Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Prawo i sprawiedliwość po "pisowsku"

2900
#falco nieaktywny
2 grudnia 2015r. o 10:33
a to ciekawe?
dzisiaj prawnicy mówią o łamaniu prawa przez ...ów ,mówia też że prezydent łamie konstytucję ...
a łamaniu zasad sejmowych też mówią ale to akurat mnie nic nie obchodzi bo tam zasad nigdy nie było więc ''wersalu '' tym bardziej dzisiaj nie należy oczekiwać... ;)


Dopisane 02.12.2015r. o godz. 10:33:

(...)''naruszono przez to podstawowe zasady konstytucyjne: poprawnej legislacji, demokratycznego państwa prawnego, legalizmu, trójpodziału władzy, niezawisłości sędziowskiej i kadencyjności. ''(...)

to słowa jednego z ekspertów konstytucjonalistów
ale co tam ...zaraz jakiś ''ekspert'' forumowy podważy jego słowa i w swojej kwiecistej przemowie wyzwie innych od ''pełowskich awanturników i oszustów'' ;)

Zastosowana autokorekta


"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~xl niezalogowany
2 grudnia 2015r. o 10:34
falco napisał(a): a to ciekawe?
dzisiaj prawnicy mówią o łamaniu prawa przez ...ów ,mówia też że prezydent łamie konstytucję ...
a łamaniu zasad sejmowych też mówią ale to akurat mnie nic nie obchodzi bo tam zasad nigdy nie było więc ''wersalu '' tym bardziej dzisiaj nie należy oczekiwać... ;)



Falco...... szkoda ze nie podnosili głosów jak przed wyborami PO pozmieniała sędziów. Proszę cię nie rozsiewaj i nie powielaj propagandy. PIS dostał zielone światło od narodu na zmiany i bardzo dobrze że są zmiany. Nie stękaj za 4 lata zobaczymy. Ludzi naprawdę nie są ślepi i głusi . Robią zamęt bo mają wieeele do stracenia. Ba! Nawet " redaktor Lis" pisał niedawno :

"Kaczyński chce swojej dyktatury. Ale jeśli chce być Janukowyczem, musi wiedzieć - w Warszawie będzie Majdan!
Stop dyktaturze Kaczyńskiego! Brońmy demokracji."

To pokazuje że to są podżegacze do zadym i chęci robienia zamętu, i to że boją sie baaardzo.
A swoją droga to chyba barykady powinni zbudować z mebli wyniesionych w Klarysewie, razem z panem Bulem. Jednym słowem dno dziennikarskie w wydaniu Lisa . Im bardziej jazgoczą tym więcej wyłazi z nich czarnej smolistej mazi
:D :D :D :D :D :D :D

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
2 grudnia 2015r. o 10:35
Prawo i Sprawiedliwość u władzy --- Mam wręcz pewność że popularność tej partii wywodzi się bardziej z okazywanej jej nienawiści przez konkurencję niż z jej zasług.
Zresztą mieszanie w " polskim piekiełku " to taki narodowy sport .

Uważam że należało by jak najszybciej zaniechać eskalowania niechęci / lub wręcz nienawiści / wobec konkurencyjnych partii.Przecież w praktyce są one odzwierciedleniem poglądów pewnych części społeczeństwa .Podburzanie do konfliktu jest wyraźnie w czyimś interesie .
Efektem tego w prostej linii jest niemożność uchwalenia czegokolwiek korzystnego dla społeczeństwa.
/przykład -- w poprzedniej kadencji sejmu wszystkie partie deklarowały likwidację senatu a senat nadal ma się dobrze /
Konkluzje -- jeśli społeczeństwo nie zacznie w sposób trzeźwy i racjonalny oceniać działania partii chwaląc za sukcesy i krytykując zło nie ma szans na pozytywne zmiany.EMOCJE ZWYCIĘŻĄ Z ROZSĄDKIEM.
Z tego też powodu pozwólmy PiS owi rządzić i oceniajmy czyny a nie zamiary.

