Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Ecojob zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
5 sierpnia 2022r. o 12:01
~~Horus napisał(a):
''bóg'' o którym ty często piszesz też często jest przedstawiany jako postać w chmurach ...

kolejna alegoria...;D
napisz mi skąd pomysł na przedstawianie postaci ''aniołów'' jako postacie ze skrzydełkami? ;D

Jest jeden Bóg - Stwórca Świata. Jak sobie to postawisz w centrum, to wszystko inne ci się ładnie porozkłada. Bez tego tylko będziesz mnożył kolejne, sprzeczne ze sobą teorie.
Aniołów też stworzył Bóg. A jacy oni są? Trzeba to jakoś wysnuć z alegorii, które o nich mówią. Najlepiej chyba opisano Szatana, który też był aniołem i ten może nam najwięcej powiedzieć jakie cechy mają te twory. Szczerze mówiąc nie zgłębiałem tego tematu. Mam swojego Anioła Stróża. Biedak ma ze mną kupę roboty. Chyba za rzadko mu za to dziękuję :-|
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
5 sierpnia 2022r. o 12:09
wiesz co?...jeśli ma być ten jeden bóg'' to uważam że jest nim Słońce...
a wiesz dlaczego?...bo bez tego którego ty tu gloryfikujesz można żyć ...bez Słońca nie ma na to szans...
zgodzisz się z tym? ;D

aniołków stworzył ''bóg'' i dał im skrzydełka ...dlaczego zabrał je Szatanowi dając mu kopytka i różki?
ano po to bo prostym ludkom go obrzydzić i by się go może nawet bali ...
tak się steruje ''ciemnym ludem'' :D
a to tylko jeden przykład...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
5 sierpnia 2022r. o 12:19
Cały czas idziesz w dziecinne, naiwne stereotypy. Otwórz głowę. Pomyśl o czasie, przestrzeni, nieskończoności. Je też stworzył Bóg.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
670
ramaj
5 sierpnia 2022r. o 12:45
~~Kasztanowata Choina napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: Horus napisał(a):
a ja myślałem dotąd że jak głosi legenda stoi sobie pewien gość ''na bramce'' i mówi ...''lewaki'' na lewo ''prawaki '' na prawo...

Nie znam legendy, którą ci przedstawiono. Praktyka wskazuje na coś nieco innego. Ten "gość" wyświetla ci film z całego twojego życia. Po projekcji sam wiesz dokąd iść. Bo oprócz przypomnienia, dostajesz też dar odróżnienia dobra od zła. Piekło jest jeszcze straszniejsze przez fakt, że zdajesz sobie w pełni sprawę z ogromu zła, które cię do niego doprowadziło.


Ale pierdo..lenie !

100/100 .Krótko i treściwie ,jedyny argument w dyskusji z nawiedzonymi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
5 sierpnia 2022r. o 12:58
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a): Cały czas idziesz w dziecinne, naiwne stereotypy. Otwórz głowę. Pomyśl o czasie, przestrzeni, nieskończoności. Je też stworzył Bóg.


możliwe że dziecinnie proste są te moje pytania ale popatrz jak wiele trudności ci niosą z odpowiedzią ...;D

czas ...przestrzeń ...nieskończoność ...
to też kosmos...;D

napisz mi po ''kiego wuja'' ten twój ''bóg'' ''tworząc to i owo'' -niby wszystko- nie pomyślał o tym by ludziom przed setkami tysięcy lat nie uzmysłowić że '' tylko on i żaden inny bóg'' tym samym pozwalając im na czczenie swoich niezliczonych bóstw...

nie odpowiedziałeś mi na pytanie...czy można żyć bez Słońca czy też może zgasnąć bo przecież ''bóg'' pozwoli nam żyć ...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
5 sierpnia 2022r. o 13:21
Horus napisał(a):
napisz mi po ''kiego wuja'' ten twój ''bóg'' ''tworząc to i owo'' -niby wszystko- nie pomyślał o tym by ludziom przed setkami tysięcy lat nie uzmysłowić że '' tylko on i żaden inny bóg'' tym samym pozwalając im na czczenie swoich niezliczonych bóstw...

nie odpowiedziałeś mi na pytanie...czy można żyć bez Słońca czy też może zgasnąć bo przecież ''bóg'' pozwoli nam żyć ...;D

Bóg pomyślał o wszystkim. Nie wszystko jednak ty możesz objąć swoim małym móżdżkiem. A jak przy tym próbujesz być od Boga mądrzejszy to już jest śmieszne.
A ludziom uzmysławiał. Pamiętasz może fragment Biblii o złotym cielcu? Pierwsze, najważniejsze przykazanie mówi - Jest JEDEN Bóg. To jak jeszcze trzeba ci to "uzmysławiać" Einsteinie?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
5 sierpnia 2022r. o 13:52
''złoty cielec''?
a kiedyż to pojęcie pojawiło się w przestrzeni że tak powiem -publicznej ? ;D
kto je wykreował ?
to było przed czy ''po Chrystusie''? ;D
to ''bóg'' wcześniej nie przewidział idei ''złotego cielca''?
czy to było jakieś niedopatrzenie...;D

przestań tu produkować te swoje ''objawienia'' że chcę być mądrzejszy od ''boga'' :D
nie mam aż takich aspiracji ...w odróżnieniu od ciebie bo ty w nim pomimo wad jakich się nie ustrzegł w tym ''dziele tworzenia'' ja po prostu je widzę ...

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~bazyliszek niezalogowany
5 sierpnia 2022r. o 15:29
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: Horus napisał(a):
napisz mi po ''kiego wuja'' ten twój ''bóg'' ''tworząc to i owo'' -niby wszystko- nie pomyślał o tym by ludziom przed setkami tysięcy lat nie uzmysłowić że '' tylko on i żaden inny bóg'' tym samym pozwalając im na czczenie swoich niezliczonych bóstw...

nie odpowiedziałeś mi na pytanie...czy można żyć bez Słońca czy też może zgasnąć bo przecież ''bóg'' pozwoli nam żyć ...;D

Bóg pomyślał o wszystkim. Nie wszystko jednak ty możesz objąć swoim małym móżdżkiem. A jak przy tym próbujesz być od Boga mądrzejszy to już jest śmieszne.
A ludziom uzmysławiał. Pamiętasz może fragment Biblii o złotym cielcu? Pierwsze, najważniejsze przykazanie mówi - Jest JEDEN Bóg. To jak jeszcze trzeba ci to "uzmysławiać" Einsteinie?


A pedofilów w kościele katolickim też stworzył .I to on nakazuje przenosić ich po parafiach , zamiast wsadzać do pierdla .Stosy dla niewiernych w średniowieczu i później to też on kazał palić. Kościelni katoliccy uśmiercili więcej ludzi niż Stalin ,Hitler i inne pomory .I tylko za to iż nie wierzyli że to słońce obraca się wokół ziemi .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA CER-FAR zaprasza