Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Nowe domy!
REKLAMA Ecojob zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Człowiek - dzieło Boga czy ewolucji ?

~George Orwell niezalogowany
9 stycznia 2016r. o 9:39
Gdy bym przypisywał sobie czyjeś teksty to bym podpisywał się pod nimi a tak nie jest
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 stycznia 2016r. o 10:17
~George Orwell napisał(a): Gdy bym przypisywał sobie czyjeś teksty to bym podpisywał się pod nimi a tak nie jest


Mam rozumieć , że to co teraz napisałeś to nie Twój tekst bo się od nim nie podpisałeś?? :>
Dobrze się czujesz?? :>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~masi niezalogowany
9 stycznia 2016r. o 10:49
fobiak napisał(a):
masi napisał(a): Skorn, może Ty odpowiesz na moje, powyższe pytania? :)
Jeszcze dodam :
Skoro Bóg dał życie więc może je zabrać :)
Dlaczego nie zabiera swoim sługom, którzy go reprezentują krzywdząc przy tym małe dzieci? :)
Pytań jest mnóstwo, odpowiedzi z solidnymi argumentami brak ;)


ale ty pitolisz. jesli ty sie oglosisz moim sluga, ktory jest mi potrzebny jak piate kolo u wozu i bedziesz molestowal male dzieci to pretensje do mnie beda mieli tylko nienormalni. na ch... stworcy sluga?
kosciol katolicki to instytucja stworzona przez czlowieka i kazdy sluga w tej instytucji zrzeszony nie jest sluga stworcy tylko tej instytucji.
tez mozesz sie podpiac i zalozyc wlasna instytucje, sekte, ruch i sie roochac ile wlezie i z kim wlezie w imie stworcy a slugi swoje gan, biczuj i sadz sprawiedliwie tez w imie stworcy.

fobiak, jakbyś się wczytał to zrozumiałbyś, że pytania były kierowane do govera :) Ale u Ciebie ciężko ze zrozumieniem... :) Jedynie co Ci wyszło to wyroochanie samego siebie ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 stycznia 2016r. o 10:51
PanM napisał(a):



GDZIE WTEDY BYŁ BÓG ?


Czyżbyś próbował oceniać Boga? Czyżbyś próbował przeniknąć jego zamysły? Nie wymagaj zbyt wiele od siebie. Nie wymagaj zbyt wiele od ludzkiego intelektu. Nie przeceniaj roli nauki. Duch człowieka i sfera serca jest wciąż niepojętą i dużo silniejszą od intelektu inauki. To siła ducha jest przed intelektem, a nie odwrotnie. Więc kiedy nauke stawiasz przed Wiarą i Duchem, to tak jakbyś chciał chodzić na głowie ;) Człowiek jest zbyt mały i ułomny :) I dlatego też Jezus przemawiał do człowieka przypowieściami, aby choć dać mu szanse na zrozumienie Boskich intencji. Mimo to człowiek ma z tym tak duży problem.

tak się zastanawiam po co zakładasz takie tematy? Czy po to, aby coś więcej zrozumieć i dyskutować? czy po to aby Wiarę i Kościół atakować a twoje deklaracje że tak nie jest są tylko pozą :)

pozdrawiam :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 stycznia 2016r. o 10:53
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
9 stycznia 2016r. o 11:34
~ napisał(a):
PanM napisał(a):



GDZIE WTEDY BYŁ BÓG ?


Czyżbyś próbował oceniać Boga? Czyżbyś próbował przeniknąć jego zamysły? Nie wymagaj zbyt wiele od siebie. Nie wymagaj zbyt wiele od ludzkiego intelektu. Nie przeceniaj roli nauki. Duch człowieka i sfera serca jest wciąż niepojętą i dużo silniejszą od intelektu inauki. To siła ducha jest przed intelektem, a nie odwrotnie. Więc kiedy nauke stawiasz przed Wiarą i Duchem, to tak jakbyś chciał chodzić na głowie ;) Człowiek jest zbyt mały i ułomny :) I dlatego też Jezus przemawiał do człowieka przypowieściami, aby choć dać mu szanse na zrozumienie Boskich intencji. Mimo to człowiek ma z tym tak duży problem.

tak się zastanawiam po co zakładasz takie tematy? Czy po to, aby coś więcej zrozumieć i dyskutować? czy po to aby Wiarę i Kościół atakować a twoje deklaracje że tak nie jest są tylko pozą :)

pozdrawiam :)


Bardzo jasno sprecyzowałem powody założenia tego tematu.
Nie jest to dezawuowanie wiary .Nie jest to próba wmawiania komukolwiek swoich racji.
Stoimy na styku postrzegania światopoglądu .Stoimy w miejscu gdzie jest granica rozumienia pewnych zjawisk.
Wszyscy mamy prawo postrzegać je po swojemu .I tak powinno być .
A czy tak jest ?
Wystarczy spojrzeć powyżej do tego anonimowego wpisu.
To nic innego jak narzucanie mi teorii którym ja nie daję wiary .
Pytam - czy fakt że nie daję wiary w zapisy biblijne i otwarcie o tym mówię jest atakowaniem wiernych i wiary ?
Przecież nie nawołuję do zaniechania praktyk wyznaniowych .
Nie nawołuję że głoszone tam teorie są głupie i bezsensowne -- szanuję prawo drugiego człowieka do wiary w co chce.

Problemem jest tylko to że nie działa to też w moją stronę .To od wiernych słyszymy epitety -- komuch , lewak , genderowiec , bezbożnik ,popapraniec , nieczysty , .
Zapytanie " gdzie wtedy był Bóg " w moim odczuciu ma bardzo znaczącą wymowę . W większości przypadków na zadane pytania brak sensownych odpowiedzi.Zastępowane są posądzeniami o atak i wrogość .A przecież to normalna dyskusja .Zaspakajanie ciekawości i wsłuchiwanie się w zdanie ludzi wyznających inne poglądy.
Proszę to uszanować -- nigdy i nigdzie nie uraziłem nikogo wiernego .Nigdy i nigdzie nie podważałem niczyjego prawa do wiary.
Czy zatem w takim samym stopniu traktowani przez wiernych są ludzie odrzucający wiarę , Boga , religie ?
Wystarczy popatrzyć a na każdym kroku w zdarzenia państwowe wplata się liturgię .

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 stycznia 2016r. o 11:40
Czekam jak napisze tu sam Bóg coś o sobie,bo jak dotychczas piszą sami ludzie którzy w swoim zarozumialstwie wiedzą lepiej kim jest,czego oczekuje ,czy i jak nas stworzył
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 stycznia 2016r. o 11:53
PanM napisał(a):




Czy zatem w takim samym stopniu traktowani przez wiernych są ludzie odrzucający wiarę , Boga , religie ?


A jednak kilka razy tak, ale nie czuję urazy :)

Do twoich wielu wątpliwości i spostrzeżeń ja dodam jedną....
Dlaczego to ateiści w niewyszukany sposób najwięcej mają do powiedzenia o Bogu, w którego przecież nie wierzą :D

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Metrohouse zaprasza
REKLAMA Orange zaprasza