Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

~~Pankracy niezalogowany
3 marca 2017r. o 10:23
BPM napisał(a):
Autorytetem dla Katolikow jest rowniez Magisterium Nauczycielskie Kosciola Katolickiego. W kosciele nie spozywa sie wina ale Przenajswietsza Krew Pana Jezusa. Jedyny dzien, kiedy po Mszy sw. spozywa sie wino(wszyscy wierni) jest dzien 27 grudnia, jest to swieto sw. Jana Apostola i Ewangelisty. O zastepczosci nie dyskutuje, poniewaz nie znasz teologii Chrztu Sw.


Oj znam i to dobrze. I dlatego już nie jestem katolikiem. Wiara wyznawana jest zastępczo za "chrzczone" niemowlę. A przecież chrzest według słów Pisma poprzedzony być musi odwróceniem się grzesznika od grzechów i uwierzeniem w Boga - i na pewno miesięczne dziecko tego dokonuje... No tak, jest jeszcze grzech pierworodny, przebiegły i wykreowany na usprawiedliwienie "chrztu" niemowlaka pomysł - oczywiście także niebiblijny (wystarczy ze zrozumieniem przeczytać np.18 rozdział księgi Ezechiela).

Ale jeśli grzech pierworodny to fikcja, podobnie jak nawrócenie miesięcznego niemowlęcia, to po co "chrzcić" niemowlę? Ano po to, żeby stało się członkiem kk.

Więc powiadasz, że ksiądz pije nie wino tylko krew... a cóż to za krew? Będąc ministrantem podpijałem księdzu , ale smakowało to jak wino... No to czemu te krew pije sam, kiedy przecież wieczerzę Jezus spożywał wspólnie z apostołami. I nakazał pić z kielicha na pamiątkę wszystkim. I z tego co pamiętam było to wino, a o krwi powiedział w przenośni tak jak wówczas, gdy mówił, że jest krzewem winnym, a my latoroślami. Chyba, że ty rzeczywiście puszczasz pąki na wiosnę...

To jest teologia "chrztu" niemowlat, picia wina przez księdza podczas mszy, o której w Biblii nie ma mowy w budowli zwanej kościołem, o którym również Biblia milczy. Do tego bierzmowanie, które nie wiem sam czym miałoby być, spowiedź na ucho do człowieka, który grzechu przeciw Bogu odpuścić nie może, bóstwa typu Maryja i herosi znaczy święci... ręce opadają nad taka teologią. I zbawienie z uczynków w sytuacji, gdy 1/3 Biblii jest o tym, że człowiek sam przez uczynki zbawić się nie może.

Ja wysiadam. Dziękuję.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9714
#BPM nieaktywny
3 marca 2017r. o 10:36
~~Pankracy napisał(a): Ale jeśli grzech pierworodny to fikcja, podobnie jak nawrócenie miesięcznego niemowlęcia, to po co "chrzcić" niemowlę? Ano po to, żeby stało się członkiem kk.

Dla Katolikow grzech pierworodny nie jest fikcja. Dla Ciebie wszystko co katolickie jest fikcja. Mozesz wysiadac.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
3 marca 2017r. o 11:12
pankracy, jak nazywa się ta sekta do której należysz? no ok, ten jedyny prawdziwy kościół chrześcijański
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pankracy niezalogowany
3 marca 2017r. o 11:15
Jeśli wiesz to po co pytasz☺?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
3 marca 2017r. o 11:20
no ale ten twój kościół ma pewnie jakąś nazwę?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pankracy niezalogowany
3 marca 2017r. o 11:23
Byłem w największej sekcie świata - kościele katolickim. Dzisiaj należę do kościoła Chrystusa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9714
#BPM nieaktywny
3 marca 2017r. o 11:34
~~Pankracy napisał(a): Byłem w największej sekcie świata - kościele katolickim.

Pieknie to wyraziles. Widac, ze duch, ale nie swiety, Cie odnowil, wlewajac w Twoje serce nienawisc, pogarde, szyderstwo, kpiny, i inne bardzo chrzescijanskie uczucia i postawy do katolikow.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pankracy niezalogowany
3 marca 2017r. o 11:59
Powtarzasz się. Jedyna odpowiedź to obrażanie mnie. Żadnych argumentów

Ktoś wam BPM tę bolesną prawdę powiedzieć musi. A tego nie da się łagodnie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.