Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Dni otwarte w Ultima
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

22258
#Horus nieaktywny
29 września 2021r. o 19:24
~~Krwawosiny Głąbigroszek napisał(a): Sodoma Frederica Martela


jest jeszcze ''Gomora '' pisana przez Polaka- Obirka...

obydwie książki dostępne są w audiobooku...


Dopisane 29.09.2021r. o godz. 19:24:

~~Burobrązowy Groszek napisał(a):
Ktoś napisał: ~~zbynek napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Burobrązowy Groszek napisał(a):

Bardziej interesujące, co faclo ma głowie i dlaczego jak z nim polemizujemy nie chce za skarby zmienić zdania na jotę.
Przyznam się, że nawet jak piszę, że faclo jest głupi to tak naprawdę wiem, że głupi nie jest. Jest tylko pogubiony, (>>>)

Wystarczy ołtarz TV i ulubione faclo "szkiełko" z TVNu.
(....) Poczytajcie trochę co to jest religia



nie zmieniam zdania bo...
1. nigdy nie byłem ''chorągiewą''
2.mam swoje zdanie

i 3 . chyba ciekawe...z tego samego powodu z jakiego zdania też nie zmienia ''tytoń''

czy jestem głupi nie mnie oceniać ale wiem że nie jestem tu najmądrzejszy...i to mnie wystarcza...

ps.
żadnych ''ołtarzy'' nie mam przed sobą ale ''szkiełko '' uwielbiam...
czytam dosyć sporo o religiach i bardziej bliski jest mi gnostycyzm niż polska odmiana katolicyzmu (chrześcijaństwa )

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Faclo gnostykiem niezalogowany
29 września 2021r. o 19:40
Aaaaa! Gnoza czyli ten, który wie to, czego inni nie wiedzą. Czyli bardzo religijny jesteś!
No i teraz widzisz - Tytoń nie zmienia zdania to fundamentalista (tak, jak ja), falco nie zmienia zdania to człek postępowy :)
Ja, jako katolicki fundamentalista nieraz zdanie zmieniałem. Jak ktoś podaje twarde fakty, z którym się nie dyskutuje, to należy zmienić zdanie. Kiedyś byłem bardziej "postępowym katolikiem", ale fakty pokazują, że trzeba być konserwatystą.
Gnostyku, rozumiem, że Jerzego Prokopiuka twórczość znasz? Ale powiedz mi jako gnostyk, jakie widzisz drogi do przemiany w "człowieka zbawionego", o czym gnostycy piszą.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
29 września 2021r. o 21:32
nie przesadzaj...
ponoć ''gnoza'' to wiedza a do tej prawdziwej jeszcze długa droga i kto wie czy zdążę bo ja już mam raczej z ''górki'' ...;D
gnoza to też wiedza przekazywana wybranym a nie myślę bym ja był akurat jednym z nich ...

według niektórych źródeł gnoza to coś ocierającego się o mity ,legendy a nawet fantazję ...
to cecha która może gnostycyzm łączyć z chrześcijaństwem zreszta jedno i drugie ponoć jest drogą do szukania zbawienia...

i tu mam dylemat...

ale o tym może jutro bo ..teraz oglądam na History coś co mnie również interesuje...
czy kosmici są wśród nas?
czy kiedyś przed wiekami tu byli?
wierzę że tak ...byli ...

później ''szkiełko '' i lulu...:D




Dopisane 29.09.2021r. o godz. 21:32:

o proszę ...teraz nawet o Polsce...konkretnie Gliwice i szkielety bez głów...

wampiry...;D
czyżby nasz rodzimy Wlad Palownik?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Żółtopomarańczowy Szparag niezalogowany
29 września 2021r. o 21:34
To poczytaj Prokopiuka, bo jeszcze musisz się o gnozie coś dowiedzieć. Ale kosmici nie mieszczą się w gnozie w żaden sposób. Za to byty duchowe jak najbardziej.

Dobrej nocy wszystkim czytającym i szukającym. I pamiętajcie o słowach z Ewangelii: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; pukajcie, a zostanie wam otworzone. Bo każdy, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a pukającemu zostanie otworzone.

A teraz można się pomodlić i iść spać!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Tyton niezalogowany
30 września 2021r. o 0:35
~~Krwawosiny Głąbigroszek napisał(a):
Ja bym mu polecił jeszcze lekturę "Sodomy" Frederica Martela.Chociaż ten i tak będzie dalej swoje- musiałby na sobie albo ktoś z jego bliskich doświadczyć "miłości bliźniego" ze strony jakiegoś katabasa.

I co by to miało niby zmienić w mojej wierze? Jeślibym wierzył w księdza, to faktycznie miałbym w takim przypadku spory problem. A że wierzę w Boga... Ci grzeszni kapłani raczej nie wierzą. Na szczęście jest ich niewielu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~zawsze dziewica niezalogowany
30 września 2021r. o 5:27
Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski opublikował kopię zawiadomienia, które wysłano do papieża Franciszka. Dotyczy tuszowania przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego przypadków molestowania dokonywanych przez arcybiskupa Juliusza Paetza.
Z dokumentów wynika, że obecny arcybiskup krakowski Marek Jędraszewski co najmniej od 1999 roku posiadał informacje o nadużyciach wobec kleryków Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu ze strony abpa Juliusza Paetza.
Poznańscy duchowni mówią wprost o zbieraniu przez ówczesnego biskupa pomocniczego Marka Jędraszewskiego listów poparcia dla abp. Paetza, o uciszaniu chcących rozliczeń, o bohaterskiej obronie kościelnego zboczeńca , molestującego kleryków i młodych księży.

A TO ŚWIĘTOBLIWY ZBOK
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
30 września 2021r. o 7:17
no popatrz ...
a ''tytoń'' uważa Jędraszewskiego za prawie ''świętego'' :D

a tu wychodzi na to że ''jędruś'' bierze czynny udział w ukrywaniu swoich zboczonych kolesi :D
ale taki jeden Stachu też nic nie wiedział i nie słyszał...

dzisiaj kolejna afera z klechą w tle...
wystąpił nawet w ramach ''poświęcenia kapłańskiego '' z zakonu by ze swoim ''przyjacielem '' ;D dokonać oszustwa na szkodę 90 -o latki...

ale to zapewne kolejny ''marginalny przypadek''...prawda ''tytoniu'' ? ;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
30 września 2021r. o 7:52
Horus napisał(a):
ale to zapewne kolejny ''marginalny przypadek''...prawda ''tytoniu'' ? ;D

Dokładnie tak. Cieszę się że w końcu to do ciebie dotarło :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza