Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Metrohouse zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
3 marca 2017r. o 7:09
Miłościwie nam panujący na portalu Emem od roku szykuje szukajkę , a dalej nie kaciajet . W związku z tym , że dobrać się do nienawistnego nie mogę , to wklejam tutaj :

https://wolnemedia.net/list-mahmuda-ahmadinezada-do-donalda-trumpa/

W liście jest również sporo o Bogu , tak więc nie wiele odbiega od tematu. Być może Wikary stwierdzi , że to inny Bóg , ale ja uważam , że Stwórca Wszechświata , z tak cudownie skorelowanymi energiami jest tylko jeden dla wszystkich.

Polecam Wam lekturę i życzę miłego dnia :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
3 marca 2017r. o 7:32
~~Pankracy napisał(a): Cóż falco, pomimo tego, że z wikarym różnimy się zasadniczo w wielu sprawach to nigdy bym nie napisał, że brakuje mu inteligencji. Po drugie podawanie cytatów z Biblii całkowicie wyrwanych z kontekstu, nie znając przy tym Biblii, ani nawet nie mając pojęcia o co w niej chodzi nie obraża wierzących, ale tego kto takie cytaty bezmyślnie przytacza. Już był kiedyś gość, który zamierzał skompromitować Biblię - po jej przeczytaniu nawrócił się. Polecam Ci falco podjęcie tego wyzwania.


po pierwsze -nie wiem czy to wikary czy zwykły kościelny a bardziej pasu na ''parafianina'' (zapewne wiesz co to słowo w istocie znaczy)
po drugie cytaty ogólnie nic dla mnie nie znaczą bo nie raz łapałem się za głowę kiedy dotarła do mnie ich głupota

kto to zamierzał ''skompromitować Biblię''?
zawarte w niej treści często same siebie wykluczające lub stojące do siebie w sprzeczności same ''kompromitują Biblię ''
(patrz dwa zadane powyżej pytania za co ''bóg'' NAKAZUJE zabijanie :D

a kto to się ''nawrócił''?

Pankracy -nie polecaj nikomu ''wadliwego towaru''
no chyba że jesteś ''przedstawicielem handlowym''? ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pankracy niezalogowany
3 marca 2017r. o 8:23
falco napisał(a):
po pierwsze -nie wiem czy to wikary czy zwykły kościelny a bardziej pasu na ''parafianina'' (zapewne wiesz co to słowo w istocie znaczy)
po drugie cytaty ogólnie nic dla mnie nie znaczą bo nie raz łapałem się za głowę kiedy dotarła do mnie ich głupota

kto to zamierzał ''skompromitować Biblię''?
zawarte w niej treści często same siebie wykluczające lub stojące do siebie w sprzeczności same ''kompromitują Biblię ''
(patrz dwa zadane powyżej pytania za co ''bóg'' NAKAZUJE zabijanie :D

a kto to się ''nawrócił''?

Pankracy -nie polecaj nikomu ''wadliwego towaru''
no chyba że jesteś ''przedstawicielem handlowym''? ;)


Można mnie tak określić ;) przedstawiciel handlowy ;)

Sprzedaję dobre wieści. Dobrą nowinę.

Czytałem kiedyś o tych sprzecznościach w Biblii. Widziałem cytaty wyciągane z kontekstu.

Słyszałem nawet o takiej celowej próbie wykazania błędów tych, którzy wyciągają rzeczy z kontekstu i zestawiają obok na dowód braku logiki Biblii - wyglądało to tak:

1."potem poszedł i powiesił się (Mt 27,3-5).", a z tego wynika polecenie:

2. "Idź, i ty czyń podobnie!" (Łk 10;37)

Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi. To zwykłe manipulacje, a nie dowody na sprzeczności.
Piszą o nich tylko ci, którzy jej nie przeczytali i/lub nie zrozumieli. Biblia jest w całości spójna, bo to słowo Boga.

