bywa cząstką i falą , w zależności od tego , czy jest obserwator , to można sobie wyobrazić kwanty energii , które są informacją jedynie , ale bywają też materią , jeśli jest jakaś Świadomość potrafiąca skupiać informację .

Masz rację , to nie jest kwestia wiary , to kwestia wiedzy. A propos wiary ... wierzysz w boga ? Mondra Kniga spisana przez Jahwe opisuje jego przygody z żydami . Żydom się pomylił Stwórca z Jahwe . Stwórca mówi " kochaj bliźniego " , Jahwe mówi " nie żydzi to goje , ludzkie bydło " .

Którego Boga wybierzesz , wszak mamy wolny wybór ? :D

Możesz wierzyć w płaską Ziemię , ale teleskop Hubbla robi fajne fotki w podczerwieni i nie tylko :)



Tylko nie mów mi , że to fotomontaż :D

Dobrej nocy :)
ciężko mi się z tobą gada,jak napełnisz betoniare to jej nie włączaj obrót ziemi wymiesza ci to błoto.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ognisty Floks niezalogowany
9 marca 2018r. o 12:53


Te słowa ucieszą miliony wiernych na całym świecie. Zdecydowanie mniej zadowolona będzie natomiast część księży, którzy lubują się w pobieraniu różnych opłat kościelnych. Podczas spotkania w Watykanie ojciec święty napomknął, że ludzie pytają: "ile mam zapłacić za mszę, aby odczytane zostało podane przeze mnie imię?" Odpowiedź papieża wmurowała z ziemię wielu duchownych.

Papież na pytanie wiernych odparł niezwykle stanowczo. - Nic. Zrozumiano? Nic. Za mszę się nie płaci, msza to ofiara Chrystusa, która jest bezinteresowna - podkreślił. Zasugerował jednak przy tym, że przekazywanie księżom pieniędzy nie jest czymś niestosownym, ale nie powinno być jakimś nakazem. - Jeśli chcesz ofiarować datek, zrób to, ale nie płaci się - tłumaczył Franciszek
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
9 marca 2018r. o 22:47
~~Szaropopielaty Zawciąg napisał(a): Pannozdzieckiem, a skąd ty wziąłeś podział na Stwórce i Jahwe? Znam Biblię i nie widzę tam żadnego takiego podziału. Czytam natomiast często różne dziwne rzeczy, bo ludzie nie rozumieją tego, co w Biblii jest zapisane. ...


Zgadza się . Nie rozumieją . Ja też kilku rzeczy nie rozumiem . Powołuję na świadka logikę i zaczynam od początku.
- dlaczego Jahwe na środku raju postawił Drzewo Poznania i Drzewo Żywota ? Na pokuszenie ?
- dlaczego Jahwe wysyłając żydów do plądrowania i mordowania okolicznych nacji kazał sobie zostawić kilkaset dziewic z wymordowanego narodu ? Dla uciechy ?
- dlaczego Jahwe mówi w Biblii " z prochu powstałeś i w proch się obrócisz " Czyżby nie słyszał o nieśmiertelności duszy , która jest własnością Stwórcy ? Kłamie , czy mówi prawdę ?
- dlaczego Jahwe mówi o sobie Elohim . Czyżby było ich więcej jak jeden Jahwe ?
- dlaczego Jahwe dręczył Hioba ? Przez miłość ? Czy to jakiś poroniony eksperyment mentalny na żywym organizmie ?
- dlaczego Jahwe teoretycznie rzecz biorąc ukrzyżował syna i krzyżuje resztę świata i pokoleń w cierpieniu. Miłość nie jedno ma imię , wychodzi na to.
- dlaczego Jahwe chwali się w Biblii , że miota gwiazdami Oriona . Czyżby zapomniał o tym , że pycha kroczy przed upadkiem ?
- i ostatnie pytanie znawco Pisma Świętego , Starego i Nowego Testamentu. Na Nowy nie warto patrzeć , jest jak Ojcze Nasz , formułka do wyklepania , ale Stary , to historia narodu wybranego ... wybranego do plądrowania Ziemi . Tak się jakoś złożyło , że jeden procent populacji Planety jest właścicielem 90 % dóbr materialnych Planety. Pytanie brzmi tak ; jeśli Jahwe jest kochającym ojcem wszystkich nacji , to po jasną cholerę potrzebny mu naród wybrany ?

~~Szaropopielaty Zawciąg napisał(a): ...
Coś się tobie pomieszało - może nie rozumiesz natury szatana i jego działań (dzisiaj tą szatańską naturę niektórzy określają reptilianami - co ciekawe ludzie się śmieją jak im mówisz o osobowym szatanie, a reptilianie są dla niech ok). ...


A mi się wydaje , że mieszkańcy gwiazdozbioru Oriona , to właśnie Reptylianie . Elochim . Jahwe.
Zaś jeśli chodzi o szatana . Przyznam szczerze , że długi czas nie wierzyłem. Ale człowiek się uczy całe życie i głupi umiera . Jeden z mych sześciu Autorytetów , pan Roman Nacht , który czyta Biblię po hebrajsku i twierdzi , że każde słowo , to nie tylko interpretacja , a przede wszystkim fonetyka . Dźwięk , wibracja . W Pięcioksięgu , jak wół stoi " na początku tworzenia była istota o imieniu Satana , istota niematerialna , ale żeńska. Powiedziała , że nie chce podporządkować się prawom Kreacji i sama sobie i innym stworzy własne prawa " .
Można by dociekać w dyspucie , co było pierwsze , jajko , czy kura ? Jahwe , czy Satana ?

~~Szaropopielaty Zawciąg napisał(a): ...
Jak tak dobrze pomyślisz, to dojdziesz do wniosku, że Stwórca czyli Bóg może być tylko jeden.


Absolutna racja !! Stwórca jest tylko jeden , a bogów na tej nieszczęśliwej Planecie jest od cholery . Profesor ateizmu stosowanego Dawkins , autor poczytnych książek dla sfrustrowanych jełopów , zapytany czy fraktalny podział w Naturze może być dziełem przypadku , bądź ewolucji ... zbaraniał i przyznał , że musi istnieć Naczelny Intelekt , który sprawia , że każdy płatek śniegu jest inny niż reszta.

To jest właśnie Stwórca :)

Rozumiesz różnicę , którą ja dostrzegam ? :) Wynika to z wiedzy , nie ze ślepej wiary .

klucznick napisał(a): ... ciężko mi się z tobą gada,jak napełnisz betoniare to jej nie włączaj obrót ziemi wymiesza ci to błoto.


No cóż ... z tego błota ludzie domy budują korzystając z betoniary :D A jak Kluczniku wytłumaczysz grawitację na tej Twojej płaskiej ziemi ? No bo gdyby jej nie było , to szybował byś teraz pod kopułą z bliska przyglądając się gwiazdom zaczepionym ... przyklejonym do kopuły . Tylko nie patrz w Słońce , bo oślepniesz :D

Dobrej nocy Wam życzę :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14593
#klucznick nieaktywny
10 marca 2018r. o 9:31
do samotnejmatki przyciąganie nie istnieje ,ale ciążenie i owszem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
10 marca 2018r. o 22:37
klucznick napisał(a): do samotnejmatki przyciąganie nie istnieje ,ale ciążenie i owszem.


Być może Kluczniku , ale wciąż nie tłumaczysz mi grawitacji na płaskiej Ziemi :D

Co Ci ciąży ? :)

Dobrej nocy Brachu w przekonaniach :) . Wszystko na tej nieszczęśliwej Planecie jest kłamstwem , ale to jest Planeta , nie dysk na czterech słoniach :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.