Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

~~falco niezalogowany
21 marca 2017r. o 22:56
~~ed napisał(a):
~~falco napisał(a): pochwalony
a co tu taka cisza?
zabrakło wam bogów?
cz też pogubiliście się któremu to w końcu bić pokłony :D

o w mordę
ale sobie wybrałem moment :)
zaraz tu się za mną przywlecze :D

Jesteś falco, czy szczur?


to ja
:D
jutro może się zaloguję i popiszę coś więcej ...
teraz odpoczywam i oglądam Borne'a :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~japa japa jejo niezalogowany
22 marca 2017r. o 7:33
~~Gdzie Pankracy Fałszywy prorok? napisał(a):
Nie odniosłeś się do cytatu z Ewangelii " cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie".



Ty jako sekciarz i tak nie zrozumiesz, ale dla innych podam cały kontekst biblijny tego zdania - i tutaj test na czytanie ze zrozumieniem tekstu. Poziom: matura 2016.

W miejscach, gdzie biblia katolicka podaje: Kościół, a protestancka: zbór - wpisałem: zgromadzenie wierzących, gdyż to jest prawidłowe tłumaczenie greckiego ecclesia.

No to lecimy:

"A jeśliby zgrzeszył brat twój, idź, upomnij go sam na sam; jeśliby cię usłuchał, pozyskałeś brata swego. Jeśliby zaś nie usłuchał, weź z sobą jeszcze jednego lub dwóch, aby na oświadczeniu dwu lub trzech świadków była oparta każda sprawa.
A jeśliby ich nie usłuchał, powiedz zgromadzeniu wierzących; a jeśliby zboru nie usłuchał, niech będzie dla ciebie jak poganin i celnik. Zaprawdę powiadam wam: Cokolwiek byście związali na ziemi, będzie związane i w niebie; i cokolwiek byście rozwiązali na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie. Nadto powiadam wam, że jeśliby dwaj z was na ziemi uzgodnili swe prośby o jakąkolwiek rzecz, otrzymają ją od Ojca mojego, który jest w niebie." Mt 18; 15-19

I teraz wybierz właściwą odpowiedź na pytanie "do kogo Jezus kierował te słowa:

1. Do wierzących, czyli każdego członka zgromadzenia - wyjaśnił jak postępować, gdy grzeszy brat w wierze, czyli członek zgromadzenia. Najpierw upomnij brata sam, potem weź świadków, a jeśli to nie pomoże - idź do zgromadzenia. Bo co na ziemi zwiążecie wy, wierzący, to i w niebie będzie związane itd.

2. Jezus powiedział, żeby wyciągnąć z tej mowy zdanie "Zaprawdę powiadam wam: Cokolwiek byście związali na ziemi, będzie związane i w niebie; i cokolwiek byście rozwiązali na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie" i odnosić to tylko do księży, których ludzie zaczną ustanawiać od około IV wieku. Dodał "Ja na krzyżu zakończę system świątynny z kapłanami, ale wy przywróćcie sobie świątynie i kapłanów i to co powiedziałem odnosić się będzie do nich. A moc księża posiądą przez wyświęcenie.".

Jeśli ktoś nie uznaje odpowiedzi nr 1 za właściwą to jest to kolejnym dowodem na sekciarstwo. Tutaj ja nic nie pomogę.

No i oznacza tyle, że "nie matura a chęć szczera zrobi z ciebie papieskiego klakiera".

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~japa japa jejo niezalogowany
22 marca 2017r. o 7:54
~~ed napisał(a): Co jak co , ale inteligencji Żydom nie sposób odmówić.
Wymyślili dla Goji Boga i oni (Goje) tłuką się w imię tego Boga, a Żydzi...
Budują banki, korporacje etc.
I co dalej... Goje?
Jak co? Ręka, nocnik!


Żydzi słuchają tego, co Bóg im powiedział w ST, a więc m.in. tego, że dług jest zły. Zakazuje im zaciągania długu, czyli dzisiaj: nie bierz kredytu. Zakazuje też udzielać komukolwiek poręczenia, nakazuje jak najszybciej wykupować zastawy itd.