Miłego dnia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
3 marca 2017r. o 8:52
wczoraj zacytowałem legendę a niedzwiedziu i dzieciakach a dzisiaj ?

może to jako kolejne pytanie ?
niech to będzie ''słowo na piątek'' by już teraz zastanowić się co zrobić w niedzielę :D

dlaczego ''bóg '' nakazuje zabijać wszystkich tych którzy ośmiela się pracować w niedzielę ?

zapewniam że to nie ''wyrwane z kontekstu'' a z konkretnej chrześcijańskiej księgi :D
ps. zastanawiające jest że razem z wikarym ,jako jedyni lubicie podkreślać pewne fragmenty tłustym drukiem ale może to tylko zbiegi okoliczności ...
coś w co również nie wierzę niczym w ''jonaszów''

na koniec bo pierdoły forumowe o wierze lub jej braku nic nie wnoszą i nie wniosą , ot takie dziwne pytanie ...

jak to jest że modły o uleczenie z ''nieuleczalnej choroby'' niekiedy są ''wysłuchane'' ;) ale modły by odrosła amputowana noga czy ręka już nie ...
napiszesz że ''taka jest wola boga''?
myślisz że chory na nowotwór (najczęściej ;) ) mogli się mniej żarliwie od tego bez nogi ?

to chyba najprostsze z prostych pytań ...

alleluja :)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pankracy niezalogowany
3 marca 2017r. o 9:16


Obejrzyj jak zwykli ludzie napełnieni Duchem Świętym potrafią uzdrawiać prawdziwie chorych.

Może po obejrzeniu tego filmu zrozumiesz, że Duch Święty jest udzielany nawracającym się przez Boga, a nie biskupa przy bierzmowaniu.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9714
#BPM nieaktywny
3 marca 2017r. o 9:39
~~Pankracy napisał(a): że Duch Święty jest udzielany nawracającym się przez Boga, a nie biskupa przy bierzmowaniu.

Katolicy wierza i uznaja, ze w Sakramencie Bierzmowania otrzymuja Ducha Swietego. Zauwaz, ze nigdzie nie krytykuje Twojej wiary, a Ty ciagle z szyderstwem, i nienawiscia, i krytyka odnosisz sie do katolikow.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pankracy niezalogowany
3 marca 2017r. o 9:53
BPM napisał(a):
Katolicy wierza i uznaja, ze w Sakramencie Bierzmowania otrzymuja Ducha Swietego.


Gdyby było tak jak mówisz to każdy nastolatek po bierzmowaniu robiłby rzeczy, które obejrzeć można na filmie.

Czy tak jest? To oczywiście pytanie retoryczne.

Wierzymy w tego samego Boga. Różnimy się tym, że poza Bogiem dla mnie nie istnieje żaden inny autorytet. Dla ciebie i pozostałych katolików jest nim papież, maryja i święci proceduralni, czyli ci, o których świętości zadecydowało ciało kolegialne w watykanie.

Nie liczę, że zrozumiesz, bo nie potrafiłeś odpowiedzieć dlaczego nie spożywasz wspólnie z innymi wiernymi wina w kościele katolickim tylko robi to samodzielnie ksiądz. Zastępczo. Jak wiara chrzczonego niemowlęcia - również wyznawana zastępczo. Wszystko jest zastępcze.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9714
#BPM nieaktywny
3 marca 2017r. o 10:04
~~Pankracy napisał(a): Różnimy się tym, że poza Bogiem dla mnie nie istnieje żaden inny autorytet. Dla ciebie i pozostałych katolików jest nim papież, maryja i święci proceduralni, czyli ci, o których świętości zadecydowało ciało kolegialne w watykanie.

wspólnie z innymi wiernymi wina w kościele katolickim tylko robi to samodzielnie ksiądz. Zastępczo. Jak wiara chrzczonego niemowlęcia - również wyznawana zastępczo. Wszystko jest zastępcze.

Autorytetem dla Katolikow jest rowniez Magisterium Nauczycielskie Kosciola Katolickiego. W kosciele nie spozywa sie wina ale Przenajswietsza Krew Pana Jezusa. Jedyny dzien, kiedy po Mszy sw. spozywa sie wino(wszyscy wierni) jest dzien 27 grudnia, jest to swieto sw. Jana Apostola i Ewangelisty. O zastepczosci nie dyskutuje, poniewaz nie znasz teologii Chrztu Sw.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Orange zaprasza