Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Metrohouse zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Co z poparciem dla PiS?

2900
#falco nieaktywny
20 września 2017r. o 21:37
reformy szkolnictwa ?
sądownictwa?

no to co robią w tej chwili odpowiedzialni za te resorty ministrowie?

pytam w kontekście samobójstwa 14-o latka ...
zaszczutego przez rówieśników bo dyrekcja ''nie wiedziała'' a nauczyciele ''nie widzieli ''

ot pisowska ''sprawiedliwość ''
co byście powiedzieli ,napisali gdyby to był wasz syn ,wasza córka ...


"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
20 września 2017r. o 21:42
qwax_ napisał(a):
alter napisał(a):

To jeszcze napisz jakie działania PISu pozytywnie wpłynęły na twoją sytuację (i milionów Polaków).
500+ pomiń, bo dla mnie to zwykłe kupienie wyborców (i to na kredyt)... Wiem, że masz tu swoją teorię o pobudzenie dzięki temu gospodarki, ale czy zwykły "Kowalski" to odczuwa?


Moja sytuacja się wiele nie zmieniła. W związku z moją pracą, zawsze była stabilna i na poziomie, który mnie i moją rodzinę zadowalał.

Oczywiście, że Kowalski to odczuwa.! Przecież spadek bezrobocia jest jednym z pierwszych symptomów.

500+ nie można pominąć... koniecznie trzeba wspomnieć, w wielu kontekstach. Wykluczenie ubóstwem, jest tylko jednym z wielu.

A wsłuchiwałeś się w opinie Kowalskiego w kontekście zmiany wielu emerytalnego? Oczywiście należy wspomnieć o przywileju wyboru.

I teraz na koniec polityka propolska! Ale też wcale nie przeciwna UE. Chodzi o kształtowanie nowej perspektywy... Której zbiuroktaryzowani oderwani od rzeczywistości unijni biurokraci nie dostrzegają. Uważam w tym kontekście, że UE brnie w ruchome piaski, gdzie będą gubić fundamentalne zasady na rzecz "poprawności politycznej". Nie ma zdrowej alternatywy wobec federacji suwerennych państw narodowych. I to jest przyszłość UE.

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~tlx niezalogowany
20 września 2017r. o 21:45
5 mld "nadwyżki" budżetowej o której pierdzieli Morawiecki oznacza tylko że pis-dzielce planowali zadłużyć Polskę o kolejne np. 100 mld a zadłużyli, z braku czasu i pomysłów, tylko o 95 mld.
Ot, i cała "nadwyżka" !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
20 września 2017r. o 21:47
qwax, jak nigdy dotąd dostrzegłem w tobie kogoś kto chce rozmawiać merytorycznie, bez uprzedzeń :)

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~kania niezalogowany
20 września 2017r. o 21:49
~~tlx napisał(a): 5 mld "nadwyżki" budżetowej o której pierdzieli Morawiecki oznacza tylko że pis-dzielce planowali zadłużyć Polskę o kolejne np. 100 mld a zadłużyli, z braku czasu i pomysłów, tylko o 95 mld.
Ot, i cała "nadwyżka" !


nadwyżki w sensie tej wyimaginowanej już nie ma...7mld więcej niż rok temu idzie na 500 +, nie wiadomo ile na obniżenie wieku a i z funduszu świadczeń gwarantowanych - tych samych co mają płacić wypłaty w przypadku bankructwa- kasa 2 mld PLN rocznie ma iść na "wczzesnoemerytów" - fundusz ten zbankrutuje w 3 lata - bo brochopodobni każą mu przejmować rolę zus-u :)

ale frajerstwo klaszcze uszami zadowolone z dojnej zmiany
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
20 września 2017r. o 21:56
~~kania napisał(a): na 500 +,


500+ to najlepsza inwestycja w naród. Kto, jak nie rodzice najlepiej wykorzystają te środki na rzecz dzieci?


Dopisane 20.09.2017r. o godz. 21:56:

EOT. Dobranoc.

