Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Czy powinniśmy płacić za kolędę?
~~Szary Omieg niezalogowany
31 grudnia 2018r. o 11:24
~~Białawoszary Oczar napisał(a): Sam widzisz Falco ze sprawa apostazji dla samego ciebie nie jest taka prosta. Niby podjąłeś decyzję już dawno. Niby chcesz to zrobić. Gdybyś na prawdę chciał to już dawno zostawiłbyś to podanie u swojego proboszcza i dziś miałbyś temat załatwiony. Ty jednak szukasz wykrętów. No i dobrze ze je znalazłeś. Bo wierz mi lub nie, ale wcześniej czy później żałowałbyś swojej decyzji.
Twoja duszyczka Falco miota się i buntuje. Jednak wciąż szuka swojej drogi do Boga. Oby ją znalazła.
Z Panem Bogiem! :)



Nie warto karmić trolla facklo, bo potem cały dzień smrodzi po bolcu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szary Omieg niezalogowany
31 grudnia 2018r. o 11:32
falco napisał(a):
~~Zielonobrunatna Bazylia napisał(a):
falco napisał(a):

Głupota mędrków mądrzących się w każdym temacie zaczyna być intrygująca.
Kościół to mury (malowanie, remonty, sprzątanie, ławki), obrazy, ikony, rzeźby, ołtarze, świece, obrusy, kwiaty, dekoracje, kielichy, ornaty, komże, oświetlenie, księgi, podatki świeckie i kościelne (w tym 8 zł od zamieszkującego parafię na utrzymanie kurii), ubezpieczenie... Dochodzi mieszkanie i utrzymanie księdza! Myślisz głuptaku, że to się bierze z powietrza?
Przynależność do Kościoła jest DOBROWOLNA, kto nie chce, NIE MUSI. Ale jak się decyduje, to trzeba być konsekwentnym!

Pytam cię bezmózgu co jest nie tak w przytoczonych faktach?!


oszołomie...
ty mnie pytasz co jest ''nie tak''?a więc te mury ,ławki to własność nie wiernych a Kościoła tak jak fabryka nie jest własnością pracowników tylko właściciela i to on łoży na koszta funkcjonowania ...
obrazy ,ikony ,komże?
chcesz mi tym samym powiedzieć że wierny przychodzi modlić się ''do obrazów''...że bardziej swojsko poczuje się patrząc w gały jakiegoś tam ''świętoszka ''
komża ?...a po kiego ?...czyż twój Jezus nie namawiał do skromności i by ubogim oddać wszystko co materialne?
oświetlenie? temat na czasie ....hahahaha
tylko dlaczego kościoły są oświetlane na preferencyjnych warunkach? więc nie pitol mi tu bo możesz to wciskać podobnym tobie ...
podatki świeckie i kościelne?....ale z ciebie tuman jeśli myślisz że kogoś tym oszukasz ...
napisz kmiotku jakie podatki od gruntów płacą kościoły i na jakich warunkach je ''kupują''

ubezpieczenie?...a gdzie jest fundusz kościelny?;)
dlaczego do tej pory nie jest zlikwidowany i nigdy nie będzie ;)
mieszkanie ?...nie może to być pokój w samym kościele(bliżej ''pana) tylko okazała plebania?
facet... u mnie zanim wybudowano kościół postawiono piętrowy domek dla ''ksieciunia''

przynależność jest dobrowolna?
do dlaczego ''od reki'' nikt mnie z niego nie wypisze?
ot tak-zanoszę ''podanie '' i ciach ...już mnie nie ma ..

więc gło.mbie zanim kogoś tu zaczniesz próbować wyzywać pomyśl ''katolu'' w jakim świetle się stawiasz ...

''z bogiem ''
zastanów się z którym ...:]



Pospolite chamidło bez wychowania.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
31 grudnia 2018r. o 11:38
nie ty kmiocie będziesz mnie tu pouczał
masz coś do dodania w temacie?
wątpię ...
tacy jak ty ''żyją'' z obrażania i wyzywania innych bo nic więcej nie potrafią

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Białawoszary Oczar niezalogowany
31 grudnia 2018r. o 13:35
falco napisał(a): biskupa pedofila chowa się w szatach biskupich a mnie się straszy ''ogniami piekielnymi''?


No, w końcu przyznałeś się do pedofilii.
Skoro już sobie to uświadomiłeś, to zrób kolejny krok i zacznij się leczyć.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Białawoszary Oczar niezalogowany
31 grudnia 2018r. o 13:44
falco napisał(a): czy ja ''szukam drogi do Boga''? a czy czasem nie on poprzez działania swoich przedstawicieli nie powinien szukać drogi do mnie?
i tu rodzi się problem ...jeśli wielu jego ''pracowników'' mają gdzieś jego nauki ,jego przykazania to czy w istocie są one niewiele warte ?
napiszesz że ''to tylko ludzie i mogą błądzić ''?
a ja? ;)

Tak, szukasz. Widać to we wszystkim co piszesz.
Na Jego pracowników nie patrz. Patrz na siebie. Na sądzie ostatecznym będziesz rozliczany ze swoich grzechów i zaniedbań a nie z grzechów zagubionych księży.
Ty też masz prawo błądzić. Też jesteś tylko człowiekiem. Najważniejsze byś szukał i w końcu odnalazł właściwą drogę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Białawy Czosnaczek niezalogowany
31 grudnia 2018r. o 14:00
widzę że nic nie łapiesz z tego co piszesz a nawet sam siebie napędzasz
gdzie to falco przyznał sie do pedofilli?
napisał tylko o biskupie któremu kościół odprawił pogrzeb na który w takiej formie nie zasłużył
a jeśli uważasz bo sam tak piszesz że falco to pedofil to powinienes to zgłosić Policji bo nie robiąc tego narażasz sie na ściganie
co zrobisz?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Białawoszary Oczar niezalogowany
31 grudnia 2018r. o 15:06
Skłonności pedofilskie nie są przestępstwem. Przestępstwem są dopiero czyny.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
15429
#piotrek2 nieaktywny
31 grudnia 2018r. o 18:21
Ksiądz powinien pracować np. w hipermarkecie , a duszpasterstwo traktować hobbystycznie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.