Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Przedszkole Bajka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

2900
#falco nieaktywny
14 marca 2017r. o 20:01
:D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
6979
E
14 marca 2017r. o 20:12
~~ napisał(a): ja domyślam się że wywołana osoba nic nie napisze


:D

Jeśli będę chciała porozmawiać z falco, to do Niego zadzwonię, bo znam go od kilku lat.
Na "żywo" nie wygląda na frustrata i jest całkiem sympatyczny, ale na forum czasami go ponosi. Oczywiście to moja subiektywna ocena :)
Znam powyższy styl pisania.
Dobrej nocy :)

"Szukam świata w którym jedna jaskółka czyni wiosnę, gdzie szewc w butach chodzi, gdzie jak Cię widzą, to dzień dobry. Szukam świata, gdzie człowiek człowiekowi człowiekiem" J.B.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
14 marca 2017r. o 20:23
kolejna porcja ''wierzące'' niedowiarki :D

(...)''Biskupi Rzymu dążyli do zdobycia władzy nie tylko duchowej – równie mocno pożądali tej świeckiej. Rozgościwszy się w cesarskich pałacach, przybrali tytuły przynależne cesarzom i pogańskim kapłanom: pontifex maximus – najwyższy kapłan; pater publicus – ojciec wszystkich; sanctus – święty. Pontifeksa noszono po mieście w lektyce, w przepychu i całym majestacie, a on, pan i władca, Namiestnik Chrystusa, którego Zbawiciel nigdy nie powołał, dzierżył w ręku berło. Jego głowę zdobiła potrójna korona – tiara (symbol panowania nad niebem, ziemią i podziemiami) oraz insygnia władzy świeckiej. Wreszcie biskup Rzymu, późniejszy papież, ogłosił siebie władcą Rzymu i środkowych Włoch, a było to terytorium, które w późniejszych aktach prawnych określano jako patrimonium sancti Petri (dziedzictwo świętego Piotra), darowane jakoby biskupowi Rzymu przez cesarza Konstantyna.

Spójrzmy, czego jeszcze życzyli sobie papieże oszuści i jakie mieli zapotrzebowania. Oto co cesarz Konstantyn rzekomo im „ofiarował”, nie wyłączając stroju pogańskich kapłanów:

„Jako że w naszym pozostaje ręku świecka władza cesarska, przeto postanawiamy, aby Przenajświętszy św. Kościół rzymski był największą czcią otoczony i aby Przenajświętsza Stolica Piotrowa większego zażywała znaczenia, aniżeli nasza cesarska... Przekazujemy im od tej chwili nasz cesarski pałac laterański, który wszystkim pałacom całego świata przoduje i na przyszłość górować będzie, następnie diadem, tj. koronę naszej głowy, a zarazem mitrę i pelerynę, tj. palium, które zwyczajnie okrywa szyję cesarza... Mitrę o jasnym blasku, która oznacza świetne zmartwychwstanie Pana, wkładamy własnoręcznie na Jego uświęconą głowę i spełniamy wobec Niego służbę masztalerza, trzymając uzdę Jego konia z czci ku św. Piotrowi”.

Na Donację Konstantyna w XV wieku podejrzliwie zaczęli patrzeć m.in. Arnold z Bresci i Marsyliusz z Padwy. Stopniowo fałszerstwo wychodziło na jaw, a przyczynili się do tego między innymi arcybiskup Hinkmer z Reims i kardynał Mikołaj z Kuzy. Ostateczne zdemaskowanie „darowizny Konstantyna” jako ordynarnego oszustwa nastąpiło w okresie Odrodzenia i jest zasługą humanisty Lorenza Valli (1405–1457), który przez pewien czas był sekretarzem papieskim. Jedynymi, którzy stanęli w obronie dekretaliów, byli jezuici. Ale i ci mistrzowie kłamstwa, intrygi i podstępu musieli w końcu skapitulować pod ciężarem dowodów. (...)''


Dopisane 14.03.2017r. o godz. 20:23:

ciekawe ...
ale nie wnikam bo niczego to nie zmieni ;)

dla mnie jest obojętne z której strony ''wiatr wieje'' bo dla mnie ważniejszy jest własny ''kurs'' ;)
dlaczego ?...bo... ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
14 marca 2017r. o 20:25
...bo tak...
i już;) :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
14 marca 2017r. o 20:35
zastanawiałem się czy to wkleić ale mnie ''sprowokowałaś ''
'' :D



wybrałem to zamiast ''manipulacji'' ,utworu który bardzo ,bardzo lubię ... :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
14 marca 2017r. o 20:40
hej!
ja to znam ;) :D

noooooooooooooo
znam :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
14 marca 2017r. o 20:43
falco napisał(a): kolejna porcja ''wierzące'' niedowiarki :D