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
20 września 2017r. o 22:22
''Frédéric Bastiat w swoim słynnym eseju pt: „Co widać i czego nie widać” bardzo słusznie zauważył, iż dobry ekonomista poza bezpośrednimi skutkami danego programu, widzi też skutki długofalowe. O ile sama realizacja programu w ubiegłym roku przebiegła bez większych przeszkód, (chociaż od czasu do czasu pojawiały się w niektórych regionach Polski opóźnienia wypłaty świadczeń, z którymi jednak ostatecznie sobie poradzono), to pierwsze poważne problemy mogą się pojawić w 2017 r. Pierwszym podstawowym faktem jest wzrost kosztów programu do ok. 23 mld zł wobec 17 mld zł w roku ubiegłym. Rząd zysków z pewnością będzie szukał w kolejnym już podatku, tym razem od sklepów wielopowierzchniowych (podatek handlowy), wprowadzonym 1 września 2016 r. Chociaż ma on przynieść państwu zyski w wysokości 1.6 mld zł, to nie można zapominać o tym, że w tej sytuacji, już nie tylko banki, ale również sklepy przerzucą koszty na klientów. Zatem to w dużej mierze z naszych – konsumentów – portfeli będzie finansowane rozdawnictwo pieniędzy. Skutki wprowadzenia podatku bankowego i handlowego odczują wszyscy obywatele, również Ci, którym nie przysługuje prawo do otrzymania świadczenia na dzieci. W październiku ubiegłego roku zdesperowane Ministerstwo Finansów w celu łatania dziury budżetowej zaproponowało sześcioletnie i dwunastoletnie obligacje rodzinne, ponieważ tylko 16,2% obywateli oszczędza pieniądze z 500+[3]. Obligacje okazały się jednak dużym niewypałem, gdyż mimo dobrego, jak na polski rynek oprocentowania, w listopadzie ubiegłego roku stanowiły zaledwie 0.44% ogólnej sprzedaży obligacji oszczędnościowych. Ponadto rząd może zapomnieć o ponad 9-miliardowym wpływie do budżetu z aukcji LTE. Mało prawdopodobne wydaje się też, że PiS uda się poprawić ściągalność podatku VAT (podatek ten to ok. 40% wpływów do budżetu) na taką skalę, by znacznie ułatwiło to na finansowanie głównego projektu PiS. Poza tym, jest to nic innego jak kolejne komplikowanie systemu podatkowego. Jak zatem finansować całą resztę? Oczywiście realizując politykę deficytu budżetowego. Niejednokrotnie zresztą Minister Elżbieta Rafalska przyznawała, że program „Rodzina 500+” będzie realizowany na kredyt. Należy w tym miejscu wspomnieć o naszym długu publicznym, który w 2016 r. przekroczył już 1 bln zł. Jednak perspektywa dalszego zadłużania przyszłych pokoleń w Polsce nie jest najwidoczniej dla rządzących żadnym problemem. Wzrost kosztów obsługi długu publicznego czy odciąganie zasobów od inwestycji, to tylko dwa najbardziej oczywiste z negatywnych skutków, które dotkną nie tylko przyszłe pokolenia, ale również nas.''

to tylko fragment dosyć obszernego artykułu

a tam jest o kosztach programu
o konieczności zatrudnienia 7000!!!!! urzędników
o ukrytym opodatkowaniu kwoty 500
jest kilka ciekawych spostrzeżeń i rozwiązań które były by tańsze od tych wprowadzonych ...
to nie wyborcza ,to dziennik związany z ekonomią i bankowością ...
tam nie ma michników czy ziemkiewiców


ja bym się zapytał -jak to się ma do słów Rafalskiej -''ten program jest na kredyt ''
kto go zaciągnął ,u kogo i kto będzie spłacał ...
całe społeczeństwo?
a dlaczego?
wszystkim nagle pojawił się potomek?

dlaczego to państwo zamiast ''dawać '' komuś 500 zł nie obniżyło takiej osobie składki zusowskiej właśnie o te ''500''
odpowiedz chyba jest jasna ...

ale pewne sprawy trzeba rozumieć i spojrzeć na nie szerzej ...
nie tylko ''dzisiaj ''a jutro ''nawet potop ''

to balast dla kolejnego pokolenia ...
ale co ja tam wiem ...wiem że Balcerowicz odszedł jak tego chciał Andrzej ...
ale pamiętam jak ''balcerek '' apelował do społeczeństwa o ''100 dni spokoju i cierpliwości ''

100 dni ...hahahaha





"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~w ramach protestu ale z ukrycia niezalogowany
21 września 2017r. o 4:40


http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/staniszkis-wspolczuje-kaczynskiemu-a-gani-prezydenta/ej1fccx
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA CER-FAR zaprasza