Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
10 grudnia 2021r. o 6:15
~~Niebieskawozielona Runianka napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Czerwonopomarańczowy Żylistek napisał(a): Wystarczy spojrzeć na protestantów. Tam pastorzy mają normalne rodziny i nie ma tam homoseksualizmu i pedofilii.

Na prawdę? Mówisz to na podstawie swojego widzimisię, czy na podstawie jakichś badań? Bo ja akurat czytałem wyniki badań, które mówiły że u protestanckich pastorów problem pedofilii jest dziesięciokrotnie większy niż wśród księży katolickich.



Przecież problem nadużyć seksualnych w Kościele nie sprowadza się do tego, że zdarzają się księża o skłonnościach pedofilskich, ale przede wszystkim do tuszowania tego faktu przez ich zwierzchników.
I tu dobrze się stało, ze Benedykt XVI jest mniej tuszujący niż Jan Paweł II.
Co prawda, to nie całkiem Jego zasługa, a raczej mediów, ale zawsze.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
10 grudnia 2021r. o 6:57
no wreszcie piszesz zrozumiale..
powiedz mi tylko dlaczego Benedykt z naszym ''epidiaskopem'' nie postąpił podobnie jak w Chile?
tam było jedno ''ciach'' i wszyscy poszli w PISdu...

a tu w przypadku polskich kieckowych i purpuratów raczej mizernie to wypada...
patrz efekty ostatniego spotkania ''na szczycie'' ;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szaropopielaty Zawciąg niezalogowany
10 grudnia 2021r. o 7:44
Horus napisał(a): no wreszcie piszesz zrozumiale..
powiedz mi tylko dlaczego Benedykt z naszym ''epidiaskopem'' nie postąpił podobnie jak w Chile?
tam było jedno ''ciach'' i wszyscy poszli w PISdu...

a tu w przypadku polskich kieckowych i purpuratów raczej mizernie to wypada...
patrz efekty ostatniego spotkania ''na szczycie'' ;D

Polski episkopat jest w znacznej części uwikłany w różne brzydkie sprawy. Sporo biskupów to byli tajni współpracownicy SB. Część z nich została tw bo ich przyłapano na "brzydkich zabawach". Duża część episkopatu uwikłała się w ochronę tęczowej mafii w Kościele. I sporo biskupów to moderniści, czyli tacy kościelni lewacy czyli w zasadzie nie są katolikami, a bardziej "postępowymi" protestantami.
Jako katolik boleję nad tym i mam nadzieję, że dojdzie do oczyszczenia. Ksiądz Isakowicz-Zalewski od lat pisze o tych problemach i na razie praktycznie nic się nie zmieniło.
Znane jest od dawna powiedzenie "Święty Kościół grzesznych ludzi" i w historii już nieraz była podobna sytuacja. Zawsze jednak Kościół wracał na właściwą drogę. Potrzebny jest nowy sobór jak kiedyś Sobór Trydencki i odkręcenie szkód, które wprowadził Sobór Watykański II. Gorzej, że obecnie pełniący obowiązki papieża Bergolio tylko zamęt wprowadza i protestantyzuje KK.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
10 grudnia 2021r. o 7:46
Horus napisał(a):
dla normalnego człowieka to jak piszesz ''prawo boskie'' nie jest niczym innym jak ''prawem ludzkim''
jak sam piszesz jest kilka podstawowych zasad które powinni stosować ci i z lewej i prawej strony...
czy katolik z automatu staje się lepszy od niewierzącego bo ma przypisane sobie ''prawa boskie''?
chyba nie skoro tylu ich siedzi po ''pierdlach'' ;D
jak widzisz ''prawo boskie'' funkcjonuje od tysięcy lat a już na samym starcie przyklejono nam ''piętno Kaina'' ;D
chcę ci też wspomnieć że dziwnie mi wygląda to ''prawo boskie'' które w początkach chrześcijaństwa nakazywało gospodarzowi ''ugościć '' przybyłego nawet oddając mu do dyspozycji własną córkę ...

więc konkludując ...nawet ''prawa boskie'' ulegają zmianom ...;D

Kolejne lewackie mieszanie wszystkiego ze wszystkim i to bez elementarnej znajomości tematu. Tak żeby z mózgu zrobić sieczkę.
Prawo Boskie jest stałe i niezmienne. Próbujesz sugerować że nastąpiła jego zmiana miedzy Starym a Nowym Testamentem.
Stare prawo obowiązywało dla ludzi bez przyszłości, dla ludzi od urodzenia do śmierci obciążonych grzechem pierworodnym. Oprócz dziesięciu przykazań miało ono wiele "ludzkich" przepisów, które miały w jakiś sposób porządkować życie ówczesnych ludzi.
Jezus w Nowym Testamencie powtórzył Dekalog jako wciąż obowiązujący, jednak reszta praw uległa zmianie, bo były już dla zupełnie innych ludzi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
10 grudnia 2021r. o 7:51
czy to nie słowa ''św. Wojciecha?

"Święty Kościół grzesznych ludzi"
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
10 grudnia 2021r. o 7:54
~~Szaropopielaty Zawciąg napisał(a): papieża Bergolio tylko zamęt wprowadza i protestantyzuje KK.

Ty się módl żeby się tylko na protestantyzacji skończyło. Bo zdaje się że teraz o kierunkach rozwoju Kościoła mają decydować nie tylko katolicy, ale i wszyscy ludzie: protestanci, buddyści, sataniści...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
10 grudnia 2021r. o 8:01
Chodzi mi o drogę synodalną, czyli taki "Synod wszystkich ludzi".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
10 grudnia 2021r. o 8:05
Horus napisał(a): czy to nie słowa ''św. Wojciecha?

"Święty Kościół grzesznych ludzi"

Całkiem możliwe. I co w związku z tym?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.