Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Człowiek - dzieło Boga czy ewolucji ?

8375
#GosiaG nieaktywny
24 lutego 2016r. o 21:59



Alter ; ja nie zadałam pewnego pytania, tylko zapytałam Ciebie -skąd takie przypuszczenie że energia (życiowa ) gromadzi dane o nas i naszych postepkach i w jakim celu? ;)

Lilith ^^
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
24 lutego 2016r. o 22:03
PanM napisał(a):
Tym razem ja zapytam --- Po co ?


A z tobą Moszczyński to mi się nie chce rozmawiać. Szkoda czasu.


Dopisane 24.02.2016r. o godz. 22:03:

GosiaG napisał(a):


Alter ; ja nie zadałam pewnego pytania, tylko zapytałam Ciebie -skąd takie przypuszczenie że energia (życiowa ) gromadzi dane o nas i naszych postepkach i w jakim celu? ;)


Taka jest natura energii :) Każda cząsteczka energii ma swoją charakterystykę. Zasada zachowania energii daje ciągłość przemiany, która zachowuje dane. A o cel pytaj Boga :)


<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
24 lutego 2016r. o 22:08
PanM napisał(a): ....
Pozostał jeszcze problem duszy -- w którą ja nie wierzą a wielu wierzy.
...


O to właśnie chodzi Przemo :) Już ... tfu ... ruski :D ... Bułhakow , parafrazując Gethego pisał ... " każdemu będzie dane , to w co wierzy " , albowiem Stwórca jest Miłością i Przyjacielem , nie panem , jak sugerują bandyci w koloratkach . Ja będę więc inkarnował w następne ciało , jako energia Stwórcy , a Ciebie niech zeżrą robaki :D

Ale powiedz , nie marzy Ci się ... jeszcze raz ... zapłodnić ? :D

Dobranoc :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~falco niezalogowany
24 lutego 2016r. o 22:10
pochodził z okolic Przemyśla...
tam dorastał w czasach kiedy kościół cieszył się zaufaniem
on wierzył w Boga dzięki tamtemu kościołowi...
dzisiaj ja widząc obecny stoję na rozstaju...
nie sposób wierzyć w " święty ,apostolski..." kiedy coraz mniej w nim i jednego i drugiego

zaprzeczysz?
powtorze raz jeszcze ...czas na katharsis
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~aa niezalogowany
24 lutego 2016r. o 22:12
DP napisał(a): Jedno nie wyklucza drugiego. Żądza i agresja.
mi osobiście chodziło o reakcję wierzących i niewiernych.
Ale obie strony nie są skłonne do refleksji. ogarnięci wielką potrzebą kłótni, zaślepieni nienawiścią do siebie na wzajem, żądni krwi i skalpu. To żenujące i smutne. Nie jestem nawiedzonym ekologiem, ale ''świadomość'' moja nakazuje mi, nie powielać błędów.
Pozdrawiam


:) może ta agresja religijna jest odwróceniem uwagi od problemu ekologicznego na skalę światową ? w końcu to największe przedsiębiorstwa rujnują naszą planetę :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
24 lutego 2016r. o 22:17
~falco napisał(a): pochodził z okolic Przemyśla...
tam dorastał w czasach kiedy kościół cieszył się zaufaniem
on wierzył w Boga dzięki tamtemu kościołowi...
dzisiaj ja widząc obecny stoję na rozstaju...
nie sposób wierzyć w " święty ,apostolski..." kiedy coraz mniej w nim i jednego i drugiego

zaprzeczysz?
powtorze raz jeszcze ...czas na katharsis


podaj pierwsza litere okolicy
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~falco niezalogowany
24 lutego 2016r. o 22:19
pierwszą?
po co?

Przeworsk
:)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
24 lutego 2016r. o 22:26
~falco napisał(a): pochodził z okolic Przemyśla...
tam dorastał w czasach kiedy kościół cieszył się zaufaniem
on wierzył w Boga dzięki tamtemu kościołowi...
dzisiaj ja widząc obecny stoję na rozstaju...
nie sposób wierzyć w " święty ,apostolski..." kiedy coraz mniej w nim i jednego i drugiego

zaprzeczysz?
powtorze raz jeszcze ...czas na katharsis


Oczyszczenie postępuje niezmiennie i ciągle. I dobrze. Kościół też się zmienia.

Ależ oczywiście, że "sposób" :) Bo kościół to nie tylko kapłani, grzeszni kapłani. Kiedy ktoś ma wiarę nie zmieni tego nic.

Wiesz dlaczego Kościół traci? Życie stało się zbyt materialne, zabieganie, troski materialne, ale też na równi wzbogacanie się dystansuje nas od spraw duchowych... Tak było we wszystkich państwach zachodnich, kiedy społeczeństwa bogaciły się odchodziły od wiary... bogatemu będzie najtrudniej dostać się do raju, podobnie jak przejść ucho igielne :)

Każdy powinien znaleźć w sobie równowagę pomiędzy tym co materialne i duchowe :)

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Porady prawne