(...)''Biskupi Rzymu dążyli do zdobycia władzy nie tylko duchowej – równie mocno pożądali tej świeckiej. Rozgościwszy się w cesarskich pałacach, przybrali tytuły przynależne cesarzom i pogańskim kapłanom: pontifex maximus – najwyższy kapłan; pater publicus – ojciec wszystkich; sanctus – święty. Pontifeksa noszono po mieście w lektyce, w przepychu i całym majestacie, a on, pan i władca, Namiestnik Chrystusa, którego Zbawiciel nigdy nie powołał, dzierżył w ręku berło. Jego głowę zdobiła potrójna korona – tiara (symbol panowania nad niebem, ziemią i podziemiami) oraz insygnia władzy świeckiej. Wreszcie biskup Rzymu, późniejszy papież, ogłosił siebie władcą Rzymu i środkowych Włoch, a było to terytorium, które w późniejszych aktach prawnych określano jako patrimonium sancti Petri (dziedzictwo świętego Piotra), darowane jakoby biskupowi Rzymu przez cesarza Konstantyna.

Spójrzmy, czego jeszcze życzyli sobie papieże oszuści i jakie mieli zapotrzebowania. Oto co cesarz Konstantyn rzekomo im „ofiarował”, nie wyłączając stroju pogańskich kapłanów:

„Jako że w naszym pozostaje ręku świecka władza cesarska, przeto postanawiamy, aby Przenajświętszy św. Kościół rzymski był największą czcią otoczony i aby Przenajświętsza Stolica Piotrowa większego zażywała znaczenia, aniżeli nasza cesarska... Przekazujemy im od tej chwili nasz cesarski pałac laterański, który wszystkim pałacom całego świata przoduje i na przyszłość górować będzie, następnie diadem, tj. koronę naszej głowy, a zarazem mitrę i pelerynę, tj. palium, które zwyczajnie okrywa szyję cesarza... Mitrę o jasnym blasku, która oznacza świetne zmartwychwstanie Pana, wkładamy własnoręcznie na Jego uświęconą głowę i spełniamy wobec Niego służbę masztalerza, trzymając uzdę Jego konia z czci ku św. Piotrowi”.

Na Donację Konstantyna w XV wieku podejrzliwie zaczęli patrzeć m.in. Arnold z Bresci i Marsyliusz z Padwy. Stopniowo fałszerstwo wychodziło na jaw, a przyczynili się do tego między innymi arcybiskup Hinkmer z Reims i kardynał Mikołaj z Kuzy. Ostateczne zdemaskowanie „darowizny Konstantyna” jako ordynarnego oszustwa nastąpiło w okresie Odrodzenia i jest zasługą humanisty Lorenza Valli (1405–1457), który przez pewien czas był sekretarzem papieskim. Jedynymi, którzy stanęli w obronie dekretaliów, byli jezuici. Ale i ci mistrzowie kłamstwa, intrygi i podstępu musieli w końcu skapitulować pod ciężarem dowodów. (...)''Dopisane 14.03.2017r. o godz. 20:23:ciekawe ...
ale nie wnikam bo niczego to nie zmieni ;)

dla mnie jest obojętne z której strony ''wiatr wieje'' bo dla mnie ważniejszy jest własny ''kurs'' ;)
dlaczego ?...bo... ;)


ten nigdy nie zawodzi
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
14 marca 2017r. o 21:35
znasz ?
to wklejaj :D
dawaj bez ociągania ...''są ludzie którym ...itd.'' :D


Dopisane 14.03.2017r. o godz. 20:50:

i nadszedł rok pański 1240 któryś ...
i zadecydowano że ...'' aby przy skazywaniu heretyków nikogo nie oszczędzano. Ani mężów ze względu na ich żony, ani żon ze względu na męża, ani też rodziców ze względu na dzieci. "Wyrok nie powinien być łagodzony ze względu na chorobę czy podeszły wiek. Każdy wyrok powinien obejmować biczowanie".

co za chrześcijańskie miłosierdzie :D

podobne do tego by heretyków palić a nie ścinać bo ..krew chlapie dookoła ... :D


Dopisane 14.03.2017r. o godz. 21:02:

E napisał(a):
~~ napisał(a):
... jest całkiem sympatyczny,


no widzicie łajzy piszące spod tyld ? :D
jestem całkiem ''sympatyczny'' :D

a wy tak się staracie bym zszedł do waszego ''poziomu'' :D
wasze niedoczekanie :D


Dopisane 14.03.2017r. o godz. 21:15:

no ale dosyć o mnie a wróćmy do was ''wierzący'' :D
który ma odwagę i WIEDZĘ napisać jak brzmi prawdziwe ,pełne np . piąte przykazanie ?
zaraz się może okazać kto jest indoktrynałem a kto wierzącym
:D

tylko bez pierdół mi tutaj ...
:D


Dopisane 14.03.2017r. o godz. 21:35:

no i znowu macie problem?
:|
no dobra ...może jutro? :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Orange zaprasza