Głównym grzechem polityki Polskiej jest fakt że politycy mają zbyt daleko posuniętą możliwość ingerencji w prywatne życie obywateli.Dowolna interpretacja nieprecyzyjnych praw i częste omijanie zapisów konstytucji.
Administracja państwa i samorządów uwłaszcza się na publicznym majątku.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~xl niezalogowany
2 grudnia 2015r. o 10:43
Falco... problem w tym że ekspertów od Konstytucji jest wielu i inni znowu twierdzą że to PO złamała zasady i wszyscy o tym wiedzą dokładnie. Ironizujesz wobec mnie jako "forumowego eksperta" tym czasem sam się w to bawisz bo temat założyłeś no sorrry :>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
2 grudnia 2015r. o 11:12
chcesz mi powiedzieć że ekspert pisowski powie że potrafi udowodnić że ''czarne jest białe'' a ekspert peowski że ''białe jest czarne''?
powiedz którego zdanie wybierzesz?
dla mnie jeśli konstytucja jasno pisze że ''dup.a jest dup.ą to śmieszne jest że ekspert od niej -czyli konstytucji- albo nie wie co to jest du.pa albo nie wie o czym pisze myląc ją z ręką .np. ;)
to są furtki prawne by tak zagmatwać prawo by nawet eksperci mieli odmienne zdania ...skąd dzisiaj te ''przepychanki'' na ''ekspertyzy''? :D ale ''ciemny lud '' ma ''igrzyska'' bo po jaką cholerę mu chleb? ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~xl niezalogowany
2 grudnia 2015r. o 11:26
Kogo nazywasz "ciemnym ludem"? Postanowiłeś założyć temat
i rozliczać w ten sposób działania PIS? Jeszcze dobrze nie zaczęli rządzić a atmosfera jest taka że strach się bać. Piszesz o pseudo ekspertach forumowych tym czasem zakładając ten temat sam się do nich zaliczyłeś. To jakie będą ich rządy ocenimy za kilka lat , a w tej chwili spieranie się na forum i rozliczanie miesiąc po wyborach jest śmieszne. Pis dostał mój głos nie dlatego że uwielbiam O Rydzyka czy innych Panów w sukienkach. Wręcz przeciwnie mam swoje zdanie na ich temat i nie jestem ich wyznawcą .Nie kierowała mną również miłość do kawalera Pana Jarosława Kaczyńskiego , chociaż ma on podobno kota a ja koty uwielbiam i tez mam w domu jednego :]
Ale dla ciebie to i tak ciemnota więc po co się produkować ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 grudnia 2015r. o 11:36
prof. Witold Kieżun:

Jest dyskusja czy to dobrze, że wybrano na nowo wszystkich sędziów Trybunału Konstytucyjnego, czy powinno się wybrać tylko dwóch. Nie ulega wątpliwości jednak, że pierwsze postępowanie Platformy było absolutnie niezgodne z prawem. Zatem ten niesłychanie ostry atak jest nieuzasadniony. Jest cały szereg tych ataków

Sprawa jest jasna - Platforma Obywatelska przed końcem kadencji wybrała nowych członków Trybunału, co było oczywiście nielegalne, powinni oni być wybrani dopiero kiedy nastąpi zmiana kadencji Sejmu. PO obawiała się, że nie zdobędzie większości w Sejmie więc wybrała przed końcem terminu przewidzianego prawem nowych członków TK, żeby mieć w Trybunale Konstytucyjnym większość. W tej chwili zatem działalność PiS jest w pełni uzasadniona. Oczywiście jest dyskusja czy to dobrze, że wybrano na nowo wszystkich, czy powinno się wybrać tylko dwóch. Nie ulega wątpliwości jednak, że pierwsze postępowanie Platformy było absolutnie niezgodne z prawem. Zatem ten niesłychanie ostry atak jest nieuzasadniony

Podczas wygłaszania orędzia w Sejmie Prezydent powiedział ze wiele dzieci chodzi głodnych, a to są wyniki badań naukowych, to nie jest wzięte z powietrza, Platforma wtedy zaczęła buczeć. Teraz kiedy była sprawa sędziów TK, opuścili sale, nie można w ten sposób postępować, trzeba dyskutować i nie robić demonstracji. W każdym razie Prezydent nie przyjął przysięgi wiec sprawa jest otwarta


Punktem wyjścia była strategia Platformy, żeby przedterminowo wybrać sędziów TK. Praktycznie rzecz biorąc można sprowadzić całą sytuację do pytania „kto pierwszy zaczął taką niewłaściwą politykę?”


Wszystko w temacie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
2 grudnia 2015r. o 11:37
bzdura...
żadnego tu tematu nie założył ekspert w danym temacie ;)
wspomniałeś tu o ''atmosferze'' i po przeczytaniu powyższego posta widzę że oddychamy różną ''atmosferą''
ja mam własną Ty ''pisowską'' i to nas dzieli juz po miesiącu ''rządów'' ''kłamczyńskiego''
strach pomyśleć co będzie za miesiąc czy dwa...

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA #pijezkranu
REKLAMAMrowka zaprasza