Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Czy powinniśmy płacić za kolędę?
~~Białawoszary Oczar niezalogowany
31 grudnia 2018r. o 9:37
~~Ciemnogranatowa Śliwa napisał(a):
~~Brunatnopopielaty Chmiel napisał(a): Do bez mózgowych lewaków nie dotrzesz .


Ksieza to najwieksi pasozyci jakich ziemia nosi od setek lat okradaja ten narod w imie Boga dostaja rocznie lacznie ze wszystkim około 20miliardow zlotych fundusz, koscielny to tylko kropla w morzu a emeryci rencisci waloryzacje w ciagu roku kilka zlotych . Pasozyci i pijawki precz z nimi!!
A ludzie umierają, bo kolejki do specjalistów po kilka lat, leki dla emerytów w cenie takiej, że ich nie stać na wykup recepty, na rehabilitację czeka się od roku do dwóch lat, rodzice żebrzą o pomoc dla ich chorych dzieci a pisowcy upychają kasę księżą do kieszeni. A czy oni płacą podatek od ślubów, pogrzebów, mszy, zebranej tacy i innych datków??? No cóż zbliżają się wybory to trzeba doinwestować straszak na owieczki. Teraz to będą straszyć jak to nas Pan Bóg ukarze jak nie zagłosujemy na pis. Ludzie pogońmy tych pis oszustów bo niedługo to już z Polski tylko ......... kupa kamieni pozostanie.

Skoro idą pieniądze na Kościół to widać jest zapotrzebowanie na ten "towar". Ty nie jesteś nim zainteresowany to nie płać. Nie decyduj jednak za innych co dla nich lepsze. Już tacy byli co na siłę uszczęśliwiali całe narody - Hitler, Lenin, Stalin. Historia szybko się z nimi rozprawiła. I takich jak ty też przemieli.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14593
#klucznick nieaktywny
31 grudnia 2018r. o 10:10
nie wiem ile w tym prawdy ale od 2019 roku kolęda będzie także na wielkanoc,a kto nie przyjmie ks i nie zapłaci zostanie wyczytany na ambonie i wyklęty.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
31 grudnia 2018r. o 10:23
hahahaha...kolejna klątwa?
kluczniku :)
jak to jest że ten ''polski papież '' nie zdjął z Polski ani jednej z klątw jakimi jest obłożona Polska do dzisiaj ...
a uzbierało się ich dosyć sporo :]

to jak to dzisiaj jest z Polakami?
chrześcijańscy heretycy?...hahahaha

zapewne oczary czy bazylle ci to wyjaśnią a nie jakiś tam Falco ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Białawoszary Oczar niezalogowany
31 grudnia 2018r. o 10:36
falco napisał(a): przynależność jest dobrowolna?
do dlaczego ''od reki'' nikt mnie z niego nie wypisze?
ot tak-zanoszę ''podanie '' i ciach ...już mnie nie ma ..


Nie pamiętam dobrze procedur ale czytałem ze możesz się wypisać z Kościoła.
Jeśli nie zrobisz tego w 5 minut to może i lepiej. Takich decyzji nie powinno się podejmować pod impulsem chwili. A potem żałować. Niemniej jednak, jeśli chcesz opuścić Kościół to możesz to zrobić.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Białawoszary Oczar niezalogowany
31 grudnia 2018r. o 10:41
~~Szmaragdowozielona Kufea napisał(a): Chcę to daję. Nasz ksiądz po kopertę ręki nie wyciąga. Równie dobrze mogę wrzucić kopertę na tacę albo wpłacić przelew na potrzeby parafii. Jak parafianie przestaną chodzić na msze i utrzymywać parafię z datków, to jak we Francji czy w Holandii kościoły przerobią w końcu na kluby nocne.

