Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Ecojob zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

~~ niezalogowany
20 marca 2017r. o 12:52
~~japa japa jejo napisał(a): Jako, że zarzuca mi się ciągle wyrywanie cytatów z Biblii to dla tych, którzy poszukują prawdy Bożej mam jedną wskazówkę.

Przeczytajcie jeden list z NT - jeden. I to krótki. Sześć rozdziałów.

List do Galacjan.

Tłumaczy w nim św. Paweł dlaczego to łaska Pana, a nie wypełnianie dobrych uczynków - przykazań (prawa, zakonu) usprawiedliwia nas przed Bogiem. Jest to sprzeczne z nauka katolicką, ale pretensje proszę kierować do Boga, który ten list podyktował Pawłowi przez Ducha Świętego.

Ten list otwiera oczy. I nie jest wyrwany z kontekstu.

Miłej lektury.


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
20 marca 2017r. o 12:54
~~ napisał(a):
~~japa japa jejo napisał(a): A mam je głosić nawet podstępem, byle dotarły do Was. Jestem pewny, że chociaż jeden/jedna z Was zajrzy do internetu i przejrzy ciekawe strony o prawdziwej ewangelii, jak jezusbezreligii.pl uzdrowienie.com.pl czy podobne.

Widziałem jednak jak sekciarze szczują łagodnych ludzi jak pankracy, czy jakoś tak.

I musze w ten sposób.

Przeciez to ty jestes pankracy. W gloszeniu sekciarskich prawd podstepem to jest metoda wszystkich pankracych.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~falco niezalogowany
20 marca 2017r. o 14:08

Przeciez to ty jestes pankracy. W gloszeniu sekciarskich prawd podstepem to jest metoda wszystkich pankracych.

''Sekty katolickie mają szkodliwy i destrukcyjny wpływ na młodych ludzi i na więzi rodzinne. Najłatwiej ulegają ich wpływowi ci, którym brakuje wsparcia ze strony rodziców, którzy mają poczucie niższości, są zagubieni, mają niezaspokojone potrzeby emocjonalne, łatwo ulegają magicznemu myśleniu. W rzeczywistości szukają grupy wsparcia, a znajdują katolicką grupę, która może zniszczyć ich psychikę, więzi z Bogiem, z rodziną i z samym sobą.''

:D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
20 marca 2017r. o 14:48
~~ napisał(a):
~~ napisał(a):
~~japa japa jejo napisał(a): A mam je głosić nawet podstępem, byle dotarły do Was. Jestem pewny, że chociaż jeden/jedna z Was zajrzy do internetu i przejrzy ciekawe strony o prawdziwej ewangelii, jak jezusbezreligii.pl uzdrowienie.com.pl czy podobne.

Widziałem jednak jak sekciarze szczują łagodnych ludzi jak pankracy, czy jakoś tak.

I musze w ten sposób.

Przeciez to ty jestes pankracy. W gloszeniu sekciarskich prawd podstepem to jest metoda wszystkich pankracych.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
20 marca 2017r. o 15:34
A to dobre:

"Rodzice i wychowawcy powinni znać typowe metody werbowania nowych „wyznawców” przez katolickie sekty (oazy, neokatechumenat, kółko różańcowe, szkoła katolicka etc)"

A to lepsze:

"Zarówno rodzice, jak i inni wychowawcy, a także dzieci i młodzież powinni być uwrażliwieni na wszelkie sygnały, które świadczą o tym, że w danym regionie czy środowisku działa jakaś sekta katolicka(parafia, zakon czy oaza). "

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
20 marca 2017r. o 15:35
KOŚCIÓŁ KATOLICKI JEST SEKTĄ
I DESTRUKCYJNYM KULTEM

Termin „chrześcijanin” jest błędny, bo pochodzi od słowa „chrzest”. Wierzący w Jezusa Chrystusa stają się ludźmi wierzącymi nie przez chrzest niemowląt czy dorosłych, ale przez nawrócenie i wiarę w Jezusa Chrystusa. Właściwym słowem jest „chrystianin” i to słowo pochodzi od przynależności do Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa (greckie „christianos” czy angielskie „christian”). Niech polscy etymolodzy podniosą stan swojej wiedzy!

Dlaczego Kościół katolicki jest sektą?

1. Krk powstał w IV wieku jako Kościół Rzymsko-Katolicki, a nie jak niektórzy przekłamują, że w I wieku. Kościół chrześcijański powstał w I wieku w Jerozolimie (nie w Rzymie) i był kościołem złożonym tylko z Żydów i nie był to kościół powszechny zbudowany na „Piotrze” jako Skale (hebr. Kefas). Nawet kościół opisany w „Liscie do Rzymian” nie ma nic wspólnego z Kościołem Rzymsko-katolickim powstałym poźniej, z centrum w Rzymie. Zatem Kościół Rzymsko-Katolicki jest sektą względem Kościoła Jezusa Chrystusa z I wieku. W IV wieku e.ch. powstał Kościół Rzymski zainicjowany przez Cesarza Konstantyna. W 1034 Kościół Rzymsko-katolicki odpadł w wyniku schizmy od reszty Konstantyńskiego chrzescijaństwa tworząc najbardziej morderczą inkwizycyjną sektę w historii ludzkości!

2. Chrzest niemowląt jest największym oszustwem milionów ludzi, którzy nie znają Pisma Świętego. Biblia jako ostateczny autorytet mówi: „Kto uwierzy (w Chrystusa) i ochrzci się, będzie zbawiony, a kto nie uwierzy będzie potępiony”. Wszystkie przykłady w Biblii mówią o tych którzy uwierzyli i zostali ochrzczeni. Czy niemowlęta mogą uwierzyć? Przenigdy! Wiara zastępcza „rodziców chrzestnych” nie znajduje potwierdzenia w Piśmie Świętym chrześcijaństwa. Wychodzi na to, że katolicyzm jest niebezpieczną herezją! Poza tym „rodzice chrzestni” też byli ochrzczeni jako niemowlęta i nigdy nie osiagnęli nawet wiary (która pochodzi od Boga, aby spełnić warunek „wiary zastępczej”. Jest to błędne koło! Chrzest niemowląt jest konsekwencją błędnej interpretacji rozmowy Nikodema z Jezusem.

3. Jezus nigdy nie ustanowił urzędu papieża, ani kultu osoby papieża. Urzędy które ustanowił to: apostoł, prorok, ewangelista, nauczyciel i pastor (duszpasterz). Nawet słowa ksiądz nie znajdujemy w Biblii.

4. Kult Marii i świętych nie znajduje odniesienia w Biblii. Jest kultem heretyckim i bałwochwalczym dla wszystkich chrześcijan.

5. Malowanie obrazów i robienie figur kultowych jest zakazane przez Boga z Biblii, dlatego Kościół Rzymsko-Katolicki sfałszowal 10 przykazań.

6. Komunia Święta w jednej postaci, sam chleb bez wina jest NIEWAŻNA!

7. Bierzmowanie jest martwym obrzędem. Prawdziwy chrzest Duchem Świetym ma nadnaturalna manifestację jako potwierdzenie tego przeżycia.

8. Przez brak darów Ducha Świętego Kościół Rzymski okrada wiernych z wielu błogosławieństw.

9. Modlitwa za zmarłych (jako jeden z wielu przykładow) i reszta tradycji nie pokrywa się z Biblia, a raczej ustanowiona została dla czerpania zysku.

10. Celibat księży i zastępcza pederastia kleryków i księży jest wymogiem niebiblijnym i może prowadzić do zboczeń seksualnych, w tym do zoofilii i pedofilii księży.

11. Celebracja mszy katolickiej nie ma nic wspólnego z wolnością Ducha Świętego, a często nawiązuje do Starego Przymierza oraz do mszy ku czci Rzymskiego Boga Jowisza.

12. Seminarium „Duchowne” ma więcej wspólnego z filozofią niż z Biblią. Poza tym to Bóg powołuje na urzędy, a nie katolicka uczelnia.

13. Zakony kobiet i mężczyzn nie znajduje odpowiednika w Biblii.

14. Różaniec ma pochodzenie pogańskie, a nie biblijne.

15. Kościół Rzymsko-katolicki wymordował w przeszłości miliony ludzi za to, że czytali Biblię i praktykowali chrystianizm wedle zaleceń Jezusa Chrystusa. W zbrodniach faszystowskich katolickiej inkwizycji, paleniu na stosach i morderczych krucjatach widać jak bardzo destrukcyjna jest sekta katolików rzymskich!

16. Ideologia nadętej wyższości papistowskiego rzymsko-katolicka uniemożliwia ekumenię i współpracę z autentycznie chrześcijańskimi kościołami i grupami wyznaniowymi.

https://sekty.wordpress.com/sekty-katolickie/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
20 marca 2017r. o 17:02
~~ napisał(a):
~~ napisał(a):
~~ napisał(a):
~~japa japa jejo napisał(a): A mam je głosić nawet podstępem, byle dotarły do Was. Jestem pewny, że chociaż jeden/jedna z Was zajrzy do internetu i przejrzy ciekawe strony o prawdziwej ewangelii, jak jezusbezreligii.pl uzdrowienie.com.pl czy podobne.

Widziałem jednak jak sekciarze szczują łagodnych ludzi jak pankracy, czy jakoś tak.

I musze w ten sposób.

Przeciez to ty jestes pankracy. W gloszeniu sekciarskich prawd podstepem to jest metoda wszystkich pankracych.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
20 marca 2017r. o 17:10
Odpowiedz na ohydne brednie pankracego.
https://watchtower.org.pl/w_obronie_wiary-17.php
https://watchtower.org.pl/w_obronie_wiary-18.php
https://watchtower.org.pl/w_obronie_wiary-36.php
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Orange zaprasza