Biblia zawiera mnóstwo takich wskazań. My jesteśmy obecnie straszliwie zadłużeni - hipoteki, karty kredytowe, kredyty konsumenckie...

Żydzi także się nawracają. Rozdział 53 księgi Izajasza mówi o Jezusie i Żydom ponoć w tym miejscu skleja się Biblia... Ale znam historie o nawróceniach Żydów.

Mądrość pochodzi od Boga. Żydzi są na to najlepszym dowodem. Rozejrzyj się wokół i spójrz do czego prowadzi poddaństwo człowiekowi, czyli choćby papieżowi i jego mafii. Ileż to miliardów rocznie tracimy na rzecz garstki kasty, która uznała się za wybraną? Powtarzam - jedynym bogatym krajem katolickim na świecie jest Watykan - bez produkcji czegokolwiek, z najgorszym wskaźnikiem przyrostu naturalnego na świecie (tylko zgony, żadnych narodzin).

Spójrz na topolę porośniętą jemiołą - to obraz Polski i pasożytów.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
22 marca 2017r. o 7:58
~~japa japa jejo napisał(a):

Ty jako sekciarz i tak nie zrozumiesz, ale dla innych podam cały kontekst biblijny tego zdania - i tutaj test na czytanie ze zrozumieniem tekstu. Poziom: matura 2016.

W miejscach, gdzie biblia katolicka podaje: Kościół, a protestancka: zbór - wpisałem: zgromadzenie wierzących, gdyż to jest prawidłowe tłumaczenie greckiego ecclesia.

No to lecimy:

"A jeśliby zgrzeszył brat twój, idź, upomnij go sam na sam; jeśliby cię usłuchał, pozyskałeś brata swego. Jeśliby zaś nie usłuchał, weź z sobą jeszcze jednego lub dwóch, aby na oświadczeniu dwu lub trzech świadków była oparta każda sprawa.
A jeśliby ich nie usłuchał, powiedz zgromadzeniu wierzących; a jeśliby zboru nie usłuchał, niech będzie dla ciebie jak poganin i celnik. Zaprawdę powiadam wam: Cokolwiek byście związali na ziemi, będzie związane i w niebie; i cokolwiek byście rozwiązali na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie. Nadto powiadam wam, że jeśliby dwaj z was na ziemi uzgodnili swe prośby o jakąkolwiek rzecz, otrzymają ją od Ojca mojego, który jest w niebie." Mt 18; 15-19

I teraz wybierz właściwą odpowiedź na pytanie "do kogo Jezus kierował te słowa:

1. Do wierzących, czyli każdego członka zgromadzenia - wyjaśnił jak postępować, gdy grzeszy brat w wierze, czyli członek zgromadzenia. Najpierw upomnij brata sam, potem weź świadków, a jeśli to nie pomoże - idź do zgromadzenia. Bo co na ziemi zwiążecie wy, wierzący, to i w niebie będzie związane itd.

2. Jezus powiedział, żeby wyciągnąć z tej mowy zdanie "Zaprawdę powiadam wam: Cokolwiek byście związali na ziemi, będzie związane i w niebie; i cokolwiek byście rozwiązali na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie" i odnosić to tylko do księży, których ludzie zaczną ustanawiać od około IV wieku. Dodał "Ja na krzyżu zakończę system świątynny z kapłanami, ale wy przywróćcie sobie świątynie i kapłanów i to co powiedziałem odnosić się będzie do nich. A moc księża posiądą przez wyświęcenie.".

Jeśli ktoś nie uznaje odpowiedzi nr 1 za właściwą to jest to kolejnym dowodem na sekciarstwo. Tutaj ja nic nie pomogę.

No i oznacza tyle, że "nie matura a chęć szczera zrobi z ciebie papieskiego klakiera".



