Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

~~Ciemnobrązowy Śniedek niezalogowany
30 września 2021r. o 14:58
Horus napisał(a): a co tam pod tym linkiem jest ''bardzo konkretne''?
rozwiń tą myśl ....
;D
mam czas ...poczekam...

Bardzo konkretne są liczby, które przeczą głoszonym przez ciebie i innych tezom o ogromnej liczbie ofiar inkwizycji.
Bardzo konkretne jest to, że inkwizycja była pierwszym sądem i wzorcem, na bazie którego powstały instytucje oskarżyciela i obrońcy. Wcześniej nie było w zasadzie wyroków, ale decyzje władcy.
Bardzo konkretne jest to, że przypisywane są Kościołowi Katolickiemu ofiary protestanckiego palenia na stosach, podczas gdy to protestanci palili, a u katolików praktycznie stosów nie było.
Są jeszcze inne ciekawe informacje, które osoba tak inteligentna i błyskotliwa jak ty. powinna zrozumieć.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~zimowit niezalogowany
30 września 2021r. o 15:23
Caritas Diecezji Płockiej ma zwrócić wyłudzone Państwowemu Funduszowi Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych 11 mln zł dotacji i 8 mln zł odsetek . Zapadł prawomocny wyrok sądu w ciągnącym się 11 lat głośnym procesie .Współpracą z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zajmował się ks. Jerzy Z., ówczesny dyrektor Caritasu Płock. To on podpisywał umowy z podwykonawcami i faktury na zakup sprzętu i najem lokali.
Bezpośrednim przełożonym ks. Z. był ówcześnie biskup diecezji płockiej Stanisław Wielgus. On sam na przełomie 2006 i 2007 r. został awansowany – miał objąć archidiecezję warszawską, ale podał się do dymisji po tym, jak "Gazeta Polska" ujawniła, że był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa PRL.
Z kolei w marcu 2007 r. TV Trwam ujawniła także, że abp. Wielgus tuszował przypadki wykorzystywania seksualnego kleryków i ministrantów przez księży w swojej diecezji .

Skandal ,jak sąd może .To święte ojce som .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
30 września 2021r. o 15:44
Chyba jednak nie takie święte. Wciąż tkwicie w przekonaniu że świętość Kościoła przekłada się automatycznie na świętość kapłanów. I w drugą stronę, że przez grzechy poszczególnych kapłanów, kościół automatycznie przestaje być święty.
A jedno z drugim raczej ma niewielki związek.
Kościół jest święty, gdyż ustanowił go Jezus Chrystus. I nic tego nie zmieni. Niestety ta świętość nie przekłada się automatycznie na świętość kapłanów. Musimy to jakoś przyjąć i nauczyć się z tym żyć.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
30 września 2021r. o 16:00
~~Ciemnobrązowy Śniedek napisał(a):
Ktoś napisał: Horus napisał(a): a co tam pod tym linkiem jest ''bardzo konkretne''?
rozwiń tą myśl ....
;D
mam czas ...poczekam...

Bardzo konkretne są liczby, które przeczą głoszonym przez ciebie i innych tezom o ogromnej liczbie ofiar inkwizycji.
Bardzo konkretne jest to, że inkwizycja była pierwszym sądem i wzorcem, na bazie którego powstały instytucje oskarżyciela i obrońcy. Wcześniej nie było w zasadzie wyroków, ale decyzje władcy.
Bardzo konkretne jest to, że przypisywane są Kościołowi Katolickiemu ofiary protestanckiego palenia na stosach, podczas gdy to protestanci palili, a u katolików praktycznie stosów nie było.
Są jeszcze inne ciekawe informacje, które osoba tak inteligentna i błyskotliwa jak ty. powinna zrozumieć.


świetnie...częściowo odrobiłeś lekcje..;D


a możesz mi napisać kto i w jakim celu powołał do życia tą instytucję ?
znasz kilkanazwisk europejskich inkwizytorów?...np. głównego inkwizytora dzisiejszych Niemiec?...może Hiszpanii?

czy jedyne o czym słyszałeś to o pewnym Thomasie...;D

czytanie ''po łebkach '' i opieranie się na wiki nie wróży sukcesu ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Blond Żurawina niezalogowany
30 września 2021r. o 16:04
Morus, choćbyś zaczął codziennie czytać i się uczyć, to w 10 lat nie odrobisz tego, co ja mam dawno za sobą.
Rozbawiłeś mnie chłopcze:)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Blond Żurawina niezalogowany
30 września 2021r. o 16:04
Morus, choćbyś zaczął codziennie czytać i się uczyć, to w 10 lat nie odrobisz tego, co ja mam dawno za sobą.
Rozbawiłeś mnie chłopcze:)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
30 września 2021r. o 16:11
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):

Musimy to jakoś przyjąć i nauczyć się z tym żyć.


ty tak...nie tylko się na to zgadzasz ale wręcz akceptujesz...

mnie w to nie mieszaj że ja ''muszę się nauczyć z tym żyć''
nie muszę i nie zamierzam...
ty i twoje środowisko już od dawna się nauczyliście bo tak jest wam wygodniej ...;D



Dopisane 30.09.2021r. o godz. 16:11:

~~Blond Żurawina napisał(a): Morus, choćbyś zaczął codziennie czytać i się uczyć, to w 10 lat nie odrobisz tego, co ja mam dawno za sobą.
Rozbawiłeś mnie chłopcze:)

jasne ...;D
tyle że ja sięgam na regał i mam pod ręką dostęp do książki a ty?
na powyższe pytanie nie potrafisz odpowiedzieć ...''chłopcze'' :D

no jazda oświecony...kto ponoć był pierwszym inkwizytorem?

czytałem o tym z dziesięć lat wstecz a ty?...czytałeś? ;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
1 października 2021r. o 8:38
Horus napisał(a):
czytałem o tym z dziesięć lat wstecz a ty?...czytałeś? ;D

A ja czterdzieści lat temu. Niestety narracja źródeł pisanych wtedy była taka, jaką ty nam tu przedstawiasz. Może czytałeś podobne bzdety. Ostatnie badania, dzięki udostępnieniu archiwów kościelnych, rysują nam nieco inny obraz Świętej Inkwizycji. To właśnie ona stała się wzorem dla europejskiego sądownictwa, gdzie masz prawo do obrońcy.
Pytasz kto dziś jest głównym inkwizytorem? Nikt, bo ta instytucja już nie istnieje. W jakim celu ją powołano? Odpowiedź masz pod linkiem, kilka postów wyżej. Po co zadajesz tak bzdurne pytania? I co wnosi do dyskusji nazwisko pierwszego inkwizytora? A niech się nazywa i Kubuś Puchatek. Co to zmienia?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego