Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Ksiądz chodzi po kolędzie, co sądzimy o tej wizycie
9478
#lia nieaktywny
4 stycznia 2016r. o 22:37
~Koral napisał(a):
dla mnie to spowiedź przed mszą po cichu i przed Bogiem a nie przed księdzem

I tu się zgadzam w 100% chyba, że mi ktoś racjonalnie wytłumaczy czemu ma służyć spowiedz przed konfesjonałem. Według mnie to jeszcze powinni celibat znieść, w końcu ksiądz to zwykły człowiek wiec dlaczego nie może mieć żony i dzieci? Ale to chyba tak trochę odbiega od tematu :>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Koral niezalogowany
4 stycznia 2016r. o 22:42
hemi napisał(a): Mam bardzo fajnego księdza , bardzo ludzkieo.
Jest to ksiądz z ul.Staszica (sam kościół chyba na innej ulicy).

Wizyta księdza ,lub jak w zeszłym roku pomocnika -bardzo pozytywna ,ludzi na poziomie ,normalni.


Jakoś nie mamy strasznej spiny finansowej i dajemy między 30 a 50 zł i wystarczy :)

"Smięszą" mnie ludzie dla których kolęda to wielki stres i chodzą pożyczają,bo po świętach nie mają ,a wedle nich wrzucić "byle" 100 zł to wstyd.


Mój kolega pożyczył 100 zł. u sąsiadki, bo kobieta bardzo wierząca, ale do koperty tylko 20 zł. włożył.
Ludzie pożyczają na alkohol, papierosy, być może na jedzenie, a ksiądz jest tylko pretekstem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9984
#gover nieaktywny
4 stycznia 2016r. o 22:49
~Koral napisał(a): Ludzie pożyczają na alkohol, papierosy, być może na jedzenie, a ksiądz jest tylko pretekstem.

Dlatego w czasie koledy ten pretekst powoduje olbrzymie zapotrzebowanie na tzw. chwilowki.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 stycznia 2016r. o 23:08
gover napisał(a): Wszystkim jest wiadome, ze ksieza nagrywaja wszystkich w czasie spowiedzi. Nagrania laduja pozniej na biurku odpowiednich sluzb, ktore odpowiednimi sposobami zmuszaja do placenia odpowiedniej sumy(zalezy od ciezkosci postepkow)aby odstapic od upublicznienia nagrania. Dla wtajemniczonych istnieje odpowiedni kanal na YT, gdzie za niewielka oplata mozna obejrzec nagrania.


Nie wszystkim niewiadome że księża nie opowiadają sobie w formie nie żartów o "nieciekawych" nie grzechach spowiedników.

Ciekawe kto dawał rozgrzeszenie takiemu typowi jak Wesołowski? Pewnie "kolega"o podobnych preferencjach.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9984
#gover nieaktywny
4 stycznia 2016r. o 23:15
~ napisał(a): Ciekawe kto dawał rozgrzeszenie takiemu typowi jak Wesołowski? Pewnie "kolega"o podobnych preferencjach.

Twoje pytanie i Twoja odpowiedz, i Twoja pewnosc.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 stycznia 2016r. o 23:24
gover napisał(a):
~ napisał(a): Ciekawe kto dawał rozgrzeszenie takiemu typowi jak Wesołowski? Pewnie "kolega"o podobnych preferencjach.

Twoje pytanie i Twoja odpowiedz, i Twoja pewnosc.


Czy "normalny" dałby mu rozgrzeszenie?
Istnieje też inna możliwość że w czasie spowiedzi kłamał.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~sonko niezalogowany
4 stycznia 2016r. o 23:45
niektórzy ciągną w dół i w dół... zero postępó
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 stycznia 2016r. o 23:47
lia napisał(a):
~Koral napisał(a):
dla mnie to spowiedź przed mszą po cichu i przed Bogiem a nie przed księdzem

I tu się zgadzam w 100% chyba, że mi ktoś racjonalnie wytłumaczy czemu ma służyć spowiedz przed konfesjonałem. Według mnie to jeszcze powinni celibat znieść, w końcu ksiądz to zwykły człowiek wiec dlaczego nie może mieć żony i dzieci? Ale to chyba tak trochę odbiega od tematu :>


Z takim poglądem pozostaje tylko zmiana wyznania np. na ewangelicko-augsburskie.
Wyznawcy kościoła Rzymsko-katolickiego przystępują do sakramentu pokuty w konfesjonale. Ignorowanie tego jest niesubordynacją wiernego wobec praw (zawartych w kodeksie prawa kanonicznego) kościoła katolickiego.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Ecojob zaprasza
REKLAMA Przedszkole Bajka zaprasza