Bravo
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Głupi czy zmanipulowany? niezalogowany
22 marca 2017r. o 8:07
~~japa japa jejo napisał(a):
Rozejrzyj się wokół i spójrz do czego prowadzi poddaństwo człowiekowi, czyli choćby papieżowi i jego mafii. Ileż to miliardów rocznie tracimy na rzecz garstki kasty, która uznała się za wybraną?


Przy obecnym postępie psychiatrii nawet taki stan nie jest beznadziejny!

A jakież to DOKŁADNIE mamy poddaństwo wobec papieża i jego mafii?!!!
Burak taki jak ty w XXII wieku napisze, że Kościół zabił po II wojnie kilkanaście milionów Polaków, bo tyle przeprowadzono w katolickiej Polsce aborcji!

W latach trzydziestych na Ukrainie na najżyźniejszych ziemiach Europy zmarło z głodu kilkanaście milionów ludzi!
0 kościołów, 0 księży!
Nigdzie, gdzie Kościół mógł działać swobodnie, do aż takich bestialstw nie doszło!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~japa japa jejo niezalogowany
22 marca 2017r. o 8:25
To co piszę kieruję do rozsądnych i myślących ludzi. Nie do zindoktrynowanych do szpiku kości sekciarzy. Dla mnie bowiem istnieje znak równości pomiędzy przekazywaniem mieszkania dla guru sekty typu "Niebo", a przekazywaniem całej niemal emerytury dla Rydzyka lub na budowę świątyni w Licheniu.

Rozmowa z członkiem sekty typu "Niebo" czy Świadkowie Jehowy nie różni się w swej istocie niczym od rozmowy z człowiekiem takim jak BPM czy wikary, bo jeśli nasty już raz osmieszam to, co wypisujecie, a wy z uporem maniak i ścierką na oczach nadal mówicie na białe - czarne to takie świadectwo dajecie sobie sami.

Piszę do ateistów, gnostyków i poszukujących odpowiedzi na wiele pytań katolików. Odpowiedzi są proste. Tak jak ośmieszanie twoich wypowiedzi o depozytach, maryjkach i wszystkiego co wy tam sobie jeszcze w tych watykańskich wnętrznościach produkujecie.

Piszę tylko do tych, którzy nie są katolickimi sekciarzami. I tylko do takich ludzi. Dlatego nie zrozumiesz z moich słów więcej niż ...yyyyaazooorrreee. Odnoszę wrażenie, że tak widzisz to co napisałem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
22 marca 2017r. o 8:36
~~japa japa jejo napisał(a):
~~ed napisał(a): Co jak co , ale inteligencji Żydom nie sposób odmówić.
Wymyślili dla Goji Boga i oni (Goje) tłuką się w imię tego Boga, a Żydzi...
Budują banki, korporacje etc.
I co dalej... Goje?
Jak co? Ręka, nocnik!


Żydzi słuchają tego, co Bóg im powiedział w ST, a więc m.in. tego, że dług jest zły. Zakazuje im zaciągania długu, czyli dzisiaj: nie bierz kredytu. Zakazuje też udzielać komukolwiek poręczenia, nakazuje jak najszybciej wykupować zastawy itd.

Biblia zawiera mnóstwo takich wskazań. My jesteśmy obecnie straszliwie zadłużeni - hipoteki, karty kredytowe, kredyty konsumenckie...

Żydzi także się nawracają. Rozdział 53 księgi Izajasza mówi o Jezusie i Żydom ponoć w tym miejscu skleja się Biblia... Ale znam historie o nawróceniach Żydów.

Mądrość pochodzi od Boga. Żydzi są na to najlepszym dowodem. Rozejrzyj się wokół i spójrz do czego prowadzi poddaństwo człowiekowi, czyli choćby papieżowi i jego mafii. Ileż to miliardów rocznie tracimy na rzecz garstki kasty, która uznała się za wybraną? Powtarzam - jedynym bogatym krajem katolickim na świecie jest Watykan - bez produkcji czegokolwiek, z najgorszym wskaźnikiem przyrostu naturalnego na świecie (tylko zgony, żadnych narodzin).

Spójrz na topolę porośniętą jemiołą - to obraz Polski i pasożytów.