Widocznie Kazimierz woli chodzić do takich klubów i robi wszystko co w jego mocy by i reszta społeczeństwa nie musiała stawać przed wyborem, klub nocny czy kościół. Tylko żeby już mieli tylko nocny klub do wyboru.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
31 grudnia 2018r. o 10:46
a co jeśli mój ''impuls'' trwa już sporo czasu ?
a co jak zdążyłem go przemyśleć i nie potrzebuję więcej czasu?
i dlaczego jakiś ''pleban'' ma za mnie decydować że da mi jeszcze ''szansę'' na przemyślenie ...

dlaczego nie ma tego przy chrztach ?
nie oczar-przychodzę z ''podaniem'' i mogę ewentualnie opłacić ''znaczek opłaty skarbowej'' ;)
pózniej pieczęć i po problemie ...
ale wiesz że tak nie jest a droga do apostazji jest najeżona kościelnymi przeszkodami ...

wielu na to albo nie ma zdrowia albo zwykłego czasu ...

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Białawoszary Oczar niezalogowany
31 grudnia 2018r. o 10:56
Sam widzisz Falco ze sprawa apostazji dla samego ciebie nie jest taka prosta. Niby podjąłeś decyzję już dawno. Niby chcesz to zrobić. Gdybyś na prawdę chciał to już dawno zostawiłbyś to podanie u swojego proboszcza i dziś miałbyś temat załatwiony. Ty jednak szukasz wykrętów. No i dobrze ze je znalazłeś. Bo wierz mi lub nie, ale wcześniej czy później żałowałbyś swojej decyzji.
Twoja duszyczka Falco miota się i buntuje. Jednak wciąż szuka swojej drogi do Boga. Oby ją znalazła.
Z Panem Bogiem! :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
31 grudnia 2018r. o 11:20
~~Białawoszary Oczar napisał(a): Sam widzisz Falco ze sprawa apostazji dla samego ciebie nie jest taka prosta. Niby podjąłeś decyzję już dawno. Niby chcesz to zrobić. Gdybyś na prawdę chciał to już dawno zostawiłbyś to podanie u swojego proboszcza i dziś miałbyś temat załatwiony. Ty jednak szukasz wykrętów. No i dobrze ze je znalazłeś. Bo wierz mi lub nie, ale wcześniej czy później żałowałbyś swojej decyzji.
Twoja duszyczka Falco miota się i buntuje. Jednak wciąż szuka swojej drogi do Boga. Oby ją znalazła.
Z Panem Bogiem! :)


chcesz we mnie ''zasiać ziarno wątpliwości''? ;)
czytam i nie wierzę ...ty mnie lepiej znasz niż ja sam?
ty lepiej wiesz co jest dla mnie lepsze ? (nie jesteś tu pierwszy ;) )

nie jest to tak jak to próbujesz tu przedstawiać ...na samym podaniu się nie kończy ;)
to przynajmniej kilka wyjazdów po różnych plebaniach (akt urodzenia ,chrztu ) po kuriach (decyzja (?) biskupa i czas na to stracony ...
czy to wszystko warte jest jakiegoś świstka papieru?
napisz do czego mi tak w istocie jest to potrzebne?
dla samozadowolenia?
mam się świetnie i bez niego ...;)

czy ja ''szukam drogi do Boga''? a czy czasem nie on poprzez działania swoich przedstawicieli nie powinien szukać drogi do mnie?
i tu rodzi się problem ...jeśli wielu jego ''pracowników'' mają gdzieś jego nauki ,jego przykazania to czy w istocie są one niewiele warte ?
napiszesz że ''to tylko ludzie i mogą błądzić ''?
a ja? ;)
biskupa pedofila chowa się w szatach biskupich a mnie się straszy ''ogniami piekielnymi''?

być może mam jeszcze trochę czasu na odnalezienie tej ''drogi'' o której piszesz ale nie tu i nie teraz ...;)

''wierzysz ''-twoja sprawa :)
ale kiedy piszesz o ''bogu'' pisz że nie był tylko tym ''miłosiernym i litościwym'' bo tak nie jest
kiedy piszesz o ''cudach Jezusa'' pisz też że nie zawsze był taki ''dobrotliwy''

są ludzie którym ''wiara'' nie jest potrzebna by żyć bardziej lub mniej zgodnie z ogólnie przyjętymi normami społecznymi ...;)


"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza