Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Człowiek - dzieło Boga czy ewolucji ?

~aa niezalogowany
8 stycznia 2016r. o 20:50
:) jestem wierząca i drażnią mnie te tematy bo z wiarą to jest jak z rodziną a o rodzinie źle się nie mówi :) zostałam tak wychowana i nawet do głowy mi nie przyszło zatapiać się aż tak głęboko w źródła pochodzenia itp. bo po co ? czy to mnie czyni gorszą ? jak dla mnie nie :) wiara jest moim nieodłącznym kompanem. a co do ludzi to mierze ich inną miarą. i na pewno nie nauka czyni ich mądrymi :) zawsze mnie zastanawiało jak ateista postrzega śmierć :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
8 stycznia 2016r. o 21:06
Zwyczajnie
narodziny mają taki sam sens jak umieranie
bezsens.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Pankracy niezalogowany
8 stycznia 2016r. o 21:10
~aa napisał(a): :) jestem wierząca i drażnią mnie te tematy bo z wiarą to jest jak z rodziną a o rodzinie źle się nie mówi :) zostałam tak wychowana i nawet do głowy mi nie przyszło zatapiać się aż tak głęboko w źródła pochodzenia itp. bo po co ? czy to mnie czyni gorszą ? jak dla mnie nie :) wiara jest moim nieodłącznym kompanem. a co do ludzi to mierze ich inną miarą. i na pewno nie nauka czyni ich mądrymi :) zawsze mnie zastanawiało jak ateista postrzega śmierć :)


A mnie zawsze zastanawiało jak człowiek rozsądny może CAŁE swoje życie postawić na coś, co usłyszał od księdza lub katechety - ot, tak - bez przeczytania Pisma Świętego! Taki człowiek wystrzega się pewnych zachowań i zachowuje się w sposób wskazany przez osobę (całe swoje życie!!), której wiedzy, pochodzenia nie zna!! Bez przeczytania Biblii. Tak nie postępuje człowiek racjonalny, ale naiwny. Ale cóż - nic mi do tego. Ja zachęcam do lektury Biblii - stawiam swoje życie na wiarę w Boga, którego poznać mogę tylko czytając Biblię i obserwując skutki (owoce) swoich zachowań.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Dziecko rewolucji niezalogowany
8 stycznia 2016r. o 21:21
~aa napisał(a): :) jestem wierząca i drażnią mnie te tematy bo z wiarą to jest jak z rodziną a o rodzinie źle się nie mówi :) zostałam tak wychowana i nawet do głowy mi nie przyszło zatapiać się aż tak głęboko w źródła pochodzenia itp. bo po co ? czy to mnie czyni gorszą ? jak dla mnie nie :) wiara jest moim nieodłącznym kompanem. a co do ludzi to mierze ich inną miarą. i na pewno nie nauka czyni ich mądrymi :) zawsze mnie zastanawiało jak ateista postrzega śmierć :)


Ateista umiera i już . Reszta to problem rodziny lub MOPSu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 stycznia 2016r. o 21:25
AMEN
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~aa niezalogowany
8 stycznia 2016r. o 21:45
:) chodziło mi o to co czuje przed śmiercią.... bo wierzącym zarzuca się wiarę w Boga ze strachu przed śmiercią.

:) czytaj biblie jeżeli masz taką potrzebę :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 stycznia 2016r. o 22:24
~aa napisał(a):



:) jestem wierząca i drażnią mnie te tematy bo z wiarą to jest jak z rodziną a o rodzinie źle się nie mówi :) zostałam tak wychowana i nawet do głowy mi nie przyszło zatapiać się aż tak głęboko w źródła pochodzenia itp. bo po co ? czy to mnie czyni gorszą ? jak dla mnie nie :) wiara jest moim nieodłącznym kompanem. a co do ludzi to mierze ich inną miarą. i na pewno nie nauka czyni ich mądrymi :) zawsze mnie zastanawiało jak ateista postrzega śmierć :)


podzielam twoje spojrzenie :)

Jedni wierzą w Boga inni zawierzyli nauce. Nauka tak wiele razy się myliła, tak wiele razy zmieniała swoje argumenty przerysowywała swoje algorytmy, że wolę wierzyć Biblii, bez małostkowego roztrząsania :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
9 stycznia 2016r. o 2:04
~ napisał(a):
~aa napisał(a):



:) jestem wierząca i drażnią mnie te tematy bo z wiarą to jest jak z rodziną a o rodzinie źle się nie mówi :) zostałam tak wychowana i nawet do głowy mi nie przyszło zatapiać się aż tak głęboko w źródła pochodzenia itp. bo po co ? czy to mnie czyni gorszą ? jak dla mnie nie :) wiara jest moim nieodłącznym kompanem. a co do ludzi to mierze ich inną miarą. i na pewno nie nauka czyni ich mądrymi :) zawsze mnie zastanawiało jak ateista postrzega śmierć :)


podzielam twoje spojrzenie :)



Jedni wierzą w Boga inni zawierzyli nauce. Nauka tak wiele razy się myliła, tak wiele razy zmieniała swoje argumenty przerysowywała swoje algorytmy, że wolę wierzyć Biblii, bez małostkowego roztrząsania :)


Nauka daje jednoznaczne odpowiedzi tak lub nie -- to co jest na tak daje się bez żadnych wątpliwości sprawdzić udowodnić , zobaczyć lub wręcz dotknąć.

Nie mam nic przeciw wierze ale ktoś tu sam się prosi wytaczając armaty przeciw wiedzy.

Bóg jest niby nieomylny i wszechmogący .
Ponoć stworzył raj -- Co to jest raj ?
Czy to miejsce w którym wszystko jest idealnie dobre ?
Dlaczego zatem w tym raju stworzy drzewo pokusy ?
A skąd w tym Boskim raju wziął się diabeł ?
Po co Bóg stworzył Adama i Ewę ? Aby zaraz potem wygnać ich z raju ?
Po co bóg zsyła na ludzkość nieszczęścia ? Na przykład potop ?
Po co Bóg zesłał na ziemię własnego syna aby skazać go na męki i śmierć ? Kogo chciał nauczyć pokory ?
Cały okres opisywany w Biblii nie wnosi dla ludzkości niczego dobrego.
W okresach wojen i potwornych okrucieństw bóg nie powstrzymał złoczyńców .Ale zaraz potem pokarał wszystkich ludzi stosując zasadę odpowiedzialności zbiorowej.
Ludzie karmieni byli / i są / strachem przed gniewem bożym .
A gdzie ta dobroć ? Gdzie miłosierdzie wszechmogącego ?
Od narodzin Jezusa minęło dwa tysiące lat .Przelał się ocean ludzkiej krwi.Dokonano niewyobrażalnych aktów ludobójstwa i okrucieństwa .
Szalały zarazy , choroby , kataklizmy , wojny .

GDZIE WTEDY BYŁ BÓG ? na urlopie ?


Dopisane 09.01.2016r. o godz. 02:04:

Wiara - wszystko jest ok .jest niewątpliwie potrzebna bardzo wielu ludziom.W zależności od tego gdzie się urodzili są wyznawcami wiary przynależnej do danego miejsca.
Dzieci rodzą się ateistami.Dopiero rodzice kształtują ich światopogląd.

Problem zaczyna się w momencie kiedy wierzący starają się przymusić otoczenie do takiego samego myślenia.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.