Zgadza się . Niemniej jednak Edek ma rację . Co by nie mówić chociaż lichwy uprawiać wśród swoich zabrania im Talmud , to ludzkie bydło mają tak uzależnione , że nie ma dzisiaj na świecie państwa bez długu. Talmud to jest w ogóle ciekawszy od Mondrej Knigi. Jest tam kilka tez , a najważniejsza to chyba właśnie ta , która mówi , że ludźmi są tylko żydzi , reszta to ludzkie bydło. Nie ma się co dziwić , że Hitler mówił o wyższości rasy aryjskiej . Jakby contra . Oczywiście nie jestem faszystą i narodowym socjalistą w niemieckim wydaniu . Nie jestem też gojem , choć za takiego mnie mają syjoniści. Problem polega na tym , że wszystkie religie świata zostały zaprojektowane przez tego samego boga z kosmosu. A służą do utrzymania Istot Wcielonych na Ziemi , przy glebie. Serią zakazów i nakazów . Jezus był chyba jedynym , który się stąd wyrwał . Z okowów Karmy. Osobiście mam nadzieję , że wróci i pokarze , jak to zrobić ... wyrwać się z mocy Pana. Kto jak kto , ale Ty Japa wiesz , kim jest Pan Ball.

Polecam Ci niezwykle ciekawy dokument :



Jest taka teoria spiskowa , która mówi o tym , że szatan w zasadzie jest naturalnym drapieżnikiem i eliminuje sk... synów z rzeczywistości. Myślę jednak , że ta teoria jest nie prawdziwa. Za dużo tutaj tego sk... stwa i cierpienia. Myślę , że Jezus miał rację mówiąc o faryzeuszach i sadyceuszach. Wilkach w owczej skórze.
Ponoć wyżsi rangą jezuici mają tatuaż Behemota na klacie . Ciekawym czy Pan Mario Bergoglio też ? :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Fałszerz! niezalogowany
22 marca 2017r. o 8:41
~~japa japa jejo napisał(a):
odnosić to tylko do księży, których ludzie zaczną ustanawiać od około IV wieku. Dodał "Ja na krzyżu zakończę system świątynny z kapłanami, ale wy przywróćcie sobie świątynie i kapłanów i to co powiedziałem odnosić się będzie do nich. A moc księża posiądą przez wyświęcenie.".


Oszust i kłamca - fałszywy prorok, wilk w owczej skórze!
Nikt nie odnosi tego do księży! Dotyczy to wyłącznie Apostołów (i ich następców) - oficjalnego zgromadzenia biskupów pod przewodnictwem Piotra - zwołanych oficjalnie w celu rozpatrzenia ważnej sprawy do rozstrzygnięcia!
Wg ciebie każde zgromadzenie, które nazwie się wiernymi będzie wiązać swoimi decyzjami niebo i Boga?
To nawet nie jest śmieszne!

Ale co najważniejsze:
------------------------
Zasada "Tylko Biblia" jest sprzeczna sama w sobie, a "kościoły" opierające się wyłącznie na Biblii, a głoszące wzajemnie wykluczające się interpretacje są dowodem SAME W SOBIE ŻE TYLKO KOŚCIÓŁ ma nieomylny depozyt Nauki Chrystusa. Bo PISMA NIE są wzajemnie sprzeczne i nie do prywatnego wyjaśniania!

Nowy Testament spisał Kościół. I TO KOŚCIÓŁ USTANOWIŁ kanon ksiąg świętych. Zapisano tam "wiele jeszcze innych zdarzeń" których nie umieszczono w tej Księdze. Dlaczego rzeczy zapisane przez Koścół 50 lat po śmierci Chrystusa są ważne a rzeczy zapisane przez Kościół 100 lat po śmierci Chrystusa już nie są ważne?

Przecież już po śmierci Chrystusa Kościół ZMIENIŁ starotestamentalną ZASADĘ nieczystych pokarmów czy też obowiązek obrzezania.

PS
Fałszerzu! W którym miejscu w Biblii znajdziemy to co "dodał" ?!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA CER-FAR zaprasza