Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
2 kwietnia 2020r. godz. 19:52, odsłon: 11999, Bolec.Info

Bolesławianie chcą dostarczać maski dla medyków

Wolontariusze z WOŚP Bolesławiec wraz z bolesławiecką firmą NavSim opracowali prototyp maski dla lekarzy.
Maski dla medyków
Maski dla medyków (fot. WOŚP Bolesławiec)
REKLAMA
Villaro zaprasza

Zebrali gotowe elementy, wyprodukowali brakującą część i w ten sposób tworzą maski, które zaakceptowali bolesławieccy medycy.

Bolec.Info - zdjęcie


Koronawirus w Bolesławcu - tylko WAŻNE informacje z terenu powiatu" , w której znajdziesz bieżące informacje o epidemii na terenie miasta i powiatu. Kliknij w TEN link.

Bolesławianie produkują maski dla medyków

~~Jaskrawoczerwony Omieg niezalogowany
3 kwietnia 2020r. o 12:02
~Niebieskofioletowa Kanna napisał(a): Takie maski juz dwa tygodnie temu czesi robili.

Nieprawda. To Pan Michał wymyślił ten patent !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Fioletowoczarny Hiacynt niezalogowany
3 kwietnia 2020r. o 15:18
~~Pszeniczny Miskant napisał(a):
~~Fioletowoczarny Hiacynt napisał(a):
To prawda, ale bez pieniędzy masek nie wyprodukujesz. A tych WOŚP na kontach ma dużo, więc pytam o konkrety.

I wydawało mi się, że konkretnie choć nie z WOŚP odpowiedź dostałeś. Z punktu widzenia strategii wpadli ludzie zrzeszeni w WOŚP na pomysł, słysząc o problemach lekarzy. Pogrzebali po Internecie, obdzwonili firmy i organizacje, zorganizowali elementy, doprowadzili do zaakceptowanego prototypu. To klasyczny startup. Na takie działania, zakończone działającym prototypem NCBiR czy UE daje od 50 tys zł. Kosztuje to jednak trochę czasu i konieczności przemieszczania się. Nie muszę dodawać, że czas to pieniądz, a zdrowie jest bezcenne. Zatem, taką minimum kwotę możesz WOŚP dopisać. A pieniądze na koncie, niech będą wykorzystane, jeśli trzeba będzie tych masek wyprodukować setki lub tysiące. Bo na rząd bym już raczej nie liczył (a to jego obowiązek), mimo że na koncie otrzymał już z naszych pieniędzy wielokrotnie więcej niż otrzymała WOŚP. :) Zrozumiałeś wreszcie? A jeśli nie, to powiem wprost: Masz problem z WOŚP? To idź do psychologa. WOŚP to my wszyscy, którzy pomagamy. I Tobie też pomożemy :)

Do psychologa, czy nawet psychiatry powinni udać się fanatyczni, zaślepieni wyznawcy WOŚP tudzież Jurka, a nie ludzie zdroworozsądkowi zadający pytania.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rudawa Aralia niezalogowany
3 kwietnia 2020r. o 15:50
To może ja wyjaśnię po kolei:

1) Maski z Decathlonu wymyślili do zastosowań medycznych lekarze z Włoch.

(którzy między innymi przygotowali i udostępnili pliki z wzorcami wydruków 3D)

2)W Polsce - pomysł akcji poprowadził profil #Zamaskowani COVID-19.

3) W Bolesławcu medycy i ratownicy zaczęli gadać o temacie około 20 marca.

4) Temat trafił na profil The Bad Bunzlauer który nawiązał kontakt z lokalnymi drukarzami (wydrukowano pierwsze przejściówki) i ludźmi posiadającymi maski - i stamtąd poszedł dalej.

5) Nie produkujecie masek, na Boga, tylko rurki przejściowe do filtrów antybakteryjnych.

6) Powiat jest organem prowadzącym szpitala - więc podziękowania, że "włączył się do akcji" zaopatrywania szpitala w sprzęt ochronny dla personelu - to jest jakaś groteska.

7) Ogarnijmy przemożną chęć lansu na tej pandemii.

Życzę wszystkim dużo zdrowia i rozumu i nieco skromności.

Arkadiusz
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Sepiowa Aronia niezalogowany
3 kwietnia 2020r. o 18:14
Nawet jeśli to prawda, to co to zmienia? Brawo dla wszystkich, którzy pomagają. WOŚP dziś organizuje akcję na szeroką skalę, do kilkuset masek dla BOLESŁAWIECKICH medyków, a nie włoskich bo nas będą leczyć nasi lekarze.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Jasnoniebieska Gęsiówka niezalogowany
3 kwietnia 2020r. o 19:19
Brawo Michał Szwed ! Jesteś wielki !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zzieleniały Czosnek niezalogowany
3 kwietnia 2020r. o 22:30
Do
~~Fioletowoczarny Hiacynt idź człowieczku do lasu pogadaj z wilkami to może coś się dowiesz o życiu ,bo tak normalnie to rzygasz jadem jak kobra .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Biały Złocień niezalogowany
5 kwietnia 2020r. o 7:33
Ile tych masek można wyprodukować?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pszeniczny Miskant niezalogowany
5 kwietnia 2020r. o 9:14
~~Biały Złocień napisał(a): Ile tych masek można wyprodukować?

Jak już Arkadiusz powiedział: W Bolesławcu nie produkujemy masek, tylko reduktory do nich. Zauważono, że do fabrycznych masek, jeśli dodać filtr HEPA lub filtry antybakteryjne (jak do respiratorów), to jest to bardzo dobry przyrząd ochrony dla medyków. Problemem jest połączenie tych dwóch elementów. Projekt Włochów jest świetny, ale przysparza problemów przy wytężonej pracy (trzeba płucami medyka pokonać opór filtra; normalnie robi to "silnik" respiratora). Dlatego rozpoczęto prace nad nowymi reduktorami... na dwa filtry (w tej samej jednostce czasu i tym samym podciśnieniu dwa razy większa powierzchnia).
W tej chwili bolesławiecka firma może wyprodukować 10 reduktorów dziennie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).